Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 404

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Fluval 404
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:32 R Muž Silent [5949] Re: fido
Moc bych nelaboroval. Molitanové pásy bych samozřejmě nechal, s tím se nedá ni vymyslet. Zbylé čtyři koše bych naplnil kvalitním biomédiem jako např. Eheim substartPro, sera siporax nebo JBL MicroMec. Případně kombinací těchto hmot. Jako finální jemná dofiltrace (není nutné) do posledního koše se dá použít buď filtrační vata nebo originální přířez Fluval Polishing Pad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:18 fido – terčovci
Kdo poradí co mám nakombinovat za náplň do venkovní filtrace fluval 404 akvárko mám 418L.a mám tam terčovce a cca 14ks a 90 ks neonek?Prosím o radu na email - olfidrmuc@seznam.cz nebo i zavolám stačí prozvonit 733 623 883.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 22:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Danila
Neříkám že je špatný :-) Taky jsem nenapsal že ho má vyhodit rovnou, ale pokud je problém vážnějšího charakteru - motor - tak bych se na opravy vyprdl, stálo by to dle mně víc než je hodnota filtru :-)
Pokud se jedná jen o některý z menších náhradních dílů, tak samozřejmě vyměnit a používat dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 22:22 Sugi Re: Chem
Dekuji za poradu, problem je ja ani nevim u ceho muze byt problem, protoze ten filtr jsem nepouzival nikdy, byl ve skladu, lezel urcite vic nez 2roky. Zkusil jsem filtr zapojit do zakuvky, ale zadna reakce. Kdyz ho rozeberu, tak vidim zlomenou osičku. Nevim co s tim, mozna jedinne zkusit zajit do servisu a nechat ocenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 22:14 Sugi Re: Danila
Muzete mi sdelit blizsi info o misto servisu? na mapy.cz jsem nenasel to co jste psal.
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.10.2012 16:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Cosmogagy
Starý, ale dobrý:-)Servis Fluvalů v ZOO Braník, paní Zíková. Většinou stačí vyměnit díl, obecně jsou u starších Fluvalů (jak už je psáno níže) potíže s rotorem, osičkou nebo krytem rotoru, ale jinak fungují dlouho a spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 10:43 Muž Chem [837] Re: Sugi
Jak pise Cosmogagy - je to jiz pomerne stary filtr. Pokud nejede vubec a je v neporadku elektronika ci motor, asi bych koupil novy. Osobne mam u jedne 600 litrove nadrze take tento filtr a pokud byla porucha, tak na rotoru a krytu rotoru. Pokud napriklad rachta a netoci se vrtulka, pomuze vymenit bud malo tesny kryt rotoru, nebo se nekde rozpadl rotor. Napriklad s osickou jsem nikdy u tohoto filtru problem nemel. Kryt rotoru i s vrtulkou se zrovna chystam objednavat - po cca roce a pul zacinaji zlobit - cena obou dilu dohromady je do 300Kc.
Pokud napises, kde je problem, je vice nez pravdepodobne, ze se obejdes bez servisu. Vzhledem k cene nahradnich dilu + prace v servisu + doprava do servisu bych videl idealni ten pokus o opravu doma..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 08:01 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Sugi
Osobně bych servis u takového filtru neřešil. Je to přece jen dost starý model.
Pokud je to jen drobnost - např ta zlomená osička - tak bych koupil nový díl. Pokud je ale problém většího charakteru vyžadující odbornou opravu, koupil bych rovnou nový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 23:40 Muž lukis [20] - RostlinyRe: Sugi
zlomila se keramicka osicka? to by chtelo koupit novou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 23:25 Sugi – Pozarucni servis fluval 404?
Fotka k příspěvku Dobry den,
muzete mi nekdo doporucit pozarucni servis fluval 404 v Praze? Hlavne za rozumne ceny. :)
Dekuji predem.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 15:54 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: Silent
Dík ten štěrk tam mám protože keramika u filtru nebyla .. tak jí seženu a vyměním ..ikdyž ne najednou abych nepřerušil nitrifikační proces
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 12:48 R Muž Silent [5949] Re: stromca
To, že vyskakuje zajištění ventilu při snížení průtoku bývá způsobeno jeho opotřebením. Vyměnil bych ho za nový shop.miga.cz/… výměnou keramiky za štěrk jsi snížil biologické využití filtru. Osídlení keramiky díky její struktuře může probíhat i uvnitř hmoty, kdežto štěrk se osídlí jen na povrchu. Když bych vzal kvalitní keramiku jako 100% osídlení tak štěrk by udělal cca 25%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:34 stromca Re: Libor123
Ahoj prosímte mám 404 na 130 l. akvárium .. vím je to moc ale bylo darem takže zdarma :) jen mám problém když omezím průtok tou páčkou mezi hadicovou spojkou tak mi povyskočí ten zajištovací klín .. a nedrží uplně docvaklej nemůžu to mít na plný gule puštěný bo to dělá silnej proud v akváriu . jde mi o to jestli to nemůže časem začít z tý spojky téct . Jinak jsem s ním spokojenej. A ještě místo keramiky jsem dal do těch košíků štěrk (propranej a akvarijní cca 3-4 mm) místo keramiky nebude to při osidlování filtru bakteriama vadit ?? Děkuju hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:27 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Ono to nevyteče. Ale originál bude plně funkční. Ještě bych zkontroloval, jak správně podotkl sollik, rotor a keramickou hřídel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:22 Muž Chem [837] Re: Silent
Perfektni, diky moc - ted, kdyz to vidim, jak to ma vypadat, tak je jasne, ze je to ulomene a bez pistu.. Asi nema cenu se pokouset to nahradit necim amaterskym, neb by to s nejvetsi pravdepodobnosti vyteklo ze? Zkusil bych to sehnat u nas v Brne jeste dnes, neb akvarko je uz naplnene a jsou tam i kytky a nechci nechat vodu se "kazit"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:21 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Chem
On těsní ten dřík (tyčka) samotný. Ta přísavka nemusí být úplně přesně do té díry. Mrkni do filtru jestli nemáš prasklou hřídelku. Je keramická a při neopatrné manipulaci se může zlomit. Hřídelka, vrtule a jejich kryt. Jinak tam není nic co by mohlo rachotit a mít vliv na čerpání vody .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:17 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Je to k dostání komplet shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:08 Muž Chem [837] Re: Silent
OK, to vypada, ze ten pist chybi - aspon, kdyz jsem se na to vcera dival, nebylo mi jasne, proc tam je ta tycinka. Bude to tak, ze na konci tycinky ma byt ta "prisavka" a neni tam. Az budu doma, zkusim na tycinku nasadit nejakou prisavku. Jen doufam, ze to tak bude tesnit a nevytece to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:01 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Na konci (uvnitř motorické hlavy) je píst co vypadá jako přísavka. Pohybem nahoru a dolů vzniká podtlak který spustí samonasávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:58 Muž Chem [837] Re: Silent
Aha, takova modra tycinka s drzackem nad obalem filtru? Me prijde ze je z ni neco ulomeneho - nemela byt na konci tycinky nejaka guma, jak byva na pumpickach? Nebo plastova placka, kterou se da vytvorit podtlak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:47 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Pumpička je táhlo vedle hadicového modulu. Je třeba za ní několikrát zatáhnou až se spustí samonasávání. Dělá se to při prázdném filtru a takto se sám celý zavodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:44 Muž Chem [837] Re: Silent
Diky Vam obema za rady. Zatreseni a prevraceni jsem zkousel, ale bez vysledku. Zapojil jsem ho vcetne hadic, ale pumpicku jsem nepouzil - to ani nevim co je - to je nejaka soucast toho filtru? Proste jsem ho naplnil vodou (to do nej nateklo, kdyz jsem nasal hadici, ze ktere to ma vytekat. Potom jsem ho spustil a jeste jsem zkousel sat tu vodu (peknej humus) a potom jsem na hadici, ze ktere ma voda vytekat nasadil delsi hadici a diky samospadu to z ni teklo ven. Rekl bych, ze to slo skrz filtr, ale asi tam je nekde vzduch ci co a porad to nejede a rachta.
Sehnal jsem to se starsi, pomerne velkou nadrzi.
Delam asi nejakou zacatecnickou chybu - kdyz jsem pred dvema mesici nadrz videl, tak bezel bez problemu a bez hluku, takze chyba bude na mem prijimaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 07:29 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Chem
Až se filtr rozeběhne párkrát s ním zatřes nebo nakloň na různé strany aby vyběhly všechny bubliny. Pak poběží tiše ........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 23:41 R Muž Silent [5949] Re: Chem
Filtr před použitím musí být zavodněný. Je třeba ho normálně zapojit včetně hadic a použít pumpičku dokud se filtr nenaplní vodou. Pak teprve spustit čerpadlo a mělo by to běžet. Kde jsi sehnal takový muzeální kousek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 23:24 Muž Chem [837]
Pořídil jsem si Fluval 404 a nejde mi ho uvést do provozu. Ať čtu návod odshora dolu několikrát, nejsem schopen přijít na to, co dělám špatně. Vrtulka se točí, jen vydává šílené zvuky a nehoní vodu. Filtr jsem po uzavření zkontroloval, zda těsní a potom jsem vývod spustil do kýble a několik kýblů otočil přes rachtající filtr a ten se stále ne a ne nahodit. Nenapadá někoho, co bych já, začátečník s vnějšími filtry, dělat špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:02 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Dixon
No já mám 405, a jsem s ním nadmíru spokojen, něco z něj slyšet je, ale, že by to bylo nějaké chrčení nebo já nevím co, tak to ne, akorát jak již tady bylo zmíněno, když se filtr otevře a např. vyčistí, tak to chvilku zachrchlá ale když se dobře prpumpuje tou páčkou tak je to taky v poho, a taky jsem si všiml, že cca. po půl roce je o něco tižší, u mě tedy max. spokojenost, zmiňované problémy by mohlo způsobovat několik faktorů, jako např. příliš vysoká výtlačná výška, netěsnost v konstrukci, nějaký nepodařený kousek při výrobě, nebo taky snek který se dostal do vrtule, což už se mi mimochodem taky stalo při přemnožení okružáku, kteří mi nakladli vajíčka přímo ve filtru a ten z nich po vylíhnutí udělal fašírku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 20:31 sokar Re: Silent
Souhlasím.Někde je netěsnost.Je nutný ju najít, protože by to mohlo výst k něčemu horšímu než jen bublinkám z vývodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 19:49 R Muž Silent [5949] Re: Dixon
Všechno rozebrat, vyzkoušet těsnost všech hadicových spojů, těsnost hlavy a kvalitu těsnícího kroužku kolem motorové hlavy a případně promazat silikonovou vazelínou. Po 24 hodinách by už ve filtračních hmotách neměl být už žádný vzduch. Takže to někde asi netěsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 19:42 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,kupil som pouzity Fluval 404 ale je ako novy.Uz ide 24Hodin a stale vypusta bubliny a vrci....ked ho vyberem z elektriky a zase zapojim tak chvilu ide ako ma,po tichu,ale potom zacne vypustat bubliny.Ale stale je zavzdusneny!neviete preco?moze byt ze je este vzduch v naplnach?su cisto nove,a su tam 24 hod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 07:04 R Muž Silent [5949] Re: Dixon
Na nasávací trubku se mi nejlépe osvědčilo nasadit kus hrubého bioakvacitu. Nejen, že to zabrání nasátí potěru, ale ještě to zachytává větší nečistoty a funguje to i jako předfiltr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:42 Muž Dixon [13] - SumciRe: sokar
:-D radsej som tam dal to sitko.... :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:30 sokar Re: JanulaB
Já bych se teho taky nebál.Kdysi jsem viděl jak byl malej ancík ocucávat vnitřek nasávacího koša. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:26 JanulaB Re: Dixon
Mám 305 a nemám tam nic navíc,a rybky ani potěr dokonce i malé krevetky mi to nikdy nenasálo.Ale jestli tam chceš něco dát zkus možná připevnít kousek silonky nebo záclony např.Ale myslím že se nemusíš ničeho bát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 20:45 Muž Dixon [13] - Sumci
Mam filter FLuval 404.Co date na nasavaciu hadicu?aby to nenasalo rybky?ja som dal stare sitko ale ci nemate nejaky lepsi figel.dakujem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 20:26 MIGO Re: Silent
Misliš že za 10 dni by se to vyhlodalo?
Kalim nato necham to mnesic a pak uvidim :-O Jake maš akvarko a jaky fltr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 07:23 R Muž Silent [5949] Re: MIGO
U čtyřkový řady býval problém s rotory. Zkus rotor vyndat a zkontroluj jestli není vnitřní otvor, který se nasazuje ne osičku, opotřebovaný a vyběhaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:24 MIGO Re: Kvik
Pořád mi ten Fluval 404 hučí. Zkoušel jsem to rozdělat a je to stejné. rozzureny Ještě mě napadlo, jestli to není tím, že jsem přidal dvojnásobek drobné keramiky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:34 Muž Kvik [6] Re: migo
když jsem koupil fluval 305, tak taky asi půlhodiny byl hlučný než se odvzdušnil a teď ani nevím, že běží jak je tichý ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:29 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: migo
A není jen zavzdušněný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 20:29 R Muž Silent [5949] Re: migo
Mám Fluval 305 a ani o něm nevím. Takže pokud hlučí i po odvzdušnění bude někde problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 20:16 migo
Koupil jsem si v pátek Fluval 405 a jsem zklamaný.Zaskočil mne hluk,jaký filtr vydává.Nevím,jestli ho nemám reklamovat.Nevíte někdo,jaká má být hlučnost filtru?Jinak systém filtrace je vynikající.Mám ještě jeden filtr Atman 3338 a ten má úplně tichý chod,není ani slyšet.Mám jej 4 roky,náplň fitru mám filtr.plastové ježky a čistím jej zhruba jednou za rok.Můžu vřele doporučit! coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:36 R Muž Silent [5949] Re: milik
Většinou to stačí. Podívej se jestli je ta stará vyběhaná. Jestli jo tak výměna pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 11:53 milik
mam fluval 404 a zacal byt hlucny.poradte prosim co s tim?staci vxmenit vrtulku?dik.m sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 13:27 Muž memeo [15] Re: Gabriella
Já mám ve 450 litrovém Malawi filtraci ATMAN AT 3338 , která je doporučována na akvaria okolo 400 litrů a vše šlape v pohodě,takže si myslím,že na tvé akvarium by stačila taky,nebo ještě bych doporučil FLUVAL 405.Ten bude i lepší.Já ten Atman koupil společně s akvariem,jinak bych si taky pořídil Fluval.Mám s nima dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 22:16 Usine Re: jardik.cardik
Ty máš ale malawi a skoro bez rostlin a tam poměr oběm akvaria /hodina neplatí takže se dá říct že je vlastně dost slabý :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 21:30 jardik.cardik Re: Usine
Fotka k příspěvku mam 200l filtr na 250 palec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 21:03 Usine Re: Gabriella
Když odečteš písek tak nebudeš mít 413 ale 350 litrů. Pojede ale na maximum a možná by to chtělo nějakou rezervu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 20:42 Gabriella Re: Jammes
fluval 404 je prave na 400 litru a akvarium mam 413 litru, nevim jestli tech 13 litru nejak zvlast vadi nebo ne. diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:43 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Gabriella
Fluval se hodí, ale nevím na kolik liltrů je 404, můžeš použít i Tetra tec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 15:10 Gabriella – Fluval 404
Dobry den, jaky byste mi doporucili filtr na akvarium objemu 413 litru? Diky. Hodil by se Fluval 404?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2075x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/404-filtr-fluval-404