Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Třípásmové nebo plné spektrum?

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Třípásmové nebo plné spektrum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 11:11 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Přéma
Co o to, vyzkouším to klidně, zářivky i předřadníky mám. Na výrobu krytu ale nejsou lidi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 20:59 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Sidonius
Možná by to někdo vyzkoušel dřív?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 20:21 Sidonius Re: Přéma
Někteří jsme napnutí už teď jak struny... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 18:32 Muž Přéma [23] - Amerika
To akvárium nebude dřív jak za měsíc,jak jsem psal,zatím ve fázi projektu,vyzkouším různé varianty,o výsledcích dám vědět ve své prezentaci nového akvária. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:39 Muž filipsi [1295] Re: matlala
Ja taky, ale jeste to nemam dost stabilni a dlouho bezici, abych mohl rozumne porovnat rozdily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipsi
Moc rád bych se k tomu pokusu připojil. Ale 9** v provedení T5 8w se prej nedělaj. Tedy aspoň mi tak bylo řečeno mailem od narvy,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:34 Muž filipsi [1295] Re: Přéma
Pro bezny zivot je vyhoda jasna, prirozenejsi podani barev, tak jak je clovek bezne vnima. Pro akvarka a rostliny viz. prvni reakce sidonia - zkusit to. Logicky to muze byt lepsi, treba kytkam v tripasmovych chybi nejake vlnove delky, ktere by ji udelaly dobre. Jenze priroda nekdy logicka neni, tak to muze byt i naopak, nebo ji to bude celkem jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:45 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: LuXy
Jestliže mají drobet menší svítivost,v čem je tedy jejich výhoda oproti třípásmovkám?Je vůbec nějaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 09:20 LuXy Re: Přéma
Rastlinkám je podľa mna šumafuk čí nane svietite 8xx alebo 9xx žiarivkami (dokonca tie 9xx majú drobec menšiu svietivosť). Ale zmenu trubíc si všimnú a to zaručene, mne pri zmene žiariviek skoro všetko zhnedlo až som sa zľakol, že čo sa deje v akvárku, ale nové výhonky už boli ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 21:55 Muž Norton [109] Re: Přéma
To je dobrý nápad! ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 21:50 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Norton
Děkuji Vám za odkaz,mám katalog Narvy,ale proč jsem si nenašel ceny?... ne
Ta cena plnospektrální T5 80W není úplně ideální,ale kdybychom měli mít všechno ideální........ coze
Nerad bych koupil tři takové a za měsíc je měnil a pak by mi skoro 900,- leželo ve skříni...tak to asi udělám tak,že koupím jednu plnospektrální a dvě třípásmovky a uvidíme......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:34 Muž Norton [109] Re: Přéma
Zkuste se podívat sem:
narva.netdirect.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:29 Muž Nik [191] Re: Sidonius
Chci překopávat akvárium, tak se ten odkaz fakt hodí pro inspiraci. Akorát by to chtělo ty dlouhé kořeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:27 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Sidonius
Děkuji za pěkný odkaz,je na co se dívat a sbírat informace...... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:24 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: filipsi
Zatím děkuji za názory,vím,že s těmi plnospektrálními není moc zkušeností,alespoň já jsem jich moc na netu nenašel,proto tady zkouším hledat někoho,kdo ty zkušenosti má.
Co se týče experimentování,jsem jedině pro,ale zatím neznám ceny plnospektrálních T5.
Jestli se totiž nějaké z nich nebudou hodit,co pak s nimi?Jak víte,ty T5 zatím nejsou moc rozšířené... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:03 Muž filipsi [1295] Re: Přéma
S temi plnospektrovymi (pokud vim a docetl jsem se) jeste neni tady dost zkusenosti a srovnani. Necekal bych, ze to bude vyrazne lepsi, ale ani horsi, nez tripasmove. Ale to jsou moje uplne spekulace. Mozna je 400l na pokusy skoda, lepsi by bylo je vymenit na nejake zabehle 50-ce, ktera jede pod tripasmovymi dobre, a pozorovat zmenu tam. Kdo se hlasi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 17:14 Sidonius Re: Přéma
Nepatřím mezi zkušenější, protože nemám zkušenost s plnospektrálními zářivkami. Ale než se tu začne argumentovat světelnými toky apod., měl bych návrh - zkuste to! ;-)
Zkuste svítit do akva jedněmi a poté druhými typy zářivek. A nebo si tím nelamte hlavu a sviťte klasikou - třípásmovými. Většina "rostlinkářů" vám potvrdí, (aspoň doufám! :-) ), že to pod nimi roste dost dobře.
Ještě si můžete projít stránky s prezentacemi akvárií, (např. tyto:
www.aquaticplantcentral.com/… )
a podívat se, čím kdo svítí. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 16:33 Muž Přéma [23] - Amerika – Třípásmové nebo plné spektrum?
Zdravím všechny.Prosím o radu od někoho zkušenějšího v oblasti zářivek.
Do svého nového akvária ( zatím ve fázi projektu ) - 400 l vody,plánuji osvětlení 3 x 80 W - T5 HQ,jen nevím zda je pro rostliny lepší třípásmovka nebo plné spektrum.
Předem děkuji za rady a názory. X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1100x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4312-tripasmove-nebo-plne-spektrum