Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odskořápkované artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Odskořápkované artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 12:31 Muž DaveLister [478] Re: Deepinpeat
Jo, chtělo to hlubší krabičku, teď už vracet netřeba. Funguje to, už jedu 4 krabičky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 15:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
Mají, ale jen je škoda je bezúčelně vylít... pokud čtete, co jsem napsal, je to o tom... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 11:31 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
ty "dolíhnuté" artemky mají velmi malou výživnou hodnotu ... je to spíše jen jako nouzovka, když se podaří PETku s náplní ve správný okamžik vylét na koberec ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2016 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deepinpeat
Nešlo... už to kdysi zmínila Markéta Rejlková, ona ta voda po několika dnech vypadá opravdu "jedle", a já s ní souhlasím. I když teda již několik let u některých značek artémií používám metodu "dolíhnutí". Zbytky flašek slévám do jedné, přidám trochu čerstvé vody, a tak druhý i třetí den stáčím ještě docela dost živé dolíhnuté, anebo dosebrané artémie. Ale tu dávám jen do velkých nádrží k odolnému potěru.... Jinak ta starší opravdu umí nadělat paseku u citlivých potěrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 00:35 Deepinpeat Re: dudak
Nezkoušel. Žábronožkou krmím jenom potěry určité velikosti, takže ty přerostlé vyhladovělé xtého instaru a obaly cyst v tom mít nechci. Navíc mám veškerý potěr v maličkých miskách a krmím hodně intenzivně což v kombinaci s citlivostí některých těch potěrů na bakterie jde dělat relativně bezpečně jen když to mám po každém líhnutí opravdu vyčištěné. Prostě 1x za 2 dny nalíhnu, stáhnu, strčím do lednice a z toho krmím. Kontinuálně by to asi pár dní šlo, jen pro moje podmínky se to nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 00:21 Muž dudak [1885] Re: Deepinpeat
mě voda vracet jde, asi záleží jak to máš hluboký a veliký, ale napadlo mě, jestli by nešlo provozovat to jako kontinuální líheň, každej den přisypat nějaká vajíčka, nezkoušel jsi to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 23:55 Deepinpeat Re: DaveLister
No, vodu fakt nevracet. Prostě se s tim nesmí hejbat. Na větší stříkačku nasadit kousek vzduchovací hadičky, aby dosáhla na dno. Hladina prostě pomalu klesá. Člověk se musí naučit s tím manipulovat tak opatrně, aby do toho při odsávání nedrcnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 23:40 Muž DaveLister [478] Re: Deepinpeat
Tak jsem zkusil tu krabičku bez vzduchování a při prvním odběru super. Čistá artemie. Ale tím, že jsem tam vracel vodu, a že jsem se snažil hodně opatrně, se dostal bordel do obou půlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 13:14 Muž DaveLister [478] Re: Deepinpeat
Já tím chci krmit hlavně dospělé ryby. Jasně, nutričně asi ano (i když nějaké chemické změny tam proběhly, když je mrtvá), ale nedá se to lovit, nehýbe se to. Jen ať si ryby to žrádlo chytnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 12:14 Deepinpeat Re: DaveLister
Ta dekapsulovaná artemka z nutričního hlediska odpad není, líhnutí má takovou spotřebu energie, že dekapsulovaná artemie je z hlediska energetické hodnoty výživnější (alespoň si pamatuju z nějakých paperů). Takže není důvod jí nedávat, pokud jí ten potěr vezme. Je potřeba si uvědomit, že v rámci trhu s artemií k líhnutí, tvoří akvaristika asi dost malý zlomek. Ale pokud je nutné líhnout, tak misky jsou super řešení. Ta dekapsulace před líhnutím se používá jen u extra citlivých druhů, které potřebují živé krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:44 Muž DaveLister [478] Re: Deepinpeat
Jo toho jsem se bál, že tak recyklují odpad. Vím jak se to dělá, ale jsem línej, tak jsem si chtěl ušetřit práci. Ty šlupky mě nebavěj. A nebo zkusím tu metodu bez vzduchování s mističkami, dániím to bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 09:35 Deepinpeat Re: DaveLister
Líhnutelné dekapsulované cysty se skladují v nasyceném solném roztoku, aby nedošlo k hydrataci a ztrátě líhnivosti. A během dekapsulace se musí chladit, jelikož při rozpouštění obalů dochází k exotermické reakci. Ta suchá dekapsulovaná artemie se vyrábí právě z důvodu komerčního zužitkování cyst s nedostatečnou líhnivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: DaveLister
Není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 20:45 Muž DaveLister [478]
Je artémie, která se již odskořápkovaná prodává, líhnutelná? Nebo jen ty odskořápkované doma?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
Jsem rád, že to vidíme stejně. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:27 Muž Yirka [9126] Re: Sid
Pravda, chtělo to uvozovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
Zajímavá...?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 18:05 Muž Yirka [9126] Re: Bára
Na toto téma probíhá zajímavá diskuse: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Bára
Galaxky tím krmím běžně, berou to perfektně, dokonce i z listů a dna a to už je co říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:25 Muž MrHu [300] Re: Bára
Na originálním obalu je napsáno "Spotřebujte do: 3 roky od data výroby"...a zespodu je bílá nálepka, na které je napsáno:"Vyrobeno 16.4.2010" a "Expirace 16.4.2012"...takže nevim...:-D
Jinak s tím krmením-sice krmím 3x za den, ale v malých dávkách...:-) Prostě jednu dávku rozdělím na 3 malé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:15 Žena Bára [2] Re: MrHu
je tam napsané jak dlouho to vydrží? já mám 9 razborek a tak často je nekrmím takže bych to vypotřebovala tak za rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:13 Muž MrHu [300] Re: Bára
Není za co...:-) Myslím, že jim to chutnat bude... Ale i tak doporučuju koupit to nejmenší balení...:-) Já jsem si v létě koupil 70g a mám ještě víc než půlku...(3x za den krmím 16kusů O.woworae a nevim kolik mladých Bett)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:10 Žena Bára [2] Re: MrHu
Moc děkuji za fotku. Tak myslím že bych to mohla zkusit. Vločky jim stejně musím drtit na menší kousky. Když jim to nebude chutnat tak to můžu dát potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:07 Muž MrHu [300] Re: Bára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady je otevřená plechovka...:-) Je v ní sáček, pohlcující vlhkost.
Edit: A tady jsem trošku vysypal na víčko, z toho je snad poznat líp, jak to vypadá...:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:56 Žena Bára [2] Re: MrHu
to by jste byl moc hodný :-)
myslím že těm galaxkám bych to mohla dávat (mají taky asi 2 cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:53 Muž MrHu [300] Re: Bára
On je to takový jemný prášek...:-) dávám to Bettám do zhruba 2cm a dospělým O.woworae (ty mají taky okolo 2cm) kterým to evidentně chutná, protože si jiného krmení nevšímaj...Vždycky do akvária nasypu špetku a za chvíli je to pryč...:-)
Možná to neni úplně ideální, nevím...ale rybky se po tom můžou utlouct, jsou v dobré kondici a nevypadaj, že by nějak strádaly po zdravotní stránce...
Jestli chceš, můžu to zkusit vyfotit (jestli z toho bude něco vidět...):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:48 Žena Bára [2] Re: MrHu
a myslíte že by to bylo dost velké pro dospělé galaxky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:44 Muž MrHu [300] Re: Bára
Ano, já tím krmím potěr a mladé malé rybky...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:42 Žena Bára [2]
zkoušeli jste někdy tohle? www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 00:53 bulmas Re: Rebbie
www.aquar.cz/… zajímavé povídání, možná skrývá odpověď i na tvou otázku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 15:02 langosh Re: Rebbie
Jeden rozdíl tady myslím je. V případě postupu zmíněném na rybicky.net lze vajíčka dále líhnout. V případě odskořápkované artemie od easyfish tomu tak, mám pocit, není.
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2007 07:03 Kubis Re: Rebbie
Tato artemie má fakt výhodu,že se nemusí líhnout a efekt je stejný,jen se musí dát pozor,které ryby ji příjmají(především potěr),já osobně jsem s ní odkrmil bez problému panceřníky,živorodky a perletovky,ale chci upozornit,že klesá ke dnu a pokud chcete krmit poter u dna ,tak je vhodné před podáním do vody rozmíchat ve vodě a pak to nalít do akva potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 15:36 Žena Rebbie [71]
Znova otvírám tohle téma - po přečtení tohodle článku rybicky.net/rady/dekapsulace-a-dezinfekce-vajicek-artemie si nejsem jistá, esli ta odskořápkovaná artemka třeba od Easy Fish www.easyfish.cz/… je teda to co popisuje Neo v tom článku jen usušené, nebo je to eště něco jinýho? Víte to někdo? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 08:37 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: GAGAL
Také používám právě tuto od Easyfish a 2 cm skalárám moc chutná.....doporučuji.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 00:17 Marius Re: GAGAL
Kŕmim s ňou už isto viac ako rok a ryby ju berú v pohode. Má tendenciu plávať na hladine a ak ju chceš dostať na dno tak ju treba na chvíľku v nejakej nádobke namočiť, napr pre ancistrusy. Ja ju skladujem v chladničke, je to asi najlepšie. Myslím si, že ryby radšej žerú artémiu živú, no ani táto nie je zlá. Je to skvelá vec keď z nejakého dôvodu nemám artémiu naliahnutú. Odporúčam všetkými desiatimi mať ju v zásobe!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 22:19 Žena Rebbie [71] Re: wladys
Taky sem odskořápkovanou artemku nikdy ke dnu padat neviděla... a potěr zatim nemam, dávam ju normálně čuchavcům a příde mi že jim víc chutnaj obyčejný vločky, ale tak jako žrát ju žerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 22:02 Muž wladys [291] - CichlidyRe: GAGAL
Odskořápkovanou Artemku od easy fish používám už více než dva roky a rybám chutná stejně dobře jako živá.Plave na hladině a ke dnu nepadá(nebo jen velmi pomalu),takže pro drobný potěr super věc.Když se mě nechce,nebo nemám čas líhnout,což je poslední dobou dost často, hmm používám odskořápkovanou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 20:23 Vrubouš Re: GAGAL
Muzu rict,ze Skalary jsem odchoval na klasickych granulich veliksoti 00...znamy mi to dovezl z Holandska.Pak mikry a zive a mrazene krmeni umerne velikosti poteru...Nebyl problem.Artemii jsem jeste nikdy nepouzil...Ale asi budu muset,mam cerstve vylihnuty poter Parmicek duhovych a jsou dle meho laickeho pohledu asi 3x mensi nez poter Skalar...Jo a poter Vrubozubcu pavich jsem hned po rozplavani krmil rozdrobenyma vlockama a Perloockama...Zadny problem :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 20:10 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: langosh
Hmm Ono to je všechno pěkné,ale já mám k tomu pořád nedůvěru. Myslím si, že když mi ty artemky popadají na dno žádný potěr je žrát nebude. Možná se pletu,máte někdo jinou zkušenos. Nebo které ryby vám to žerou ? Živorodky asi ano, ale jiné problémovější druhy taky ? Co se na tom komu podařilo odchovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 20:00 langosh Re: bucliik
Ono je to ještě trochu jinak. Tato artemie už skutečně není k líhnutí, nicméně ani nejde o již vylíhlou artemii, jak bylo zmíněno v diskusi. Více je zde www.easyfish.cz/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 16:16 jiricek Re: Mrakoplash
v savu je to dobrý ale je potřeba to propláchnout anti chlorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 12:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bucliik
ta kterou pred lihnutim vykoupes v savu (nekde to tu uz je na foru zkus to pohledat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 12:28 miro03 Re: bucliik
živá odskořábkovaná?žádná!ked si dáš vyliahnut vajíčka tak sa sami oddelia skořábky stačí iba nechat ustát vo flaši a vylíhlá artemie ti zostane na spodu lahve a skořábki vyplavu napovrch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:50 Žena bucliik [99] Re: Mrakoplash
a která je teda odskořápkovaná ale živá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bucliik
no to jo ale to se dela jinak, tahle artemka co pises uz je vylihnuta a mrtva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:26 Žena bucliik [99] Re: PaDa
Tym, ze tato artemia nemusi pri liahnuti prekonavat svoj obal - mala by mat vyssiu vyzivnu hodnotu ako klasicka liahnuta artemia.----to sem nasla na internetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:24 Žena bucliik [99] Re: LuXy
já myslela že odskořápkovaný jsou nějakou chemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: bucliik
tak tohle se dá líhnout jedině v živé vodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:01 LuXy Re: bucliik
to sú už vyliahnuté artemie X-) nie vajíčka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:00 Žena bucliik [99] – odskořápkované artemie
Ahoj, koukala jsem na netu na odskořápkované artemie, stojí stejně jako ty obyčejný,je tam napsaný že se nemusí líhnout, ale myslím že se miminům líbí víc, kdž se to hýbe, myslíte že bch je i přesto líhnout mohla?pokud jo, nevíte někdo kolik soli na kolik vajíček.Děkuji moc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1812x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3763-odskorapkovane-artemie