Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zekia

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Zekia
Akvária, akvarijní kryty, akvarijní skříně http://www.zekia.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:55 Žena evicka2476 [0] – Kryt na míru
Zdravím potřebovala bych poradit. Mám akvárium 62x40 cm a hledám kryt. Kryt bych chtěla nějaký obyčejný plastový s osvětlením. Nevíte kde vyrábí kryty na míru za slušnou cenu? Kontaktovala jsem firmu Farao ale zatím žádná odezva. Děkuji za odpoved :-) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 10:06 Žena azalka [38] Re: stepos
Ohledně Farao - Zekia: nevím, jestli někdo něco přeprodává, ale Zekia reagovala na poptávku skříňky na míru hned a je levnější než Farao (6712,- oproti 7865,-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 18:47 stepos Re: olivis
Jasně, FIN = Farao International. Určitě jsou levnější než akva-tera, to jsem si ověřil - o stokoruny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:27 Muž olivis [32] Re: stepos
Takže kryty FIN vyrábí firma Farao, tento kryt jsem našel jen u www.akva-tera.cz/…? Též poptávám kryt 80x35 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:51 stepos podle mě Zekia přeprodává Faro
Nevím, školy nemám, ale co vím, že jsem si podle fotek stejný kryt dnes objednal u výrobce FIN minimálně o 500 Kč levněji i s osvětlením,a to byl 80x35 cm. U většího by to mohlo být i víc.
Zkuste poptat tam - komunikace trochu vázla, zatím nic nemám, tak nemůžu víc soudit, ale cena je určitě nižší.

www.faraouh.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:54 Muž olivis [32] Re: Saty
a má někdo zkušenosti i s jinými výrobci - kvalita/cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 19:28 Muž sux [117] - AmerikaRe: azalka
byl jsem naprosto spokojen, jak s přístupem tak s kvalitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 19:11 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: olivis
Loni jsem od nich bral skříň pod akva a bez problému. Komunikace výborná a cena byla taky bezpředmětná. Dokonce i na dovozu jsme se domluvili.Můžu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:17 Muž olivis [32] Re: azalka
Ozval se někdo? Taky uvažuji o novém krytu, nechci doma nic zbastlenýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 12:34 Žena azalka [38] – Zekia - zkušenosti
Ahoj, obnovuju vlákno. Máte prosím někdo aktuální zkušenosti s výrobky f. Zekia? Chtěla bych od nich akvárium s krytem a skříňku. Zatím nabídli nejzajímavější cenu z firem, co jsem poptala. ;-) Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:17 Muž kchrz [24] Re: filipsi
Tak pokud budu počítat :
2x el. předřadník 1x80W cca 450Kč = 900Kč
4x vodotěsná patice cca 100,- = 400Kč
Kapely + šrouby pár korun
Hliníková U profil dejme tomu 200,- Kč
Celkem cca 1500,- ?!

Ještě mě napadá, 80w T5 trubice má 145cm, po okrajích akvaria bude tedy pěkně tmna. Není výhodnější dát vedle sebe třeba 54W (115cm) + 24W (54cm)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:51 Muž filipsi [1295] Re: kchrz
Jeste levneji, kdyz nezapocita svuj cas, nezaplati z toho dane a plat zamestnancu a dalsi kus dani, a neda si dvouletou zaruku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 22:46 Muž kchrz [24] – Urob si sám snadno a rychle v 5ti lekcích :)
Taky se chystám koupit si sestavu uf Zekie, ale nechce se mi dávat tak nehorázné prachy za osvětlovací rampy.
Na interu je spousta návodou na výrobu rampy, domácí kutil jsem... jaké jsou asi náklady na výrobu osvětlovací rampy dejme tomu 2m délky, T5 2x80w (nebo třeba 4x39W, to už je fuk).
1x hliníkový profil 2m, 4x vodotěsná patice na zářivku, elektrický předřadník, pár metrů kabelu, silikon ... pár probědných nocí s vrtačkou v ruce.
Cena takovéto rampy je cca 4.500,-Kč. Sestaví si jí člověk sám za polovic? Ještě levněji?!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 15:48 Jaroslav Re: Jirkatt
A osvětlovací rampa T5 s délkou 100 cm by tam šla ne? jako výkon 2x39 w... je to taky tu zekia.cz/… (ta druhá tabulka níž) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 20:52 Muž Jirkatt [12] Re: Jaroslav
jj může to být rozměr 100x50x40, máš pravdu. já mám šířku akva 50 cm a ty dvě rampy tam vejdou tak tak ...Nevím odkud jsi, každopádně nejlepší je osobní návštěva v této firmě. Majitel je super kolík :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 20:43 Jaroslav Re: Jirkatt
Mno, ta osvětlovací rampa má délku 100cm a stojí 2317 máš to tu zekia.cz/…
Akvária s objemem 200l mají délku 100cm ne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 20:18 Muž Jirkatt [12] Re: Jaroslav
jojo, další rampu musíš přikoupit ( tak jak jsem to udělal já ). jde jen o to, aby se ti tam ty dvě rampy vlezly na šířku. a taky mi trochu nesedí tebou zmiňovaných 200 l a 100 cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 17:53 Jaroslav Re: Horác
Aha :-) Takže stačí přikoupit např. zekia.cz/… s délkou 100cm že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 17:13 Muž Horác [3942] Re: Jaroslav
Součástí krytu je jedna rampa na dvě zářivkové trubice. Další rampu si musíš přikoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 17:10 Jaroslav – Kryt od Zekie a osvětlovací rampy
Dobrý den všem. Možná poněkud hloupá otázka, ale něco mi stále není jasno :-( . Kdybych si chtěl koupit kryt na akvárium od Zekie standart pro 200l akva zekia.cz/… jsou v něm nějaké osvětlovací rampy? A jestli ne, vlezou se do nich 2 rampy jako např. levnaakvaristika.cz/… hmm hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 23:28 NNNtomas Re: vesnican
Já bych řekl, že Zekia je výrobce akvárek, světel, krytů,..., a pro Farao to kompletuje a ten to prodává pod svoji značkou. Mám od Zekie pěkný akvárko, a přivezl mi to pán s dodávkou Farao... :-) Ale třeba taky dělá Zekia jen akva, zbytek je Farao...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:03 vesnican – Zekia vs Farao
Jaky je mezi nimi vztah?
Pred vanoci jsem si od firmy Zekia objednal cely komplet (akva, rampa, stolek) a na osvetlovaci rampe je stitek FARAO. Nechal jsem si poslat cenovou nabidku a Zekia nabidla nizsi cenu (dokonce i u krytu s rampou od Faraa - divne?)

Jinak s kompletem jsem spokojen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 10:48 Muž filipsi [1295] Re: AmorFati
200l neni moc, a skla s jakymkoli krytem nebudou mit problem, snad jedine kdyby sis ho nechal svarit z poradnych ocelovych profilu. Kolik takovy kryt z lamina na Tvuj rozmer muze vazit? Maximalne 10 kilo i s elektrikou? To nic neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 10:03 Štěpán Re: AmorFati
Taková větší vana co do objemu... to není tak strašný! :)
Horší by byly dva kubíky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 09:55 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Štěpán
Obyčejná paranoia :-) Dva hekťáky v desátém patře v paneláku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 09:21 Štěpán Re: AmorFati
Tak proč ty obavy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 09:04 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Štěpán
Jistěže není a ano, má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 08:04 Štěpán Re: AmorFati
To akvárium je doma dělané? Má podélné výztuhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 23:27 Žena kosiska [18] Re: AmorFati
Nooo, a co kdyz ty linkove svetla budou schovane pod sklem? Nebo pod plexisklem, jako v nasem pripade...Je tam dane i tesneni, takze by se k nim pry nemela zadna vlhkost vubec dostat. Tak uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 23:11 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: filipsi
O manipulaci ani tak nejde. Nechám si ho udělat tak (i Zekia je tak dělá), aby šel celý otvírat, takže sundavat se bude muset jen při zásahu do osvětlení. Jde spíš o to, že nechci akvárko zatěžovat další hmotností, pořád mu nějak nevěřím :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:30 Muž filipsi [1295] Re: AmorFati
A s cim pracuje zekia? Me to prijde jako nejake desky plastu, pripadna povrchova uprava "drevo" je tapeta. Nebo ne?
Stolar udela urcite stejne pevny, ve vaze urcite vyssi nez plast (v laminu vic nez drevo). Ale nebude to tak dramaticke. Proc? Kvuli manipulaci? Nesundavas ho prece kazdy den, a u Tveho rozmeru ho sundas i z lamina, od 1.5m vys asi jen ve dvou, spis kvuli manipulaci nez vaze.
Ja tapety nerad, a pokud by to bylo do obzvaku, urcite volim dreveny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:13 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Sidonius
Zvládnou v takovýchto firmách udělat ten kryt zároveň lehký a pevný?
Edit: koumal jsem ta linková světla a myslím, že nechci riskovat jako vy :-) IP20 bych si do akvárka nedal. Uvažuju o IPx4 - IPx5, což už je trochu jiná cenová kategorie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 22:06 Štěpán Re: Sidonius
Za 4000 můžu nabídnout dvě výbojková svítidla po 70W, svítivost stejná jako zářivky. Velice kvalitní plnospektrální zdroj světla. Výbojky nové keramické, předřadníky elektronické Osram.

Kryt úplně odpadá, na akvárku je jenom klasické krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:44 Sidonius Re: AmorFati
Kryt si nechte vyrobit u stolaře (masív nebo lamino) a osaďte ho podlinkovými svítidly. Mohl byste se vejít do 4000,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:33 Muž AmorFati [37] - Amerika – Kryty a světla Zekia
Uvažuji o instalaci další dvojice trubic. Do současného krytu je ale nedám a na výrobu vlastního jsem příliš levý. Jediný schopný výrobce, kde se dá najít kryt na dvě rampy s trubicemi je česká Zekia. Rád bych jejich standardní kryt a do něj dvě rampy se zářivkami. Posílal jsem jim dotazy na vnitřní řešení krytu. Rád bych viděl schémata (jak kryt sedí na akva, kolik přečuhuje, jak těsní výšpluchům), případně alespoň fotky. Zatím ale neodpověděli. Má někdo se Zekií zkušenost, případně přímo vlastní jejich kryt? Nebo zná někdo levnější variantu řešení mého problému? Šest tisíc za kryt a dvě zářivkové rampy mi připadne docela dost. Díky.
Akvária, akvarijní kryty, akvarijní skříně http://www.zekia.cz/

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1360x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3917-zekia