Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 tabletky

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 tabletky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 20:47 Muž Miras [111] Re: Maq
a proto jsem se ptal jaké máte zkušenosti, stačilo říct je to kravina vyhoď to a nebo za ty peníze to jde...
Edit: je pravda, myslel jsem, že to bude něco jako ty Sera tablety CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 20:21 jamajcan Re: Maq
Naprosto s Tebou souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2018 20:19 Maq Re: jamajcan
Tak ona to nemusí být kravina. Tabletu pozvolna uvolňující CO2 je určitě možné udělat, spíš bych měl starost, jaké budou sekundární produkty té reakce (protože to určitě je chemická reakce).
Ale souhlasím s tím, že by člověk neměl házet něco do akvária a klást otázky na fóru dřív, než si přečte návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 15:17 Muž Miras [111] Re: Maq
jo koukal jsem pak ještě na to. Zajímala by mě spíš zkušenost ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 09:43 Maq Re: Miras
V návodu na Aliexpres je přímo napsané, že to bublinky nedělá a že se to rozkládá týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 20:04 Muž Miras [111] Re: Maq
no tak co2 snad dělá, třeba i malé bublinky ne? tohle nic, nijak se to nerozpouští nic, spíš to nadělalo "bordel" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 19:32 Maq Re: Miras
Miras napsal: CO2 to teda není v žádném případě
Podle čeho jsi to poznal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 19:25 Muž Zip [277] Re: Miras
Osobně to neznám, nicméně bych si nic takového do AQ nedal, když není jasné složení....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:19 Muž Miras [111]
Ahoj, zkusil jsem objednat tohle:
www.aliexpress.com/…

máte s tím zkušenosti?, CO2 to teda není v žádném případě, spíše tak hnojivo pro rostlinky.
Zkusil jsem jednu tabletu a nevím jestli to vůbec dávat do akvária dál...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 15:34 Muž fojtass [0] - Amerika – ebay.com
Ahoj, pořídil jsem si ty tablety z ebaye.com Je tam 63 tablet za 60 Kč. Takže budu dávat jednu denně a uvidim co to přinese za výsledek :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 16:24 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: jankkocamaj
Jestli to Co2 chceš přidávat do akvária co máš v prezentaci tak tam první dej rostliny jinak to nemá cenu pro ten kousek mechu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:19 Muž jankkocamaj [0] - MiniakváriaRe: fido16
rybycky som preistotu z akva vybral a dal som ich do ineho akva. Urobil som si to CO2 z kvasnic ale urobil som to pred 20 minutami a cakam kedy zacne bublat
a prepacte mi to s tym W hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 12:36 Muž fido16 [631] Re: jankkocamaj
Taky bych se na to asi do 10L akva vyprdl. Taky by jsi nemusel uhlídat reakci toho kvasu a mohlo by dojít k otravě ryb, nebo co tam máš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 12:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jankkocamaj
No a jak jsi se chlapče rozhodl s tím CO2 do desetilitrového akvárka? Jak jsem psal, osobně bych na to prděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2013 20:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jankkocamaj
Do 10 litrů bych osobně nic takového jako je CO2 nepřidával.

Omlouvám se za mojinevzdělanost, ale co znamená "nWm"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 19:46 Muž jankkocamaj [0] - MiniakváriaRe: grunda
A povedzme, zeby som chcel prejst na CO2 z kvasnic... Mám 10l akvárium a chcem sa opytat, ze ci potrebujem k tomu nejaky skrtic alebo to mozem dat cez vzduchovy kamen rovno v plnom tlaku do akvaria. nWm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2013 22:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jankkocamaj
studovat, začni tady rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
a pak plynule pokračuj
a když už budeš studovat, tak to vem i přes slovenštinu - ve slově nevím se nepíše W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:40 Muž jankkocamaj [0] - Miniakvária
Ahoj ľudia ja by som sa chcel opytať: kúpil som si CO2 tablety a pisu na nich ze raz za tyzden 2 tablety na 40l, ale mne sa to nejak nepaci. Ja tam hodim tabletu ktora vybubla za minutu a to je vsetko.Treba na to nejaku pomocku co by CO2 vypustala pomaly, alebo je vsetko OK.Prosim pomozte mi. Davam tie tablty uz asi pol roka a nevidim nijaku zmenu v raste rastlin. Hnojim Sera florena svietim 1,5W/l ale HC mi vobec nerastie. Nwm co mam robit. :-O sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 14:10 Muž filipsi [1295] Re: teebee
Precetl sis tohle tema, nez si se zeptal? Opravdu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:59 R Muž Silent [5949] Re: teebee
Funguje to. Jen to není zrovna ekonomické řešení ;-) ovšem to je jiná věc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 12:57 Muž teebee [0]
www.interstore.sk/…
co vy na to??? je to vhodne riesenie do 57l akva? sice limnophila mi rastie ako divaa..ale potreboval by som to c02 na podporenie rastu eleocharisu parvula...pomoze to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:14 Muž filipsi [1295] Re: MarcusKaktus
... temer zadne co2, cena ohromna, a copak nam to pribyde do vody krome co2? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 08:48 JuraS Re: MarcusKaktus
Na obalu by měl být návod..nebo jsi kupoval "zajíce v pytli" ??? princip je furt jeden a tentýž, či spíše dva...voda+cukr+kvasnice+živná sůl (nemusí být)+teplo a máš kvasný proces..nebo něco v čem je co2 výzané a kyselina..tuším, že takhle jsme blbli ve škole..kyselina solná čili chlorovodíková čili HCl + tuším křída..unikaá tuším co2 ale zbudou tvrdé soli...jiný princip mě nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 08:29 MarcusKaktus – CO2 tablety
Ahoj chci se vás zeptat zda někdo má zkušenosti s CO2 tabletama právě mi přišli koupil jsem je v zahraničí. je jich cca 20 a mají se dávat po 2 kusech na 40 litrů. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 09:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Rebbie
Rebb: a co tak změnit alkalitu, taky jedna alternativa, pokud nechceš bombičky nebo burčák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 22:57 Žena Rebbie [71] Re: Resh
No práááávě, je to málo.....já to tam četla...... budu ho dodávat těma bombičkama a sifonový flašky jak radil Roman asi :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 21:34 Resh Re: Rebbie
Mám v plánu uveřejnit akvárium s drápatkami... Jinak když se podíváš na poslední větu nad tebou uváděnou tabulkou, tak je tam uvedeno optimální množství 10-25 mg/l. Osobně si myslím, že stačí, když se dostaneš někam kolem 15 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 20:35 Žena Rebbie [71] Re: Roman
Jo a moje míry sou :-D : pH 7,5, alkalita 4, NO2 nula esli to de ale NO3 asi 30 (tady mi ty barvy absolutně neseděly, na tom papírku srovnávacim je škála od žlutý do červený a já to měla růžový, takže těžko říct no)... Tak podle týhle tabulky www.sweb.cz/… (úplně dole) mam CO2 4,8 mg/l. To je málo, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 16:26 Muž Horác [3942] Štěpán
sifonová bombička = 8g CO2 (= 0,182 mol = 4 litry CO2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 16:01 Štěpán Re: Roman
Kolik je v jedný bombičce litrů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 15:58 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Rebbie
no v tvém případě bych to spíš řešil pomocí sifonu, ten ve sklepě najdeš a bombičky mají v každém starším železářství.10ks cca 16,-kč.Já to aplikoval do otočené nádobky a 1 bombička my vycházela na 2,5-3 denjní dávky/400l nádrž.Takže balení vyšlo na měsíc a spíše více.Nehrozilo předávkování a voda absorbovala do sebe co mohla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 09:55 Muž georged [44] - Živorodky
Také jsem se zajímal o "problematiku" CO2 a co se týče těch tabletek CO2, oni sice nějaké CO2 uvolní, ale je to tak málo, že by tam musel člověk nasypat těch tabletek několik aa to denně (malé akva, o velkém snad celou pixlu tone ). Avšak jejich účinnost je také v tom, že dodávají potřebné prvky (což má na rostliny větší vliv než to CO2 co to uvolní), takže je to spíše takové hnojivo "od každého něco" :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 23:29 Žena Rebbie [71] Re: Petr
Jo, to zní dobře, podložim to něčim... a taky se dostane míň tepla do akva :-) Díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 23:13 Petr Re: Rebbie
Tak to s tím výřením pravda být nemusí... Ono když budeš studovat problematiku CO2, tak přijdeš na to, že ti s tejně k ničemu nepomůže, jestliže máš málo světla. Já být tebou, tak zapnu obě ty zářivky. Více světla pomůže rostlinám a se spojením s CO2 by to mělo být ještě lepší. Jinak rudoše světlo, tuším, moc nepřidá. To je ovšem na jinou diskuzi.
To sklo by ti rozhodně prasknout nemělo. Sám mám položené takhle světlo přímo na skle - 3 mm, a bezproblémů. Samozřejmě je ale horké. Nevím sice, jak to světlo máš řešené, ale možná by šlo kdyžtak něčím na krajích vypodložit, aby to nebylo přímo na skle. Stačila by třeba mezera 5 mm a měla by si klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 22:54 Žena Rebbie [71] Re: Petr
...díky moc za rady :-) Zrovna se chystam zejtra změřit všechny možný hodnoty vody palec Vodu si myslim že sem nelila rychle,leju ju tam přes ruku, jako že do dlaně, aby se to moc nevířilo, tak nevim... S tim svícenim, za prvý mam strach aby neruplo to sklo na kerym leží světlo..je sice poměrně silný (5 mm), ale napadlo mě to, že by mohlo prdnout teplem jako no... za druhý nemůže to světlo právě tu ruduchu eště podpořit? a za třetí ted jak bylo to vedro tak sem nemohla svítit vůbec, natož na obě :( I s tim kvasnicovánim čekam až nebudou ty vedra abych mohla zas řádně svítit 12 hodin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 22:38 Petr Re: Rebbie
Někde jsem četl, že se ta rudocha rozšíří, když se hodně hýbe voda. Možná jsi moc výřila vodu při tom čištění nebo jsi ji tam rychleji dolévala. Zkus to příště pomaleji. Já rudochu měl taky, když jsem to přehnojil a odjel pryč. Pak jsem začal měnit vodu a postupně se během několika týdnů ztratila. A co zbylo dorazily krevetky. Zkus je taky.
Nejlepší by bylo, kbyby sis množsvít CO2 změřila, abys věděla kolik ho tam normálně máš (třeba ho tam máš dost), a pak to s ním případně zkus a uvidíš. Mělo by ti stačit jenom do 1 litrové lahve, ale to už nějak vymyslíš. Musíš hlavně opatrně. A ještě mě tak napadlo. U té prezentace máš uvedeno, že svítíš jednou zářivkou, ale můžeš dvěma. Zapni obě a určitě se to někde projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 22:25 Žena Rebbie [71] – Petře..
...jako né že bych z toho co2 byla nějako odvázaná, jen se chcu zbavit ruduchy a chcu aby kytky rostly a né živořily... Prej to taky dost souvisí... To akvo čistim, mam tam čtyři rybky a nedávno sem v podstatě dolejvala půl vody. Příde mi že ta ruducha se objevila právě jak sem dala tolik čerstvý vody, ale možná se mi to zdá.... tam tu mrchu nechcu tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 22:19 Petr Re: Rebbie
40 litrů je na CO2 moc malé, navíc když to není ani čistý objem a máš v tom živočichy. Když už ho chceš přidávat, tak nejjednodušší a nejlevnější způsob bude dělat ho z kvasnic. Ale pro jistotu reguluj a hlavně sleduj jeho množství ve vodě. Jinak hnojením se rudochy nezbavíš, právě naopak. Chce to čas a častěji čistit akva a pravděpodobně sama zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 22:08 Žena Rebbie [71] to all :)
Tak jo, přesvědčili ste mě, du přečíst úplně všechny příspěvky o CO2 co tu sou a pak se stejně přídu poradit kolik čeho do mý 40cítky....... Jinak jako, obešla bych se bez něj ráda, ale když kytky nerostou a roste jen ruducha :-( Eště mě napadlo, nedala sem tam eště hnojivo do vody, ale bojim že po něm poroste ta ruducha škaredá :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 16:48 langosh Re: Horác
Nj, ale je to 2500 bublinek.... jen si to přestav :-D
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2007 16:41 Muž Horác [3942] Re: langosh
Tak to je ještě větší tragédie, než jsem si myslel. :) Jedna tableta údajně poskytne 100ml CO2, což při molárním objemu 22,4 dm3/mol představuje látkové množství 0,0045 mol CO2 (odpovídá 0,198g CO2). A to má být prosím pěkně dávka i na několik dní (podle velikosti akvária). Vždyť to je jako když si pšoukne můj thorakát :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 16:24 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Štěpán
To proto, že to opravdu jde i bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2007 16:22 Štěpán
Já tu CO2 mánii tak trochu nechápu. Za dávných časů, když jsem byl dítě a měl akvárium, se nějaké CO2 neřešilo a šlo to i bez něj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 16:17 Muž Eff [417] - Rostliny
Vzkaz pro všechny, kterým se nechce do burčáku: Taky mi trvalo než jsem se rozhoupal, bál jsem se že to bude komplikovaný. Když jsem se rozhoupal, tak práce asi na 15 minut, cena asi 50 Kč. A bublá a bublá a bublá. Náplň měním jednou za 14 dní - práce na 5 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2007 16:16 langosh Re: Horác
Přečti si tady www.sera.de/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2007 16:10 Muž Horác [3942] Re: Přéma
Tak malá tableta rozhodně nemůže poskytnout dostatečné množství oxidu uhličitého. NE na 50 litrů. NE na týden. Na 100 litrů polotvrdé vody se běžně dávkuje cca 2-3g CO2 (denně! :o). Muselo by se to aplikovat denně, v mnohem větším množství a s použítím té butelky, co popisoval Roman (aby to okamžitě nevyprchalo).
4 Rebbie: Já to vidím na ten burčák (když už to CO2 musí bejt) - protože tohle je dobrý akorát tak na vokrádání lidí X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 15:45 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Horác
Je velká zhruba asi jako polovina acylpirinu,je zelená a rozpuštěná je do minuty.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 15:09 Muž Horác [3942] Re: Přéma
Díky ... A ta tableta se rozpouští jak rychle? Jako normální šumivá tableta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 14:07 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Horác
Tak přesné složení tam není, jen tam píší, že CO2 vzniká chemickou reakcí při rozpouštění tabletky a tabletka zároveň obsahuje mikroprvky ( N,P,K,Fe ) ve správném vzájemném poměru - hnojivo pro kytky.
Nezatěžuje vodu a nezvyšuje tvrdost.Hází se přímo do vody,bez jakýchkoliv reaktorů.
Toť krátký volný překlad z ruského návodu,jinak výrobce je Německo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2007 11:40 langosh Re: Štěpán
No samozřejmě, jinak by se do vody nedostaly "doplňkové stopové prvky a životadárné substance". :-D
Roman X-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3557-co2-tabletky