Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karas zlatý - odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karas zlatý - odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:02 Muž motýlek [275] – Vylov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak z jezírka pod střechu do perníkové chaloupky přemístěno asi 35 nových kousků, 5 starych a jeden "hrouzek" přineseny na jaře s buchankami - viz foto vpravo dole ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2017 08:12 Muž motýlek [275] Re: Jana
nejlepší potravou pro rybu je ryba ;-) ...
stačí část jezírka zahustit rostlinami - klidně v létě akvarijními - vždycky něco přežije ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 22:08 Jana – Odlov potěru z jezírka
Podařilo se nám odlovit potěr spousta malých rybiček jde večer k podvodnímu osvětlení a je celkem jednoduché je odchytit.Jen nevím co s nima zatím jsou ve vaničce s vodou z jezírka.Zdálo se mi že v jezírku je Jeseteři lovili, je to možné?
:-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 18:48 Muž motýlek [275] – barva
tak v samostatné nádrži už zůstalo jen 15 kousků - zbytek jsem rozdal a přemístil ...
několik už se barví do zlatova/oranžova ...
ty v jezírku už také některé chytají barvu ...
krmím umělým krmivem pro jezírkovky, plus dodávám komáří larvy asi z deseti nádob ;-) ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2017 17:50 Muž motýlek [275] – přemístění
Fotka k příspěvku tak včera jsem asi 20 kousků z výtěru ve velikosti dva cm dal kamarádovi do jezírka ... a dnes jsem 11 kousků dal cvičně ke starým do svého jezírka - hned se k nim přidalo několik kousků, lteří přežili v jezírku z dalších výtěrů přímo ... staří si jich spíše nevšímají, když staří dostanou granule/pelety, tak z nich část rozmělní a to si pochytají ti mladí - jak je ta příroda vymyšlená ;-) ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 10:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Já to mám takhle vyzkoušené začínám tak z 8-10 karásky a do 5 let jich spousta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 09:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
No Vendo, ono hodně záleží také na tom, jak je v jezírku silná populace třeba potápníků, či larev vážek ... loni se mi z tisíců žabích vajec urodilo po stovkách pulců jen pár žabiček a začali skomírat i čolci ... I to má vliv na potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 07:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: motýlek
Pokud někdo nemá silnou filtraci a hlavně hladinový sběrač (skimer) a přerybněné jezírko tak mají ryby dostatek žrádla. Mě třeba umělé krmení vůbec nežerou. To až jejich počet příliš stoupne což je u mě asi pět let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 07:11 Muž motýlek [275] Re: staša
já to letos pozoruji podobně - ale asi to bude tak, že ty co přežijí z prvního tření pak požírají ty z dalších tření - občas zahlédnu i starší plůdek - takže určitě v hustém jezírku něco přežije - a asi od těch dvou centimetrů už se starším ubrání ;-) ... snaž se občas přikrmit těmi nejmenšími komářími larvami či planktonem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 00:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: staša
Neboj zbude jich tam tolik že to je až nepříjemné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 22:54 staša – zmizeni
zdravim mam 3 měsice jezirko s karasi a před 4 tydny sem tam zahlidl male pludky cely ty 4 tydny rostly a ted jako by se vypařili a kolem kraju uz mam další maličky tak se chci zeptat co se stalo je možne že je taři karasi sežrali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 16:41 Muž motýlek [275] – odolnost potěru
tak jsem byl čtyři dny mimo zahradu - potěr jsem předtím nakrmil drobnými komářími larvami a buchankami, pro jistotu přidal trochu umělého a odjel na čtyři dny ... v pohodě to všechny zvládly, jen trochu pročistily řasy ;-) ... dnes už to vypadá jako ryby - některé už mají dva centimetry a při troše fantasie nějaký zlatý odlesk po bocích .... jeden kousek má asi dvojitý ocas - asi odrůda "Český lev" ;-) ... až bude fotitelné po odstranění řas na skle - doložím ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 08:04 Muž motýlek [275] Re: motýlek
už to vypadá jako rybky ;-) ... asi něco přes 40 kousků ... velikost +- 15mm ... v jezírku jsem náhodně objevil kousek, který je větší - tak 20mm, ale kolik jich tam přežilo netuším ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 17:44 Muž motýlek [275] – úspěch se dostavuje ;-)
na zahradě jsem těch pár snítek ludwigie s jikrami z jezírka dal 1.5. do akvárka - za 9 dnů se vykulily - bylo docela chladno, tak to trvalo dlouho ... teď už v pohodě plavou - je jich tam asi 40-50 kousků ... krmím je drobnými buchankami - teda liju tam i větší - nějak si nepřekáží ;-) ...
docela jim šmakuje, ale už jsou nestejnoměrně velké - asi to bude bratrovražedný boj ...
v jezírku asi také něco přežilo - ale je to dost zarostlé - tak jen sem_tam něco objevím - hyn sa hukáže ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2017 17:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
- aktivní metabolická suprese (potlačení) v důsledku zimních podmínek ,byla a je prokázána pouze u savců ,ptáků ,plazů a obojživelníků ,ale nikoliv u ryb
- je to dáno proto ,že snížení rychlosti metabolismu u ryb je přímo úměrné poklesu teploty vody
- nejsou tedy schopné dalšího potlačení metabolické rychlosti vývoje ,nezávisle na teplotě
- mimořádně odlišný je snad v Antarktidě druh ryby ,který sice podléhá zimní metabolické supresi bez ohledu na teplotu vody ,ale opět se jedná o tzv. "klidový stav" ,který je podobný hibernaci ,není řízen teplotou a pravděpodobně pouze poskytuje sezónní energetickou výhodu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2017 10:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No jo... na tomto je vidět ta "mediální zkratka" ... jedná se u karasů opravdu o hibernaci, nebo schopnost obnovit své životní funkce poté, co se zastaví "zamrznutím"? Nějak z hlavy nevím o jiných rybách co zamrznou, aby to také dokázaly. .... O hibernaci se nejedná, tak jsem ji sundal tím y, jakože to není skutečný proces hibernace ... :-)
Pan učitel chybu neudělal, jen zlehčoval nepatřičným způsobem a použil termín "hybernace" v psaném textu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2017 17:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Hibernace je vlastně stav zimního spánku.
Hybernaci neznám, ale předpokládám že to je pobyt U Hybernů.
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 15:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
No to je přece logické, "hybernace" neproběhla, kucí se udusili ve vodě s nedostatkem kyslíku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 12:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Tam kde voda až na dno nezamrzla byl ale úhyn 100% :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 11:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Na tom není nic divného Vašku, je to již mnohokrát prokázáno, že karas zamrzne a pak bez problémů zase rozmrzne... stal ses svědkem potvrzení tohoto jevu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2017 09:19 Muž motýlek [275] Re: vaaclav
na promrznutí je jedna finta - jak se vytvoří první ledová vrstva - tak udělat malý otvor a odčerpat vodu tak, aby se asi o 10 cm snížila hladina - pak už to nepromrzne ... pokud je jezírko malé, stačí i to, co jsem dělal - přikryji folií, proložím větvičky, dám další folii atd - asi 3-4 vrstvy - pokud není minus 25°C tak to stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 09:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: motýlek
Poměrně dost jich přežije a je to boj je z jezírka dostat pokud nemůžeš vypustit vodu. Pokud se přemnoží a přijde zima jako letos hodně jich pochcípá. Zajímavé je že mě přežily ryby tam kde voda promrzla až na dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 08:50 Muž motýlek [275] Re: fajfmen
aha? - tak to je zajímavá informace - ale Příroda je mocná čarodějka ;-) ...
já jsem v rybníčkových rybkách jen spíše pozorovatel - takže to moc nestuduji ... mám tam ASI tři samečky a dvě samičky - a teď v rybníčku několik stovek potěru - asi to většinou bude potrava ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 23:11 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: motýlek
Závojnatka je vlastně karas stříbřitý a ten má podivnou vlastnost - jen málokdo je sameček a holky bez samců se množí partenogeneticky. Akorát ke stimulaci vajíčka potřebují "polechtání" spermií jiné kaprovité ryby. Proto se vtírají např. na trdliště kaprů. A většina větších kaprovitých se tře hejnově, jde o grupáč... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 19:56 Muž motýlek [275] Re: motýlek
teprve dnes se vykulily - tedy to, co jsem setřepal v den tření do nádrže a nechal venku v okolní teplotě - tedy docela chladno ... asi dvacet kousků jsem štamprdlí ;-) odlovil a dal do chajdy do kýblíku - tak uvidím, co z toho bude ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 16:26 Muž motýlek [275] – tření v jezírku
Fotka k příspěvku Dnes jsem pozoroval grupáč - tři samečci a dvě samičky se třeli asi 4 hodiny ... pár jiker se mi podařilo setřást z rostlinek a dát do akvárka ... máte někdo vlastní zkušenosti s podobným odchovem?
samozřejmě v jezírku jsou určitě tisíce jiker - snad i tam něco přežije - ale je to jen malá 250-ka ... hyn sa hukáže ;-)


Já na to...
A o co jde?... no vylíhnou se, rozplavou se a pak je odkmrmíte... a vyrostou a vytřou se....LŠ
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 15:48 Bimboo – Karasek zlaty
Ahoj,prosim o radu..pred mesicem jsem vyndal rybky z jezirka co jsem mel na zahradce,kterou jsem prodal a karasy dal prozatim do akvaria v garazi o objemu 500l
kazdodennim pozorovanim,jsem si vsimnul ze se mi vytreli (mam samecka a samicku :-D )
samozrejmne nez mi to doslo vycistil jsem filtr a zbytek pozrali,ale po zhruba tydnu se opet vytreli a zacali je samozrejmne pozirat,ale uz jsem tam ani nesahnul a pozoruji zbyle kousky,a co jsem se docetl tak se maji do 4dnu vylihnout a zhruba po tydnu zacit samy plavat..na nekterych jikrach se udelal jakoby kolem celeho pludku nejakej obal,ktery se mi zda nebo popsal bych jak kdyby to byla plisen..??? Je to mozne a jak tomu zabranit?A jeste posledni vec co jsem se docetl tak se pari jen jednou rocne nebo se to da ovlivnit??Dekuji moc za pomoc :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 19:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: karin
Ak máš vzťah ku rybkám hodný človeka, ktorý ma rád prírodu a všetko živé v nej, tak ich čo najskôr daj niekomu do rybníka. Ak toto nemáš, tak radšej nechovaj nič a to prosím naozaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:58 Yuyana Re: karin
Proboha, menší akvárko už ty chudinky mít nemohly?

Karasi se nám množili v jezírku uplně sami, nikdy s tim neměli problém. Když budou mít ti tvoji dost místa a dno, na kterym nedokážou všechny jikry najít a sežrat, taky s tim mít problém nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:38 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: vlasta
Môže ísť o dáku zápchu alebo jej takzvane stvrdli ikry, čiže sa nevytrela a sú v nej, sleduj ju, ale nemusí to dobre dopadnúť
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:36 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: karin
NEchcem ťa nahnevať, ale tieto karasy sú ryby ozaj do rybníka alebo fakt veľkého akvária, tvoje je na ne podľa mňa malé a na množenie, no oni tie ikry do rastlín alebo kde sa podarí, ale v tvojom prípade by bol odchov už nie dobrý, už teraz má to akva čo robiť, aby tam tie ryby vydržali, skús porozmýšľať nad inými rybami, karasy niekomu daruj a sprav si akva aj s rastlinami ak chceš. Je to lepšie pre teba a aj pre ryby, budeš ho mať čisté, zdravé a budeš mať z neho väčšiu radosť, potom tam môžeš rybky aj množiť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 20:01 karin – karas zlatý
Fotka k příspěvku potrebujem pomoc .už rok mám karasov zlatých 6 v akvàrku a miesto piesku mám kamienky a kamene , no nemám tam ziadnu rastlinu. a ja potrebujem vedieť že ako a kde si tie vajíčka dajú, proste kedy ich tam dajú tie moje karasy a či vôbec budú môcť mať. pomôžte mi prosím. ďakujem .... ako a čo mám robiť ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:25 vlasta – bobina
Mám několik let v jezírku karásky. Každý rok se mi množí, ale teprve letos je jedna samička až nepřirozeně silná ( téměř k prasknutí ) to jsem nikdy před tím neviděl. Je to normální nebo má nějaký problém? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: juraj
A proc bys tyhle docela velke ryby, a zaroven slusne cuniky, mel mit v tak malem akvariu? To neexistuji jine ryby, ktere by se Ti libily, a ktere by v tom byly spokojene treba i cely zivot? A jestli budes mit za 4 mesice vetsi akvarko, ony se budou Zavojnatky prodavat i za 4 mesice, nebo spis za 5, protoze to akvarko musis taky zabehnout.

Jestli je chces mit zdrave a spokojene, kup si je, az na to budes mit podminky. No mas se divat, jak pri sve neohrabanosti se nemuzou v malem akvarecku rozumne ani otocit, natoz spokojene nekam plavat? Z toho bys radost nemel.

EDIT: Tak uz nic, ted v jinem tematu ctu, ze uz je mas v jezirku. No takze co jineho Ti zbyva, pokud se neda neco vetsiho poridit hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:22 juraj Re: romant
aha a iba dočasne cca na 4 mesiace? v akvaristike mi narozprávali že v pohode ak majú
okysličovadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:01 R Muž romant [27982] Re: juraj
Ne, to je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 10:55 juraj Re: romant
no nie ja som to myslel celkom opačne chcel by som 2/3 závojňatky akvárium má objem 60 l stačí to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 21:25 R Muž romant [27982] Re: juraj
Slovní spojení karasy v akváriu, to dává tušit alespoň 200 litrový akvárko, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 21:19 juraj – Akvárium
dobrý deň, mám akárium a chcel by som v ňom chovať karay len problém je že to akvárium má plošinku pre korytnačky vadilo by im to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 16:51 Deny – karas a barva
Tak já bych si dovolila vysvětlit, jak to s karasam je. Vždy se rodí černí (je to vůli predátorům) a až dosáhnou cca 3 cm začínají se vybarvovat. Některý je vybarven již po třech měsících života, jiný až za dva roky. Ve finále jsou vždy červení. Výjmečně se mi stalo, že byl karas vybarven až po čtyřech letech, ale nakonec všichni byli červení ;-). Většinou to trvá déle samičkám, z černé jsou bílo-oranžovo flekaté, ale po dospělosti zčervenají úplně. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 10:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarik
Hodně červených karasů začíná jako téměř černých...pak se objeví červená a člověk jásá, že bude mít zajímavou barvu. Jenže pak se černá stane bílou a je z toho už méně výrazná straka...no a nakonec zmizí ta červená a je z toho bílá ryba...Teda stalo se mi to zatím jen jednou, ale stalo smich Po dvou letech ryby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 07:27 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: LiborSprysl
Takže se muzou zbarvit az po dvou letech?Ja je zacal krmit vitaminama pro zbarveni ryb a porad nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 06:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarik
Záleží na genetické výbavě rodičů...vidím, že máte ryby stejné jako my. Narodí se tmavé a pak je překvapení, kam se po dvou letech dobarví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jarik
To není možné. Karasy máme v jezírku a už od velikosti cca 3 cm kdy je poprvé v jezírku spatřujeme, tak jsou vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:00 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,za jak dlouho se zbarví karas?Ty co se narodili minuli rok se jeste nezbarvili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 15:42 Žena Nancy [0] Re: Silent
Já si říkala :-) mám plné akvárium jiker, část jsem přesunula, tak uvidíme, co z toho bude za mršky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 13:14 R Muž Silent [5949] Re: Nancy
Závojnatka je vyšlechtěný karásek. Tak co myslíš ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 12:26 Žena Nancy [0]
Dobrý den. Je možné, aby měl karas potomstvo se závojnatkou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:45 R Muž romant [27982] Re: Gabriel
Přečti a dozvíš se.
rybicky.net/atlasryb/karas_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:40 Gabriel
Čaute chcel by som sa poradiť mám v akva 4 karasy .... :-D rodia živý plodik alebo sa liahnú z ikier?? ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3878-karas-zlaty-odchov