Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Střídání krmiva

 

NápovědaFórum » Krmení  

Střídání krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:34 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: majka007
ja mam vonku stare akvarko a nejaká ta živá potrava sa tam tiež dá uloviť.Nei je to veľa, ale na spestrenie je to dobré a rybkám to chutí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:00 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: yenya
Aj my máme nejakú háveď v sude na záhrade... Asi komárie larvy alebo čo :-D ale bála som sa to dať do akva, tak o rok možno skúsim aj ja :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2012 13:52 yenya Re: savan, majka0007
Mě žerou všechno. Když jsem vytrhával kytky a vyndal nějaký ten kamínek ven, tak potom, když jsem ty kamínky házel zpět do akvária, tak za těma kamínkama lítala jedna ryba za druhou, v očekávání tablety (Tetra Tabi Min). Po "divadle" jsem jim musel tu tabletu dát. Jinak z vločkového krmiva se mi nejvíc osvědčil Tetra Min, jinak fakt žerou vše. Jen Lon Mix sežerou a zase "vyplivnou", ale v nouzi i Lon Mix dobrý. ano V létě dáváme i "živou" ze sudu ze zahrady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2012 13:42 yenya Re: majka0007
A dohledáš tam i další. Jsou tam i poznatky akvaristů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 13:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: majka0007
u mňa gupky najradšej zožerú tablety pre ancíkov smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 13:21 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: yenya
okej, krevetky áno(z komentárov), ale tak v popise o gubkách skutočne nič nie je. Ale nemá niekto skúsenosť, že to zbodnú aj gupky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2012 13:06 yenya Re: majka0007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:55 Žena majka0007 [108] - Amerika
premýšľam, že by som do zbierky pestrého krmiva zaradila aj chipsy(vipachips alebo welschips), ale neviem, aké rybky to jedia. Viem o ancystrusoch a pancierničkoch, prípadne mrenky... Ja ale chovám len gupky, 1 bettu, 2 black molly a 1 ancystrus + mám i krevetky red cherry v inom akva. Mal by to v mojom akva kto jesť? Aké máte s tým krmivom skúsenosti? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:05 Muž vladislav [106] - Cichlidy
U mě je jedno kdy dám vločky a kdy maso atd...Mám je tak naučené,že žerou všechno v jakoukoliv denní dobu.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:59 Dusyk Re: Čendik
Asi to bude kvalitou. JA taktiež ráno granule a poobede mrazené. Inak nezkazí sa ak je v mraziaku :) Ja mám patentky, vepřové srdiečko, artémiu a cyclopa aj pol roka a nevyzerá skazene. A to striedam obdeň :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Čendik
Vločkami krm ráno to ještě nejsou rozmlsané a večer dej buď živé nebo mražené X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:44 R Muž Silent [5949] Re: Yirka
Já to dělám podobně. Krmím dvakrát denně střídavě mražené (živé) a umělé. A taky bez problémů s rybí mlsnou tlamkou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:43 Muž Yirka [9123] Re: Čendik
Není výhodnější střídat 1 den suché druhý den živé-mražené, Já to tak praktikuji a ryby žerou obojí se stejným apetitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:39 Muž Čendik [2] – Rybky nechtějí vločkové krmivo
Můžete mi někdo poradit ze zkušenosti jak vhodně kombinovat živé a vločkové krmivo? Koupil jsem rybkám živé patentky a aby se nezkazily, tak jsem krmil týden jen s nimi. Když došly a vrátil jsem se ke vločkovému, tak to ty potvory zmlsaný nechtějí žrát a je v akvárku i velmi malá dávka dost dlouho než ji vyluxují. A to už jsou bez patentek týden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:34 oldkiwinka Re: Duny
Já se pokouším aby měli co nejpestřejší stravu, takže dávám patentky, vločky, tabletky pro rybky na dně, mražený blechy, sušený patentky, někdy i živé nítěnky, v létě mušky, pokoušímse sehnat octomilky, vločky dávám 2x-3x denně malé dávky, tabletky večer, patentky mražené 3/4 - 1 kostičku, rybky to zbožňují. Různě to střídám, v pondělky nedostávají vůbec aby nebyli moc vypasený. Ancistrusovi a šnekům dávám kolečko okurky.
Závěr: čím pestřejší a vydatnější strava, tím lepší fyzička rybek a rychleji rostou a vybarvují se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:26 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Duny
krmení se určitě střídat může a ryby budou rády... teda snad, protože ty moje, když dostanou něco jiného než patentky či živé octomilky (nebo aspoň jiné živé/mražené), tak se nahrnou k přednímu sklu, nežerou a stále se koukají, jestli jim tam něco nehodím. Mám dojem, že se vší snahou pokouší o vyčítavé pohledy ne . Když po chvíli zjistí, že skutečně nic jiného nedostanou, tak toho trochu snědí - výsledek: aby to nezůstávalo ležet na dně, krmím ráno vločkami (nic jiného nedostanou,mají smůlu) ve velikosti tak čtvrtinových porcí, aby to vůbec snědly. večer dostanou maso a to se vždycky jen zapráší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:25 Duny Re: rolandmynar
aha tak ja som zvyknuty krmit 2 krat denne to si este rozmyslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:19 rolandmynar Re: Duny
Já krmím jednou denně a dávám vločkové, mražené, zeleninu, granule se spirulinou, tablety. Takhle mají vlastně 5 dní po sobě pokaždé něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:04 Duny Re: DrSova
no ja by som najradsej daval rano granule ostatne si este premyslim dik za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:02 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Duny
kombinace a fantazie je ciste na vas.Ja sem uvedl jen priklad :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:58 Duny Re: DrSova
aha no pokial to potrvdia aj iny tak taky sposob by mi aj vyhovoval len mozno by som vymenil tie vlocky s granulami, granule dam rano s tim velmi nic netreba robit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:53 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Duny
ano Ja treba rano(protoze sem linej) dam vlocky.Odpoledne rozmrazim patentky a vecer dam granule.

POZOR na prekrmovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:49 Žena bucliik [99] Re: Duny
jasně-patentky, tabletky, spirulinový tabletky, okurka(ancistrus), nitěnky-a různý druhy vloček(ty s větší přísadou spiruliny mají omezovat žraní kytek rybkama-u sebe to nepozoruju :) kytka je holt kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:47 Duny Re: DrSova
jasne jasne ale niekedy by som chcel dat aj tie SERA proste rad by som to striedal aj viac krat takze podla teba mozem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:43 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Duny
To co ti rekl je blbost. Čím pestrejsi a rozmanitejsi potrava tim zdravejsi ryby budes mit.Uvidis ze ryby oceni zmeny potravy-hlavne jim smakuji prirodni potrava-maso,nitenyky a podobna zouzel,zeleninka.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:40 Duny – Kolko krat striedat krmivo
Ahojte,

chcel by som striedat mrazene krmivo so susenymi platkovanymi "granulami" ako napr. SERA Vipan ale od kamarata (tiez akvaristu ale nie velmi skuseneho) som pocul ze krmivo mozem striedat max. 3-4 krat za rok je to pravda? a ake krmivo by ste mi mohli poradit mozno by som niekedy pridal nejaku zeleninku pre ancistrusi. Prosim povedzte svoj nazor. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 11:23 Budulinecek – A koho krmíme?
A co doplnit co vlastně za ryby krmíš? Už vidím jak moje Živorodky spásají ten list salátu.
SPíš by mě zajímalo jaké živé krmení používáte a jak ho získáváte?
Jestli chodíte lovit do přírody a akceptujete riziko že si něco zatáhnete, nebo kupujete a nebo dokonce nějaké živé krmení pěstujete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 21:26 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: paulinn
Jinak s tim Zelí a podobně z obchodu opatrně. Často je rychlené dusíkatými hnojivy a je to v nich uloženo pak hezky. Takže to může některým rybám hezky ublížit... ;-)
Jinak já krmim jeden den umělým a jeden den živým. A nebo to prostřídám, ale to jen když mám mladé, protože ty krmit neustále živým by nešlo. Nemám na to dostatek času po ránu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 10:25 paulinn Re: pantany
normálně koupenou v obchodě :) salát dávám spařenej,celý list - nekrájím, okurku dávám nedokrojenou na 3 kolečka, ale aby se nerozpadly a aby neplavala, tak do té nedokrojené části vrazím akva kamínek, jde pak ke dnu:) A mrkev škrabkou na brambory uškrábnu plátek a vrznu ho do akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 09:59 Muž pantany [7] Re: paulinn
mam to rozumiet tak ze davas normalnu zeleninu zo zahradky (resp. z obchodu), velmi jemne nasekanu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 08:37 paulinn Re: pantany
já krmím 3x denně pokaždé jiným krmivem - ráno vločky - v poledne kostku něčeho mraženýho - a večer tablety. Průběžně hodím salát, nebo okurku nebo mrkev a mřenky milují banán:) ale s tím banánem opatrně, rychle se kazí, fakt jen kousek:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 08:21 Houba Re: pantany
snazim se to stridat i kdyz je krmim vickrat denne ... jinak spis jak se me chce ... zadny pravidelny jidelnicek jim nedelam :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 08:17 Muž pantany [7] – krmivo střídat
niekde som cital ze je vhodne rybkam striedat krmivo. co je pochopitelne aby rybky mali prisun roznych latok ktore su v krmive. chcem sa vas spytat ako casto striedate krmivo. ci dva tyzdne krmite jednym druhom a dalsie dva tyzdne inym druhom krmiva, resp. je tam vascsi interval alebo krmite jednym typom krmiva a ked sa minie cele balenie tak davate rybkam ine az pokial sa opat neminie.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1726x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/472-stridani-krmiva