Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úchytky na zářivky

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Úchytky na zářivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 13:28 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Lukasson
Tak prosil jsi o radu, takže jsem ze sebe vymáčknul maximum informací na toto téma, abych ti co nejlépe poradil ... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 13:19 Muž Lukasson [40] Re: dvorak
Ona to ze sebe vypotila ta prodavačka, takže proto taky ta citace ;-) mě moc dobře známo, co je to reflektor ;-)

Vyřešil jsem to úplně obyč úchytkama na plastové trubky ks za 6kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 12:53 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Lukasson
Tím "koupí dvou plechů" jsi pravděpodobně nakoupil, nebo ti bylo nabídnuto zakoupení reflektoru. Lesklého plechu, který se dává nad zářivku, aby odrážel světlo směřující mimo hladinu akvárka (směrem do krytu) zpět do správného směru (do akvárka).

Jak píšeš, že ti na všech trubicích popraskaly úchyty - měl jsi je z plastu ne? Plast nevydrží vliv tepla, které zářivka vydává. Chvíli ano, ale po čase jdou plastové úchyty do kytek.

Já si právě vyrábím kryt na moje Nano Cube 20 l - takže úchyt zářivek do krytu je u mě také na pořadu dne. Dříve jsem svítil osvětlením, co bylo v balení + něco takového ( www.spokojenypes.cz/… ) . V obou případech byly malé zářivky upevněny pomocí plechových držáčků k celému osvětlení.

Takovéto držáčky bývají u těch reflektorů - protože reflektor musíš k té zářivce nějak přidělat. Docela dobře to jde vidět tady: zarovky-akvaria.heureka.cz/…

A abych svoji teorii zakončil přímým odkazem na daný výrobek - došel jsem ke zklamání. Po otevření odkazu zjistíš sám, proč jsem byl zklamán. Také potřebuji totiž ty držáky, jenže JUWEL nám tuto možnost zatrhl: www.akvarista.cz/…

Ale hledám dál a když tak sem hodím odkaz ;)

Vše zlé se k dobrému obrátí:
sylvania-pro.cz/…
sylvania-pro.cz/…
ahoj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 09:02 Muž Lukasson [40] – Úchyty T8
Ahoj všem, obnovuji tuto staré, ale pro mě právě aktuální téma. Mám 3 trubice T8, ale bohužel u všech mi popraskali úchyty. Máte nějaký osvědčený úchyt, který seženu někde v hobby marketu? Včera jsem byl v Hornbachu a tam mi teda moc neporadili (kromě zakoupení "dvou plechů" pod zářivky- jsem na tu prodavačku hleděl jak tele na vrata). Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 17:00 jen Re: Tomas22
ty jsou z glomatu, ze? :-) , po te co mne vetsina praskla vinou vlhkosti (brilantni vyrobek), jsem pouzil uchytky kterýma se drží trubky na vodu, maj je trebas v hornbachu viz. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 15:04 akvarista007
Juwel má T8 i v kovu ... www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:15 Muž Norton [109] Re: Tomas22
Bude to možná trochu problém. Ty které uvádíte na fotografii jsou, pokud čtu správně, pro trubice T12 o průměru 32mm, které jsou již "výběhové". Jsou nahrazovány trubicemi T8 o průměru 26mm. Změřte průměr trubice. Tyto www.akvarista.cz/… od Arcadie jsou pro trubice T8 o průměru 26mm a tyto www.akvarista.cz/… pro T5 16mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:06 Muž Sykorka [0] Re: Tomas22
No, přesně tyhle jsem neviděl, ale není to tak dlouho, co jsem si pořizoval úchytky od Arkadie přes www.akvarista.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 12:49 Tomas22 – úchytky na zářivky
Fotka k příspěvku Prosím, poradíte mi někdo, kde bych mohl sehnat tyhle úchytky na zářivky? Předem díky. ahoj
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3817-uchytky-na-zarivky