Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gumový Tenso cocktail

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Gumový Tenso cocktail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 08:45 Muž doda [134] Re: lhajek
Orion Humi 180 g . Jen ten popis u produktu je blbost. Je to na jedno použití (nedá se doplnit). Třeba v mém případě to nevadí , i po roce je pořád jako nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2022 16:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: doda
Co to máš za pohlcovač vlhkosti? Něco na bázi bezvodného CaCl2?
Já používám uzavření do PET lahve s větším hrdlem. Za několik let se mě stalo jedinkrát, že mě nějaký zbytek v láhvi ztvrdnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 08:04 Muž doda [134] – návrat k tématu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to rok co jsem koupil 1 kg tensa . Toto jsem v suchém prostředí rozvážil podle dávek do sáčků a ty uložil do boxu kde mám pohlcovač vlhkosti pro malé prostory. Box je uzavřený víkem , vložený do černého pytle a uložený v šatně. I po roce je pořád krásně sypký.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 19:39 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tonof
Používal jsem to a nepoznal jsem nějaký problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 19:37 Muž tonof [53] - RostlinyRe: vaaclav
Nestratí TC po tejto zmene nejaké mikroprvky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2016 21:27 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Stane se z toho plastická hmota a zpátky do sypkého stavu to nepůjde ani náhodou. Normálně to musíš nalámat. Mě se to takhle změnilo i v originál balení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 21:20 Muž tonof [53] - RostlinyRe: laKatos
Pochopil som to ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2016 20:57 laKatos Re: tonof
no ale pokud TC uz mas zvlhly (sesklovately a jakoby slity dokupy) tak zpatky do sypke formy jej nedostanes pouze tim vysuseni.
Ten silikagel uziva jako prevence!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:36 Muž tonof [53] - RostlinyRe: vaclav
Kúpil som lacno väčšie množstvo, takže idem zohnať silicagel, vďaka ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 21:02 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tonof
Nekupuj si tak velké množství, zabránit se tomu asi moc nedá. Nech to v plastovém sáčku protože funguje i přeměněný a jen tak ho můžeš použít. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 20:29 laKatos Re: tonof
doma mas asi velkou vlhkost vzduch a pri castem otvirani ti TC zvlhne....dostane se ti tam vlhkost..
reseni:
do kazde pixlovky ci sklenicky s TC hod ten maly sacek co je u bot... nejjednodussi a nejlevnejsi reseni.....
nebo si rovnou kup vetsi sacek se silikagel-em (silicagel). Je to absorbent vlhkosti. Dokaze pojnout az 30 procent vody ze sveho objemu. Az se nahlti zmeni barvu (jsou i bezbarve bile ty pri nahlceni zpruhledni). Muzes ho vysusit (regenerovat) v troube na 130stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:12 Muž tonof [53] - Rostliny – Tenso coctkail
Ako udržať TC v sypkej forme? TC mám presýpaný do plastovej fľaštičky od liekov ktorú držím v tme v skrini pri izbovej teplote .Každý týždeň ho otvorím a odoberiem z neho potrebné množstvo na týždennú dávku hnojenia. Aj napriek tomu TC v plastovej fľaštičke stvrdne až zosklovateje. Vie mi niekto poradiť ako uskladňovať TC v sypkej forme. Vopred vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:58 Muž Eff [417] - RostlinyRe: DrSova
Mě se stalo s PMDD to stejné(asi před 2mi měsíci). Skladuji ho stejně. Ano, plíseň nebo houba. Přecedil jsem to a používám to až do teď. Žádný problém v akváriu jsem nezaznamenal, a pozitivní účinek PMDD se stále projevuje. Nechci nikoho přesvědčovat, že to nemůže mít negativní následky, chemici by asi k tomu řekli víc. Sám už mám ale nové balení, tak zbytek vyleju a namíchám nový půllitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:41 Muž DrSova [28] - Rostliny – Skladování PMDD roztoku
Skladuji ho v lednicce v uzavrene PETce-vymackavam vzduch pry ubytku. Zacaly se tam delat chuchvalce-nejspis plisen nebo houba. Nekde sem vycetl ze se da PMDD konzervovat HCl.Uz toho mam malo tak sem to risknul a cvrngl sem tam par ml HCl.Jenze neco vykrystalizovalo....

Krystaly se opet ve vode rozpouštějí,mám to vylít? Pokud jo tak si z toho ostatni vemte priklad smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:06 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: matlala
Já si hnojivo míchám sám(mohu sehnat téměř jakoukoliv chemikálii :-D ).A to co se ti stalo se stává při špatném zacházení s hnojivem smich (delší skladování v nevhodných podmínkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 17:57 Usine Re: matlala
Z toho si nic nedělej, je to zřejmě normální já to mém taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:19 Štěpán Re: matlala
Málo co je vzduchotěsné. Když je někde vlhko tak se tam vlhkost dostane sebenepatrnější štěrbinou. Příště si to zkus dát do nějaký flaštičky od léků i s tou vysušující látkou. Třeba do piksly od šumivých vitamínů, ta to má ve víčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Štěpán
právě že ne byl to sáček v sáčku a ještě to bylo v vzduchotěsné doze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:06 Štěpán Re: matlala
Neměl jsi to někde ve vlhku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:47 Muž matlala [798] - Rostliny – gumový Tenso cocktail
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj,
dnes jsem po 2 měsících chtěl rozmíchat PMDD jen s TC a moh jsem se divit, udělalo se s toho guma přesněji z Tenso cocktailu. Viz foto
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2188x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3752-gumovy-tenso-cocktail