Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmítko

 

NápovědaFórum » Krmení  

Krmítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 18:22 Muž Lister [169] Re: vlka
Zkusil bych tu hadičku.

Jinak při sypání suchého vypínám filtr - mám to na vypínač. Sypu málo a opakovaně a bavím se, jak se rybky mezi sebou rvou. Krmíme Hikari drobné granulky, některé z nich okamžitě klesají ke dnu - pokud je chci nechat klesnout na specifické misto, tak je beru mezi dva prsty, dám pod hladinu uvolním a okamžitě to padá dolů.

Pro pancernicky máme granule, ale to funguje jen bez živorodek, protože ty s nima hrají fotbal po celém akva, přežerou se a na sumečky nic nezbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 17:54 Muž Zip [277] Re: vlka
Já osobně suché vločky i granulky namočím v malé odměrce po sirupu na kašel.
Pomalu to pak leju do AQ, dostane se i na pancéřníčky a na hladině nic nelítá ani mi to nejde do filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2020 01:37 Muž Xif [336] Re: vlka
Nebo si v nejbližší akvaristice kup za 20kč krmítko na nitěnky.
Vytáhneš středový kužel a máš hotovo.
Jo,jsou i hranatá krmítka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2020 21:47 Silviebaris Re: vlka
Ty jsi šikovnej a zkusit to ze vzduchovaci hadičky vyrobit kolečko a dát volně na hladinu...Hadička stojí 2m 12kč... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 21:35 Muž vlka [3453] – krmítko
Hezký večer, jelikož se suchá vždy rychle ,,rozběhne,, po hladině, nemáte někdo zkušenosti s tímhle krmítkem? aliexpress.ru/…?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:10 Muž powery [250] Re: afc1886
Petriho miska, to je nápad. Dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2018 21:05 R Muž afc1886 [14695] Re: powery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:03 Muž powery [250]
Chtěl bych nějakou nízkou malou misku (nejlépe skleněnou) položenou na dně, na kterou bych dával krmení pro pancéřníčky. Nenapadá někoho, kde takovou věc sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:19 JoKa Re: pitris65
Zkus krmit méně a to tak, že to ryby sežerou a nezůstane nic na rostlinách...

Nedávno mi tu někdo poradil kinder vajíčko, do kterého vyvrtáš díry... Funguje to i na vločkové, rybky si ho dolují ven a i se tím zabaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:15 Muž pitris65 [9] – Krmítko na vločky
Máte někdo prosím zkušenosti s nějakým plovoucím krmítkem na vločkové krmení?Já mám petdiscont.cz/… ale už prasklo a plovoucí rostlinky mám v krmítku společně s krmením.Musím něco pořídit.Bez krmítka se to balí na plovoučky a vypadá to hrozně.Poraďte mi někdo prosím.Třeba i nějakou vychytávku.Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2009 20:33 Muž VVV111KKK [61] Re: obok
A co zkusit krmit častěji a méně ? Vždyť je to radost je při tom pozorovat. Navíc je to i důležité. Zjistí se při tom každá změna v chování každé rybičky. Teda pokud nemáš v akva zrovna 50-ti hlavé jednodruhové hejno. A pokud přece jen něco spadne, se zbytky na zemi si skvěle poradí pancéřníči, přísavníci a šneci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 15:02 Muž Miras [111] Re: obok
no v tom případě klasické s přísavkou, to maj snad v každé akvaristice za pár kaček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 14:37 obok Re: grizly
No já nemyslím jako automatické krmítko. já myslím něco do čeho by se to mohlo dát a z toho by jse krmily a aby to nepadalo na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:18 Muž grizly [145] Re: obok
Kop si ho ve Zverimexu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 12:49 obok – Krmítko
Dobrý den. Zajímalo by mně jestly jse nedá koupit nebo si vyrobit krmítko pro rybky. krmím je perločkama a to vše vždy spadne na dno a zbytečně to dělá bordel.tak prosím o nějaké finty.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2009 12:55 dodmo Re: Jrk
super nápad s tema brčkama,ale asi je opravdu leší to plastové kolečko od krmítka,ale pokud máš ryby v kondici tak žerou i vločky kroužící na hladině palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2009 11:06 Muž Jrk [143] Re: Miras, Sanka
Fotka k příspěvku Košíček používám dle potřeby, druhu krmení. Dírky se nemusí vrtat, jednoduší je rozehřátý hřebík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2009 10:49 Muž Miras [111] Re: Sanka
já do toho košíčku navrtal trochu větší dirky než byly a ryby to z toho tahaly jak o život :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2009 10:45 Muž Sanka [10] Re: Jrk
No tak to mám taky..A k tomu i nějaký košíček,ale třeba patentka z toho krmit nešla..Možná tak využít místo těch brček ten kulatý držák..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 08:04 Muž Jrk [143] Re: Sanka
Fotka k příspěvku Mě vyhovuje tady toto. Marina, Hornbach, cca 20,- Kč.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 05:55 Muž Sanka [10] Re: Miras
No krmítko jsem si koupil a kdyby jsem radši dal 15 korun na charitu,tak jsem udělal líp.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 05:50 Muž Miras [111] Re: Sanka
nebo si kup krmítko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2009 22:37 Muž Barney [61] Re: Nigerin
Moje slova, vždycky si vezmu mezi prsty pár vloček a ponořím pod vodu, nechám tak 5 sekund nasát vodou a pak pustím a vločky vesele klesají ke dnu.
Ale neni dobré krmit jenom vločkama a patentkama, zkus taky mraženou artemii, ale záleží jaké máš ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2009 22:31 Žena Nigerin [19] Re: Sanka
Nebo si vem trochu těch vloček mezi prsty a jemně je pod vodou rozdrol. Já to tak dělám vždycky, když chci dopřát pancíkům i něco jiného než tabletky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2009 22:28 Muž avast [49] Re: Sanka
Finta?? No já nevim jestli to je finta, ale mě to pomohlo.. Normálně si vezmeš 3 brčka a pojíš je do trojúhelníku, a do toho to nasypeš a můžeš to tam klidně i nechávat jako já.. Pak se ti v tom "netočí" hladina, a v pohodě to může klesat "dolů"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:18 Muž Sanka [10] – Krmivo které strhává proud
Ahoj,chtěl by jsem se zeptat,do teď jsem krmil mraženou patentkou a když jsem jí vhodil do akvária klesla ke dnu a nebyl problém,tam už se o ní postarali ryby..Ale říkám si,že to asi není to nejlepší,tak že budu krmit vločkovým krmivem a pákrát přidám i tu patentku..Ale výtok filtru mám nasměrovaný k hladině a když krmím vločky,tak jich jen pár spadne a zbytek se točí dokola..Tak se chci poradit,jestli na to není nějaká finta,nebo jestli mám na chvilku vypnout filtr,popřípadé krmit jiné krmivo..Filtr mám nastavený skoro na minimum..Děkuji za rady.. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 18:03 werča Re: matlala
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké potlesk ! Takovou originalitu vždycky ocením. No já tady dávám fotku jak žabky vesele papají, naučili se kde je krmení už za pět minut!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 16:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: werča
ja sice žabky nemam pač je u nas nemaj ale jsou pěkné
já dělál pro ryby krmítko z obalu na hračku z čokoládového vajíčka aquagarden.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 16:44 werča Re: Eva_R
Tak krmítko funguje. Zvětšila jsem spodní díry a žabky aspoň nehltaj. Postupně vytahujou patentky z krmítka. Ze začátku teda vůbec nechápali, kde to krmení je, ale pak už to pochopili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 19:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: werča
Já těm mým sedmi malým drápatkám zkoušela dávat patentky na talířek, ale stejně to rozházely a některé ani na talíř nešly, hledaly to pod ním... Dávám jim zatím denně půlku kostky patentek, rozpuštěnou naleju do rohu akvárka, a když přijdu za hodinu, tak tam pořád rejdí a je slyšet jak přehrabávají štěrk smich Tam prostě nemůže nic zůstat :-D Odkalovala jsem jim před 14 dny a voda je pořád krásně čistá. Nechceš teda třeba ještě pár drápatek? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 19:15 werča Re: Malapa
Já dávám patentky na lžíci, jak je kulatá, tak to z toho moc nelítá, ale je to trošku vopruz pořád lehce pokládat ty patentky aby se nerozvířily po celém akvárku a nebo hlídat žabky aby počkaly než patentky rozmrznou. Jen to zkusím, jak to dopadne. Zas tak drahá záležitost to krmítko nebylo, nebude mi ho zas tak líto. I když...měla bych za něj jedno pivo...nebo jednoho potkana pro Hadičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 19:08 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: werča
Já to u malejch drápatek vyřešil tak, že jsem do rohu dal na dno kus placaté břidlice a jrmení házel na něj. Samozřejmě, že část patentek taky vyházeli do písku, ale většinu žáby snědly z kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:48 werča Re: Malapa
No zkusila jsem zvětšit dole díry na maximum. Ty moje potvory hrozně víří vodu, když mají hlad, takže ty patentky by vyplavávaly ven postupně. Chci to zkusit, protože to žrádlo zapadlé do dna hrozně kazí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 17:50 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: werča
No princip toho krmítka je ten, že živé nítěnky jak se proplétají, tak prolézají otvory postupně ven a jsou sežrán. Na mrtvou potravu to moc fungovat nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 20:17 werča Re: matrix069
Ony potvůrky by to z toho dostaly,je pravda, že ty díry jdou zvětšit..Já mám žabky dvě a pozoruju je pořád,takže jejich stav mi neunikne :-). Ale ty rozmražené patentky nemají žádný tvar, takže se mi jim to blbě dává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 19:53 Muž matrix069 [79] Re: werča
Mne to funguje,ale musel som zväčšiť tie najspodnejšie dierky,inak tam zostávalo trochu stravy. Ale momentálne ho už nepoužívam,radšej si sadnem k akváriu a pomali nitenky dávam rybkám iba do toho kruhu z kŕmitka a pozorujem ako im chutí a ktorá v akej kondícii je. Veľa sa tým pozorovaním dozviem. ano ahoj Ale čí Ti to bude fungovať aj na žabky neviem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 19:47 werča – krmítko na nítěnky
Ahoj, v obchodě jsem dnes viděla krmítko na nítěnky a jelikož mám drápatky, které vždy zahrabou patentky pod šutry (nebo tam zapadnou samy), tak by mě zajímalo, jestli to vůbec funguje...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4596-krmitko-