Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - pěstování, určení

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Hygrophila - pěstování, určení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 19:50 Žena Jančaa [16] Re:
Ano najednou mi shodila listy...tak to budu sledovat jakym smerem pujde.
Dekuju moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2021 08:21 Muž KarásekLut [92] Re: Jančaa
Já mám teda v AQ Hygrophila polysperma, ale ať ji sestřihnu jakkoliv, tak roste porád jak divá. Já si myslím že tahle rychle rostoucí rostlinka je pěknej nezmar a že poroste pořád i když dělá to co si popisoval a ukazoval na fotkách ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2021 06:37 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Jančaa
U mě rostla stylem,že povyrostla,schodila spodní listy a jakoby si lehla a rozvětvila se,za měsíc jsem měl velkej nízkej keř rozlezlej dost do stran,tak jsem ji vyměnil za jinej druh za corymbosa minima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 06:23 Žena Jančaa [16] Re: jakaf
Dobre, takze Naděje je:-)
Počkám a zkusím .. děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2021 06:20 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Jančaa
Nechat růst,ona tohle ráda dělá a z toho holýho spodku bude házet boční výhony.Pokud ti holej spodek vadí tak odstřihni vršek a zasaď ho.Já bych to ale neřešil,ona se rozvětví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2021 23:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jančaa
Počkat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 20:15 Žena Jančaa [16] – Hygrophila carimbosa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím:-)...mohl by mi někdo poradit co tím?..dole už nemá skoro nic a nahoře začíná růst:-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 08:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dorcaa
Pokud je za názvem třeba 'Siamensis' Znamená to většinou místo výskytu, kde byla rostlina nalezena nebo například 'Red' to je název kultivaru nebo křížence. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 23:03 Muž PetrO [752] Re: Dorcaa
Nechci kecat, ale řekl bych, že je Siamensis vyšlechtěná forma Hygrophila Corymbosa (Mokřanky Vzpřímené), které je přírodního původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 22:29 Žena Dorcaa [0] – Dotaz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi mokřankou siamskou a mokřankou vzpřímenou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 12:38 Muž prog [45] Re: Angus68
Děkuji všem za reakci, je mi jasné, že je to hodně individuální, proto mě zajímaly zkušenosti ostatních. Jedná se o AQ >300l vody, štěrkové dno na spodu vrstva jílu, pH 6.8, středně tvrdá voda 2,4mmol. V minulosti mi H. corymbosa velmi prosperovala, až mě nebavilo ji stále zastřihovat nebo znovu zasasovat vrcholky. Odrovnal jsem ji, když jsem v zoufalém boji s nějakým rybím parazitem použil sůl. Nyní mám od jednoho zdroje H. corymbosa (jiné akva ale stejná voda), ta prosperuje a H. angustifolia, která ztratila postupně většinu listů. Voda je stejná, má více světla a také více "hnojiva" od ryb, přesto se ji nedaří. CO2 nepřidávám, v původním asi bylo. Už jsem se setkal s tím, že když jsem si donesl nějaký mini kultivar H. corymbosa, která rostla v hodně tvrdé zásadité vodě, že do druhého dne shodila většinu listů, ale záhy vyrašily nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:24 Angus68 Re: prog
Pochybuju o citlivosti na změnu parametrů vody. H.corymbosa u mě rostla velice dobře i při kolísání hodnot vody při výměnách. Chce to živiny ke kořenům, myslím. A že má bohatý kořenový systém ano
Kryptokoryny jsou jiná liga ;-)
Voda byla 7.2pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 18:06 R Muž romant [27982] Re: prog
Bylo v nádrži odkud jsi je donesl aplikováno CO2 z venku? Sytíš i ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 17:51 Maq Re: prog
Tak záleží která hygrophila, ale v pořádku to jistě není. Bez aktuální prezentace Ti ale příčinu nikdo nepoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 15:07 Muž prog [45] – změna vody
Je možné, že by Hygrophila byla citlivá na změnu vody podobně jako Cryptocoryny? Opět se mi stalo, že jsem si donesl krásné kusy pěstované submerzně a do pár dnů shodily většinu listů. Mám pH pod 7. Chápal jsem to, když byly před tím v hodně tvrdé vodě. Ale nyní se to stalo i po velké výměně vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 10:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petsal
Tak u nás ji prodává Aqu-Daho. Tyhle rostliny většinou nejsou takový rychlíci (tedy aspoň ty co jsem měl)ale možná se pletu. Jedině jak jí udržet pod vodou je stříhat a stříhat nebo sehnat něco pomalejšího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 10:21 Muž petsal [3] Re: vaclav
Podle čeho jsi poznal že nejde o hygrophilla narvata?? Nevíš co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 23:31 Anďaska Re: larix
Já mám u nervaty olistněné jen vrcholy a jinak je celý stonek holý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 23:18 Muž larix [1420] Re: petsal
petsal napsal: Jen 10 cm stvol, pak dva listy a zase 10 cm stvol
Hygrophila nervata je týmito dlhými internódiami typická. Veľa s tým nenarobí ani silné svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:41 Muž petsal [3] Re: Anthrax
Díky za info, zkusím ji ustřihnout, vrchol zasadit a počkám jestli to bude po čase lepší. Jinak půjde pryč. Klacek s pár listy se mi moc nelíbí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:39 Muž petsal [3] Re: vaclav
Děkuju, v tom případě nevím co jsem koupil. Tohle bylo na štítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 20:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petsal
Tak rostlina rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_nervata to asi nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 20:19 R Muž Anthrax [4739] Re: petsal
Je to do velké míry světlem. Víc světla je prostě u hladiny. Tak tam má rostlina nejvíc listů. Ale dolejc už toho světla není tolik (částečně proto že si kytka sama sobě stíní), tak je tam těch listů méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 19:32 Muž petsal [3] – Hygrophilla narvata
Jo a ještě jeden dotaz. Jak se tahle rostlina "zahustí", rozvětví???? Nenapadá mě jiný výraz. Jen 10 cm stvol, pak dva listy a zase 10 cm stvol.... Moc se mi to nelíbí. Moc to s rostlinami neumím, když jsem začínal, byl jsem rád že jsem sehnal nějakou tu šípatku a javský mech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:03 R Muž ctibum [6872] Re: petsal
Řekl bych, že určitě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:17 Muž petsal [3] – Hygrophilla narvata
Fotka k příspěvku Poraďte mi co s tím. Když ustřihnu vrchol, zůstane mi v AQ jen stvol s pár listy. Můžu to ustrihnout cca 10 cm nad dnem a zbytek znovu zasadit. Přežije i takové zkrácení. Jde o hygrophilla narvata. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2018 20:12 R Muž afc1886 [14655] Re: voyta
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 20:10 Muž voyta [87] – Hygrophila
Fotka k příspěvku Ahoj - prosím o radu co dělat s hygrophilou vyrůstající z akvária. Můžu ji normálně uštípnout a zasadit do substrátu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 10:58 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Sid
Dik za radu. love Jasné, že som to pozrela, ale tie fotky sú také podobné, že fakt neviem. Vyzerá mi to aj na vzpriamenú, Siamensis alebo na costata-žebrovaná. Podľa fotky by som povedala, že sú to tie isté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 10:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: geminika
Co zkusit propátrat zdejší atlas? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 10:44 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Vie niekto poradiť, ktorý druh Hygrophilie je toto? Myslím tú rastlinku uprostred. Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:57 Draculla Re: Designer
já už ji dávno nemám, jen jsem viděl toto téma, tak jsem se chtěl zeptat, kde jsem asi udělal chybu, ale nejspíš to bylo ve slabém osvětlení, protože apikální část zůstala olistěná a zbytek odpadl. děkuji za odpovědi. jo a měl jsem ji z obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:47 Muž Jurasek [137] Re: Draculla
Mi to dělalo světlo... Nahoře byla krásná "koruna", pod tím holý stonek... Po posílení světla to už nedělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Draculla
No jestli ji mas nedavno koupenou a z obchodu (ne vylovenou od kamose z akvarka), je dost mozne, ze byla pestovana emerzne, tedy nad vodou. A pac jeji listy nesnesou pobyt pod vodou, pomalu je rostlina zahodi a narostou ji submerzni, tedy hodici se k rustu pod vodou. Nepises o jakou presne jde, ale treba se budes divit, jak ty nove listy vypadaji jinak ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:37 Draculla – hygrophila
prosimvás, když mám hygrophilu a začnou mi postupně od spodu, odpadávat listy, co je příčina?? kvalita vody, málo světla??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: bali
a jo, ten štítek byl psán rukou a druhý název byl skoro nečitelný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 12:53 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: matlala
www.aqua-daho.cz/… neni podobna?
Hygrophila lacustris z AD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Johan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku nafotím a uvidí se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 10:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: matlala
Já teda nemůžu najít vůbec nic. Ale v katalozích našich pěstíren žádný takový druh není. A ani žádná taková mokřanka neexistuje. Nejedná se o překlep?
Jestli ne, bude se patrně jednat o nějaký kultivar a většina kultivarů a různých forem pochází z druhu Hygrophila corymbosa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:34 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj, připojím dotaz.
Mimulý týden jsme narazil na rostlinku Hygrophylůla larais, ale nic o ní nenacházím v češtině a v angličtině taky skoro nic. není to jen nějaké synonymum nebo obchodní název? je nejspíš z AD nebo z Jaroměře, jelikož ta akvaristika odtamtud bere nejčastěji. Foto zatím nemám, je malá a emerzní, teprve začíná tvořit nové listy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:24 bulmas Re: Číslo1
děkuji za nápady ;-) taky mám pocit, že je vzpřímená smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 07:46 Žena Číslo1 [1] Re: bulmas
Já jsem tuhle koupila se štítkem Hygrophila siamensis. Mokřanka siamská.
Tak jsem ji teď našla v atlasu pod názvem Mokřanka vzpřímená "Siamensis" . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 22:41 redmaus Re: bulmas
Mokřanka vzpřímená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 22:33 Sidonius Re: bulmas
H. guayanensis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 22:31 bulmas – Hygrophila?
Fotka k příspěvku prosím poznáte někdo, který druh? Snažím se to nějak dát dohromady, neboť jsme rostlinky dostali v kýblu a bez popisků ;-) Děkuji
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2979x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4305-hygrophila-urceni-pestovani