Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Potěr a výměna vody

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Potěr a výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 17:45 Tetry
Zdravím,
přišel jsem si pro radu pokud to bude možné. Podařilo se mi vytřít Tetry (zatím se jedná o poměrně malý výtěr - do 30 rybek). Bohužel jsem je nechal vytřít do nádrže kde byl jemný "štěrk". I když jsem štěrk čistil tak teď si začínám všímat že jsou tam velmi malé ploštěnky + malý nezmar. Vím že oboje je docela kritické pro potěr.

Myslíte že je vhodný nápad přelovid do akvárka které je hned vedle ? Tam mám částečně už zaběhlou vodu + bych k tomu udělal částečnou výměnu. Jen nevím jestli je to vhodný nápad. Stáří potěru 6 dní od vykulení.

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 14:14 Žena ter [49] Re: JirkaŠčobák
Chtěla jsem mít klid.Jedeme na Velikonoce pryč.4 dny,tak jsem to chtěla mít v cajku,aby tam neměly bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2019 12:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ter
V tom, co chceš vyluxovat, žije plno mikroorganizmů, kterými se potěr bude rád živit (pokud teda má nějakou šanci).
Plus rušení dospělých ryb není dobrý nápad. Neblbni. Týden, dva to počká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:44 Žena ter [49] Re: Anthrax
ok,vyměním teda jen klasicky kýbl vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2019 11:41 R Muž Anthrax [4785] Re: ter
Tak ne že by se cichlidky byly nějak bojácné. Ale když hlídají, tak je lepší nechat je být v klidu. Oni se to teprv učí, a každý zásah pro ně může být dost stresující. Myslíš, že by se něco stalo, kdybys tentokrát prostě neodkalila a jen vyměnila vodu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:36 Žena ter [49] Re: Anthrax
Vyluxovala bych jen předek.Oni jsou u zadního skla.A vypadají,že si na nás zvykly hned druhý den.Nebojí se,jak strčim ruku do akva,tak se otíraj a když projdem kolem,čumí u skla celé osazenstvo.Včetně otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:28 R Muž Anthrax [4785] Re: ter
To odkalování bych vynechal. Ne kvůli potěru ale kvůli klidu rodičů. Výměna menší části vody by vadit neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:26 Žena ter [49] Re: JirkaŠčobák
Já taky,ale je to první výtěr.Máme je 14 dní.Proto to nechám na přírodě.Jen jsem chtěla běžně vyměnit vodu a trochu "vyluxovat",jako každý týden.Ale zas je nechci dráždit moc.Myslím,že si tetřičky stejně udělají večeři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ter
Větší nebezpečí pro potěr bych viděl v tom společenském akváriu, než v té výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 11:09 R Muž Anthrax [4785] Re: ter
Záleží kolik jakou vodu měníš.. Ale když je nebudeš zbytečně vyrušovat, tak by problém být neměl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2019 10:19 Žena ter [49]
Ahoj,včera se nám vytřely ramirezky,jsou ve společenském akvárku.Nechám na přírodě,jestli z toho něco bude.Můžu v akvárku normálně vyměnit vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2016 18:14 Muž motýlek [275] Re: Mejla82
záleží jak se jikry tváří ... ale pokud je výměna vody potřeba - klidně tu čerstvou popřelévej párkrát mezi nádobami, aby pořádně provzdušnila a nebude problém - stačí deset minut ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 18:18 Mejla82 – vrubozubec
Zdravim,zapomněl jsem si nechat odstat vodu na vyměnu vody v odchovně kde mam jikry vrubozubce..Mohu vyměnit cca 30% vody za vodu dešťovou??díky...nebo radši počkat.Jak dlouho nechat vodu odstat?? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 09:53 Žena Kája [0] Re: Yirka
Ooook tak jsem to opatrně odsála... netušila jsem, že to bude tak snadný :-D u velkýho společenského akva jsem zvyklá, že rybky jsou zvědavé a div mi nevlítnou až do hadice :-D
moje první mladý o který se starám zvlášť, tak doufám, že mi ve zdraví přežijí všechny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 08:27 Muž Yirka [9126] Re: Kája
Jednak odsávat opatrně a dále pak pokud přesto nějakého drobka nasaješ, použij mezinádobu a odchyť ho a vrať zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 06:39 Žena Kája [0] – Paví očka
Ahoj, mám druhý den potěr pavích oček a bojím se, že při výměně vody mladé odsaji. Nemáte nějaký trik? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:04 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodDíky
Dik vsetkym za reakcie palec

Su v tej 500-ke, a rozmnozili sa uplne nahodne (nebol to zamer - len som zrazu zbadal, ze mi tam nieco nove plava). Odlovit by som ich odlovil, este tu mam jedno 20l snekarium, len neviem, ci im tym neublizim - niektore su take mrnave, ze by som ich asi musel lovit do pancuchy :)
Vodu menim tak casto kvoli tomu, ze tam mam niecoho nedostatok, co sa na 2-3 dni upravi po vymene vody (podla inych diskusii to bude bud Mg alebo CO2 alebo oboje).
Asi teda skusim kombinaciu toho, co ste mi radili - odsavat vodu iba z dna, a zaroven dopustat novu, aby sa nemenila vyska hladiny. Je to hlavne kvoli tomu, ze poter sa drzi tesne pod hladinou, medzi limnophillami, co sa tahaju po hladine. To by to mohlo vyriesit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 09:23 Muž motýlek [275] Re: 0
samozřejmě namnožit myslím jen fázi tření a první týden po rozplavání ... pak šup s nimi do aspoň 80cm dlouhé nádrže ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 08:27 0 Re: protein007
Fotka k příspěvku Jestli jsou stále v té 'pětistovce' a uvedené nezměněné početnosti ryb , tak by je tam nechal a stačí odsávat z akvária jen viditelný detrit ze dna , což i pro výměnu části vody stačí. V tomto případě není nutné měnit 2 x týdně 30 - 50 % vody , když je dostatečné osázení vegetací. Dánia k dobrému vývoji potřebují prostor a svěží - dusíkatými látkami nezatíženou vodu. V malých " desetilitrovkách " a jim podobných se mohou snadno 'dokaličit' - zakrní , pokřiví se ....

Foto: Dánia a platy v odchovně. K snadné údržbě při vysoké koncentraci ryb je dno holé a rostliny jsou vkládány zasazené v nádobkách. Za této situace nutno měnit většinu (i sto procent) vody dvakrát za týden.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2010 07:32 Muž motýlek [275] Re: misaHcore
pozor - já psal pouze o daniích ... cichlidy bych zkusil opatrně vyměňovat vodu ... prostě zároveň jednou hadičkou odsávat a druhou na opačném konci akvárka přilévat, aby se neměnila výška hladiny ... a navíc dobře zajeté akvárko to musí zvládnout i tři měsíce bez výměny vody ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 07:02 Muž misaHcore [0] - CichlidyRe: protein007
Já osobně bych raději měnil vodu nežli riskovat znehodnocení vody v celém akva. Sejde natom jak moc si potěřu vážíte? Pokuste se ho odlovit do té desetilitrovky, jak psal motýlek a budete mít klid. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 06:51 Muž motýlek [275] Re: protein007
no, dania pruhovaná bych raději množil v nějaké desetilitrovce ... pět kousků je sice zajímavé (ono jich tam bude asi mnohem více), ale není to příliš ekonomické - viz problémy, které Ti už nastaly ;-) ... při troše štěstí se dají namnožit i v misce od masa :-)

a nebo je odlov a chvíli je nech někde jinde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 01:44 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Mam podobny problem, kvoli ruduche (resp. problemu s pomalym rastom rastlin) vymienam 30-50% vody v akva kazde 3-4 dni. A dnes som isiel vymenit znova, a nasiel som tam poter danii pruhovanych. Co teraz? Mam prestat s vymenou vody, dokym aspon trochu nepodrastu? Je ich tam asi 5 kusov, velkych tak 1-1.5cm a nechcel by som o ne prist. Bojim sa uz aj preto, lebo obcas sa mi podari vcucnut do kybla cez odkalovac aj dospele danio :-) a taky drobizg lahko prehliadnem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 13:18 Mr.BP – Potěr a výměna vody
Cichlidky mnohotrné se vytřely, potěr se již vykulil z jiker a je uchycený v kořenech rostilny, kam je rodiče přenesli. Blíží se mi výměna vody v AQ. Můžu měnit nebo mám ještě počkat ? Nechci rodiče cichlidek zbytečně stresovat, aby je nesežrali nebo neopustili. Nemám odchovnou nádrž tudíž je chci ponechat v AQ spolu s ostatními.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2462x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/469-poter-a-vymena-vody