Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vlhkost v topítku

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vlhkost v topítku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:24 Muž TRULY [164] Re: JoKa
okej beriem na vedomie. Netesnosť je vo vrchnej časti a navyše ma znempokuje to, že tie roztrapane vlákna sa skroo dotýkaju ten skondenzovanej vody, takže SMER - KOš (dalsích 15 eur v prdeli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:13 JoKa Re: TRULY
Většinou není nebezpečný, asi se i nic nestane další rok, ale až se jednou stane, tak to nepoznají jenom ryby... Ona elektřina a voda moc nekámoší... Já bych ho vyhodil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:01 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte. Myslim si spravne ze toto JAGER 50w topitko uz nemozem pouzivat? Topi normalne a presne ma asi 2 roky. Na spodnej strane sa zdrziava vlhkost a navyse je tam roztrapkane vlakno. Mam locit ked s nim hybem ze netrsnost je vo vrchnej casti kde ide do vnutra kabel. Orosuje sa to kyslikom a zrejme yo prebika dovnutra. Je alebo nieje bezpecny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2014 14:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Džouzif
V každém případě reklamovat. Ta voda se tam mohla dostat dvěma způsoby. Buď při montáži topení, což je závada a nebo těsnění na topení dokonale netěsní a při každém vypnutí se do topítka natahuje vzdušná vlhkost, případně voda z akvárka. Obě varianty jsou nežádoucí a okamžitě bych topení odnesl k prodejci. Obojí totiž časem může vyústit třeba i ve smrtelný úraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 11:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Džouzif
vyměnit, reklamovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 06:40 Muž Džouzif [25] – Sklo uvnitř a orošení - Resun Sunlike 75W
Zdravím, včera jsem koupil nové topítko a když jsem s ním přišel domu, zjistil jsem že jsou v něm jakoby střepy, jakoby ho někdo špatně vyčistil. Z venku je sklo úplně v pořádku a topí i jak má. No a potom, když jsem ho zapnul, tak se po chvilce uvnitř orosilo. Co tady čtu, tak by to vadit nemělo, ale u mého měnšího topítka nejsou ani střípky ani jsem nepozoroval, že by se rosilo.

Měl bych to reklamovat?
hmm

Edit: Jo a ještě jsem zapomněl připsat, že když jsem ho večer vyndal z akva, tak do rána to orosení zmizelo (přesunulo, vypařilo ???)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2010 21:01 Muž janmacu [18] Re: O.Tom
jen to vyreklamuj,dokud je záruka,vlhko nedělá dobře žádnýmu spotřebiči,časem by ti mohlo topítko odejít a jek naschvál se to většinou stáva až po záruce tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:36 Muž O.Tom [439] Re: Ondra
kdysi davno davno, kdyz jsem mival mnohem vice hloupych napadu nez dnes, jsem mel v akvariu polsky 50W ohrivac prihrnuty sterkem, tam samozrejme prasknul. Ani nevim, jak dlouho mohl fungovat zatopeny a zapnuty, hrabal jsem se pritom v akvariu a strasim tu dodnes :) Akorat jsem se o nej porezal, kdyz jsem prohrabaval dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:55 Ondra Re: O.Tom
Taky se mi to stalo u víc jak 15 let starého topítka, které nemá být plně pod vodou (firmu nevím, je německá). Zatím jsem ale pecku nedostal :-) Ale jak vidím rekace, neměl bych si zahrávat jinak se mi stane tohle coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:20 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Zkus to a pokud se tam znovu objeví vlhkost tak to reklamuj. Vnitřní vlhkost nedělá dobře termostatu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:18 Muž O.Tom [439] Re: Silent
vlhkosti vevnitr jsem si vsiml tak v poslednim tydnu, koupene je zhruba pred pul rokem. Nejak se mi v posledni dobe nezdala regulace, zda se mi ze topi vic nez ma nastaveno a to mam uz korekcni sipku nadoraz, tak jsem stim trosku vic kroutil :) Zkusim nechat proschnout mimo akva, znovu zapojit a sledovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:01 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Topítko je sice celoponorné, ale regulace by se pod vodou provádět neměla. Nicméně to nehraje žádnou roli na tom, že by se uvnitř žádná voda objevit neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:58 Muž O.Tom [439] Re: StrNd4
je celoponorny, to maximum je maximalni dovolena hloubka 0,5m i kdyz urcite tam bude jeste nejaka rezerva... Taky me napada, ze kdyz jsem ho pod vodou nastavoval, kroutil s regulaci, vsechno je relane prs tesneni, mohla se tam nejaka ta kapka procpat... a vodni para by snad mohla jit ven snaze nez voda dovnitr :) Kupovany je ze www.zooplus.com takze se mi do reklamace zrovna moc nechce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:56 Muž Marta [4] - CichlidyRe: O.Tom
Já ho mám taky mírně orosený ale už mám po záruce a jestli ty jí stále máš tak za to že to zkusíš reklamovat nic nedáš :-) Uvídíš co tě tu ješě poradí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2010 09:53 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Pokud je opravdu jen mírně orosený a očividně tam voda nepřibývá je to patrně jen zbytek vlhkosti který se tam dostal při výrobě. Typ který uvádíš je plně ponorný, takže by měl být naprosto vodotěsný. Pokud je nový tak by vlhkost měla sama zmizet. Pokud se tak nestane je to důvod k reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:48 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: O.Tom
Asi bych ho radsi sel ihned reklamovat.To neni celoponorny?JEstlize ho mas s hladinou maxima tak se ti tam taky mohla dostat voda a jestli to bylo tvoji vinou tak ti to snad ani nevyreklamuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:44 Muž O.Tom [439] – zevnitr oroseny ohrivac
ahoj, mam EHEIM ohrivac (typ 3616 150W) a je zevnitr mirne oroseny. Ihned reklamovat, nebo se to muze stat, kdyz je ponoreno na hranici udavaneho maxima a par dni nasuchu mimo akvarium vse napravi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 15:28 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Silent
dík, aj som si myslel,..teraz už viem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 12:40 R Muž Silent [5949] Re: fantuomas
Rozhodně nemůže. Octová voda se běžně používá na čištění od vodního kamene. I kdybys použil koncentrovaný ocet tak má jen 8% kyseliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 12:36 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: kortezhugo
ešte ma napadlo, može ocot, resp. octová voda nejako ublížiť týmto zariadeniam ?? resp. poškodiť tesnenie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:35 Muž kortezhugo [983] Re: fantuomas
...taketo nieco moze vzniknut - alebo vznikne len zo vzdusnej vlhkosti pri ktorej je ohrievac uzatvarany...
-urcite to nie je voda z akva...tak ze "klud"

...tento problem som zvladol pred x rokmi
1.zasypanim vykur.telesa - pieskom prehriatim cez 100stupnov....
2.ak som nezasypaval - tak pustil teleso prehriat vzduch v "skumavke"

...pri zatvoreni a schladnuti - vznikne znacny podtlak a ziadne zrazanie vody "nehrozi" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:12 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: kortezhugo
..tiež som si všimol už dávnejšie "rosu" na ohrievači "Tetra" 150W, myslím,že nepatril k tým lacnejším a aj tak sa vyskytla. Napadla ma reklamácia, ale v predajni som si všimol, že 90% ohrievačov kt. sú celkom ponorené sú na tom rovnako ako ten moj...takže od reklamácie som upustil.
Riešil som to tak ako už nižšie pár ľudí spomenulo, ohrievač ponoril po označenie minimum a odvtedy sa zdá, že nie-sú problémy (ak teda rosa bol problém..) Istota bude, vytiahnuť ohrievač a pod. zo zásuvky pred manipuláciou v akva... X-)

Ešte ma napadlo, že sa to teoreticky može týkať aj filtrov (ja mám čerpaciu hlavu powerhead), len do týchto zariadení ťažko uvidíme (?), napadlo ma to preto, lebo som filter nedávno zapájal po dlhšom čase a boli tam určité obavy, ako sa zachová :)...zatial je to okay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:08 Muž kortezhugo [983] Re: fantuomas
...ja som pri akva zasadne bosy... :-) - a malo kedy aj nieco vypnem ked robim v akva...
Nebrat Ako Navod - Ja si to mozem dovolit :-D

...spadnut ziarovky do akva -to uz ako??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:41 Muž fantuomas [35] - Rostliny
Johan napsal: neměla by :) jednou když jsem se cáral v akva, tak mi do něja spadly dvě rozsvícenné žárovky. jen tak si na dvě vedle mé ruky svítily a nic se nedělo palec a to jsem měl tvrdou vodu.. ale pro jistotu se v akva cárejte jen obutej :-D
..len predstava na takúto situáciu ma dosť desí.. a to som si myslel, že keď občas neodpojím ohrievač pri "máčaní" v akva, že som nezodpovedný :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 18:32 Muž Landvir [57] Re: libol
Pokud je voda v topítku jen na skle a je trochu orošené, tak se nic neděje. Je to normalní jev a určitě se to stává více lidem. Hlavně když není poškozené sklo a nebo těsnění. To by pak bylo životu nebezpečno!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:24 NNNTomas Re: libol
Taky si myslím... muselo by bejt plný vody(min. ke spirále) aby se něco stalo, muselo bejt celý i nahoře mokrý, neboť jinak je to stejně odizolované od zbytku vody sklem.
Na reklamaci to nemusej uznat nikde, pokud budete argumentovat tím, že Vám to může dát "ránu" když sáhnete do akva. Protože myslím, že snad na všech akva-elektro zařízeních(ale i jiných) se výrobce chrání jednou větou: "Před manipulaci se zařízením odpojte od el. sítě".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:17 libol Re: NNNTomas
Pokud je vršek topítka nad hladinou, tak se voda opět vypaří ven .... já si nemyslím, že je to vada, ale spíš vlastnost :-) neee nechci to zlehčovat, ale pokud se tam je vysráží trocha vlhosti a není rozbité sklo topítka, tak se určitě nejedná o nějakou nebezpečnou závadu (pokud to závada vůbec je) ... ale jak někdo níže psal, prostě zásadně nestrkat ruce do akvarka bez odpojených topítek a filtrů ... člověk nikdy neví. Jinak jsem s tím Jägerem spokojen, topí spolehlivě a termostat od skutečné teploty "utíká" jen o max. 2°C (na term. je nastaveno 20°C a podle teploměru je 22°C) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:06 NNNTomas Re: libol
Zrovna se chystám nějaké to topidlo si koupit a teď váhám , chtěl jsem toho Jäger-a.

Myslím, že dokud nebude hladina vody v topítku v doteku s drátem nic se neděje, ne? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 13:27 libol
Mám Jäger 50W a pokud je celé ponořené pod vodou, tak se mi tam vysrážená voda také objevuje. Pokud je alespoň horní část s kolečkem od termostatu nad vodou, tak voda po cca. dni zmizí. neříkám, že to je v pořádku, ale zřejmě kolem toho těsnění tam minimum vody vniká. Ale nemyslím, že by to bylo nebezpečné. A ohledně nějaké reklamace, tak výrobce jasně píše v návodu, že topítko nemá být celé pod vodou ... takže to by asi nikomu neuznali. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:43 Muž Jasnovidec [-3] Re: RADOVAN
to bude asi tím, že sklo nepropouští vodu ;).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 23:06 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: mara.m
Zaujímavé že sa to deje väčšinou pri Jäger-och (aj mne). Pritom by to mali byť jedny z najkvalitnejších výrobkov. Mám doma ešte jeden Jäger asi z roku 1985 alebo tak( mal ho otcov známy, ktorý to mal nejaký čas v akváriu a potom ho od neho kúpil otec asi v 1989) a dodnes funguje, ale bojím sa že tesnenia už na tom nebudú najlepšie a preto ho radšej nepoužívam.

Aké staré sú tie ohrievače ktoré sa zarosujú? Môj má 1 rok, a uvedený problém trvá od asi 4-5 mesiacov. Je pravda že keď nieje úplne ponorený tak sa to nevyskytuje, ale keď áno, tak v ňom normále ločká :-O

Edit: Viem že sklo neprepúšťa vodu :) , ale je normálne že v ňom člapká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 22:31 Muž Yirka [9123] Re: mara.m
Prodejce se vždycky vymlouvá, zkus si nakontaktovat výrobce přímo a zeptej se, jestli distribuují z výroby topítka s vysráženou vodou. Neříkám, že musí jít zrovna o nebezpečí úrazu el. proudem, ale přinejmenším to urychluje korozi a zkracuje životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 21:14 mara.m Re: mara.m
Tak, informoval jsem se přímo u prodejce, cituji: "Podľa Vašeho opisu sa v žiadnom prípade nejedná o vadný kus ohrievača Jager. Voda v ohrievači, respektíve kropaje, je vyzrážaná voda z výroby. Toto zrážanie vody nie je v žiadnom prípade na závadu nakoľko sa vyzrážanie tvorí v oblasti bez prístupu k el energii. Vami pozorovaná voda bola pozorovaná aj v našej prevádzke na všetkých typoch ohrievačov zn. Jäger, a boli sme tak isto kontaktovaní zákazníkmi. Po konzultáciach u výrobcu, sme boli ubezpečení o iba zrážanej vode a o nemožnosti nebezpečenstva."
A teď nevím co si myslet, řekněme, že tomu budu věřit. Každopadně tenhle problém mě odnaučil strkat ruce do akva bez vypnutí všeho zařízení. Stav budu průběžně sledovat a v případě zvětšování skvrny zarosení budu referovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 11:44 R Muž Silent [5949] Re: xOB
Podle mně je problém pokud je v topítku voda a ne trochu orosené sklo. Určitá vlhkost se tam určitě dostane při výrobě. Na druhou stranu jde o to jaká je potom životnost takového topítka. Většinou se to objevuje v topítkách s bimetalem u levných značek a pokud to díky tomu zkoroduje tak jde topítko do kelu. Ale určitě by se to nemělo objevovat u výrobků vysoké kvality jako je Jager.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 11:33 Muž xOB [83] - Cichlidy – xOB
Hmm, tak to mam doma vadny asi skoro vsechny topitka. Mam jich 7 v ruznych akvarkach a v 5 z nich je vysrazena vlhkost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:39 pavel21 Re: Yirka
pokud se jedná o metr hluboké akvárium, tak do určité mýry ano ... u akvária do 50cm se rozdíl teplot neprojeví, pokud je tedy je v akváriu zmíněný pohyb vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:27 Muž Yirka [9123] Re: Pavel21
Tak jsem sáhl do archívu pro návod a musím ti dát zapravdu, je tam psáno, že musí být ponořena skleněná část. Co se týče cirkulace-to je pochopitelné.
Přesto je vhodnější z fyzikálních důvodů umístit topítko tak doprostřed vodního sloupce kvůli lepšímu proudění-koloběhu ohřáté vody, kdy ohřátá stoupá nahoru a pokud je topítko těsně pod hladinou, trvá déle než prohřeje sloupec, i když je určitá cirkulace od čerpadla. (Bylo by totiž umístěno v horní-teplejší části nádrže a termostat by na to pochopitelně reagoval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 18:07 Pavel21 Re: Yirka
neznám výrobce, který by přikazoval potopení celého topítka - vždy je jen uvedeno "že je to možné" a musí být respektován jen minimální ponor. Pokud to ten váš píše, uveďte který to je ;-)

Problém s topítkem s nepotopeným regulačním prvkem navrchu není. I kdyby bylo akvárium metr vysoké, může topítko zůstat "u hladiny" (ale ono je také nějak dlouhé - takže bude třeba v rozmezí 0-20cm ponoru). Hlavní je, aby kolem topítka byl zajištěn pohyb vody, tzn. třeba u výstupu z filtru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 17:35 Muž Yirka [9123] Re: Pavel21
Neponořovat celé topítko do vody.....To je sice pěkná rada, ale výrobci v manuálech píší, že má být topítko celé ponořené.A co kdyxž máš hlubší AQ, to budeš prohřívat od hladiny? Já si myslím, že prostě uvnitř žádná vlhkost být nesmí. Topítka nejsou nejlevnější a výrobce musí garantovat kvalitu-vodotěsnost. Je to jako u vzduchotěsných dvouskel v oknech-jakmile se uvnitř rosí je to na reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 17:29 Muž ampik [2] - RostlinyRe: Jasnovidec
voda ma totiz neakej odpor. zacne se varit a pak uz nevodi. jinak prevence proti nakopnuti je vytahnout topitko z vody po znacku minimum. dolevani vody je lepsi nez hrob! a nebo koupit nove a pod vodu ho nedavat cele. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 17:28 Pavel21 Re: MatesKGB
Pokud v topítku není voda a jen je kousek skla uvnitř zarosený na reklamaci to není. Pokud by dovnitř pronikala vlhkost, začne voda uvnitř přibývat. Množství vody na "zarosení" stčí setina mililitru vody, která se tam mohla dostat třeba kolem těsnění při nastavování teploty u plně potopeného topítka. Pokud dýchnete na studenou plochu, orosí se v naprosté většině případů mnohem více než zde popisovaná "orosená" topítka. Pokud se orosí, z 99% stačí topítko povytáhnout, aby vršek nebyl pod vodou a vlhkost (v tomto stopovém množství) časem sama zmizí a již se objevit nemusí.

Kvalitní značková topítka mají největší výhodu v mnohem silnější a robusnější konstrukci. U levných čínských stačí jediné klepnutí a je po nich - to je mnohem větší riziko úrazu proudem (pokud se před maniupulací neodpojilo od sítě).

Pokud si někdo chce být 100% jist, že do topítka nebude nijak vnikat vlhkost, stačí vršek topítka nepotápět do vody. Stačí udržet minimální hladinu, která je na každém topítku uvedena X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 15:55 Muž MatesKGB [4] – .
Po přečtení této diskuze jsem se sděsil. Ti co mají topítka které netěsní opravdu asi potřebují k životu adrenalin no Protože v topítku je podle mě odporovej drát v kterém při průchodu napětí vzniká odpor, který je úměrný rozehřátí odporového drátu. Tudíž když topítko nebude těsnit tak je velká pravděpodobnost dostání do akva 220Voltů, což u lidí s horším srdcem znamená okamžitou smrt a o rybkách ani nemluvě. Možná kytičky jediný by to nakoplo k 800% růstu smich nepředpokládám, že už někdo do kytek zkoušel pouštět napětí ze sítě smich
Každopádně při jakém koliv kontaktu s akva ve kterým je nedokonale těsnící topítko bych nejdříve před jakoukoli manipulací odpojil topítko ze sítě.
Hold někdo si zahrává s životem když chová trnuchu a někdo když má špatný topítko o život jde stejně tone

A nějak jsem nepochopil jak je možné, že prodejce nehodlá vyreklamovat netěsnící topítko neHold záruka je záruka, vždyť to je praktický to samý když by z ledničky unikaly freony tone
Při reklamaci se to chce zmínit o obchodní inspekci :) byč na živnostníky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 15:42 mara.m Re: chicko
Tak na tohle si dávám bacha a před strkáním pracinek do akva vše vypínám. Ještě doplňuji, že mapky začlo topítko tvořit cca po 2 měsících používání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 15:41 Muž chicko [124] Re: mara.m
Takovéto topítko může být opravdu nebezpečné a za těch pár stovek to opravdu nestojí, doporučuji odpojit a koupit nové. Člověk nikdy neví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 15:30 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Johan
No je vidět že asi nikdo z vás nedostal ránu od zkratujícího topítka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 14:55 Muž Jasnovidec [-3] Re: PT
já mám topítko ze setu a žádná vlhkost v něm není, a že by to byl drahej set, tak to bych opravdu neřekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 14:46 mara.m
Fotka k příspěvku Dobrý den, vlastním topítko jäger 125w a nedávno jsem zjistil, že taktéž netěsní (viz přiložené foto). Průběh budu pozorovat, ale reklamaci se patrně nevyhnu. Bohužel jsem topítko zakoupil na výstavě v Ostravě od dýlera ze Slovenska. Proto si nejsem jistý s reklamací, cena poštovného atd. se může vyšplhat na neúnosnou hodnotu (zvažuji koupi nového v kamenném obchodě)... Máte s tím někdo zkušenosti? Téma vcelku umlko, proto se ptám jestli jsou nějaké nové poznatky ohledně téhle problematiky? Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 22:12 Muž Yirka [9123] Re: RADOVAN
Pozdě, ale přece-byl jsem do večera mimo. Mam Atman At-100w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 17:20 Dušan2 Re: ANTONIO
Ona ta vlhkost je vždy nahoře, není tam kde je tělísko,třeba u tetry je vidět tělísko a tam kde se to rosí je to zabarvený, tak tam to vidět být nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 17:20 ANTONIO Re: Dušan2
Normální to zcela jednoznačně není a to první akvarijní topení chtělo hned reklamovat.v žádném případě by jsem ho nepoužíval-Jsem prodejce akvarijní techniky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4722-vlhkost-v-topitku