Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži a měď

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Plži a měď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:32 Muž Yirka [9118] Re: Přemek
Kde se ti tam ta měď vzala? Pokud jsi ji tam nedodal s nějakým lékem, nemůže to přece být problém. Pokud tam byla nějak přidána tak ji nejlépe odstraníš velmi častou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 12:14 Přemek
Zdravím, potřeboval bych snížit hladinu mědi v akváriu. Jak na to? Chci tam mít krevetky a teď mi kvůli mědi umřela neritina.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 13:36 :-)
Pokud ná někdo v akváriu roztok, schopný rozpustit měděný plech, je už asi zbytečné řešit toxicitu mědi. AMEN :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 12:03 Žena katunka [158]
"Toxicita mědi se zvyšuje s poklesem tvrdosti vody a množstvím rozpuštěného kyslíku, zatímco se snižuje při vysokých koncentracích rozpustných organických látek a tuhých částic. Také pH ovlivňuje míru toxicity mědi pro vodní organismy. Jedním z vodních organismů u kterých bylo prokázáno negativní působení mědi jsou ryby, přičemž bylo zjištěno, že měď má schopnost biokumulovat se v rybích tkáních." výtažek ze stránek Arniky

"V přirozených vodách se měď nachází jen ve stopách maximálně od 0 - 0,03 mg/l. Sloučeniny mědi se používají ve vodním hospodářství a v akvaristice, kde jsou součástí komerčně vyráběných léčiv pro potlačení růstu sinic, řas, parazitických prvoků, láčkovcu a plžů. Toxicita mědi v mgCu2+na litr vody: Od 0,0005 do 0,001 - nastává hynutí láčkovců - nezmarů od 0,004 - nastává hynutí ploštěněk a pijavek od 0,015 do 0,020 - nastává hynutí mekkýšů ( plovatek). Koncentrace mědi od 0,06 do 0,15 mg/l brzdí vývoj prvoků např. Piscinoodinium pillularis, Chilodonella sp. Tetrahymena sp. a dalších jednobunecných živocichů." ze stránek www.greenhome.cz

Osobně si myslím, že kdo nepřekrmuje a má rozumně zarybněné akvárko se šneky mít problém nemůže a přidáním jakékoliv chemie se problém neřeší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 10:15 Muž PT [89] Re: Sidonius, vrubouš
Vrubouš: Sneci reaguji na koncentracu Cu ve vode smrti, pokud je hladina vyssi nez 0,3.
To by mě opravdu zajímalo, kde jste tuhle informaci načerpal...??? Já se domnívám, že hranice toxicity pro měkkýše je tak 15x-20x nižší.


Nechci puntickarit, ale bez jednotek to budete resit docela dlouho :)
Zkousel jsem zbezne neco vygooglit, ale muj hlavni dojem je, ze bych to do akvaria rozhodne nedal. presne jak tady zaznelo, uklada se v tele. Navic je rozdil kratkodobe a dlouhodobe vystaveni. Hadam, ze ta med se pak z akvaria dostava blbe... Nekde bylo napsano cosi o "chelatech" ci tak (nejsem chemik), jez maji dost toxicitu snizovat
pro ty co speakujou je tady nekolik temat, staci hledat "copper" fins.actwin.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 09:04 Sidonius Re: Vrubouš
To by mě opravdu zajímalo, kde jste tuhle informaci načerpal...??? Já se domnívám, že hranice toxicity pro měkkýše je tak 15x-20x nižší.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 08:05 Muž tau [14] Re: redmaus
nekde jsem cetl ze se med v rybach ulozi a budou neplodne... uz pri male koncentraci..
ja okruzaky beru:) tak jestli jsi z prahy tak je pro me schranuj, prijeedu si:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2007 07:18 Vrubouš Re: redmaus
Sneci reaguji na koncentracu Cu ve vode smrti,pokud je hladina vyssi nez 0,3.Med je pro ryby toxicka od koncentrace 0,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 22:24 redmaus Re: isamik
Přebytek jich nemám akva bublá jak hodinky, jen s nimi bojuji od založení akvária. Ty potvory se mi nelíbí ale nejde se jich zbavit a chémii se mi nechce dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 22:20 Muž isamik [180] Re: redmaus
Jen tak cirou nahodou neni prebytek okuraku nejakym varovanim, ze se neco deje :-)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 22:16 Muž hanz [27] Re: redmaus
rybam nevim,ale treba kdyby si se chtel zbavit oresaku.Tak do nej zatluc medeny hrebik a on do par dnu uschne...Byt tebou tak bych to neriskoval a radeji si nasel jinou cestu jak zahubit slizouny...skus treba prijid,proc jich tam mas tolik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 22:11 redmaus – Plži a měď
Dobrý den.
Jak reagují plži na měd, vyhubím okružáky přidáním kousku mědi do akvária.Neuškodím rybám. Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 916x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4652-plzi-a-med