Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Artemie - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2024 18:57 Muž fido16 [631] Re: Kema
Mám stejný systém jak Vlka. Pet flašku do víčka hadičku dnem vzhůru. Na jeden litr vody dám lžíci a půl obyč soli nasypu artémku. Vodu dávám vlažnou nelaboruji s teplotou a nesvítím. Používám artemii easy fish tu základní. líhnivost mám tak 95%. Vždy před sběrem zastavím vzduch cca 15-20 min počkám odtočím si sólo do nádobky propláchnu a krmím. Po dalších 15 minutách opakuji. Pak vše vyleju a založím líheň znovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2024 17:52 Muž Sha [500] Re: Kema
Top značky jsou Sanders a Ocean Nutrition. Já si právě pořídil Easyfish Golden Sea, líhnout budu podle videa Profiplants ve flašce od okurek a sám jsem zvědav na procentní úspěšnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2024 16:13 Muž Kema [0] Re: Sha, vlka, karelchess
Díky.Vyzkouším tu jedlou sodu a přidám i sůl. Dám do půllitru dvě lžičky soli - to by mělo být 15g.
Já kupoval vajíčka v Habeo a ta by měla mít 90% líhnutí. Tak snad se mi to povede.
Pak bych nemusel řešit ta nevylíhnutá vajíčka v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2024 15:50 Muž vlka [3453] Re: Sha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já postupuji podle tohoto ,,návode,,...
www.youtube.com/…
Já si udělal líheň s pet flašky, dole tavnou pistolí přilepena hadička, kterou vzduchuji, na ní je ventil a tím si po uzavření a odpojení vzduchování napouštím dole usazené jen živé krmení. Přidávám také jedlou sodu. Svítím dost, teplota 28 st...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2024 14:12 Muž karelchess [45] Re: Kema
Zkus přidat trochu jedlé sody, max 1/2 čajové lžičky. Mám 100% líhnivost (aspoň se zdá) a to se s tim tolik nemažu. Samozřejmě záleží na kvalitě vajíček. Kdybych měl ten set, tak stáčím čisté nauplie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2024 13:16 Muž Sha [500] Re: Kema
Nevím, jak je řešený vypouštěcí ventil, ale zkušení doporučují odsávání kousek nade dnem. Cca 1-1,5cm. A živé artemie se shlukují u světla, takže bodovou "bludičku" ke straně, nechat je najet a odsát shora. Tož, asi tak. ;-)
Edit: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2024 12:36 Muž Kema [0] – Líhnutí
Fotka k příspěvku Ahoj.
Chtěl bych se poradit ohledně líhnutí žábronožky.
Používám líheň JBL s obsahem půl litru.
Dávám do vody plnou čajovou lžičku soli bez jodu.
Líheň mám v boxu z polystyrenu a udržuji teplotu 28°C
Vajíčka se líhnou, to jo, ale dost vajíček se nevylíhne což mi jako vůbec nevadí. Vadí mi že v návodech na líhnutí píší že po vypnutí bublání se živé artemie shromáždí u dna a skořápky a nevylíhnutá vajíčka stoupají k hladině.
Tak u mně nevylíhnutá vajíčka klesají ke dnu. Pak se mi tedy dostávají i do akvária.
Jak bych to měl udělat abych oddělil ta vajíčka od živých žábronožek?
Zkoušel jsem dvě síta abych ta vajíčka odchytil ale propadnou i živé artemky.
Poradíte mi?
Díky.



 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2022 23:28 Žena Letty [1] Re: zz2012
Nepřekrmuješ je? Ony jsou fakt prťavý, takže potřebují fakt málo jídla. Dát jim hodně neznamená, že máš pak klid, ale těžko se jim v tom dýchá a udusí se. Voda musí být jen lehce zakalená ony si v tom pak plavou a žerou. V podstatě je asi jedno co - spirulina je super, čím jemnější, tím lepší, jsou to "filter feeders", takže žerou opravdu mikro krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 10:20 Muž zz2012 [1] – Chov?
Ahoj, nenašel by se někdo ze zkušených kdo by popsal jak se k velkým artémiím propracovat? Mne se vždycky vylíhnou ale za 2-3dny je po nich. Nějaký přesný postup.... bod po bodu?
První body jak to dělám já jsou:

-cca 1l vody do PETky (std. vzhůru nohama), osolit 30g soli,
-hodně vzduchovat, teplota vody 26°C, nasypat artémie
-cca po 24 hod se vylíhnou první kusy
-nachystat si novou vodu např.3l flašku od okurek
-voda-dávkování: sůl 30g/l, velmi malé vzuchování, teplota třeba 22°C
-další den, po 48mi hodinách přemístit/odsát artémie do nové vody
-nakrmit nějakým mikro krmivem (např.spirulina)
-.... no a v tomto bodě končím - další den dva a všechny jsou mrtvé...

PLS nějaké rady? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 12:14 Albin
Neviete niekto kedy by sa mala artemia začať kŕmiť ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2021 11:49 x Re: Vedoucí
Ahoj
vodu nějak zvlášť nekontroluji jen PH
teplota vody mám pokojovou 22-23 stupňů
na 1/2 litru vody dávám 5ml lžičku soli bez Jódu a na špičku lžičky trošku jedlé sody na zvednutí PH na 8
vzduchuji minimálně co se týče odchovu do větší velikosti jinak při líhnutí vzduchuji více
krmivo zkouším JBL Artemio Fluid
a i v tom setu k líhnutí se dají určitě odchovat do větší velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 09:35 Muž Vedoucí [46] Re: x
Ahoj,
takže ten JBL set je vhodný jen k líhnutí a odlovení. Samotný odchov do větší velikosti už radši v jiné větší nádobě. Jaké v ní máš podmínky - teplota vody, slanost, vzduchování? Čím krmíš?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 18:05 x Re: Vedoucí
Fotka k příspěvku Ahoj
set k líhnutí na který se dotazuješ usnadňuje odlovení vylíhlé artemie
co se týče odchovu do větší velikosti tak jsem se rozhodl že se o to pokusím,cca po 14 dnech se jejich velikost pohybuje okolo 3 až 7mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 12:02 Muž Vedoucí [46] – Artemie - odchov pro dospělé ryby
Ahoj všem,
máte nějaké zkušenosti s odchovem artemií do větší velikosti? Např. při využití tohoto JBL setu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Jde mi o to, že moje tetry ohnivé se např. nitěnkami docela dáví a když pak vidím, jak mají přeplněná břicha, tak si nemyslím, že je to pro ně úplně vhodně, ale rád bych jim trochu přilepšil živou stravou.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2020 22:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tunakovi
- ano, prochází postupně cca 15 stadií do dospělosti
- jako krmivo se používá nejčastěji řasa, obiloviny
- pracné, neefektivní, časově náročné, nutriční hodnota není plně dostačující "výživovým" potřebám ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 10:11 Tunakovi – Růstová stádia Artemie
Dobrý den, Mám prosbu ohledně chovu artemie. Mám terčovce,neonky krmím suché+mraženou artemii. Popadla mě ale chuť vyzkoušet si líhnout artemii živou a rybám "přilepšit". Jak se artemie líhne jsem si už nastudoval, ale jde mi o to, jestli ta artemie od vykulení i roste do nějaké "větší" velikosti i bez nějakého krmení. Artemie se používá hlavně ta jednodenní.. ale o tu mě moc nejde.. ryby mám už dospělé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2020 13:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – az na druhy pokus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku to vyslo. zeolit, zelena voda, zabeh 2tydny na slunku, necelych 5litru. uz jsem nedoufal, v jednu chvili skoro vsechno zmizelo, tenhle pokus prezilo doslova par kusu. aktualne se to ale uz namnozilo, min. 2samice ted nosi a drobotiny tam je v ruznych mensich velikostech celkem dost. jsem zvedavy jak prezimuji, ale venku budou asi az do mrazu

co me prekvapilo
ano cisti, zerou z vodniho sloupce co jim dolevam, ale nemaji problem sjizdet rasu na stenach nebo se doslova zavrtat do zeolitu na dne a cpat se :-)
rasa na stenech i na dne na svetle obstojne bubla a roste jako kazde jine AQ kvitko, snad to pomuze stabilizovat nadrz-odstranovat odpad

P.S. lip vyfotit nesly - je to spojeny par litajici vcelku cile po cele nadrzi ;-)
P.S.II jo .. jedna se o standard slanou Artemku ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 10:33 Muž Kubaa [718] Re: motýlek
Proti buchankám nic nemám, jen jaksi se blbě chytají uprostřed Prahy. Až budu jako důchodce bydlet někde na vesnici, tak artemii taky nebudu potřebovat. Já tu jen argumentuji proti názoru, který tu zazněl, že je blbost artemií krmit dospělé ryby. Není, funguje to a dobře. Přinejmenším u některých druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 09:36 Muž motýlek [275] Re: Kubaa
Asi nedorozumění - já píši o potěru/odchovech ... několik profiku v okolí, s nimiž jsem kamarád, chodí každý den lovit buchanky ... jistěže je to i z ekonomických důvodu, ale jejich názor na zdravotní stav potěru/odchovu je shodný s mým - ostatně spíše jsem se já nechal od nich poučit - jsem amatér, i kdyz co jsem zkusil se mi vzdy nejpozději na druhý pokus povedlo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 09:02 Muž Kubaa [718] Re: motýlek
Výhradní krmení čímkoliv je špatně.

Ale třeba vrčivky v předchozím kanclu jsem měl dlouhodobe jen na artemii a spoluobyvatelich - krevetkach a co si ještě našly v nádrži (politicky neprošlo ani mražené v mrazaku ve firemní kuchyňce, ani červi (grindal) v kanceláři) a ryby byly v úžasné kondici a pohádkové vybarvené. Až mě mrzelo, že ty ryby prostě neumím fotit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 08:22 Muž motýlek [275] Re: Kubaa
No, píši o neschopnosti ulovit si jinou potravu typu buchanek - buchanky jsou nejvyzivnejsi krmivo a potěr jimi roste před očima ... chápu, že pro člověka chodícího pracovat do firmy je problém ji dopoledne na krmivo do přírody, ale to není podstatou tématu ;-)
Choulostivé tetry při krmení výhradně artemkou po třech týdnech měknou a nejsou v dospělosti dostatečně odolné ...
Ale nikoho nepřesvědčují - krmte si čímkoliv ;-)
Úplně obecně - artemka je NAHRADA - a z náhrady ve se nemělo stát hlavní krmivo ... je to jako s milenkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:51 Muž Kubaa [718] Re: motýlek
Artémie udržuje vůči prostředí tělní tekutiny hypotonické, takže dobře propláchnutá nebezpečně slaná nebude. A zleniví? Takové galaxky po nalití artémie jezdí jako torpéda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:19 Muž motýlek [275] Re: DavFM
No ale o tom píši - jednička sítko s průměrem asi 20cm - bývalo to jako celá sada sítěk o šesti velikostech ok, která do sebe zapadala - tedy nachytaný plankton se prolezl sadou a měl jsem šest velikosti potravy - čerstvý potěr si nic jiného než z jedničky nebyl schopen vzít - tedy pokud se nepokouší krmit živorodky, které druhý den sežerou i nitěnky ;-)
artemka je slaná a krmit s ní výhradně déle než prvních 14 dnů je špatně - a také neekonomické (to prý se ale neřeší) ... navíc při krmení jen artemkou potěr zlenivi, protože nemusí nic chytat a jen čeká, až se mu u tlamky něco objeví, ulovit pak buchanky mu dela problémy a zastaví růst ... artemkou tedy později krmim jen ráno, než dojdu pro buchanky ;-) ...
Pro pořádek to u mne platí v minulém čase, teď už odchovávám jen výjimečně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 20:17 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Asi to chováš v trošku větších počtech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 20:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Já osobně si neumím představit, že bych artémkou ty moje ryby ukrmil.Ale pokud ti to funguje, tak proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 19:55 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Grindalem jak jsem psal v rámci variability krmím, i když artemie je lepší krmivo. Háďátka jsou pro dospělé ryby poněkud malá. Jít každý den lovit plankton, když člověk má zaměstnání, rodinu a bydlí uprostřed Prahy je poněkud naivní představa... Takže za mě zůstává artemie #1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 19:51 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
Panagrellus nepenthicola
Panagrellus redivivus
Enchytraeus buchholzi

a úplně nejlepší je vzít síťku a jít si do přírody nalovit. Ovšem pokud je člověk imobilní, tak to nejde, to je jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 19:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
Ta silonka je monofil nebo uhelon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 19:46 R Muž ctibum [6926] Re: Kubaa
Si to prohlídni. Podle mě vyříznul origoš sítko, dal tam něco jemnějšího (silonku?) a zafixoval vnitřním dílem. Asi seříznutým druhým sítkem. Když to tam npresuješ, je to fest. Dělal jsem to tak X-) A aby se ten vnitřek neuvolnil a silonka se nevysunovala, tak to sešrouboval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 19:36 Muž Kubaa [718] Re: ctibum
btw, asi mám dlouhé vedení, ale k čemu tam jsou ty šrouby? smich

EDIT: už chápu, kolega smontoval dvě sítka, jedno se správnou sítkou, druhé s ručičkou - geniální - já to koupil v celku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 19:34 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
To si rád nechám poradit, jaká lepší krmiva nahradí artemku - pestřejší jídelníček je vždycky plus.

Zajímá mě tedy krmivo, které:

- odchovám/vyrobím na psacím stole, v šuplíku, prostě v limitovaném prostoru paneláku nebo kanceláře
- je vždy pohotově po ruce
- je živé, pohyblivé, ryby ho loví
- má dobrou výživnou hodnotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2018 19:23 R Muž ctibum [6926] Re: RoFr
Vy mě fakt bavíte :) Zpracování vašeho LED osvětlení a ovladače je precizní. Ale že stejným stylem vytuníte čajové sítko... palec (bez ironie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 19:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: motýlek
Jenže on má RoFr pravdu, nebo alespoň velký kus pravdy. Samozřejmě sděleno jeho přímým stylem, který občas někdo nezkousne.

Taky používá čajová sítka-jenže upravená tak, že to čajová sítka nejsou. Používat čajové sítko mi nepřijde jako dobrý nápad, malou artemku to nechytí a vylije se do odpadu.Takže toto bych asi začátečníkům neradil.
A krmit velkou artemkou zase nemá smysl, na to existují lepší krmiva.
Používám eisenvortovu "1" a vodu prakticky musím prosát, jinak to odkapává dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 17:58 RoFr Re: Deepinpeat
Fotka k příspěvku Pane Cha......, také používám čajová sítka.
Smiřte se s tím, že na zdejší odborníky a hlavně na ty výzkumníky a badatele nemáme…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2018 12:43 Muž Kubaa [718] Re: motýlek
Já používám artemii jako hlavní krmivo. Samozrejme v rámci pestrosti výživy střídám i jiné věci, jako grindal, ale na artemii nedám dopustit. Drobné ryby jako vrčivky nebo galaxky artemii milují a jsou po ní ve skvělé kondici. Vrčivky artemie nijak neurazí, i když jsou schopny bez zaváhání rozcupovat dospělou krevetku.

Intenzivní odchovy jsem dlouho nedělal a extenzivně to neřeším, potěr si nějakého toho vířnika nebo nálevníka najde, pokud mu je snad artemie ještě moc velká.

A pokud by snad někdo namítal, že artemie je drahá, malé ryby toho sežerou tak málo, že nemám problém jim ji dopřát. Klidně bych je krmil kaviárem, pořád to vyjde levněji, než když kdybych krmil psa nějakými levnými granulemi.

(ne, nechovám ryby na kšeft)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 12:30 Muž motýlek [275] Re: Kubaa
Tak dospělé ryby krmit naupliemi artemie mě nikdy nenapadlo ... i když někdy tři dny staré nasypu neonkám, někdy využijí nádrží nad sebou a když prezenu krmení, tak zbytek od dna přepustim do spodní nádrže s dospělými neonkami - ale to rozhodně není standard, spíše použití "odpadu" či přebytku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 12:18 Muž Kubaa [718] Re: Deepinpeat
Sitko je čistý. Přeci jen čaj s artemkou asi nic moc. Artemia je obyčejná a asi mnohem větší než ta tvoje, krmím tím dospělý ryby jako vrčivky, dania apod., takže jemnost fakt neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 12:13 Deepinpeat Re: Kubaa
No a je to sítko čistý? Ono když se moc nemeje ani neoplachuje, tak se dá udělat sítko na artemku i z cedníku na nudle. Já ta čajová sítka používám taky, když si potřebuju nabrat trochu většího planktonu, navíc se dobře vyškrabává lžičkou a jde hodit celé do sava, což ta jemná monofilová sítka opakovaně nesnesou, zejména když se tam zapomenou. Je tedy pravda, že používám extrémně jemný kmen artemky. Rozdílný výsledek může být i velikostí ihned po vylíhnutí a velikostí za pár nebo více hodin, ten druhý instar je už o něco větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 11:45 R Muž ctibum [6926] sítkový ráj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 11:43 Muž Jarry [1437] Re: Kubaa
Je to možné, propadávání jsem poznal podle toho, že jsem dal sítko do hrnku a po napuštění vodou byl hrnek pod sítkem plný artemií, ale něco zůstalo i v sítku. Artemie jsou od EasyFish.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 11:37 Muž Kubaa [718] Re: Jarry
Asi mám holt velkou artemii. Sitko na artemii mám a nepozoruju rozdil ve výtěžnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 11:31 Muž Jarry [1437] Re: Kubaa
Tyhle sítka používám na propláchuntí mraženého žrádla, zkoušel jsem ho na artemie a tak 50% čerstvě vylíhlých propadávalo. Za 60Kč se dá koupit sítko na artemie, je mnohem jemnější, než to čajové, navíc se s ním parádně pracuje (je větší) www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 09:57 Muž Kubaa [718] Re: Deepinpeat
Říkám že se to sítko umí i ucpat cistou vodou (povrchovým napětím). Artemia zůstane normálně na povrchu, ne zasprajcovana v té síti. Artemii mám tuším nějakou ocean nutrition údajně z Utahu, přijde mi zcela normální. Pravda je, že jemnost artemie neřeším, krmím s ní hlavně dospělé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 09:37 Deepinpeat Re: Kubaa
Tak to je nějaká Artemia magna :-) nebo se to sítko úctě velkým množstvím rychle nalité artemky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 08:38 Muž Kubaa [718] Re: motýlek
Evidentně máme všichni na mysli jiné sítko na čaj. Tím, které se vybavilo mně (plastové, s hustou tkaninou, skrz které se občas nechce ani vodě, pokud jí je jen málo a brání se povrchovým napětím), nepropadne. Ale dělají se na čaj i takové plechové cedníčky nebo sítka z rákosu, těmi často propadne i ten čaj, je-li jemnějšího typu...

EDIT: a teď koukám, nevím zda respekt doplnil, nebo jsem si nevšiml, že přesně takové sítko, co mám na mysli, tam je v odkazu... tím moje artemie nepropadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2018 08:12 Muž motýlek [275] Re: Kubaa
No - nebudu se hádat, ale naprostá většina cedníkem na čaj propadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 20:28 Muž Kubaa [718] Re: motýlek
Existují různě jemné artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:50 Muž motýlek [275] Re: RE5PEKT
Fakt to funguje? Já mám klasické akvaristické sítko "1" a to je na nauplie artemky akorát ... buchanky dělím také přes čajové sítko - co propadne pak opět zachytíme na te "jedničce" ... kdysi dávno jsem to koupil samostatně asi do stovky CZK ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 18:17 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: motýlek
Osvědčil se mi cedníček na čaj. Properu s ním i buchanky.
www.jeden-nakup.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 17:20 Muž motýlek [275] Re: Marcella
Hlavně si rozděl dávku na tolik dnů, kolik asi budeš krmit ... líhnou se při 25stupnich do 24 hodin - tedy pokud to není úplný šmejd ...
a také musíš mít něco, čím to přecedis!!! jsou tak drobné, že běžné dostupnými síťky propadnou ... a musíš je pak propláchnout čistou vodou bez soli ... je to relativně náročné na pomůcky ...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3106x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3489-artemie-chov