Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus cordifolius fluitans

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Echinodorus cordifolius fluitans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 18:17 Usine Re: Aja
Fotka k příspěvku Při dobrých podmínkách echinodory často kvetou. Vyženou šlahoun na hladinu a vykvetou. Po odkvětu na stejném místě vyrazí nové rostliny. šlahoun je až 1 metr dlouhý. :-)

Takhle to začíná. Všechny echinodory ale pod vodou nekvetou. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 18:05 Aja Re: Usine
Aha, tak to moc děkuju. Ještěže jsem to neudělala. Mám jí tam asi teprve 3 měsíce a už je docela velká a skvěle se jí daří. Není třeba možné, že vyhodí oddenek sama od sebe? Děkuju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 18:03 Usine Re: Aja
Tak to bych určitě nezkoušel. Pokud jde o novou rostlinu tak s otrháním listů končí. Jestliže je v akváriu už dlouho (rok a více)vytrhneš ji a měla by mít silný oddenek (rhizom), z něhož rostou kořeny. Tento rhizom lze zkrátit, zbaví se kořenů a nechá se plavat na hladině. Vyrostou z něho nové rostliny. Původní rostlině se zkrátí kořeny a znova se zasadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 17:08 Aja – Echinodorus cordifolius fluitans
Ahoj, dočetla jsem se, že když u této rostliny ustřihnu všechny listy, tak se začne rozmnožovat. Chtěla bych aby se mi rozmnožila, ale bojím se, že když jí ostříhám že už neobrazí. Máte někdo zkušenost? Dík :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1070x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4869-echinodorus-cordifolius-fluitans