Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak na přepad?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak na přepad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
To by šlo. Ale to už mi přijde jednodušší navrtat diru ve výšce hladiny, než vlepovat přepážku. Díra je za pár kaček a v nejhoším případě se dá udělat i za provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:14 Waaw Re: DavFM
Staci schovat tu trubku za prepazku v rohu akvaria. Do prostoru za prepazkou by voda natekala dirou v prepazce tesne nade dnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Ale pak ti přece přeteče filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:39 Waaw Re: DavFM
Muze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:36 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
jo, tomu rozumím, ale nemůže to fungovat jinak, než že to bere z hladiny. (v tomto smyslu jsem i editoval původní post)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:30 Waaw Re: DavFM
Prave ze ne. Sifon dole v tom ucku je stale plny vody a jak natece prepadova trubka, tak ten sloupec vody to rozpohybuje smerem k vytoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LS
Jj, to tak nějak odpovídá mým zkušenostem. Mám 2 takové podobné přepady i na jednom akva, kde mám filtr pod akvárkem a pokud se zvedne hladina, tak se to dá, jenže vyšší hladina v akvárku znamená nižžší hladinu ve filtru a občas pak bylo čerpadlo na suchu.Proto tam mám ty přepady 2.
Takže mě celkem zajímá přepad s větším průtokem, ale nějak mi pořád nejde na rozum funkce přepadu z toho videa. Respektive situace, kdy vypnu čerpadlo. Buď to dole přeteče a nebo se to zavzdušní (EDIT:pokud to nemá sát pouze z hladiny) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:11 Muž LS [30] Re: Waaw
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Za sebe mám odzkoušeno že PPR trubka 25 stíhá max 120 l/hodinu. Záleží na rozdílu hladin z posledního kolena a hladiny v akva , pokud v akva nastoupá hladina více , odtéká to o trochu rychleji.(zvedne se tlak a šupajdí to rychleji)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:51 Waaw Re: DavFM
Vecer to najdu. Je to v jednom videu na YT, tabulka s maximalnimi prutoky v gallonech pro ruzne prumery trubek v palcich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Nějaký odkaz?Ty průtoky mě celkem zajímají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 08:33 Waaw Re: DavFM
Cele to muze byt skryte v komore, ktera nasava vodu odspodu. Nasel jsem k tomu uvedene prutoky a s coulovou trubkou (2,5cm?) to ma mit prutok kolem 1400l/h.
Kdyz vezmu, ze akvarium s vyvrtanou dirou uz nezmenim a tohle mohu kdykoli vyndat, tak je to pro mne plus. Navic vrtana dira ve dne se take schovava za prepazku, takze tam nevidim problem. Jedine co bych se trochu bal je hluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 07:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Fotka k příspěvku Ten přepad na tom videu je udělaný blbě (a proto tak slibně funguje). Pokud to tedy nemá ještě něco, co není vidět,nějaký plovák, co to ucpe při poklesu nebo něco s obdobnou funkcí. Až se totiž zastaví čerpadlo, tak to z toho horního akvaria poteče pořád dál, dokud nebude hladina na urovni toho "T" kusu. To téčko má být nahoře na úrovni hladiny a přepadem má odtéct jenom to, co zespodu z čerpadla přiteče. V situaci, kdy je vypnuté čerpadlo, musí být obě ty nádrže plné, ale nemělo by to přetéct.

A v tom je asi největší problém toho řešení, pokud je rozdíl mezi hladinou vody v tom přepadu a v akváriu moc malý, tak toho moc neteče. Já mám tyhle přepady na akváriích s kontinuální výměnou vody na odtok do odpadu, z vodovodních instalatérských trubek, a má to kapacitu hodně malou. Aby to dobře fungovalo, musí být průměr těch trubek velký nebo být těch přepadů víc, ale pak to zase vypadá blbě. Nejrozummnější je vrtané sklo.

EDIT:po dlouhééém zkoumání videa jsem to asi pochopil, k tomu patří i ta hrubá trubka vpravo, to je sání, bere to hladinu. To jsem původně nebral v potaz. Tím to ztrácí tu eleganci, je třeba mít v akváriu takový velký bazmek, s tenkým průměrem to nebude fungovat, navíc to do filtru bude brát jen vodu z povrchu, vodu z prostředka sloupce (s bordelem) to nepobere.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:33 Waaw – Prepad
Pouzivate nekdo filtr s takto resenym prepadem (viz video youtu.be/… )? Vsude vidim ruzne vrtana akvaria nebo lepene nadrzky na boku a pritom tohle je tak jednoduche. Co je duvod, proc to neni tak rozsirene? Hluk? Prutok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 14:34 Muž Jarry [1438] – Výstup z filtru
Fotka k příspěvku Řeším, jak vyřešit výstup z filtru skrz přepad s vrtaným dnem tak, abych ho mohl vyvést na druhou stranu akvária, než je přepad, ale aby to dobře vypadalo - akvárium bude bez krytu. Řeším to proto, že pokud by se mi to povedlo, mohl bych akvárium přirazit zadní stěnou až ke zdi. A samozřejmě to musí být zcela bezpečné řešení s ohledem případné vypuštění nádrže (takže ne vedení trubky po dně, ani vyvedení trubky ze dna na druhé straně akvária):-) Zatím jediné, co mě napadlo, je vytáhnout trubku od čerpadla nad přepad a táhnout jí podél horní hrany akvária (nad hladinou) na druhou stranu, ale to by nevypadalo dobře. Na obrázku je poloha akvária a filtru, filtr je za zdí a nad ním je šikmý strop. Je tam varianta, kdy je vrtaná zadní stěna akvária a výstup z filtru je veden za nádrží - určitě by to bylo jednodušší řešení (navíc bych měl možnost přidat třeba druhé čerpadlo, táhnout tudy elektriku, pokud by bylo potřeba něco přidávat), ale raději bych měl akvárium až u zdi. Obrázek je hodně zjednodušený, trubky z přepadu do filtru budou 2, přepad bude možná otočený atd.:-) Ještě jedna nevýhoda vrtaného dna by teda bylo to, že bych musel mít přívod do filtru boční stěnou a nevím, jestli už by těch komplikací nebylo moc, kvůli ušetřeným 4cm místa (za akváriem):-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 08:56 laKatos Re: Těhňajs
Nechaval jsem ho dělat u fardy. Co si vymýšlíš to udělá. Já si navíc přál to černé sklo. Přední/celni sklo o jeden rád vyšší (kvůli bezpečnosti kdyby někdo trochu víc tukal) a z optiwhite. Krapet atypický komín je vedle něj zakompovany mechanický filtr. Nakreslil jsem poslal on to okomentoval já to upravil a poslal objednavku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 08:43 Těhňajs Re: laKatos
A kdo Ti akvarium delal? Ja si akvarium budu nechat delat u www.akvaria-na-miru.cz .

Cerna tapeta z venku vypada blbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 07:31 laKatos Re: Těhňajs
Já si nechaval dělat celé akvárium na zakázku. Opět jsem ale udělal jednu chybu. To černé sklo jsem si měl nechat dat i na celou zadní stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:25 Těhňajs Re: laKatos
A kde si to sklo na komin sehnal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 19:40 laKatos Re: Těhňajs
Špatně se to fotí.... nejlépe to jde videt v prezentaci jak nebylo akvarku ještě neosazene.. ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) ... celá zadní strana akvaria je polepena černou folii...+ ten komín v pravo je polepeny cernym sklem sila 4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 10:59 Těhňajs Re: laKatos
Byl bys moc hodný. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 09:53 laKatos Re: Těhňajs
Profesionálně se komín oblepuje barevným (třeba černým) sklem. Až budu doma mohu poslat fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 09:37 Těhňajs – Přepad - barva
Dobrý den,

potřeboval bych od vás poradit. Mám akvárium s přepadem. Na akvárium zvenku nalepím modrou, či černou tapetu lepenou na mokro. Ale teď vůbec nevím jak vyřešit přepadový komín do filtrace. Na tento přepadový komín se také lepí tapeta, nebo jak se to řeší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2016 11:58 laKatos Re: Těhňajs
Rozměry jsou závislé podle řešení toho prepadu. Budeš mít dvě nebo tři trubky? Máš velkou ruku nebo malou?
Nejlepší je si prepad vyrobit z kartonu a reálné si to vyzkoušet.
Třeba jako takto..... ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) .... ja si to vyzkoušel a poté jsem přišel ze ho je z provoznich duvodu mírně poupravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 02:43 Těhňajs – Vnitřní prepad - rozmery
Jaké jsou ideální rozměry (šířka, delka) komínového přepadu do externího skleněného filtru skrz manipulaci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 16:48 Muž Paxero [71] Re: Těhňajs
Par fotek mam ve sve prezentaci. Trysky jsou nad dnem! Zavzdusnovaci ventil je samozrejme nutnost. ;-)

Jestli chapu dobre, tak dum jeste nestoji... Stojan pro akva bych resil se statikem...

A pokud nazor nezmenis, tak:

1. bocni otvor pro prepad z hladiny udelej trochu niz, at je tam prostor pro pruhodku a koleno smerem nahoru - je dobre kdyz se voda sbira po celem obvodu trubky

2. uplne zrus tu cast na odber ze dna, nech jen otvor u dna a zbytek dodelej PVC-U trubkama mimo akva. Vysledek stejny, slozitost akva vyrazne mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 15:11 GP Re: Těhňajs
obcas prejet predni sklo chce, mozna se v tom hornim lomu to nebude delat nejlip. a lepeni je potencialni zdroj poruchy, samozrejme se nemusi nic stat, ale jiste male riziko se tim nasobi.
bude to vypadat dobre, pokud se zadari.
prepad se delava jako trubka vedouci odedna k hladine odkud do ni prepada voda a muze byt za prepazkou a sani obdobne jako tu, ale to asi nic neresi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 14:59 Těhňajs Re: Paxero
Skrz to abych mohl nasavat do externího skleneneho filtru ode dna. Nevím, jak bych tou tvoji metodou to dokázal, aby mi nevyteklo cele akvarium. Nemáš tady nějaké fotky, abych si to dokázal představit. Na netu jsem viděl jen videa s tím, ze mi přišlo, ze to dno se používá jako filtr, ale už to netece nikam jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 14:51 Muž Paxero [71] Re: Těhňajs
A slysel jsi nekdy o Under Gravel Jets? Mozna by se Tvuj problem trochu zjednodusil. Mam je v akva a nestezuju si... ;-)


A uz vubec nechapu, proc si pri takovemto umisteni neudelas akva jako hranol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 14:40 Těhňajs Re: GP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jaké spoje respektive čištění povrchu mas na mysli?

Aby jste pochopil proč to akvárium je tak složité, tak toto akvárium bude celé v technické místnosti, jen přední strana akvária bude přes zeď vidět z obýváku. ( takže z obýváku bude jakoby bylo celé ve zdi. Pro představu dávám pár fotek. Já vím, že to není moc jednoduché.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 14:32 Těhňajs Re: Paxero
Zhotovitel nemá problém toto slepit. Vyztuhy samozřejmě musí byt. By mě zajímalo co na tom mate slozite? A když si tak chytre jak radite vyvrtam prepad ze dna. Tak jak budu odsvstat ze dna? To asi moc nejde co? Všechny prepady se většinou resi z hladiny. A bordel ze dna se neresi?
Parádní akvarium musí byt trosku složitější. Ale za to to bude stát za to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 13:08 GP Re: Těhňajs
tak navrtat na vice mistech bud nad hladinou, kdyby neco, nebo u dna aby se snizila sance uplneho ucpani.
jinak je asi pravda, ze je to nejake slozitejsi nez by bylo nejvhodnejsi z hlediska bezpecnosti (ty spoje nejsou vecne), resp. cisteni povrchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 12:55 Muž Paxero [71] Re: Těhňajs
Ja mam 2 pojistky:

1. - hladinove cidlo, ktere v pripade zvyseni hladiny vypne cerpadlo

2. - cca 5mm nad hladinou mam druhy prepad, ktery tece primo do kanalizace.

Jestli ta priserne slozita nadoba je akvarium, tak bych navrhoval zjednoduseni ke standardnimu tvaru (hranol) s vlepenymi prepazkami a treba provrtanym dnem. Tohle se bude blbe rezat a lepit. Budou nahore podelne vyztuhy? Ja bych neco takovehoto ze skla doma nechtel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 09:17 sachlj Re: Těhňajs
jak jsem vyřešil co ? přepad je schovaný, musí se přelepit, trubky za akva rozebrané a teď zapojený eheim 2226 jako náhrada. časem se vrátím k vlastnímu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 07:59 Těhňajs – Bezpecnostni prepad - jak na nej
Fotka k příspěvku Dobrý den,

jak jste reagovali na můj příspěvek ze dne 26.10., že bych měl přepážku udělat o trochu nižší s tím, že kdyby se ucpal spodní odpad, tak by se akvárium naplnilo a přeteklo by právě v tomto nižším místě. Z přiloženého obrázku je vidět, že tato metoda udělat skrz konstruční zpracování od výrobce nejde (viz. popis na obrázku). Prosím neřešil jste už někdo takový to problém? Externí skleněný filtr s přepadem (přepad s nasáváním ode dna). Všechno je už docela jasné - jen do místa, kdy zauvažuji, že když se mi ucpou dva odtoky listem u dna, tak budu bez odtoku vody a akvárium přeteče. Myslím, že už mám většinu věcí vyladěný, jen toto ještě pro klid duše.

Děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 17:07 Těhňajs Re: GP
Takže pochopil jsem to dobre. Nechat nasavani ode dna jak mam + snížit trochu prepazku a dat návrh Hřeben pro pripadne ucpani nasavani ode dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 14:30 GP Re: Těhňajs
Jj, presne tak. Zamezit listi nasati do vytoku necim na vrchu prepazky. Snad by to mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 12:24 Těhňajs Re: GP
Myslíte to tak, ze prepazku udělat nižší. Kdyby náhodou došlo k ucpani, tak aby se akvárko naplnilo a preteklo v nejnižším miste?

O něčem takovém jsem přemýšlel.

Dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 12:03 GP Re: Těhňajs
prepazku nedelat do vrchu a umistit hreben, ktery ochrani vytok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 10:28 Těhňajs – bezpečnostní prepad - jak na nej
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

potřeboval bych radu. Realizuji atypické akvárium. Nyní řeším zásadní problém s přepady. Jak je vidět z obrázku, tak budu mít dva přepady, jeden přepad bude u hladiny (ten bude odsávat nečistoty právě z hladiny). Ten druhý přepad bude v komoře, s tím, že vtoky do komory budou v oblasti dna akvária (tím by mělo docházet, že se bude voda odsávat jak z hladiny, tak ze dna). Otázka ale zní "co když se mi ucpou díry z odsávání ze dna např. listem?" Jak vymyslet nějaký bezpečnostní přepad, kdyby se toto někdy stalo. Dřív jsem myslel na to, že to zabezpečí druhý přepad z hladiny, ale teď nevím, protože ten přepad z hladiny bude mít štelovací ventil a bude stažený na malý průtok. A kdyby se stalo to jak říkám, že by se ucpal spodní odtah listem, tak by to určitě vrchní odtah nezvládl a akvárium by přeteklo. Máte někdo nějaký nápad jak by se to mohlo řešit?

Mockrát děkuji za nápady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 08:10 laKatos – Světlo se trubek v přepadu
Zdravím. Řeším detailněji přepad z akvária o objemu vody 500litru a externího prepazkoveho filtru (100l) s regulovaným průtokem od 50l/h až 3000/h
Prepadova Šachta bude umístěna v pravem rohu o rozměrech 20x15 s výškou 4,5cm od hrany akvária. V ni budou 2 průchodky o průměru 2 palce. (Vnitrni prumern Cca50 mm) jedna bude sloužit jako odtokova se škrcenym průtokem a druha jako zalozni odtokova + přítokova (ten přítok bude vlastně řešen jako hadice v trubce)
Je toto řešení dobre?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 09:14 RAP Re: bigboban
Deník 30.8.2007. X-) Ty tenké přepážky slouží k lepšímu směrování průchodu vody filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 14:55 Muž bigboban [19] Re: RAP
K čemu slouží ty tenké komory? To jsem ještě u nikoho neviděl. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 13:24 RAP Re: bigboban
Podívej se na Václavovu "Rámovou nádrž", má tam hezkou fotku vnějšího filtru palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 22:33 Usine Re: bigboban
Čím větší tím lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 17:43 Muž bigboban [19] Re: Mikifrosty
Ano přepad chápu. Ale přece jenom při netěsnosti může téct voda kdesi kolem díry ve dně a navíc to vyžaduje odtok dnem, tedy nemohu akvárkem posunovat. Přesvědčili jste mě, asi opravdu půjdu do vrtaného akva, ale přecejenom zvolím díru nahoře. ;-) Mám z toho nějak lepší pocit. ano

A další dotaz k externím filtrům - jaký by měl být poměr velikosti externího filtru k velikosti akva? U někoho jsem zahlédl 1/8. Tedy v mém případě 15l na 120l akva. Je to tak OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:40 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetkyRe: bigboban
Jestli si díru necháš vyvrtat do dna nebo do stěny - to je prakticky úplně jedno ...
To, že jsem psal, že mám vrtané dno neznamená, že voda odtéká od dna - pozorně si prohlédni všechny fotky v mém druhém odkazu (návod Radima Zídka) a uvidíš, že je tam vyřešen kompletní přepad tak, aby Ti akvárko nevyteklo i při výpadku el. proudu !!! palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 12:55 Muž bigboban [19] Re: Mikifrosty
Dobrá, přestávám se bát vrtané díry ale do dna jí nechci! Vrtanou dírou chci eliminovat možnost přetečení/vytečení akvária. Vrtaná díra kus pod vrškem to zařídí. Ale vrtané dno to opět nezařídí. Mít vrtanou díru ve dně je podle mě prakticky stejné jako mít nasávací koš u dna.

Otázka pro ostatní - je rozdíl ve výsledku filtrace pokud nasávám vodu u dna proti tomu kdy odebírám vodu z hladiny (přepad, vrtaná díra apod)?? hmm

Zatím mě tedy přijde jako nejlevnější a zároveň nejbezpečnější řešení nechat si u nového akva vyvrtat díru do boku kus pod vrškem a filtr vyrobit ze starého mini-akva.

A další dotaz - je bezpečnější vrtat díru spíš ke kraji nebo doprostřed? Já bych čekal že nejbezpečnější bude díru do boční stěny a to co nejvíc ke kraji, z důvodu estetiky samozřejmě k zadnímu kraji.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 21:57 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetkyRe: bigboban
Mám také vrtaný přepad (díra ve dně) - rybicky.net/nadrz.php…
Dělal jsem to víceméně podle návodu Radima Zídka: www.akvamalawi.com/… palec X-)
Mohu jen doporučit - cenově je to někde úplně jinde, než nějaký kupovaný kanistr ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 21:04 Martin Re: bigboban
Mám díru v 440l akváriu již přes rok. Měl jsem také strach, ale výrobce si je jistý, na akva s dírou je 5let záruka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 20:20 Muž hanz [27] Re: bigboban
Fotka k příspěvku Takhle by to mohl jit taky,mozna :-D
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4785?od=51