Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rozlišení fotografie

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Jaké rozlišení fotografie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 11:31 foxchosen Re: Rex
vyřešilo se to samo, technika hloupá... člověk něco hodinu řeší, pak jde spát a druhý den to funguje samo od sebe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 19:17 A Muž Rex [6874] - AdministrátorRe: ghostik, foxchosen
Žádné java applety se na těchto stránkách nepoužívají. Pokud máte na mysli tzv. přechodový efekt, je to pouze technologie javascript a ajax. Pokud však někomu dělá problémy, může si v nastavení vlastního profilu vybrat jiný způsob zobrazení (třeba na celou obrazovku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 16:58 Muž ghostik [81] Re: foxchosen
Zkus na ten nahled kliknout pravym tlacitkem a dat otevrit v novem okne - tam by se ti to melo otevrit jako jpg bez apletu a normalne ! A pak to zkus levym jako java aplet . Mne to pomohlo ! Mozna se to da nekde nastavit aby to necachevovalo ale nevim kde u te Javy :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 16:38 foxchosen Re: ghostik
ovšem toto je zvláštní... to, co v práci se mi povedlo za pár vteřin, doma nejde vůbec. Předpokládám, že všichni mou hlavní fotku vidí normálně, kromě mne. Zkoušel jsem F5, CTRL+F5, vymazat temp files, aktualizovat náhledy, otevírat fotku do nového okna (bez problému). Přijde mi, že ten java applet si prostě někam uložil, že ta fotka je 800x600, a nemůžu ho donutit aby zjistil nové rozlišení :-O
začíná mě to celé pěkně štvát, už jsem si kvůli problémům s prezentací udělal asi 300 přístupů na nádrž... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 09:19 Muž ghostik [81] Re: foxchosen
Obcas se clovek divi co je to za kravinu a jak rychle se da vec opravit po hodinacha nekdy i dnech trapeni :-D
Uz jsem to hodil jako dotaz na upravu stranek tak snad to poopravy.

Cus palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 08:50 foxchosen Re: ghostik
Fotka k příspěvku člověče, ono to fakt funguje potlesk že mě to nenapadlo... měl jsem za to že mi fotku "pochroumá a zplácne" server po uploadu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 06:55 Muž ghostik [81] Re: foxchosen
Ted jsem resil to same s fotkou u rybicky. Vyreseno za 5 vterin. Je to problem v obnoveni z tempu. Uz jsem si vsiml driv ze pri nahrani treba nove prezentacni fotky tam zustava stara a nepomohlo ani F5 ale pravim tlacitkem jsem dal obnovit. U nahledu ryby jsem si dal novou fotku pootocenou o 90° ale najednou koukam ze ji mam zdeformovanou. A nepomahalo nic az kdyz jsem na ni klik pravym a dal otevrit v novm okne kde se ukazala vporadku na vysku pak uz sla i v nahledu prez java nebo cim to delaj v poradku.
Takze problem bych videl ze se to uklada nekde v tempech, cookies nebo tak nejak a pak se to nechce pri zmene projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 13:05 foxchosen Re: filipsi
dlouhou jsem uploadoval na web ale vždycky mi ji to po nahrání smrskne na 800x600... zkoušel jsem i nastavit rozměry podle někoho, komu to dlouhou zobrazuje správně, taky se po uploadu smrskla. jakmile se dostanu domů z práce, hodím ji jako hlavní a sem na forum X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 12:52 Muž filipsi [1295] Re: foxchosen
Me to funguje jak ma. Dej tam tu dlouhou, at vidime, jestli je to problem jen u tebe, nebo i jinde.
Predpokladam, ze jsi ji opravdu mel dlouhou, a neodskrtl treba omylem pri resamplovani "zachovat pomer stran", nebo tak neco ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 07:49 foxchosen – širokoúhlá hlavní foto
Fotka k příspěvku Trochu z jiného soudku...
Čím to je, že upravená fotka, rozlišení řekněme 1000x600 (tudíž širokoúhlá, ne klasicky 800x600 nebo 1024x768) se mi po nahrání jako hlavní foto prezentace otevírá "zplácnutá" na 800x600? Viděl jsem u spousty lidí "tenké dlouhé fotky" a prozatím jsem to vyřešil tlustými černými pruhy nahoře a dole což je ovšem dost neestetické :-O nějaké nápady co s tím?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 17:27 Muž DonJuanKarlos [30] Re: filipsi
dík, takovou odpověď jsem potřeboval potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:48 Muž filipsi [1295] Re: DonJuanKarlos
Z hlediska dotazu (teoretickeho) je. Ale jinak ne. Je to zhorseni pri normalnim prohlizeni v normalni velikosti takrka nepostrehnutelne. Fotit bys mel lepe na maximum (samozrejme kompromis, pokud nejsi fotograf, nepouzivat nekomprimovane raw formaty, ale maximum rozliseni v jpg). Tak ti stale zustava ohromny prostor pro ozeravani fotek, upravy ... Pokud bys fotil uz v mensim, uz nemas kde brat, vyrez detailu uz bude tragedie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:12 Muž DonJuanKarlos [30]
Když mám fotku tak 6 Mpix a zmenším ji na 1024*... , nezmenší se tím i kvalita??? Není lepší fotit rovnou v menším rolišením ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 13:24 Havel-st Re: Dinamit
Dost důležitý je nechat takovou velkou fotku nahrát, je dost trapný, když někdo klikne na "Skutečnou velikost" a objeví se proužek s hřbetní ploutví, nebo s vlasy. :-) To je míněno obecně, ne pro zde diskutující.

He, he, to jsem se zas jednou ztrapnil, on to dělá můj browser Opera. Nějako se zasekne a po refreshi se už fotka normálně načte. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 12:24 Žena Dinamit [68] Re: ARKMAN
Já to teda komprimuju v Zonerphotostudiu. Prostě snížim kvalitu fotky na 50 % a je to pořád stejný. Až na tu velikost fotky, která z 2,5 MB klesne klidně na 500 KB, a to už je velkej rozdíl při stahování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 12:04 ARKMAN Re: Malapa
Tak samozřejmě na disku si nechávám 5MB fotky, které mají 6-8 Mpix, ale pro prezentaci na internet je to co jsem napsal naprosto dostačující. Už z důvodu rychlosti načítání a z důvodu toho, že je zbytečné dávat na internet velké fotky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 03:45 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: ARKMAN
Dobrá do konce roku zůstanu u zmenšenin 1024x768 a pak se uvidí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 23:28 ARKMAN Re: Malapa
Buď 1024x768 a 40% jpeg koprese nebo 800x600 bezztrátová. Pokud chcu ukázat jó detailní fotku kvůli nějaké drobnosti, tak dám 1600 x 1200, ale to je fakt maximum a není to potřeba pokud nechceš sledovat nějakou "ťupku" na fotce ve větších detailech :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 14:41 Muž filipsi [1295] Re: hanz
Proc by DPI pridavalo na velikosti obrazku? Ja doted myslel, ze to je jen "prevod" pocet pixelu/tiskova velikost. Takze stejny obrazek 800*600 300DPI bude stejne datove velikosti jako 800*600 150DPI, jen se vytiskne polovicni. Myslel jsem, ze to na cem zalezi ve velikosti dat u jpg obrazku je pouze pocet pixelu, komprese a vyhlazeni (samozrejme krome obrazku samotneho, jeho charakteru). Ne? Jdu se podivat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 14:37 LuXy Re: hanz
DPI je dôležité na tlač a znamená počet bodov na palec. Na obrazovku treba v pixeloch X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 14:33 Muž hanz [27] Re: Malapa
Nezalezi jen na pixelech samotnych, taky se musi mislet na DPI(tady se hlavne nabyra na MB) ;-) , to vetsinou mivam na 72 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 14:04 Žena Rebbie [71] Re: Malapa
Chii, já dávam tak jak mi to "vyplivne" foťák :-D čili 1000 x 640.... je to ono co chce Luxy vědět teda? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 13:07 LuXy Re: Malapa
Ja dávam dlhšiu stranu na 1000-1100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 13:03 Muž filipsi [1295] Re: Malapa
800 x XXX. pro podivani bohate staci, a velikost fotky rozumna (tj data). Vetsi bych nedaval, skoda prenosu a casu na podivani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:57 Muž Malapa [494] - Afrika – Jaké rozlišení?
Jaké rozlišení fotek se vám zdá nejvhodnější? Zatím fotky zmenšuju na 1024x768 bodů, ale doba pokročila a většina lidí má LCD s podstatně vyšším rozlišením, tam jsou pak fotky docela malé. Co vy, jak velké fotky dáváte na net?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 3001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3921-jake-rozliseni-fotografie