Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení mravenci

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Krmení mravenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 08:51 JuraS Re: Avona
na mravence faraony je nejúčinnější lafarex-n je to cukr obohacený o xyz který donesou jako potravu mravenci královně..té ta látka xyz způsobí, že ztratí schopnost snášet vajíčka (nebo je rovnou zabíjí..ty vajíčka..nevím a je mi to šumák)..mravenec má "životnost" cca 14 dní a tak po maximálně měsíci je kolonie mrtvá...stačí jim tu krabičku ve které se to prodává dát do cestičky kterou chodí a je to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 08:43 Žena Avona [107] Re: JuraS
Já krmím mravenci běžně, ale u mně v domě se líbí v době rojení hlavně těm velkým, okřídleným a je to vítaná pochoutka pro kongotetry, i pestřenci si šmáknou... žádný problém jsem opravdu nezaznamenala. Z faraony nemám zkušenost, ale měla bych obavy jak se tu psalo z jedů, bohužel kolikrát mají celkem dlouhou dobu účinnosti, takže nejdřív bych se zeptala sousedů, jak proti nim bojují ( z vlastní zkušenosti můžu doporučit kypřicí prášek - opravdu jim moc nechutná a mizí )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:47 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: JuraS
Hmm pokial máte na mysli kontamináciu mikroorganizmani, tak z toho by som strach nemal.. Horšie by to bolo v prípade tých insekticídov :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2010 14:26 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: JuraS
Měl jsem podobný nápad mají velmi dobrou velikost ,ale upustil jsem od něj. Co když já jimi budu krmit ryby a soused bude krmit mravence kvalitními jedy :-)??? No a chovat si své faraony v krabičce to by asi nerozdýchala žena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 14:02 JuraS
Oživím téma. Že jsem se nastěhoval o5 do paneláku jsem si teď vzpomněl na tradiční obyvatele panelových domů. Na mravence faraony. před lety jsem je úspěšně likvidoval, ale teď bych je zkrmil..možná bych jim rovnou připravil cestičku jak padat do akva..zatím je ale v bytě nemám (štěstí) nicméně se ptám..zkoušel někdo bytovými mravenci faraony krmit ryby ? Nemyslím si, že by je ryby nežrali ale co na kyselinu mravenčí říká jejich zažívací trakt a co případná kontaminace co si na nožičkách mohou do akva přinést ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 15:46 Jony8oo Re: Lucianetta
A nebude rybám vadit kyselina mravenčí? Napadlo mě co takhle zkusit larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 15:01 Žena Lucianetta [43] Re: Ivulik1
budu je chytat v praci, tady jich je porad plno a prave kdyz jsem na ne chtela vzit raid, napadlo me je vyuzit jako krmeni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 14:56 Ivulik1 Re: Lucianetta
Jo jo, povarit a zamrazit :-D , to uz neobzivnou palec Ale s tim lakanim mravencu do bytu bych byla opatrna, radsi to zkus nekde venku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 14:39 Muž jajaapaja [174] Re: Ivulik1
Já semtam spestřím jídelníček rybám mouchama.je o ně docela rvačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 14:37 Žena Lucianetta [43] Re: Ivulik1
takže když je nachytám, hodím do vřící vody (okamžitá smrt) a zamrazím, tak by to neměl být problém? ;-) já jen, že když bych šla do toho, radši bych měla zásobu, ať je nemusím za týden či co v bytě znovu "lákat" a vůbec to celý opakovat... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 14:29 Ivulik1 Re: Lucianetta
Teda my kdyz jsme byli mali, tak jsme chytali a mrazili mouchy. Pak jsme je vyndali a nechali na slunicku rozmrznout. Mouchy se rozmrazily a normalne odletely. Takze mravence a jiny drobny hmyz bych nedoporucila, pak se to rozleze po byte a co s tim? Jedine nejdriv zabit a pak mrazit.
Doufam, ze me neobvinite z tyrani zvirat smich Kdo takove pokusy nedelal, at hodi kamenem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 14:16 Žena Lucianetta [43] – mravenci
nezkoušeli jste někdo mravence nějak pochytat a třeba zamrazit? Myslíte, že by to šlo (pochytat např. na trochu cukru)? Přemýšlím nad (nejlíp doma) dostupným živým krmivem pro minirybky a mravenci by se mi zdáli jako vhodná varianta. Co vy na to?
Jen dodám, že myslím ty malé černé, kterých má třeba naše babička v létě plný dvůr i dům.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2007 20:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: nipac
Formica jsou ti mravenci, kteří staví v lese ta známá kupovitá mraveniště z jehličí. Ti chránění jsou. Ostatních mravenců jiných rodů (třeba rezáčů v brambořišti nebo faraónů v paneláku) se to netýká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 09:17 Muž nipac [3] Re: Vrubouš
to mi neříkej že mravenci jsou chráněný :-D my máme na zahradě asi kolem 5ti bujných mravenišť- vod černejch mravenců a kolem brambor máme červené/zrzavé že se jich nestíháme zbavovat ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 21:47 Muž hanz [27] Re: slada
To je fer,aspon knecemu budou uzitecny...lepsi mravenec v akvarku nez na cukru :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 20:03 slada Re: Vrubouš
no kdo je má v bytě tak kašle na to že jsou chráněni...BIOLIT to jistí tone tone tone tak pak je jedno jestli je dáš rybám nebo zabiješ nějakou sračkou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 17:24 Vrubouš Re: zaciatocnik
Urcite,podle me.
Dle wikipedie jsou vsechny druhy rodu Formica chraneny v zemich,kde se vyskytuji...Tudiz Evropa,Amerika.Logicky vyplyva,ze i Slovensko a Cesko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 15:00 Muž zaciatocnik [2] Re: Vrubouš
to su chranene aj na Slovensku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 14:59 Vrubouš Re: zaciatocnik
Vsechny druhy rodu Formica jsou u nas chraneni!
A je jedno,jestli je to cerny nebo cerveny mravenec,maly nebo velky mravenec,larva nebo dospelec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 14:57 Muž zaciatocnik [2] Re: Vrubouš
je no ale vies akych mravcov myslim?myslim tych obycajnych ciernych oni su chranene sak uz u nas v byte su a su chranene neni to kus blbe?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 14:54 Vrubouš Re: zaciatocnik
Nemohlo,kyselina se v tak velkem objemu vody hned ztrati.Na ryby nema zadny vliv.Ale rikam,jsou chraneni!To neni dostatecne jasny duvod proc s nemi nemuzes krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 14:51 Muž zaciatocnik [2] Re: Vrubouš
ale ja mylsim ze na chate som odkril dlazdicu a nemohol by som ich hodit rybam?ale v tom co si mi poslal bnolo tam nieco o mravcej kyseline mohlo by to rybe daco urobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 12:03 Vrubouš Re: zaciatocnik
Vsechny druhy rodu Formica jsou u nas chraneni.Na toto tema se pred nedavnem diskutovalo na akvarista.cz link zde > www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 11:43 Muž zaciatocnik [2] – krmivo
cawte mozem krmit ryby gupky black molly platy koralove neonky prisavnikov aj fosiliu mravcimy larvamy?hocijakych mravcov?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3704-krmeni-mravenci