Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chininová sůl

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Chininová sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 19:02 theCAESAR
Ahoj, dnes jsem chinin dostal v lékárně od vedoucího, sice byl rozpačitý a říkal, že je to dost hořká látka, ale nakonec se zeptal kolik chci gramů a po chvilce ho přinesl. 10g za 110,-. Výsledky zatím nemám, jelikož jsem tam chinin dal teď v koncentraci cca 2,5g na 200l a nevím, zda ještě pomůže. Mřenky nádh. už jsou dost na pokraji života, ale určitě se ještě ozvu. Předtím jsem zkoušel eSHa EXIT a costapur + zvýšená teplota na 29°C a sůl - bez výsledku :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 16:45 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Silent
Díky. Ten přípravek od firmy Aquar jsem si našel. Já spíš myslel jestli se to nedá sehnat třeba někde v drogérii či lékarně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 16:04 R Muž Silent [5949] Re: Martex42
Co je chinin máš tady cs.wikipedia.org/… kde se dá sehnat čistá chininová sůl nevím, ale výrobek s chininem je Terap Chin od Aquaru shop.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 15:26 Muž Martex42 [20] - Tetry
Zdravím, nevíte někdo kde mohu sehnat ten chinin? Co to vůbec je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 04:34 Muž Sewer [99] Re: babča
Sůl je taková dobrá první pomoc, když honem nemáš žádné léky. Buď se ryby dávají na krátkou dobu do silné solné lázně nebo se určitá dávka soli dává přímo do akvária, to už pak záleží na konkrétním případě.
V případě problémů je sůl dobrá, když nic jiného zrovna není, ale že by to zas byl nějakej extra zázrak z vlastních zkušeností potvrdit nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 23:25 PPro Re: filipsi
Je to sice již dost starý odkaz, ale stejně mi to nedá: Vrbová kůra obsahuje saliciláty, čili látky příbuzné aspirinu (kyselina acetylsalicilová), nikoli chinin. Chcinin v našich krajích se nejsnadněji nalezne v tonicu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 10:55 babča Re: eva
slyšela jsem že stačí i obyčejná kuch.sůl,měla by zbránit šíření plísně,a prý se dává i jako prevence

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 23:41 eva
chinin fakt funguje vyborne.použila jsem chininchlorid v davce cca 1.5g na 100l a už druhy den bylo videt na rybach vyrazne zlepšeni.doporučuji.jinak mam dost špatnou zkušenost s lečbou krupičky malachitovou zelení,hodne špatna učinnost-11 ryb ze 16-ti to nepřežilo a zbyle zachranil prave chinin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 21:20 Muž filipsi [1295] Re: Sidonius
Tak jsem precetl, zajimave, jeste zkusim zahranicni.
Kolik stoji/kde se shani je tam popsane, 133kc /10g v lekarne, dle prispevku davkovani 1g/50l, na predpis od veterinare.
Radeji zustanu u klasicke lecby, az prijde krupice, bojim se.
Edit: Je o tom vsude spousta zminek, jako o dobrem a rychlem leku na krupicku, ktery rybam problemy necini, zato rostlinam casto ano. Nasel jsem i doporucenou koncentraci 1g/100l, takze kdo ma chut a krupicku, muze byt experimentator. V tomto pripade asi je lepsi koupeny chininhydrochlorid, nez nejista koncentrace z vrbove kury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:31 Žena petrys [107] Re: Sidonius
jj tam sem to taky četla, proto se ptám, co je na tom pravdy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:24 Sidonius Re: filipsi
Za chininovou sůl pravidelně lobbuje Vodník na Akvarista.cz :-)
Zkuste pohledat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:19 Muž filipsi [1295] Re: petrys
V teto souvislosti s rybami jsem to v zivote neslysel, odkud to mas? Jinak chinin obsahuje vrbova kura, takze urcite v dostatecne koncentraci se dostane vyluhovanim te vrbove kury. Ale to bych se tedy do akva bal dat, teda pokud ti rybky nechytly malarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 19:03 Žena petrys [107] – Chininová sůl ?
Ahoj, už jste někdo slyšel o této "soli"? Prý působí proti různým parazitům. Kdo s ní máte zkušenosti, jak funguje, kolik stojí, kde se dá sehnat, její účinky(na parazity, rostliny i ryby), ...
Dík za reakce.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1769x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3822-chininova-sul