Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Umístění CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 19:09 Muž jarovo [1695] Re: Salemik
Únik CO2 zo zostavy sa dá po zmontovaní komponentov otestovať ponorením do vody. Treba chvíľu počkať aby sa prejavili aj malé úniky. Na druhú stranu, nakoľko je "minimálny únik" v priestore niekoľko desiatok kubikov nebezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 18:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Salemik
2kg CO2 je asi 560l za normálnych podmienok. Keď mám izbu 24m2, 560l ju vyplní do výšky 2,3cm. A to nepočítam otvorené dvere atp.
Tak som k tomu pristupoval ja.

Či reálne hrozí niečo horšie ako že to niekde začne pomaly púšťať, to nech povie niekto odbornejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 17:30 Salemik Re: vaclav
Já blbec zapomněl napsat to nejdůležitější. hmm Tu bezpečnost jsem myslel spíš jako únik CO2 z té lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 17:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Salemik
Tak si představ že ti praskne akvárium když budeš ležet v posteli, vylije se na tebe voda v horším případě i rozbité sklo spolu s obsahem akvária, filtrem a rozbitým topítkem a světlem. Pak bude následovat pád několika kilové lahve která ti po úrazu elektrickým proudem způsobí minimálně otřes mozku a uražené hrdlo vypustí všechno CO2 takže budeš mít omrzliny přiotrávíš se CO2 a ještě ti po ložnici bude létat raketa (lahev) s tryskovým pohonem.
Omlouvám se za tu ironii ale všechno se dá přidělat tak aby nic neupadlo. Kotvící technika je dnes na vysoké úrovni, to není jako za mých mladých let kdy nevětší hit byl dřevěný špalík zasádrovaný do zdi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 16:46 Salemik – Umístění CO2
Dobrý den,

předem se omlouvám že mám blbý dotaz, ale s CO2 nemám žádné zkušenosti. Založil jsem další akvárium, mám ho na stojanu vedle postele. Byl mi doporučen CO2 set od Aquario i s lahví 2,1 litru. Můj plán je dát lahev do výšky akvária na stojan na kterém je položené akvárium. Stojan je ale v blízkosti postele, není to nebezpečné mít tlakovou lahev v podstatě 40 cm od hlavy když člověk leží v posteli?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 23:29 Kulisek Re: Sergej
Přes noc to zavírám, mám tam pojistný ventil.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 23:25 Sergej Re: Kulisek
Jestli to funguje tak je to jedině dobře. Jen děj pozor na ryby aby si tam nějaký ráno ještě měl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 23:15 Kulisek Re: Sergej
Tak jsem to zkusil udělat, akorát že jsem ještě do hadičky nacpal cigaretový filtr a to jsem zastrčil místo toho přisávání vzduchu a ještě jsem rampu dal níž o nějaké 2cm. Vypadá to zatím skvěle, mikrobublinky lítají po celém aq...řekl bych že jich je tam skoro až moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 23:09 Sergej Re: Kulisek
Jde o to kolik se toho co2 stihne rozpustit na tom kousku než obohacená voda doteče do aq. Když bude rampa 4cm pod hladinou tak se co2 rychle dostane k hladině a bez užitku uteče do vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 15:58 DanH Re: Kulisek
Nevím, proč by to nemohlo fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 14:28 Kulisek – Napojení vývodu CO2
Potřebuji poradit, začal jsem bublat burčákem a vývod jsem napojil na výstup k vnitřního filtru, kde je jinak přisávání vzduchu a to celé vede do rozstřikovací rampy, která je cca. 4cm pod hladinou. Bude to takto dostatečně fungovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 20:43 Muž Jizat [0]
Beddy napsal: Dát tam zpětnej ventil..... viděl jsem i nějakou do-it-yourself konstrukci z pár trubiček a kuličky. Akorát nechápu, jak se ti může nasát voda do hadičky přes okraj akvaria?

Fyzika asi pate tridy hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:10 Muž Kaplan007 [51] Re: hebr
Mě se nejvíc osvědčilo vyvrtat do víčka díru o něco menší než hadičku. Je pak docela peklo tak hadičku dostat, ale jak jí tam jednou dostaneš tak těsní na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:04 hebr Re: Eff
no tak diky vasim radam se uz povedlo stacilo vterinove lepidlo ale mam par dalsich par problemu doufam ze se to tady nikde neresilo jestly ano omlouvam ale ted k mym dotazu za 1 nekde sem cetl zee maj bejt tak 1-2 bubliny za vterinu no ale i kdyz to mam temer naplno utahnuty a tak me z toho celkem vali bubliny tak nevim kolik to pustit a za 2 kde je nejlepsi to mit jako nekde zahrabany? nebo jen tak volne poveseny? vim ze nej je asi strcit to do filtru ale an to nemam prostredky a tak me musi stacit obycejnej vzduchovaci kaminek dekuju za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:28 Muž Eff [417] - RostlinyRe: hebr
Nejlepší řešení je do dírky ve víčku (vytvořené např. žhavým hřebíkem) vlepit vteřinovým lepidlem klasickou spojku na hadičky. Pak na ni hadičku nasadíš. Výhoda je, že hadička je pak sundavací a zastamdací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:50 hebr Re: Snofrev
no me to unika pres hadicku kde je pripevnena k vicku takze to budu muset sehnat lepidlo
este sem zkusil posledi test a asi to bylo fakt v tom ze unikalo kolem hadicky protze ten amm flasku zavrenou a tvrdne a tvrdne uz se zacinam bat aby me nepraskla :-D a jeste sem se chtel zeptat jestly neni problem v tom ze ta hadicky ma 2 metry na delku stejne se to tim protahne az do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:47 Muž Snofrev [54] Re: hebr
a kde to uniká?
pod víčkem ze závitů? nebo ve spojích? či snad okolo hadiček ve víčku?

já použivám tl. bombu, takže s tímhle nepomohu, ale tipuju, že to uniká přes závity a nebo okolo hadiček ve víčku
do závitu se dá dát gumička a mělo by to pomoct, hadičky ve víčku bude nutné zalepit, okolo nich mi unikala voda co mám líheň na artemku (sekundové lepidlo to vyřešilo) a to tam není tlak

edit: sekundové lepidlo mají na každém rohu v trafice za pár korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:38 hebr Re: Kristian
tak sem zkusil to s tou vodou a on to celkem dost unika :-O mel sem to utesneny plastelinou ale to moc nepomohlo jak se divam nevite cim by se to dalo utesnit kdyz nemam po ruce zadny lepidlo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:32 hebr Re: Snofrev
no flasku sem neotviral jenom 2x kdyz sem zkousel jestly to smrdi jak ma a nemuze bejt problem v tom ze mam tak dlouho hadicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:26 Muž Snofrev [54] Re: hebr
kolikrát byla flaška otevřená?
těsnost se dobře zkouší pod vodou, tak vzít celou flašu a co nejvíc spojů a ponořit do vany nebo škopku a hned je vidět zda uniká nebo ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:18 Muž kristian [80] Re: hebr
Problem bych asi hledal v priskrceni hadicky? Neni nekde privrena mezi kryci skla? Pokud ne tak bych premyslel jestli pri mereni davky kvasnic/cukr/voda se nestala nekde chybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 09:11 hebr
ja mam rpoblem ze sem si to udelal presne podle navodu a mam to postaveny na okne uz to tam mam vic jak den a porad nic do akvarka nejde kdyz flasku otevru smrdi jak ma a aji sou v ni mali bublinky ale nevim jestly nemam treba moc dlouho privodni hadicku mam to 2m a nebo je to jenom spatne utesneny? poradte pls :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 23:12 Žena ustavprochore [567] Re: Sadman, isamik
díky oběma za inspiraci
zítra poprosím doma o cigaretku, to bude radosti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:37 Muž Sadman [0] Re: ustavprochore
filtr od cigára, nebo se mi podařilo dříve nastavit lipové dřívko tak, že stoupaly malé bublinky CO2 a ještě před hladinou se stačily rozpouštět... kamínek dělá bubliny velké no.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 19:57 Muž isamik [180] Re: ustavprochore
Co zkusit filtr od cigarety :-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 19:55 Žena ustavprochore [567] Re: Sadman
Díky za odpověď hop
jj, škrtit také nehodlám (páč nehodlám malovat) a u filtru to taky nebude. Myslela jsem, že jako difuzér by mohl kamínek stačit, ale asi tedy ne...
Nebo má někdo jiný zkušenost, že "jen" kamínek stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 11:55 Muž Sadman [0] Re: ustavprochore
Vaše otázka se hodí, jelikož já posouváním vývodu CO2 reguluji jeho množství ve vodě, je to podle mého bezpečnější, než zaškrcování... Jinak je dobré si vyrobit nějaký "difuzér" :] osobně to mám tak, že nad kamínek s CO2 mám umístěnou trubičku s filtračním molitanem, do kterého se uvolněný plyn dostává a mísí s vodou a pomalu rozpouští....
Také myslím, že je dobře mít CO2 na druhé straně, než je vývod z filtru, aby vám to bublinky hned nevyhnalo (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 11:05 Žena ustavprochore [567] – umístění vývodu z kvasnicovače
Zdravím z Budějovic,
chtěla bych se zeptat, kam mám v akvárku umístit vývod z kvasnicovače... spíš k hladině (rozpustí se méně CO2), nebo spíš ke dnu? a spíš do místa, kde je víc rostlinek nebo je to jedno? :-)
Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:28 Muž Diego [72] Re: kolcun2
Já mám flašku za akva,pár cm pod hladinou.Burčák je bez zpětnýho ventilu a nikdy mi to nepřeteklo,ale jednou,když jsem tu flašku smáčkl,tak podlakem se voda dostalo do burčáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:25 kolcun2 Re: romi
Toto su iba dohady. Ma niekto skusenosť s pretečením vody do burča??? ja bublam stale cez burčak, flašu mam pod urovňou akvaria a aj keď prestalbublať tak sa mi voda nedostala do burčaku.Spätný ventil tiež nemam. Výšku hladiny vody mam 5 cm od vrchu akvaria. Moja skusenosť. hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 11:56 Torch Re: Venca
Já mám CO2 od Hagenu a zpětnej ventil nemám,bublat to bublá plynule i s moji náplní ,ale musíte dávat pozor na kvasnice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 11:15 Muž Venca [25] Re: romi
Fotka k příspěvku Já to vyřešil ,že jsem jí dal výš a nemusím přemýšlet co by se stalo.K tomu ten zpětný ventil,který mají v každé akvaristice a je to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 10:45 Muž romi [7]
skusim teraz ryze teoreticku otazku -
ak budem mat dve flase, t.j. jednu na cistenie CO2 s vodou a pripadne by predsa len po poklese tlaku zacala voda pretekat z akva do flase. ak sa precistovacia flasa naplni, voda by z akva mala prestat tiect a nemalo by sa stat nic viac?
alebo uvazujem zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:49 Muž kalahare [11] Re: Sid
S tím "samospádem" nebo podtlakem je to zrádné. Jednou jsem si nedal pozor, rozpojil systém v rámci údržby a i přes tu malou hadičku to teklo dost. Takže oba směry dokáží potrápit.
Horší je dostat burčák do akva, viz: rybicky.net/forum/7610… ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:40 Muž Sadman [0] Re: romi
Problém je, že pokud máte burčák pod akvárkem a dáte zpětnej ventil, tak se může stát nehoda a směs se dostane do akvárko, proto jsem pro používání ventilu i přetlakové nadoby .. (probublávačky, nebo jak jste to tu nazvali.. ;] )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:38 Muž romi [7] Re: Beddy
dakujem vsetkym...:-)

to Beddy> to ze to zacalo tiect je mozno dovod toho, ze tlak bol este maly - naplno sa nerozbehla reakcia. ale riskovat, ze sa mi stane to iste, ked bude bublanie ustavat nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kalahare
Voda dokáže přetéci vzlínáním a posléze samospádem.
Je otázkou, jak vysoko je hladina v akvišku, kolik je v PETláhvi vzduchu, jak dlouhá je hadička... Podle okolností se pak může voda z akvária nasát až do láhve a při rostoucí produkci CO2 pak vytlačit zpět do nádrže.
"Nejjednodušší" cestou, jak nasát vodu z akviška je instalace láhve s čerstvou směsí, při jejíž přípravě byla použita teplá voda. Jak postupně voda v láhvi chladne, snižuje se její objem a vzniká podtlak, který nasaje vodu z akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:15 Muž spooky [11] - AsieRe: romi
Tu je link: www.akvashop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:15 Michal Re: Beddy
Jen bych si dal pozor aby nedoslo k nechtěnému převrhnutí láhve, stejně jako se mi stalo. Otrávil jsem celé akvárium coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 09:14 Beddy Re: rimi
Fotka k příspěvku Vypadá asi takhle (viz obrázek)
Ale upozorňuju, že nemám žádný zkušenosti s jeho použití pro tenhle účel. Neburčákuju... Jen ta kulička bude muset bejt z něčeho lehkýho, aby ji i malej tlak CO2 nadzvedl a bublalo to plynule.

Jen mi furt nejde na rozum, jaks dokázal aby ti tekla voda do flašky: Přeci pokud nenaplníš hadičku, vedoucí přes okraj akvárka tak, že hladina vody v trubičce je níž než v akvárku (jako při vypouštění akva), tak ti to přeci nemůže vytýct.

Nebo s tím máte ještě někdo zkušenost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:44 Muž romi [7] Re: Sid
poprosim pre neznaleho:

obrazok, alebo link, ako konkretne spatny ventil vyzera :-(

ak si niekto najde cas...
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romi
Určitě zkuste ten zpětný ventil. Ovšem i se zpětným ventilem buďte opatrný - časté jsou stesky na jejich "nefunkčnost". Údajně propouštějí...
Já to řeším tak, že - přestože se také "sichruji" zpětným ventilem - zaškrtím hadičku, odšroubuji dosluhující (ale stále ještě CO2 produkující!) PETláhev a našroubuji novou, ve které už 24 hodin probíhá reakce. Po našroubování nové láhve ještě nějakou dobu nechám hadičku zaškrcenou a teprve až je PETláhev plynem natlakovaná, oddělám škrtítko.
POZOR - poněkud nevhodné pro sklerotiky! :) (I když - času na vzpomenutí si je docela dost. Přeci jen PET láhev hóóódně vydrží. ;-))
Jak jsem napsal - náplně měním pokud možno v době, kdy ta původní ještě poměrně dobře "bublá". Pro vyšší rostliny není dobré, když koncentrace CO2 často výrazně kolísá, zato řasám je to jedno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:33 Muž kalahare [11] Re: romi
tohle vyřeší zpětný ventil za pár korun z akvaristiky. Horší je situace, kdy vám PETka spadne na bok a do akva vám pumpuje burčák, to už je průšvih. Proto je výhodnější mít přebublávací lahev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:19 Muž romi [7] Re: Beddy
no dal som do akva hadicku a v tom momente mi zacala tiect voda do flase...
podla mna velky rozdiel hladin. nemozem dovolit si to risknut, ked nie sme doma.
a z estetickeho hladiska nemam moznost flasu dat inam - je to rohovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:09 Beddy Re: romi
Dát tam zpětnej ventil..... viděl jsem i nějakou do-it-yourself konstrukci z pár trubiček a kuličky. Akorát nechápu, jak se ti může nasát voda do hadičky přes okraj akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 07:58 Muž romi [7]
Vrubouš napsal: Ja mam lahev Co2 asi metr pod urovni hladiny,a nikdy jsem nemel problem z dodavkou Co2 do akvarka...V hadickach je dost silny tlak,takze neni problem.Vice mene je jedno kde se to ulozit,ja se ridil tim,at nejde flaska videt:-).
dobry den,
presne tak som to chcel spravit, ale problem bol, ze okamzite mi cez hadicku zacala vytekat voda z akva do flasky...
bral by som, ze reakcia este nebola rozbehnuta, ale rovnaky problem by mohol nastat, ked casom prestane bublat a opat bude voda samospadom vytekat do flase...
da sa to technicky vyriesit?
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 16:09 Vrubouš Re: bucliik
Ja mam lahev Co2 asi metr pod urovni hladiny,a nikdy jsem nemel problem z dodavkou Co2 do akvarka...V hadickach je dost silny tlak,takze neni problem.Vice mene je jedno kde se to ulozit,ja se ridil tim,at nejde flaska videt:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 16:08 Muž isamik [180] Re: bucliik
Ja pres jednu flasku prebublavam, je naplnena tak do tretiny vodou. Na dno flasky mam priveden vyvod z "burcaku" a u vicka je hadicka co jde do akva. CO2 se neztrati. Jen to trochu dyl trva nez se rozjede (naplneni prebublavajici flasky).

Jinak pro jistotu je dobre mit jednocestny ventil na vystupni hadicce a hadicky dostatecne dlouhe pri nahodnem padu flasek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 16:01 Žena bucliik [99] Re: Vrubouš
a mám to postavit nad nebo pod akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 22:27 Vrubouš Re: bucliik
Je to zbytecne.Staci poustet Co2 hned z flasky do akvarka ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2929x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3683-umisteni-co2