Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Hailea HL-BT 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Hailea HL-BT 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 07:57 Karol – Filter
Ja som s filtrom spokojný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 19:39 Muž Yirka [9117] – Re: Veronika
Hlavně musíš nastavit teplotu. Pokud je tam totiž nastaveno méně než je stávající teploty vody v nádrži, pochopitelně se ti nesepne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:52 Veronika – 100 W topítko Hailea CB 8300
Dobrý den, jsem začínající akvarista a mám problém s topítkem Hailea CB 8300. Předtím, než ho ponořím, je nutné něco zapnout nebo se má zapnout samo hned potom, co zapojím elektřinu? Nemělo by na tom pak něco svítit? Měla jsem ho v setu a nebyl k tomu ani návod. Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:53 ječmen Re: Sirah
Před dvěma měsíci jsem řešil to samé co Ty.Pořídil jsem si Atman 200 a kostku biomolitanu 10x10x20 a mám klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:34 Žena Sirah [11] Re: Silent
a u toho hailea se prutok neda nijak regulovat? Jinak je tam keramika a molitan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:28 R Muž Silent [5949] Re: Sirah
Aquaball je dobrá varianta. Ještě je možnost použít od Eheimu Biopower. Ovšem nejjednoduší je akvacit a čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:25 Žena Sirah [11] Re: Silent
vnejsi jsem moc nechtela, navic pomerne drazsi, ale premyslela jsem o vnitrnim - aquaball od eheimu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:22 R Muž Silent [5949] Re: Sirah
Raději bych volil biomolitanovou kostku a regulovatelné čerpadlo. Hailea má zbytečně vysoký průtok a velmi malou filtrační kapacitu. Do 112ti litrů se dá uvažovat i o vnějším hrncovém filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 13:18 Žena Sirah [11] – filt Hailea HL - BT700
Mam dotaz - tento filtr, klasicky dodavany k setu diversa, jeste jsem ho nezkousela nainstalovat, chci se zeptat, je OK nebo mam rovnou volit jiny? Slysela jsem, ze je zbytecne silny a ma velky prutok, ktery nelze regulovat. Mam 112 l. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 11:19 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zdenda01
Může se dát ta trubička kudy teče ven voda ponořit? A jak zapojit kolínko na hadičku s regulací + tu dlouhou trubici na odtok vody....
Může. :-)
A třeba na tomo obrázku je vidět způsob zapojení:
www.akvarius.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:52 zdenda001 – hailea hl-bt400
Možná blbá otázka-ale...
Může se dát ta trubička kudy teče ven voda ponořit? A jak zapojit kolínko na hadičku s regulací+tu dlouhou trubici na odtok vody. Nic jsem o tom nenašel a návod je v čínštině bez obrázků.
Jsem takovej technickej antitalent, začínající...
Dík za odpovědi coze ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 13:13 zdarsky69 – problem snad vyresen
mam ten samej problem.skusil jsem zkratit tu hlavni trubicku z tema 5 tryskama.nejdriv jsem je zkusil oblepit izolacni paskou.takto jsem zalepil nejdrive 2 a potom 3.proud se zpomalil a vypadalo to dobre.takze jsem to uriznul a ted tam mam 2 trysky!!!!!!!!!!!!me to vyhovuje..takze kdyztak nejdrive skuste je zalepit a kdyz vam to bude vyhovovat tak to udelejte jako ja... palec palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 17:59 marsz Re: rolandmynar
:-) Konkrétně mám elite stingray 5 alias rejnok. :-) Tradiční honič vody. Po níže popsaném postupu neproběhlo zaznamenatelné zhlučnění, možná mám přesné kleště a jistou ruku ,ale docela zaznamenatelné snížení průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 15:44 Anonym Re: marsz
No tak to se ti akorat rapidne zvysi hlucnost a na vykon to bude mit minimalni dopad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 15:43 rolandmynar Re: marsz
To bych nedělal, protože pokud ty vrtulky nezkrátí všech 6 stejně, tak to bude vibrovat a vrčet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 15:37 agent007 Re: marsz
Fotka k příspěvku Na vývod z filtru jsem dal co bylo u toho plastové kolínko zahlé dolů. To podstatně snížilo ráz vytékající vody.
Takhle jsem to vyřešil alespoň zatím. Ale není to hlučné a splnilo to účel.
To kolínko v podstatě zmírní ten proud vody vypuzovaný filtrem. Výsledkem je mírný proud vody. Hlavně že jsem nemusel jíst k večeři rybí pyré.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:27 marsz Re: agent007
Neznám tento filtr teda, ale hádám, že pokud to jde rozmontovat, najdete někde vrtulku, co tu vodu honí. Zkraťte lopatky a je to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:16 agent007
Prosím Vás podařilo s někomu z Vás vyřešit problém s filtrací u Hailea BT 400 či jiného typu? Zapl jsem filtr a zdálo se, že bude k večeři rybí pyré.Ryby se natočily proti proudu, neonkám vlála hřbetní ploutev 10 cm za ocasní...no prostě jak v mixeru. Přitom je to filtr koupený v setu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 09:15 Radka Re: pcword
Filtr se dá spomalit pokud do něho nacpeš co nejvíce jemného filtračního molitanu.Filtry v setech jsou vetšinou jen honiče vody,nejlepší by bylo koupit jiný,vhodnější.Problém budeš mít i s nedostatečným osvětlením,kytkám se nebude moc dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 21:12 pcword – filtr HAILEA HL-BT700
Mám dotaz na tento filtr HAILEA HL-BT700 je ze setu kde je 112L akvárko + 100W topítko...
Mě jde o to,po zapojení do akvárka,je prod dost velký a rybky se asi plašej.a rostlinkám to asi nedělá dobře jde nějak regulovat? nebo nějak snížit výtok...tedy ten proud vody....
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4406x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3688-filtr-hailea-hlbt-700