Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak na přepad?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak na přepad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 21:04 Muž Jarry [1433] Re: derata
Stačí přepad z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 20:12 Muž derata [11] Re: Jarry
Super, díky za reakce. Jdu to pomalu nakreslit.

A co myslíte s tím nasáváním i ze středu nádrže a ne pouze přes hřeben z hladiny? Stojí to za to nebo postačí přepad z hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 19:46 Muž Jarry [1433] Re: derata
Při výpadku ti klesne hladina v akváriu na úroveň hrany hřebenu, tedy o cca 1-3cm. Když dáš výtok kousek pod hladinu, bude to tiché a po tomto poklesu nad vodou. Ve filtru pak musíš mít dostatečnou rezervu, aby se tam vešlo vše, co vyteče z akvária dolů. Dá se to řešit i jinak, ale tohle mi přijde zcela blbuvzdorné (mám to tak) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 19:03 Muž snajprik [57] Re: snajprik
Fotka k příspěvku Na tomto WWW obrazku je lepšie vidieť ten princip palec
br.pinterest.com/…
Ja som si to urobil pre moje potreby aby cez to aj ryby plávali a pri poklese hladiny sa to nezavzdušnilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 14:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: derata
Na výtok se přidává zavzdušňovací trubka pokud ho chceš mít pod vodou. Určitě to na youtube bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2020 11:07 Muž snajprik [57]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja mam skoro 3 roky prepad vlastnej výroby funkčný bez problémov, bez zavzdušňovania, transparentný, veľkosť prietoku 6x11cm, ryby bez problémov cez neho preplavu, preto som musel na jednu časť dať špongiu aby mi nechodili ryby na krevetky do druhej rastlinnej nádrže :-D
Funguje to takto, že externý filter mi s veľkej 600L nádrže prečerpá do menšej 300L nádrže vodu, ktorá sa cez nad hladinový prepad vráti naspať. Keď mením vodu tak voda steká s oboch nádrži až po klapku, ktorá je cca 15cm od vrchu, potom voda už neprechádza a voda ide len s nádrže čo spúšťam vodu. Pri napúšťaní sa proces otočí a keď voda stupne nad okraj nad hladinového sifónu tak cez nenho preteká do druhého akva.
Výhoda je v tom že vo veľkej nádrži mam veľa rýb cca 150, ktoré produkujú dosť znečistenia a proste rastliny nestíhajú, ale po pripojení rastlinnej nádrže s veľa rastlinami, ta si hravo poradí s NO3, tak že funguje ako bio filter, po zabránení prechodu rýb cez prepad v rastlinnej si chovám malé rybky krevetky kde nie sú obťažovane veľkými rybami a vo väčšej nádrži sú väčšie ryby. Funguje to parádne pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 08:46 R Muž ctibum [6838] Re: derata
Tak pokud dostatečně filtr nadimenzuješ, tak se ti sice voda vracet bude, ale jen do doby, než ti hladina klesne pod otvor(y) v trubce/rampě. Ten objem si spočítáš a ve filtru uděláš nad přepážkami rezervu, aby se ti tam voda v případě průšvihu vešla. Tolik moje teorie, v praxi jsem to nikdy nedělal, tak si raději počkej na praktické rady... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 08:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: derata
Můžeš tam dát zpětný ventil. Ale vhodný budeš obtížně shánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 07:53 Muž derata [11] Re: ctibum
Četl jsem vše. :) Princip přepadu mi je jasný, tam problém nevidím. Když použiju 3 výtokové trubice, tak se prakticky nemůže nic stát.

Spíše mi jde o ten výstup z filtru. Pokud ho ponořím pod hladinu, bude se mi voda vracet tudy.

A pak praktická zkušenost, jestli stačí nasávání z hladiny nebo i ode dna. Pohledám i v dalších diskuzích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 07:49 R Muž ctibum [6838] Re: derata
Tak to pak jo. No jak říkám, princip přepadu se tu určitě probíral, zkus to projít ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 07:15 Muž derata [11] Re: ctibum
To jsem zvažoval. Chci si hlavně taky usnadnit práci a vzhledem k tomu, že bude akvárium zabudované ve skříni tak ten vnitřní moc nepřichází v úvahu. Špatně by se s tím manipulovalo.

Obavy mám... Jednou vytopeny být a pár netesnosti externího filtru mi stačilo. Chci si akvárium užívat a neřešit problémy jako minule ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2020 06:25 R Muž ctibum [6838] Re: derata
Když tak vidím tvoje obavy z vytopení a zamýšlený typ akvária - co takhle vlepený komorový filtr?

Jinak zkus pročíst tohle vlákno. Odpovědi určitě najdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 23:33 Muž derata [11] – řešení přetečení akvária
Ahoj, došla mi trpělivost s externími filtry a rád bych do mé další nádrže vyřešil externí komorový filtr vlastní výroby. Myslím, že to bude nejlepší možné řešení. S externími filtry jsem řešil problémy ať už vytečení nebo nějaké netěsnosti, což u 450 litrové nádrže v paneláku není zrovna sranda.

Aktuálně přemýšlím nad přepadem. Filtr bude určitě pod akváriem. Akvárium 450 litrů. Rostlinného typu a drobní živočichové. Spíše méně ryb než přerybněno.

Hodně se mi líbí tento způsob řešení přepadu.

www.youtube.com/…

Přijde mi to jako maximálně bezpečné. Co mi ale vrtá hlavou, tak je to, jak se tento systém případně v podstatě jakýkoli jiný, kde je umístěn otevřený filtr pod nádrží zachová při výpadku elektřiny/selhání čerpadla atd. na straně přívodu vody z filtru zpět do akvária? Tento způsob na videu mi řeší pouze bezpečnost přepadu nikoliv přetečení návratem vody přes výtok z filtru.

Chtěl bych se tedy zeptat zkušenějších:

Jak zajistím, aby při nějakém druhu selhání netekla voda z akvária zpět do filtru přes výstupní hadici z filtru? Napadá mě umístit výstup z filtru nad hladinu, to ale znamená hluk, případně velké čeření hladiny nadbytečný unik CO2, které budu dávkovat přímo do filtru.

Musel bych řešit také doplňování odparu, takovýto systém fungoval správně?

Bude stačit přepad na úrovni hladiny nebo je nutné pro nádrž d150*h60*v50 řešit přitok vody do filtru i "ode dna"?

Děkuji moc všem za reakce :) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 12:24 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: liborass
Já si tam dal saci hlavu z čerpadla a pres to na hrubší věci taky košík :) dle mě je i fajn dát do trubky třeba proužek z petky naohybanej jako na styl "schody" ono to odsaje takový ty delší úzký bordely ale ryby to nenasaje.. když jsou pak malý rybky, tak stačí akvarijní siťka přes to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 08:56 Muž Jarry [1433] Re: liborass
To je dobrej nápad, ty košíčky teda pravidelně vyhazuju, ale možná někde nějakej najdu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 07:31 Muž liborass [174] Re: Jarry
Já dávám na konec trubky košík z akva rostlin, na 40mm trubky to přesně padne a stáhnu tu plastovou páskou, zatím spokojenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 11:19 Muž zubu [65] Re: Jarry
Fotka k příspěvku Tu trubku ze spoda zalep.Rozdíl v hladině bede menší a to z důvodu fitrační hmotě (asi molitanu) ve filtru která zbrzní průtok a odčerpání zpět z poslední komory pomoci čerpadla,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2018 22:55 Muž Jarry [1433] Re: vaaclav
No přemýšlím, že tu trubku nařežu (mám to tak u vrtaného přepadu s komínem), molitan se mi taky moc nezdá, asi by brzdil průtok moc. Možná nacpu kousek zespodu do trubky, do písku jí moc zahrabat nemůžu, v místě pod sáním se mi pravidelně třou Labidochromis caeruleus a ty u toho vykopou díru až na sklo:-) Ten rozdíl hladin byl nakonec asi 5mm, když jsem to měřil oproti stavu s vyputým čerpadlem, což mi přijde ok, při průtoku skoro 1000l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2018 21:32 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Přepad na straně akvária provrtat a konec zahrabat v písku jinak ti tam polezou ryby. Molitan tam nedávej. U akvária a v přívodní komoře by rozdíl v hladinách neměl být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2018 19:59 Muž Jarry [1433] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Kýblový test, funguje to dobře:-) Čerpadlo je testovací, používám ho na napouštění menších akvárek, ale mělo by dávat cca 900l/h, takže jen o něco méně, než to co tam bude, rozdíl v hladinách je 1cm.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2018 19:31 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Abych pravdu řekl tak topení mám před tou jedinou přepážkou abych neohříval celý filtr a ty vodítka stačí na 1 max 2 pásy molitanu a zbytek volně ložené. Přívod trubku odpadní 40 mm nic lepit nemusíš ty gumy to vydrží jedině vlepit odvzdušnění. V tomhle řešením hladina klesat nebude nebo jenom pár cm. PPI20 je dobrá volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2018 18:28 Muž Jarry [1433] Re: NHKG
Skoro tam netopím, ale topítko dávám na začátek filtru. Dělají koukám i 50mm PPR, to bych si mohl nechat svařit - chci tam dám 1000l/h čerpadlo, tak ať moc neklesá hladina ve filtru. Jinak při výměnách vody vždy vypínám vše kromě světla, tak tam snad nebezpečí nehrozí:-) U přepážky bude akorát trochu problém se silikonovou spárou, budu muset nechat trochu seříznout rohy - akvárium na filtr koupím, ale vodící lišty a přepážku budu dolepovat sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2018 18:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Pokud bude filtr vedle akvária, tak skoro žádné problémy nehrozí, ale tu přepážku před filtr určitě dej. Já na přepad z akvária používám vodovodní coulové trubky cp jsem si nechal svařit do "U". Trubku ponořím do akvária, napustím vodou, jeden konec ucpu špuntem a pak ten konec se špuntem přemístím do filtru a vytáhnu špunt.
Kde budeš mít topítko? Já ho míval u čerpadla a bylo to špatně. Jak jsem měnil vodu a zapomněl přehodit filtr na vnitřní okruh, tak čerpadlo vysálo komoru, topítko se dostalo na vzduch a prasklo. Několik jsem jich takto zničil...
Jo a 4cm trubka je docela dost široká. Menší ryby mi občas proplavaly do filtru a lorikárie se do té přepadové trubky vytřely. Sítka na trubce se mi ucpávaly. Teď mám větší ryby, tak s nimi není tento problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2018 18:00 Muž Jarry [1433] Re: vaaclav, DavFM
Chystám se na skleněný filtr vedle akvária, je na tom propojení s akváriem něco, na co bych si měl dát pozor? Použiju 40mm HT trubky a kolínka, na odvzdušnění asi použiju fintu s injekcí - časem pak možná nějaké lepené řešení. Napadá mě jediné nebezpečí - v případě, že se sifon z nějakého důvodu zavzdušní, přestane čerpat vodu a čerpadlo stále pojede, přeteče mi akvárium. Trubka v obou nádržích bude až u dna + na té v hlavním akváriu bude PPI20 molitan, takže pravděpodobnost je asi minimální. Nebezpečí bych ještě částečně eliminoval umístěním sání návratového čerpadla spíše k hladině. Filtr bych chtěl bez přepážek jenom v vodícími lištami (už jeden takový mám), ale teď mě napadá, že jednu bezpečnostní přepážku před čerpadlo bych dát mohl - potom bych v případě havárie vyčerpal jenom vodu nad přepážkou + objem za přepážkou, což by akvárium pobralo, případně by vyteklo minimum vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 11:08 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jarry
Fotka k příspěvku Mám to na propojení dvou akvárií, kde potřebuju mít stejnou vodu, trubky odpadové průměr 32mm, dobře se s tím dělá, jenom se to zasouvá do sebe. Max 50kč. Odvzdušnění je jednoduché, navrtat díru 6,3mm, dát dovnitř hadičku a pak zevnitř té trubky do hadičky natlačit konec z injekční stříkačky. Já to vždycky z té stříkačky uřežu i s kouskem toho dna, lépe se to tam zatlačí. Dobře to těsní a nemusí se to lepit.

Hladina v tom filtru při průtoku těch 1200l/h bude určitě o cca 1 cm níž, ale to ničemu nevadí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 10:24 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Waaw
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak bylo vidět na videu bylo to hodně špatné, slabá přívodní trubka a příliš silné čerpadlo i bez náplní sifon nestíhal a čerpadlo bylo nasuchu. Tobě stačí 40 mm odpadní roura a hladina se ani nehne i kdyby jsi chtěl v budoucnu dát silnější čerpadlo. Já začínal na 600 l/h a dneska mám dvojnásobek. Důležitější je ale co zvolíš do filtru za média aby ti nebrzdila vodu a v poslední komoře jsi neměl velký úbytek hladiny. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 09:46 Waaw Re: Tojsouvěci
Nejedna se mi o nic konkretniho, jen mne zaujalo rozdilne pojeti prepadu v ruznych castech sveta a zajimalo mne, zda "americky sifon" nekdo tady pouziva a jake s tim ma zkusenosti. Taky mne zaujal ten uvadeny prutok, protoze v hlave pripravuju komorovy filtr a nejvetsi obavu mam z rychlosti doplnovani vody do filtru pro cerpadlo kolem 800l/h. Jenze muj filtr bude ve stejne vysce jako akvarium a tak nemohu vyuzit velky rozdil hladin, ktery pomaha zvysovat prutok u prepadu kde je filtr pod akvariem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 08:56 Muž Jarry [1433] Re: DavFM
Možná je to i způosobem, jak tam akvária nakupují - pokud přijdou do obchodu, vezmou nádrž a jdou, potom je málo pravděpodobné, že bude vrtaná a podle diskuzí, co jsem pročítal, si na vrtání lidi moc netroufají. Téměř vždy je to otázka typu - sehnal jsem nádrž, jak vyřešit přepad do filtru.
U nás bude drtivá většina akvárií, kde má smysl bavit se o přepadu zakázková výroba, kde např. vlepený přepad a vrtané sklo je celkem běžná záležitost.
A ještě jedna věc - těch nevrtaných řešení vs vrtaných je možná diskutováno tolik právě proto, že u vrtaného je to celkem jasné a nikdo to neřeší v diskuzích:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2018 07:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Jestli ono to nesouvisí s americkýma zákonama. Sklenáři jim to nechcou vrtat, aby si nemuseli brát hypotéku, až budou muset odškodnit citovou újmu za uschlou rybku. Tak jim nezbývá než vyrábět takové šílenosti. To co je na tom posledním videu, to už je fakt zhulenost.
Btw, není to tak dávno, co tady barakainus psal, že i ve státech je většina nádrží normálně skleněných, ani tam ten akrylát není úplně běžný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2018 01:24 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Waaw
Tady je monstr systém skimmeru z lepšího pohledu youtu.be/… .Možná by bylo vhodnější uvést,o co se Ti konkrétně jedná,aby jsme se nedostali do zavádějících diskuzí ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 16:12 Waaw Re: Kubaa
Ktery se da vrtat jeste snadneji nez sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 16:00 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
V USA mají často nádrže z akrylátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 15:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Waaw
V usa mají často nádrže jiné než u nás běžné celoskleněné. Navíc tam asi bude problém zajistit si vrtání skla. Jiný důvod mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2018 15:29 Muž Jarry [1433] Re: Waaw
Často (možná ve většině případů) je filtr umístěn pod akváriem, potom je vrtané dno (nebo stěna) jednoduchá a zároveň při použití vlepeného přepadového komínu dle mého názoru nejbezpečnější možná varianta externí filtrace. Většinou jsou tyto sifony spíše náhradní řešení pro případ, že nebylo dno / stěna vrtáno již při výrobě akvária a přepadový filtr se dodělává dodatečně za provozu. Samozřejmě i "sifon" je možné umístit do přepadového komínu, potom to bude bezpečné stejně, ale to vrtání je u nového akvária pořád asi jednodušší a nikde nejsou žádné viditelné trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 12:59 Waaw Re: Tojsouvěci
Ano, tyto varianty koluji na netu a me prave zarazilo, ze jsou to dokola ruzne obmeny, ktere jsou zalozeny na vrtani dna nebo steny akvaria. Alternativne se obcas najde navod na externi prepad, coz je zavesena nadoka, plnena na principu spojenych nadob, ale opet ma tato nadobka diru ve dne nebo na boku.
Kdyz si ale zadate na net prepad do akvaria anglicky, tak naopak dostanete skoro same varianty bez vrtani, zalozene na sifonu z trubek, tak jak jsem posilal odkaz. A to me zarazilo, proc se toto reseni u nas moc nepouziva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 23:18 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: DavFM
www.discus.cz/… Tady je také pár možností.Jen tak,pro inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 23:13 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: DavFM
youtu.be/… Jak ,kde. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 21:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Ale kdepak. Na tu díru se nasadi kolínko s trubkou otočenou dolu ku dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 21:34 Waaw Re: DavFM
Dira ve vysce hladiny znamena, ze se odebira voda jen zhora a ne ode dna. Presne to, co ti vadilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2018 20:16 Waaw Re: DavFM
Prutoky jsou uvedeny zde: youtu.be/…
Cas 6:05, napr.: coulova trubka 375 gallonu za hodinu
Gallon je cca 3,75l, coul 2,54cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
To by šlo. Ale to už mi přijde jednodušší navrtat diru ve výšce hladiny, než vlepovat přepážku. Díra je za pár kaček a v nejhoším případě se dá udělat i za provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:14 Waaw Re: DavFM
Staci schovat tu trubku za prepazku v rohu akvaria. Do prostoru za prepazkou by voda natekala dirou v prepazce tesne nade dnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Ale pak ti přece přeteče filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:39 Waaw Re: DavFM
Muze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:36 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
jo, tomu rozumím, ale nemůže to fungovat jinak, než že to bere z hladiny. (v tomto smyslu jsem i editoval původní post)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:30 Waaw Re: DavFM
Prave ze ne. Sifon dole v tom ucku je stale plny vody a jak natece prepadova trubka, tak ten sloupec vody to rozpohybuje smerem k vytoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LS
Jj, to tak nějak odpovídá mým zkušenostem. Mám 2 takové podobné přepady i na jednom akva, kde mám filtr pod akvárkem a pokud se zvedne hladina, tak se to dá, jenže vyšší hladina v akvárku znamená nižžší hladinu ve filtru a občas pak bylo čerpadlo na suchu.Proto tam mám ty přepady 2.
Takže mě celkem zajímá přepad s větším průtokem, ale nějak mi pořád nejde na rozum funkce přepadu z toho videa. Respektive situace, kdy vypnu čerpadlo. Buď to dole přeteče a nebo se to zavzdušní (EDIT:pokud to nemá sát pouze z hladiny) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:11 Muž LS [30] Re: Waaw
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Za sebe mám odzkoušeno že PPR trubka 25 stíhá max 120 l/hodinu. Záleží na rozdílu hladin z posledního kolena a hladiny v akva , pokud v akva nastoupá hladina více , odtéká to o trochu rychleji.(zvedne se tlak a šupajdí to rychleji)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:51 Waaw Re: DavFM
Vecer to najdu. Je to v jednom videu na YT, tabulka s maximalnimi prutoky v gallonech pro ruzne prumery trubek v palcich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Waaw
Nějaký odkaz?Ty průtoky mě celkem zajímají.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3775x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4785-jak-na-prepad