Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivky Juwel

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zářivky Juwel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 11:40 Faba Re: Lojza007
To nebude ale na hoře mám ruduchu a zelenou vláknitou/ty nitě/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 11:07 Muž Lojza007 [1182] Re: Fava
Jaká řasa? Ale jenom světlem to nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 10:59 Fava – Helialux
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj na svém akváriu Rio 180 mám 1x helialux spectrum a moc rád bych kdyby mě někdo poradit jak správně nastavit barvy a sílu osvětlení. Začala se mě dělat řasa a někde píší modrou tak nebo jinak a já se v tom ztrácím. Popřípadě kdyby měl někdo hotový profil bylo by to super
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 09:04 Muž Shimi [682] Re: Lukáš
Přímo v samotném SmartControleru je několik továrních přednastavení, takže si stačí jedno z nich vybrat. Grafy průběhů ti to samozřejmě taky ukáže. Pokud ti ani jedna z těch variant nevyhovuje, tak si jednoduše nastav svou a je to, není na tom nic složitého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 08:39 Lukáš – Helialux spectrum
Zdravím nepoužívá tu někdo helialux spectrum a neměl by graf nastavení barev na cca 8 hodin ? Abych se měl od čeho odpichnout :-) ... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 20:13 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tomaš
Asi máš na mysli T5. www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 13:37 Tomaš – Juwel
Dobrý den schanim zařivku Juwel T4 890mm nevíte kde by se dala sehnad diky za odpověd Tomaš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 09:48 Mastr Re: afc1886
Ja som skör narážal na to, že predajcovia sú schopní predať hádam všetko. Stretol som sa s tým, že si ľudia vopchali do akva žiarivku, ktorá nemala ďaleko od UV.

Žiarivky 8xx sú v pohode, kým nemá človek kryt Juwel. Tam si moc nenavyberá kvôli špecifickej dĺžke trubíc a osobne juwelácke trubice nepovažujem za žiadny špeciál. Sú síce drahšie, ale pre toho, kto si už kúpi Juwel akvárium, to určite problém nemôže byť (vzhľadom na cenu akva).

Ešte doplním, že originál Juwel žiarivky sú asi o tretinu lacnejšie, ako náhrady od iných výrobcov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 08:20 R Muž afc1886 [14655] Re: Mastr
rybicky.net/forum/2657-jake-zarivky přečti si modrý rámeček.Skoro celé téma se to tady řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 07:38 Mastr Re: jakuka
Určite nemáš biele spektrum. :-) Spektrum sa skladá z viacerých farieb, pričom každá je zastúpená v inom množstve. Niektorý výrobcovia majú pri žiarivkách aj graficky zobrazené spektrum.

Juwel High-Lite Day: www.juwel-aquarium.de/…
Juwel High-Lite Nature: www.juwel-aquarium.de/…

Určite nestačí akákoľvek žiarivka, ako tu poniektorí píšu (bez urážky). Rastliny potrebujú určitú časť spektra kvôli fotosyntéze. Ja mám kombináciu Day vpredu, kde je viac rýb a Nature vzadu, kde je viac rastlín. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že Day zvýrazňuje hlavne bledo zelené rastliny a trochu aj farby rýb. Nature krásne zvýrazní hlavne nezelené rastliny.

Lepšej kondícii rastlín pomôže aj reflektor (ohnutý lesklý plech nad žiarivkou), lebo do vody nasmeruje viac svetla.

Ešte doplním výrobcov T5 žiariviek kompatibilných s Juwel (majú juwelácke dĺžky a wattáž): JBL, Arcadia, Sera
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 11:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jakula
I jiní výrobci dělají zářivky kompatibilní s Juwelem, např. Iquatics a další. Chce to projet ebay, nebo banggood a další čínské stránky. Tuším že půjde sehnat i LEDkové trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 08:05 Žena jakuka [3] Re: afc1886
Díky, potřebuji o tom svícení zjistit více info, snažila jsem se tady načíst nějaké diskuze, ale nějak v tom mám guláš. Dočetla jsem se, že ryby preferuji modré a červené spectrum, já mám myslím bílé, tak nevím, jestli se bude rybám i rostlinám dařit, jestli to nemám raději směnit. Ty zářivky bych nejraději směnila za jiné, protože tyhle moc žerou, ale ledkové jsou zase hodně drahé. Můžete mi prosím poradit, jaké svícení je pro ryby a rostliny nejlepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 06:59 R Muž afc1886 [14655] Re: jakuka
Tu zářivku můžeš samozřejmě vyměnit,ale že by jsi poznala nějaký rozdíl v růstu rostlin si nemyslím.Stačí jakákoliv zářivka t5 54W 120 cm dlouhá a nepotřebuješ kupovat předražené speciálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 22:46 Žena jakuka [3] – rio 400
Zdravím, můžete mi prosím poradit? Mám set Rio 400 a v něm orig. 4x zářivky High-Lite Day T5 1200 mm. Jednu budu měnit, protože nesvítí. myslíte, že tam můžu místo ní dát Zářivku High-Lite Nature T5 1200 mm. Bude to mít nějaký lepší vliv pro růst rostlin? Nebo jsou ty Day dostačující?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 12:08 Lukas Re: georg
Diky vam:) Zasah delat nebudu, tak jdu objednat predrazene tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 10:00 Muž georg [112] - AfrikaRe: Lukas
Náhrada v téhle délce prostě není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 09:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lukas
Viz níže. Juwel schválně dělá atypickou délku, aby jsi musel koupit jeho předražené zářivky. Pokud není možnost upravit kryt, musíš bohužel koupit zase Juwel zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 08:40 Lukas – Rio 240 zarivky
Zdravim,

omlouvam se, ale mam dotaz ohledne nahrad za zarivky Juwel 54W (1047). Vsude jak jsem koukal (elektro velkoobchody), tak Philips, Osram,... v teto delce proste nejsou. tak jak to peoim pouzivate jako nahradu za original Juwel? Uz z toho mam hlavu mimo... Diky za (asi opakovanou) radu a pripadne prodejce kde jste to kupovali. Diiiiky Lukas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 18:40 R Muž romant [27983] Re: maca84
Další možnost je, pokud ty reflektory jdou sundat, učinit tak, nebo třeba jenom jeden, svítivost se sníží, odsleduješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 18:34 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: maca84
Otoč reflektor, sice dál platíš dvě, ale do akva bude prát jen jedna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 18:02 Muž georg [112] - AfrikaRe: maca84
Si asi nerozumíme. Trubice o menší watáži budou kratší, a nebudou svoji délkou pasovat do té origo rampy. Musel bys koupit jiné těleso a nějak to uchytit k té stávající rampě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 17:20 Muž maca84 [0] - AfrikaRe: georg
no to je jasný, já myslel slabší svítivos...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 17:15 Muž georg [112] - AfrikaRe: maca84
Mám za to, že je to zapojeno tak, že se to obejít nedá.Nejsem ale elektrikář. Slabší trubice ti ale nebude pasovat svoji délkou do té rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 17:09 Muž maca84 [0] - Afrika – osvětlení
Zdravím chtěl jsem se zeptat mám Akva Juwel Rio 240, Mám tan dvě zářivky High Lite 54W. A příjde mi že je to moc světla, roste mi tam hodně řasa.Rostlin tam mám jen pár anubiasů.Svítím cca 8h/d.Tak jsem chtěl že bych svítil jen jednou tářivkou. Ale když tu jednu vypojím, tak po zapnutí ta druhá zářivka jen problikne a nesvítí.... Nemáte někdo zkušenos jak to obejít??? Nebo budu muset koupit druhou slabší zářivku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 16:05 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
Ještě můžeš Dennerle, řada Trocal se myslím dělá i krátká. Akorát bude tak dvakrát dražší než Juwel smich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 12:04 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
a je po radosti Osram T5 54W sa robia v dľžke 1149mm...( ja potrebujem 1047mm) :-(
takže asi budem tam musiet narvať Juwely za 16€ /kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 11:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
...skúsil by som kombináciu Osram HQ 54w 840+860...
Dobrá volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 11:16 Muž deCORF.OBRAEN [220]
zdravím Vás priatelia, premýšľam výmenu žiariviek T5 High Lite od Juwelu (Day, Nature) o dlžke 1047mm údajne o 150% (cena 16€)vyššia svietivosť za nejakú inú alternatívu. Jeden predajca mi navrhol žiarivky od firmy Osram HQ 54W /840, 850, 860, 865/ ( cena 3,35€) v údajne v tých istých dĺžkach a výkonoch. Máte nejaké skúsenosti resp. rady? skúsil by som kombináciu Osram HQ 54w 840+860. Vaše názory a postrehy? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 10:03 Muž Tomiino [43]
Chtel bych se zeptat,za jakou dobu se tyto zarivky vysviti?nebo jak poznam kdyz jsou vysvicene??? :-)dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:42 jakubknotek – Zářivky od Juwelu pro lepší rust rostlin
Dobry den vsem!
Pro lepsí rust rostlin uvazuji o vymenu jedne ze dvou zarivek na mem Juwelu Rio 125.
Nabizeji High-Lite Nature- 4100 Kelvinu a High-Lite Day s 9000 Kelviny...
Nevim si rady...POMUZE NEKDO?dekuji vsem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 07:09 jamajcan Re: azereta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:56 R Muž romant [27983] Re: azereta
Výkonnějším ne, ale jinou značkou ano, ideál zakoupenou v klasickým elektru, třeba philips, osram, pod klasickým označením 830(více do žluta), nebo 840(více do bíla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:47 azereta – Jakou zarivku zvolit?
Zdravim, potrebovala bycho pomoc, mam original kryt z akvarijniho setu, doted tam byla zarivka juwel T8 15W, jde to nahradit necim vykonejsim? Musim zvolit zase stejnou znacku, poradite mi nekdo co tam dat? Divam se na nabidky na internetu a moc se v tom nevyznam. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:15 Muž bobik [15] Re: bobik
uvádí se pouze kolik má kelvinů,možná se to z toho pozná,já to bohužel z toho nepoznám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:08 Muž bobik [15] – třípásmové nebo plnospektrální?
ahoj,nevíte někdo jakého typu jsou zářivky Juwel Nature + Day ,které jsou v setech a pak se dokupují do setů Juwel?nikde tuto informaci nemohu vyčíst.Jde mi o to ,že podle typu -třípásmové či plnospektrální se pak odvozuje za jak dlouho a o kolik % se jim snižuje svítivost a je tedy potřeba výměna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Petr
Zkus to tady, jen ta délka je 1 149 mm :-O

www.e-light.cz/…

Edit: teď jsem se dočetl, že Juwel speciálky nejsou rozměrově kompatibilní s běžnými T5, takže asi smůla...
Výrobce to samozřejmě dělá záměrně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:00 Muž Petr [57] – výměna zářivky
Mám akvarijní set Juwel Rio 240, se světelnou rampou na dvě zářivky T5, délky 1047 mm a výkonem 54W. Původní spec. zářivky bych chtěl vyměnit za třípásmové (830, 840), ale nepodařilo se mi je v této velikosti a výkonu nikde najít.
Pokud jste někdo takovou výměnu realizoval, poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 19:15 pepino Re: romant
Asi ano, poslal jsem ten odkaz vyrobci a uvidim co odepise. Dekuji moc za rady . potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 19:06 R Muž romant [27983] Re: pepino
Tak to tam zřejmě ten reflektor už máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:46 pepino Re: romant
Takovy odrazovy material mam primo v tom krytu kolem zarivky, je to uz od virobce. Toto je nejaky doplnek navi ??

Tady ten reflektor co jsi poslal je nejaky doplnek k tomu memu ?? Mam www.terarium-akvarium.cz/… a za zarivkou mam stribrnou reflexni plochu, takovy oblouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:39 R Muž romant [27983] Re: pepino
Třeba tady, ale určitě se bude dát vyrobit, je to vpodstatě ohnutej kus odrazovýho materiálu. www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:34 pepino Re: romant
Ok dekuji za rady, zkusil bych ten reflektor, ale nevim jaky a jak to ma vypadat, nejsem elektrikar a asi to neni obycejne svetlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:26 R Muž romant [27983] Re: pepino
Silnější zářivka by se jistě hodila, ale problém je v tom, že bude mít jinej rozměr a ani předřadník na to není stavěnej, takže touto cestou jíti nelze. Já bych zkusil ten reflektor, protože to je věc, která temu světelnýmu výkonu dokáže velmi pomoci. X-) Ovšem zaklínadlo "většího osvětlení" bude taky fungovat jenom s přihlédnutím k dalším faktorům a to jmenovitě větší potřebě toho akvária po živinách, který budou při použití intenzivnějšího osvětlení potřeba. Samozřejmě nic proti tomu, jistě se tím daleko více rozšíří možnost výběru vhodnějších rostlin. Ale jak jsem již napsal, dovedu si to představit i za stávajících podmínek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 18:16 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: pepino
Do krytu silnější zářivku dát nelze. Řešil bych to buď přídavnou zářivkou, kterou lze koupit zvlášť - předřadník s vodotěsnými paticemi, nebo novým krytem se 2 zářivkami. Pokud zůstanete u jedné zářivky, pak bych doporučil širokospektrální a na ní aspoň reflektor. Ale říkám na rovinu, že je to málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 15:44 pepino Re: akvaristik
Pomohla by vymena te zarivky za silnejsi? Ta 30 watova byla koupena s tim krytem. Dve tam asi nenarvu je to kryt od Juwel Rio 120 . Je delanej jen na jednu.
Ten kryt ma nazev Juwel Light Unit For Rekord 120 Monolux Hood 30W. Tam asi 2 zarivky nedam , leda koupit tu silnejsi, jestli to pomuze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 14:42 R Muž romant [27983] Re: pepino
Nevím jak dlouho tam ta zářivka je, ale po půl roce to bude chtít výměnu a to třeba za klasickou třípásmovku, která udělá za daleko menší peníz daleko lepší službu, určitě svojí delší životností. ;-) Ta doba svícení 10-12 hodin, bude standart. Toho světla tam sice nebude nikterak nadbytek, ale s vhodně vybranou skladbou rostlin, to bude fungovat. Pro zvýšení intenzity osvětlení je možné použít třeba reflektor a nebo vylepit kryt nějakou odrazovou fólií, třeba alobalem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 14:29 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: pepino
Jedna zářivka na 120 litrů je docela málo. Každopádně to chce svítit alespoň 12 hodin denně, nejlépe 1x denní zářivka a 1x rostlinná zářivka. Například Dennerle Special Plant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 14:04 pepino – Jak dlouho svitit?
Ahoj, mam prosbu. Mam akvarko 120litru a osvetlovaci krit od Juwelu s 1zarivkou Juwel Day-lite 30Watt/895mm. Chci se zeptak jak casto sviti pres den? jestli rano nebo spis vecer a kolik hodin, cca. Dekuji za rady. Cao ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:31 Muž xpekos [0] Re: deCORF.OBRAEN
To ze by se musely pouzivat pouze trubice od stejneho vyrobce je hola hloupost!!! Vsechny zarivkove elektronicke systemy funguji nna stejnem principu, pouze je nutny dodrzet wataz a tudis i delku trubky... Toze nektery "jiny" trubice jen blikaji a nesviti je vadou te trubice a jsou na reklamaci. Nektere trubice to delaji a jsou spatne uz z vyroby (nebo starteru). V praci montujem (krom jinyho) zarivky a z baliku trubic philips (25ks) treba i 5ks jen blika a nesviti!!! a jdou na reklamaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: protein007
protein007 napsal: ako ten predradnik spozna, ze je tam ina T5ka ako od Juwelu :-)
Máš pravdu, je to jen obchodní trik, žhavící vlákna trubic (podle wattáže a délky) mají +/- stejný odpor a tím pádem se zapalují i stejným proudem. Takže tak jednoduše vysvětleno.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3153x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4401-zarivky-juwel-