Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristika v OBI

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Akvaristika v OBI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   13.01.2011 18:44 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: stetinka
Pro ty z vás, kteří celí nedočkaví chtějí vědět, jak proběhlo mé jednání ohledně prořídlých košíků v OBI s panem ředitelem...

Pan ředitel dbal mého doporučení a oběhl konkurenci a dokonce nafotil a porovnal košíky s rostlinkami v tom stavu, v jakém jsou jim dodávány a ve stavu, v jakém byly nabízeny (bohužel asi až poté, co udělal průvan v akva odělení, takže rozdíl nebyl až tak drastický). Dobře jsme si pokecali a závěr této akce je tento:

1.Personál byl uvědomen, že bude více pod drobnohledem
2.Jakékoliv další kontruktivní výtky jsou vítány
3.Již nyní nenajdete v nabídce rostlin jeden stonek chudinky plavuňky v košíku ale například Mayaca, které se to týkalo především, představuje momentálně 3-6 stonků v košíku. (Sice mám pocit, že v Horbachu jsou košíky přece jen o něco málo hustší, ale jsou též dražší - to už bude víceméně záležitost dodavatele
4 Pokud zakoupíte rostlinku a doma při podrobnějším zkoumání zjistíte, že je to nějaký neduživý chcípáček, zaneste to zpět, rostlinku vám vymění. Nemusíte s tím hned běžet za ředitelem ale do oddělení.
5.Předpokládám, že to samé platí i o rybičkách a vůbec všech akva serepetičkách

Výsledky tedy veskrze pozitivní a současný stav rostlinek více, než uspokojivý.

No a to je asi tak všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 15:08 Žena stetinka [270] Re: Ivoš
podle mě, to akorát schytaj řadový prodavači. Moje sestra pracuje v OBI, teda v jiném a jiném oddělení,ale vím, jak to tam chodím. Myslím, že tohle nelze přát ani nepříteli. Maj píchačky i na WC a neustále je hlídají kamery. Tam nikdo krást nemůže. Dokonce si nesmí koupit ani zboží, co je ve slevě nebo akci.
Co se týče tech jednostonkovek v košíčku, tak bych viděla problém možná jinde. Ony tyhle stonkovky rády uhnívají těsně nad košíčkem. Týdně sem jich tak 50% vracela dodavateli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:15 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Romant
Říďa má krásné české příjmení Rudolf, takže jazykové bariéry se nebojím. Koneckonců, jednání s nejrůznějšími řediteli je mi chlebem vezdejším v běžném životě.
Ale jak v úplatkovém košíčku nebude minimálně 11 stonků nějaké plavuňky a dva slimáci, tak to OBI může minimálně v Praze rovnou zabalit rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:13 Muž Lukinulus [10] – skušenost s brněnským hornbachem
Tak ze své zkušenosti z Brna - přišel jsem na oddělení a chvíli sledoval toho chlápka co to tam má na starosti. Ploužil se jak lemra, odpovídal na půl huby... chvilku jsem ho pozoroval a pak pochopil - ono když tam přijde taková namyšlená fiflena s tříletým harantem, který už od vstupu řve "mámí já scu rybůůů" a podupová ve svých značkový kozačkách a funí nespokojeností že už si ji celé dvě minuty nikdo nevšímá a pak ještě ječivým hlasem pronese (tak že ji je slyšet až na druhým konci u pokladen): "to je strašná obsluha, jak dlouho tady budu ještě čekat" a to ten dotyčný obsluhoval podobně uječenou druhou takovou... nedivím se mu, že nemá chuť vůbec se snažit(první věc co jsem synátora u akvária učil-chovat se tiše, klidně a koukat jen očima). Je fakt, když jsem s nim pak chvilku prohodil pár slov, úplně se změnil a bylo vidět, že tomu i trochu rozumí a pohyboval se třikrát rychleji. ale největší prda co mě dostala - platíčko pletiva cca 3x5cm porostlej jávským mechem za 299kč... dneska jsem ho v Blansko koupil za 10kč celou hrst (a to spíš těch 10kč bylo za ten transportní pytlík).Inu do hobbymarketu zas tak brzy nepojedu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:46 R Muž romant [27987] Re: Ivoš
A jedeš na market, nebo přímo na centrálu? Protože jestli si Tě pozval na market, tak ten nemá stejně žádný pravomoci, ovšem pokud jsi pozvanej na centrálu na Pankrác, tak toho si važ, bude studená zasedačka a kafe zadarmo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2011 20:34 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: chicko
Tak světe drž se, marketingový ředitel OBI mi odepsal, že prý mi děkuje na zpětnou vazbu zákazníka a zda bych nechtěl za ním zaskočit abychom to celé probrali osobně. Pozítří odpoledne tam razím, takže poreferuju, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:06 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Pepan
No, jak které..Za vrostlý anibias si v Hornbachu řeknou (pokud mě paměť neklame a nekecám) přes 250,- Kč, na burze se to samé dá pořídit asi tak za 100,- Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ivoš
Nemůžu si pomoct, ale třeba co se týče rostlin, tak je v Ostravě Hornbach absolutní špička. Někdo možná bude namítat, že ceny jsou neůměrně vysoké, ale když se podívám na kvalitu kytek a jejich počet v jednom balení, pak mi vychází, že v přepočtu na kus to vychází levněji než jednotlivé rostliny někde v akvaristice nebo na burze. A v poslední době se to lepší i s kvalitou rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:38 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Sid
Ale houbelec, tohle vůbec neřeším, možná jsem se nepřesně vyjádřil. Básník tím chtěl říci, že Hornbach není nic moc ale oproti štěrboholskému OBI je to absolutní špička, co se rostlinek týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ivoš
...Však echinodory jinde, než na burzách nenakupuju...
Pak není divu, že "máte potřebu řešit", že se v "akvaristikách" prodávají echinodory v emerzní formě. ;-) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Já jsem se při své práci dostal do většiny Hornbachů v celé republice a můžu potvrdit že olomoucký je na tom absolutně nejlépe a nákupu ryb bych se tam vůbec neobával, což bohužel neplatí pro ostatní a úplně nejhůře bych hodnotil ostravský (jedna velká žumpa) i když už to bude déle jak rok a půl co jsem tam byl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:41 Žena Avona [107] Re: Ivoš
Souhlasím, je sice zajímavá rozměrem a dekorací, ale to je asi tak všechno... zas taková bomba to není a pravděpodobně se jim i špatně odkaluje, jelikož vrstva detritu opovážlivě stoupá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:39 JuraS Re: Ivoš
spokojené ryby, terčovci v plném zabarvení (ne stresovém)..to mi stačí...vyčinčané akvárium lahodící oku akvaristy s nůžkami v ruce které vypadá všelijak jen ne jako přírodní biotop, krystalicky čistá voda..to fakt nemusím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:37 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: JuraS
Juro, jestli myslíš tím výstavním akvárkem takové to uprostřed s několika terčovci a skalárami, tak nevím, nevím. 90% lidí tady by to jejich výstavní svou prezentací hravě trumflo. Ale pravda, aspoň tam jim neležel žádný leklouš smich

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:26 Muž Kníže Máz [42] Re: Johan
Já jsem neviděl a asi nikdy neuvidím všechny prodejny Hornbachu a OBI. Věřím že v tom budou rozdíly. Ono když to vezmu za posledních pár let, tak se to po čase mění, někdo by z toho mohl udělat i graf, jak to jde nahoru a dolu :-D. Mám kamaráda v Hornbachu v Řepích, není sice z toho oddělení, ale říká že je to opravdu jen v lidech. A nevěřili by jste tomu jaké nařízení občas dostávají. Jsme přeci jen v České Republice a tady jde v první řadě jen o peníze rozzureny samozřejmě nééé všem!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kníže Máz
Jaký potenciál, oni by mohli být jedni z nejlepších, ty prostory s tolika nádržemi, mívají tam i vzácnější druhy. Přesně takový.
Např. z olomouckého Hornbachu mám x rostlin a už desítek ryb a kromě jednoho špatného čichavce samé pozitiva. Mnohem hůře jsou na tom ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:06 Muž Kníže Máz [42] Re: Johan
Jaký potenciál, oni by mohli být jedni z nejlepších, ty prostory s tolika nádržemi, mívají tam i vzácnější druhy. Člověk by i rád koupil, ale za to riziko mě to nestojí! Snad se to někdy zlepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:04 R Muž romant [27987] Re: Johan
Potenciál tam určitě je, ale nesmí se tam apaticky ploužit obslužný personál, kterýmu je všechno jedno. Právě v tomto oboru ještě více platí, že je to o lidech, ale to je mlácení prázdný slámy. Pokud je Olomoucký Hornbach vyjímkou, tak se třeba další markety taky nakazí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kníže Máz
Ale potenciál tam určitě je. Jak co se týká ryb, tak i toho zbytku. Koukněte na olomoucký Hornbach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 13:33 Muž Kníže Máz [42]
Každému je snad jasný že nemůžou všechny rybičky koupený v Hornbachu OBI a jim podobným akvaristikám, chcípnout!!! Je tam prostě vysoké riziko nemocí, občas se jim deformují těla a někdy i chcípnou! Já jsem rád že tam lidi nakupují, když už se jednou spálí a pokračují v tom, každému co si zaslouží!!! Já tam taky kupoval rybky a z Hornbachu už mi nic nežije a z OBI jen 3 rybky na které jsme přímo ukázali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:46 JuraS Re: Avona
Ono se taky nelze divit. Zkuste v takovým obchoďáku ve stálým průvanu, v těch davech lidí, v tom prachu třeba z řezání dřeva, míchání barev, metráků hnojiv a podobně udržet v akvárku čistotu, ryby v klidu a prodavače kteří mají možná i další oddělení na starosti v neustálé bdělosti. nechci jim křivdit ale z hoernbachu na čerňáku jsem měl ryby 2x a bez problémů....a to moje první terčovce a piraně..ty vlastně 2x...krmení mražené ok, patentky taky a piksly krmení a nebo techniku ? v tom rozdíl kromě ceny nevidím...to spíš v malé prodejně se na balené krmení dívám pozorněji kvůli době spotřeby než z hoernbachu....jo a v obi ve štěrboholích teď mají parádní výstavní akva....parádně udělané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:24 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: Avona
Naprostý souhlas. Stavil jsem se tam minulý týden a děs a hrůza! Dokonce i poměrně drahé ryby byly kompletně osypány krupičkou a nepřišlo mi, že by se zdráhali je nějakému laikovi prodat! Nikde žádný nápis karanténa nebo neprodejné. No nekoupil bych si tam ani krabičku žrádla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 00:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Sid
Však já echinodory jinde, než na burzách nenakupuju ;-)

že Hornbach je odstrašující příklad ale proti OBI ve Štěrboholích je to akvaristův ráj.

Navrhnu panu řediteli zcela nový reklamní slogan bez nároku na honorář:
Akvaristů plánů hroby, vždy nalezneš v OBI!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:40 Žena Avona [107] – OBI Štěrboholy
Zdravím, vzhledem k tomu, že jsem ze Štěrbohol, tak mám možnost velice často navštívit místní prodejnu. O těch rostlinkách svatá pravda, jen jsem valila bulvy když jsem viděla ty ceny. Na druhou stranu, nevím, zda se změnili prodavači,jelikož už to tam není zas taková hrůza, jako to bývala ( tím myslím, že ted tam objevím za jednu návštěvu tak 5 mrtvolek místo obvyklých 20) Ovšem pokud jste někdo byl v SUPER ZOO hned pod Europarkem, tam je dle mého názoru tak pohoršili v rybičkách, že bych vážně měla strach tam něco zakoupit. Krupička, kalná voda, mrtvolky.. nevím jak terárka a ostatní, tam je to podle mého laického pohledu o.k., ale ty rybičky mně mrzí... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2011 22:14 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ivoš
...To, že v Hornbachu prodávají emerzně vypěstované echinodory, už dneska považuju za normální...
Ony se někde prodávají i echinodory vypěstované submerzně? :-)
(Tedy kromě burz nebo prostřednictvím inzerce, kde nabízejí akvaristé své přebytky?!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2011 22:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ivoš
Převážná většina akvarijních kytek z pěstíren je emerzních a Hornbach není výjimka. Je to dáno tím, že pěstování kytek v emerzu je ekonomičtější. Na druhé straně převod pod vodu bývá bez problémů a pokud kytka uhyne, bývá to spíše díky špatným podmínkám v akvaristově nádrži než kvůli způsobu kultivace v pěstírně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:01 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: chicko
Já tam ani s nějakým velkým očekáváním nenakráčel. Chtěl jsem se projít a spojit příjemné s užitečným ale takovou hrůzu jsem fakt nečekal. To, že v Hornbachu prodávají emerzně vypěstované echinodory, už dneska považuju za normální ale 15 cm dlouhý stonek mayacy, na kterém by i okružák chcípnul hlady za 60 kaček z OBI to mi fakt hejblo žlučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:31 Muž chicko [124] Re: Ivoš
Napište pak, jak to dopadlo :-). V těhle supermarketech bych nic živýho nekupoval. Hornbach je dobrej co se týče vůběru techniky a občas maji hezký rostlinky :-)...ale burza je burza:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2011 20:56 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Nejdražší akvarijní rostliny na světě
Tak jsem se byl dneska mrknout ve Štěrboholích v OBI a po návratu jsem panu řediteli poslal tento mail.

Dobrý den,

dnes jsem se byl podívat u Vás ve Štěrboholích na akvarijní rostlinky a zjistil jsem, že máte patrně nejdražší akvarijní rostliny na světě, přibližně tak 5-8x dražší než jakákoliv konkurence, Hornbachem počínaje a nejzapadlejší akvaristikou konče.

Konkrétně:
Akvarijní rostliny se prodávají v košíčcích, což pro Vás asi nebude nic nového. Rostlinek je mnoho typů a druhů a ty Vaše předražené lze laicky nazvat stonkovými jemnolistými ( patří sem vámi prodávané rostlinky Mayaca, Cabomba a mnoho dalších).
V jednom košíčku zakoupeném kdekoliv bývá zpravidla 5-10 rostlinek (stonků) ve Vaší prodejně jste však natolik velkorysí, že jednomu stonku je přidělen 1 košíček...

Buďto Vás okrádá dodavatel (o čemž silně pochybuji) anebo obsluha v tomto oddělení nestydatě okrádá zákazníky, což je podle mého soudu daleko pravděpodobností protože 3.možnost, že se jedná o nařízení shora se mi zdá být opravdu absurdní.

Domnívám se, že to funguje asi takto:

Z každého nově dodaného košíčku obsluha vybere všechny rostlinky až na 1 (občas tam nechá 2, asi jako bonus pro věrné zákazníky). Tyto rostlinky nemají kořeny, takže je to otázka několika vteřin. Nakradené rostlinky pak nejspíš Vaši zaměstnanci prodávají po burzách, nabízejí na internetu jako vlastní výpěstky.

A Váš zákazník si domů nese jeden umolousaný stonek za cenu celého trsu....

Jedná se jen o mou hypotézu ale pravý stav věcí si můžete lehce zjistit sami. Stačí jen porovnat čerstvě dodávané zboží s tím, co je nabízeno ve Vašem oddělení, případně si udělejte výlet do Hornbachu a mrkněte tam do nádrže s rostlinkami...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 11:11 Muž georged [44] - Živorodky
Včera jsem jel přes Štěrboholy, tak jsem se stavil v tom OBI co je v tom Europarku. Výběr rybiček pěkný(měli tam i kraby a raky za něco okolo 200Kč palec ).Nabídka kytek podobná jako v Hornbachu(oproti internetovému prodeji je ale malá sad ) Jinak nabídka techniky taky šla(vybral bych si tam ano , ale ceny vyšší než v e-shopech rozzureny ). Ale nabídka ostatních dekorací mizerná :-( - kořenů pár a jen těch nejmenších verzí, dekorační kameny skoro žádné - jen pár kousků malé lávy.A keramické dekorace jsem tam žádné neviděl....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 20:20 Pox Re: Karmas
Jestli chceš mermomocí nakupovat v hobbymarketech, tak zkus Hornbach, mají tam mnohem lepší výběr. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 15:46 Žena Marfi [10] Re: Karmas
výborná (tedy v rámci obchoďáků) byla akvaristika v OBI ve štěrboholích, ale od té doby co to tam přestavěli jsem tam nic nekupovala, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 10:23 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Karmas
Já byl jen v tom Ruzyňském OBI a tam akvaristický koutek za moc nestojí(mají tam jen nějaké krmení a techniku, ale je to žalostný výběr :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 01:06 Karmas – Nejlepší akvaristika v OBI
Ahoj, rád bych se zeptal, zda někdo nemá zkušenost s akvaristikama v OBI v Praze (rád bych věděl ve kterém mají třeba největší nabídku).Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 3549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3712-ejlepsi-akvaristika-v-obi