Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman F 301

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Atman F 301
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 14:43 R Muž romant [27977] Re: sevi
Ta nádrž bude, podle toho popisu čištění zřejmě více zarybněna a tudíž ten nápad s tou keramikou mě příjde jako dobrý, ale já osobně bych se podíval na závěsné filtry, kde budeš mít toto řešeno stejným způsobem a ještě to nebudeš mít v akváriu a bude taktéž možno použít tu keramiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 14:30 sevi – -
Zdravím, tiež vlastním tento filter, a tiež mám problém s tým, že sa rýchlo zanesie (40L akva). Prepieram ho minimálne dvakrát do týždňa. Napadlo mi, či by nepomohlo, keby som odobral filtračného molitanu, a namiesto neho do filtra vložil bio keramické krúžky, ktoré sa používajú vo váčších externých filtroch. Povedzme že by objem filtračných hmôt bol 50%molitan a 50% filtračné krúžky. Mohlo by to podľa vás napomôcť biologickej filtrácii a rozkladu dusíkatých látok? Alebo v tak malom objeme filtra to nebude mať takmer žiadny efekt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:33 Žena Katha85 [74] Re: Silent
Však budu kupovat nový, jen říkám co pomáhalo mě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:06 R Muž Silent [5949] Re: Katha
Filtr musí naskočit ihned. Pokud nenaskočí je zralý na opravu nebo případně na recyklaci :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:05 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Katha
Ak si to ešte neskúšala, skús vo vode otočiť hlavu vývodom do hora, či odtial neujde vzduch. Ten sa odtial len velmi ťažko dostáva sám ak vyberáš z vody aj čerpadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 08:21 Žena Katha85 [74] Re: RadioactiWe
Já jen, že mě někdy naskočí až za hodinu a když si hraju s molitanem, tak se mi někdy povede ho tam dát tak, že naskočí ihned, ale to asi tvůj problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 20:27 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Silent, Katha85
Takže aj tak to je rotor :-)

Katha: Ako naskočiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 19:19 Žena Katha85 [74] Re: RadioactiWe
Jak dlouho ho necháváš naskočit v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 19:00 R Muž Silent [5949] Re: RadioactiWe
Nemám pocit, že by šlo o "zeslábnutí" magnetu. Možná by pomohla výměna rotoru. Přece jen dochází uvnitř čerpadla ke tření a tím se zvětšuje mezírka mezi rotorem a motorickou částí čerpadla čímž se snižuje čerpací účinnost. Zkus provést výměnu a uvidíš. Mělo by to zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 18:52 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, nedávno mi klesol výkon tohoto filtra, už neutiahne ani vzduch do prídavného vzduchovania. Prvé čo som spravil bolo prepláchnutie filtračných hmôt, ďalej som očistil čerpadlo, vybral som vrtulku, očistil som magnet aj dutinku v hlave ale nič nepomohlo.
Ďalšie podozrenie padlo na poškodenú izoláciu kábla (prasknutá vonkajšia izolácia, avšak dnes po sérií pokusov a meraní som zistil že chyba nieje ani tam.
Mohlo by sa jednať o 'zoslabnutý' magnet? Nedávno som sa totiž dočítal že v určitých prípadoch magnety strácajú silu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 22:32 jiri_99
no já mám jenom filtry atman ať v 15L,60L nebo 100L - tady už mám vnější CT-F600 a naprostá spokojenost. nikdy jsem ani s jedním neměl sebe menší problém

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:20 Muž ales288 [1] – altman F300
Tento filtr jsem měl taky ale přešel jsem na čerpací hlavu s biomolitanem ;) opravdu doporučuji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 14:24 martin – filtr atman at-f301
Zdravim, ja bych se chtel zeptat, koupil jsem tento filtr a nejsem schopny prijit na to jak tam zapojit to T do ktereho se pichne vzduchovaci hadicka.
Z filtru trci pouze trubicka ktera vyfukuje filtrovanou vodu a T ktere je obsahem baleni ma prumer prakticky stejny, takze na to ani nejde nejak nasunout. Nebo pripadne vymenit za trubicku taky nejde, protoze ta je tam na pevno.
Neporadil by prosim nekdo?
Edit: tak uz jsem na to prisel, byl to vadny vyrobek a byl vymenen :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 14:57 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Žužu
Ajaj zase ty Atmany... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Silent
aha, právě že to nemůžu to najít, každopádně pokud nemá dvojizolaci hned bych ho vyměnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:03 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Filtrační hlava to není. Je to normální vnitřní filtřík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:00 Žužu Re: matlala
Děkuji.
Je to ten bublifuk.Tak jdu dneska pro nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 12:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Žužu
tak pokud už nemá dvojizolaci, tak raději vyměnit, stejně jeto jen čerpací hlava, nestojí to tolik, vnitřek je zalitý a kabel vyměnit nelze v domácích podmínkách.
Teda doufám, že to je filtrační hlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:47 Žužu – porucha
Dneska při výměně náplně do filtru Atman AT f -301 jsem si všimla, že praskla ta černá bužírka co je venku přes ty dráty.Mám ho asi 4 roky.Chtěla jsem se zeptat jestli to má cenu ještě něčím slepit třeba instalatérskou nebo eklektrik. páskou a nebo radši koupit nový.(je to pod vodou hned u přístroje.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 07:22 routa
Taky jsem s ním měla problémy, nebublinkoval, po nějakým čase ani u hladiny a pak už se mu nechtělo ani filtrovat.Chtěla jsem ho reklamovat a pán v prodejně seznal, že je problém v té koncovce na vzduchování, jak z ní vede hadička, vyměnil mi to a filtr teď funguje bez problémů(zatím:).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 16:38 Muž metal [96] - CichlidyRe: Nikol
upchaj hadicku spilkou-zapalkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 06:15 Muž Miras [111] Re: Jurasek
já mám škrtítko na přívodní hadičce se vzduchem a vše v poho ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:41 Muž Jurasek [137] Re: Nikol
Nejde regulovat průtok? Při plném průtoku je akvárko jako vířivka, ne? Snížením průtoku se sníží i proud bubli, případně ji ucpat, nebo zašktit (škrtítko na vzduch. hadičku je za pět korun)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:37 Nikol – Atman At-f 301 příliš hlučný
Dobrý den koupila jsem si do 35l akvaria filtr Atman At-f 301 a po zavedení té hadičky pro přívod vzduchu je filtr stračně hlučný jakoby takove srkání v té hadičce a když ji trochu přikryji prstem tak to ztichne a jde slyšet jen slabé hučení motoru jenže nemohu tam ten prst držet věčně. Prosím poraďte co mám dělat mám to akva v pokoji a neda se s tím spát...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 20:27 Žena kosiska [18] Re: Lucik
Taky mame tenhle a uplne ten stejny problem, akorat s tim rozdilem, ze nam bublinkuje tak 2 dny a pak je konec. Rybky se ale nedusi a vypada to, ze kytkam to spis svedci (nebo mozna to neni tim, ale krasne zacaly rust od te doby, co je akva vzdy par dnu bez vzduchovani, nez prijedu ze skoly a properu filtr). Ale kdyby se tem kytkam nedarilo, tak uz davno jsem ho tomu ochotnemu prodavaci omlatila o hlavu tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:29 Lukas Re: Lucik
no já se nedivim vždyť to je ten nejhorší filtr na trhu sám sem ho měl stál mě 700Kč a vydržel jen 2 měsíce pak jsem koupil tetratec mám ho už rok a funguje stejně jak novej a stál 900Kč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 14:42 Lucík Re: mirlun
Vsechno jsem uz predtim vyzkousela uplne....ale dnes rano jsem prisla na pricinu jak vede kabel od elektriky do filtru tak to kolem neho bylo strasne zasvineny (s prominutim) tak jsem to seskrabla a uz to jede :) nevim co je to tam za dulezitej oŕgan ale jsem stastna ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 22:59 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: lucik
zkoušela jsi ho dávat do různých hloubek? a pak nešel? zkoušela jsi špendlíkem pročistit malinkou dírku kterou se nasává vzduch z trubičky přívodu vzduchu?nemáš náhodou vodní páry v trubičce přívodu vzduchu? míváš puštěný filtr nonstop? tohle bych všedchno udělal a pak musí bublinkovat. děj ho těsně pod hladinu, tam je malý tlak, tam bude bublinkovat stále. a ještě lépe: kup vzduchovací motorek a biofiltr a máš účinnější filtraci a ještě vzduchování! (mohu dosvědčit, také jsem dřív používal atman)
jinak, s tím čeřením hladiny-je to dobrá rada, pokud už nechceš bublinkýýý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 16:28 Lucík Re: Anonym
Tak ho mam povytahnout tak,aby ceril hladinu jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 16:26 Muž [] Re: lucik
To vzduchování je na nic.Stačí,když filtr čeří hladinu.Dáš asi tak 5-10cm podhladinu a voda potřebný kyslík do sebe natáhne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 15:56 Lucík – Filtr Atman At-f301
Ahojky mam problem s timhle filtrem Atman At-f301, vubec nebublinkuje ,vzdycky jen tak pul hodky a pak prestane jsem z toho fakt uz nastvana porad ho vsemozne cistim profukuju a porad nic,ale filtruje,uz nevim co mam delat byla jsem ho reklamovat,tam ho chlap vycistil a sel mi doma asi hodku,nevite co mam delat?prosim poradte... :-(
A kdyby jste nevedeli jak staci kdyz budu jen filtrovat ???neudusi se?moc dekuju :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2353x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/486-filtr-atman-f-301