Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rotor filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Rotor filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2023 19:09 Muž vlka [3426] Re: Rybar
Napsat, že se něco maže jenom proto, aby sis musel koupit nový díl nebo produkt, mě celkem pobavilo. Co to proboha plácáš ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 12:07 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Schválně mrkněte do návodů k vašim Tetrám, jestli o mazání rotoru něco píší. Jozef dal link od obchodníka, ale Rybar má pravdu ohledně vazelíny (potažmo oleje) a jejího přijmutí nečistoty. Prostě voda v tomto případě funguje jinak. A rotor v motoru se přeci také nemaže, je uložen v ložiscích na osové hřídeli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2023 11:10 Muž Lojza007 [1175] Re: Rybar
Tak nepředpokládám, že tam Jozef špricne WD40 a je spokojenej, jak to hezky promazal. Eheim má silikonový sprej pro akvaristiku, který je přesně na tohle určený. Měl by být lepší, než vazelína, protože ho je možné nanést v tenší vrstvě. eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2023 08:42 Muž Rybar [-29] Re: Jozef
Tak že pokud se nastříká ten rotor a osičkou , tak tu chemii máš v celém akváriu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 23:05 Muž Jozef [311] Re: Rybar
Nemám ten pocit keď to rozoberám:) Z osky vždy utriem "čistú" vazelínu (olej zo spreja) a o moc menej sajrajtu (biofilmu s bordelom), ako keď to nenamažem. Film maziva (oleja) slúži na ochranu mazaného povrchu (naviazaním a vytvorením vrstvy) a zníženie trenia, pri všetkých pohyblivých, rotujúcich strojoch či na suchu, vo vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 17:01 Muž Rybar [-29] Re: Jozef
Vazelína na sebe lepí nečistoty . Maže se to proto ,aby sisi koupit nový díl nebo nový produkt. Ideálně namazat pouze těsnění .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2023 14:14 Muž Sha [500] Re: Jozef
V originálním návodu jsem nic o mazání rotoru nenašel nebo jsem slepý. :-) Pokud chcete, mažte. Nic proti nemám. Třeba za pár let budeme moci vyhodnotit výsledky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 14:05 Muž Jozef [311] Re: Sha
Ja si zas naopak myslím, že keď tam to mazivo je a vypĺňa medzery, zamedzí vnikaniu prípadných nečistôt.

z uvedeného linku: "Pravidelné premazávanie pohyblivých častí filtrov, teda vrtuľky a priestoru rotora navyše zaistí tichý chod filtra!" www.invitalshop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 13:51 Muž Sha [500] Re: Jozef
Výrobce doporučuje mazání těsnění. Rotor se má pouze vyčistit. Celé je to uložené ve vodě, takže kluznost zajišťuje voda. Případné nečistoty (třeba prach z jílového substrátu) se pak spíše udrží nalepené v mazivu a na keramickou osičku působí jako abrazivo. Teda aspoň já si myslím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 11:28 Muž Jozef [311] Re: Sha
Prečo by materiál určený priamo na to zvyšoval trenie. Na osičku vždy nanesiem vazelínu (resp. do diery vrtuľky sprej), tak ako to doporučuje výrobca, distribútor, skúsenosti ostatných.... Nemazaním sa podľa mňa nič nepokazí, maximálne sa zvýši hlučnosť po rokoch používania.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 09:17 Muž Sha [500] Re: Lojza007
A to je ten správný čas na údržbu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 08:53 Muž Lojza007 [1175] Re: Rovano
No to asi jo, ale snažím se zjistit, jestli to nejde nějak vylepšit. Časem ten biologický film naopak způsobí, že se vrtulka neroztočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 22:38 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Lojza007
Vždycky jsem myslel, že to maže biologický film.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 12:56 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Já přímo na osičku nic nemažu. To by podle mého soudu jen zvýšilo tření. Dám jen zlehka na koncové čepičky, aby nezteřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 12:27 Muž Lojza007 [1175]
Nemáte někdo tip, kde promáznout vrtulku nebo jak to vylepšit? O víkendu zase polezu do filtru, tak si s tím můžu pohrát. Zkusil jsem malinko vazelíny na osičku a pak odstranit všechno, co se vytlačilo ven při nasazení vrtulky. Nic lepšího mě nenapadá, ale třeba někdo budete mít tip, jak to třeba nějak vylepšit nebo kam ještě máznout trošku vazelíny. Na internetu jsem bohužel nic nenašel, vesměs se tam řeší protíkající hlava.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bluejack
Jak už název napovídá. :-) Ano, v lékarně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:55 Muž bluejack [5] Re: Sid
a to sa kde da zohnat ? v lekarni by mali mat ze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bluejack
Zkuste lékařskou (bílou) vazelínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 18:50 Muž bluejack [5]
zdravim
zna niekto nejaky pripravok na rotor do ext filtra by som potreboval kus tak namazat existuju nejake olejceky albo prirodne mazivo nato aby neskodilo rybkam ???vdaka .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:59 Breaker Re: reddriver
Prostě ten motorek vrčel ale neotáčel rotorkem. Ale na radu jednoho známého jsem to dal do vroucí vody a z filtr vyplavalo ještě hodně marastu no a teď už běží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:39 reddriver Re: Breaker
čerpadlo jede ale rotor se neotáčí To by mě zajímalo jak může čerpadlo jít... :-)
Rozdělat vytáhnout rotor a pořádně propláchnout, zkontrolovat vrtulku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:17 Breaker – filtr nejede
zdravím
dneska jsem čistil akvárium a filtr a po vyčištní filtru už filtr nejede už se mi to stalo 2x a když jsem ho pořadně propláchl tak jel ale teď už ne jen potichounku vrčí takže čerpadlo jede ,ale rotor se netočí.
Víte co by tomu někdo co tomu je??,boužel značku filtru neznám-měl jsem ho jen pujčený při založení aq a už mi tak nějak zůstal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 12:01 Muž hanz [27] Re: kristule
Tak me docela dela rachot kdyz se mi do nej dostane vzduch.Po vytlaceni vzduchu pak o nem ani nevim a ta vrtulka je nasunuta na ose pomoci magnetu,ktery ji soustredi na stred. Myslim ze vyosenim to nebude.Popripade uzavri privod dovzdusnovani, to to taky docela dela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:19 rolandmynar Re: Eff
Souhlas. Vrčení mi taky zapřičinila mírná deformace osky. A to byl rachot teda. Jde to ale zvlášť za pár kaček koupit. Taky reklamovat pokud je novější. U nás mám vlastní zkušenost, že vymění celý filtr za nový ihned. Ani to nesepisují. smich uchošťoury smich čeština je krásná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:10 Muž Eff [417] - RostlinyRe: kristule
Osa rotoru je zřejmě ve špatné pozici a trochu to s ní kvedlá. Z 90% za to můžou nečistoty. Při čištění takového vnitřního filtru se mi nejlépe osvědčily uchošťoury.
V horším případe je osa, případně vrtulka deformovaná - stačí mírně a už to vrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 11:05 rolandmynar Re: kristule
Normální to není. Já ho mám taky, puštěný naplný výkon, taky tady spávám (mám hlavu úplně u něj) a neslyším nic. no Zavrčí jen když do něj nějak klepnu, nebo ryba ho vytočí, a opře se o kameny (je schovaný v lávě), ale ani to není žádný kravál, spíše jako když vrní kocour. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 10:56 kristule
Chci se optat :-( je normální ,že filtr AQ Fan 3+ tak jako bručí,hučí (hluboký hukot)? (jako když je nastartovaná sodíková výbojka)

máme akvárko v místností kde spíme a je to poměrně děs,teď je nově založené a nejsou tam rybky,takže jsme to na noc vyply,ale až tam rybky budou a na noc to vypnout nepujde, aby nechcíply,už bych to potřebovala co nejvíc tiché :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 12:31 Muž hanz [27] Re: Méďák
Taky skus na ten filtr pripojit hadici
viz muj tuning, ktery najdes v deniku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 23:04 Méďák Re: Hanz
S filtrem jsem hýbal všelijak a vždy to pomohlo na pár dní, ale časem se to už nedalo vydržet...ten pískot je síla...já myslel že to provzdušnění právě pomáhá tomuhle..asi mám jen smůlu na výrobky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:55 Muž hanz [27] Re: Méďák
Myslim ze tvuj problem bude ve vzduchu ktery se ti drzi v prostoru ty vrtulky...Ja pokud ten filtr vselijak nenatocim abych dostal ten vzduch ven,tak mi taky dela strasny ramus. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:49 Méďák Re: :-)
Asi nečteš pořádně. Píši že jsem rotor čistil a několikrát!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:39 :-) Re: Méďák
Místo reklamací ten rotor vyčisti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 10:22 Méďák – Vnitřní ponorný filtr - rotor
Zdravím,
mám dotaz ohledně filtru a jeho údržby. Už 2x jsem šel reklamovat filtr, protože zničeho nic začal být strašně hlučný (pískot). Vždy to bylo po jeho údržbě, ale předtím jsem úplně samým způsobem ho čistil několikrát. Jedná se vyloženě o tip filtru jak je i s motorkem ponořený v akváriu a čistí se i rotor. Usuzuji že ten dělá ten pískot. Vždy vyndám rotor a pouze opláchnu pod tekoucí vodou nic víc (jedu podle návodu a i provzdušňuji). První mi v pohodě vyreklamovali a já si koupil od jiný firmy. Teď mám Duetto a cca po půl roce se vše opakuje...pískot a reklamace..jen mě zajímá jestli má někdo stejný problém přece není možné že by ty filtry nic nevydrželi a pak mám dotaz jak často čistíte právě ten rotor...

Díky za infa ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 968x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4523-rotor-filtru