Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Brouci v kuchyni i v akvariu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Brouci v kuchyni i v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: David M
Zpracuje i šváby... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:09 David M Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ještě jsem objevil něco jako miniaturní kukly. Nevím jestli je to práce těch broučků nebo molích minimůr. Bylo jich jen pár na jednom pytlíku, tak jsem to jen všechno vymetl štetcem a dal zpátky. Pokud v mouce přece jen nějakej hajzlík bude, pekárna chleba si ho pěkně zpracuje... tone X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 16:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: David M
A co? No potemník moučný... smich stane se... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 15:58 David M Re: arcus
Fotka k příspěvku Tohle jsem si přitáhl v celozrnné mouce z Tesca. Uvnitř po stranách pytlíku mouky bylo něco jako pavučinky... Původce jsem uvnitř nezahlédl. Hlavní podezřelí jsou tihle broučci (délka asi 4mm), protože jsem ho objevil na pytlíku s tou pavučinkovou moukou. Vytahal jsem mouky ven, abych zjistil rozsah zamoření, ale našel jsem je asi jenom dva, k tomu dvě minimůry (něco jako mol) a chcíplého červíka (podobný jako z třešně, ale hubenější).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2007 13:51 Žena katunka [158] Re: arcus
Jedinou možností jak se zbavit podobných škůdců je nekompromisně vyházet veškeré potraviny, ve kterých by se mohla nacházet jejich vývojová stádia, tzn. všechno co není neprodyšně uzavřeno...nejlépe v nepoškozeném původním obalu. Veškeré potraviny s obsahem mouky, škrobu, sladkosti, luštěniny, ořechy, sušené houby, psí granule....prostě komplet všechno. Pak spižírnu a ostatní prostory dokonale vydesinfikovat a nově zakoupené potraviny skladovat jak říká Štěpán...v uzavřených obalech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 13:48 solem Re: arcus
jak říká Štěpán nejlepší a nejjednoduší možnost jak to vyřešit je zjistit z čeho jsou, protože tihle broučci se museli vylíhnout z kukel a předtím to byli červíci, takže všechno prohledat, uzavřít do nábob, obzvláště pozor na různá krmiva, jako jsou rybičkové, ale i ganule pro psa, pro kočku, stačí nít nějde zapomenutou bedýnku s hranulema nebo starým chlebem a to je hotový ráj.., někde musí být něco zapomenutého, pokud se tohle eliminuje tak broučci za pár týdnů zmizí, nejspíš ještě dříve.. když je budete lovit rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 13:21 Štěpán Re: arcus
Má smysl se jich nějak zbavovat když nic neuděláte s dostupností jídla? Logický by bylo nejdřív dát všechno co jedí do nějakých uzavřených nádob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 09:10 blek Re: arcus
Brouk na obrázku vypadá jako některý červotoč, (Lasioderma serricorne nebo Stegobium paniceum)bude to ale asi jakási černobylská varieta, protože tihle krasavci dorůstají běžně pouze do 4 milimetrů. (bez nožiček a tykadélek) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 22:30 Muž arcus [0] Re: sharon
Potemník moučný to nejni :) 2cm to rozhodně nemá teď jsem o něm něco našel a ten to 100% není podobnej je, ale velikostně vůbec :-D ale brouk z řady potemníků by to být mohl je jich více druhů a jsou i 4-6 mm velcí napr. potemník "skladištní" www.asana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 22:17 čihy Re: arcus
něco podobního jsme měli bohužel doma a jmenovalo se to buď fazolokaz nebo zrnokaz nebo nějak tak... ale co s tim to fakt netušim, ale asi bych okamžitě vyhodila všechno v čem to vegetí :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 20:16 Žena sharon [126] Re: arcus
Vy máte doma potemníky moučné? Vždyť to jsou brouci velcí skoro jako střevlíci, žádní broučci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 19:55 Žena Dorianna [2] Re: arcus
Já bych to viděla na nějakého švábíka...a rozhodně bych na něj zavolala odborníky, pokud jich máš opravdu tolik, kolik píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 19:52 Muž arcus [0] Re: arcus
Podle toho co jsem cetl to vypada na Potemníka (moučného), ale kdyby mi to nekdo potvrdil) byl bych jeste radsi.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 17:20 Muž Miky [14] Re: arcus
Ahoj tihle nebo podobní nám lezli v práci tak jsme zavolali derazitéry vystříkali krámek a byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 15:31 Muž arcus [0] Re: Kai
Potřeboval bych zjistit co je to za druh a jak se ho zbavit, co ho drzi pri zivote u mě doma a co mam zlikvidovat doma napr z potravin, popripade koupit abych zlikvidoval jeho..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 15:24 Kai Re: arcus
Přesně tenhle brouk mi taky leze všude po pokoji a v akvárkách je ho hodně utopenýho.Živí se krmenim pro rybičky-zalejzá do něj,když neni správně zavřený.Teda aspon u mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 15:08 Muž arcus [0] Re: oldkiwinka
No spise na okraji akvária ve vodě jich je mraky utopenejch... Jako by je lakalo vlhko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 15:03 oldkiwinka Re: arcus
jako ve vodě?sem šla dneska rybám pro patentky k nám na zahradu do bečky a taky tam byl,ale jenom jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 14:41 Muž arcus [0] – Brouci v kuchyni i v akvariu
Fotka k příspěvku Mám dotaz... V kuchyni se nám premnožili tito brouci, drží se zejména v moukách a v dalších kuchyňských dobrotách. Ale co mě zaráží nejvíce zhlukujou se v akvariu. Nevíte někdo co je to za brouka. Sice to asi patří trochu na jiný fórum, ale potřebuju je zlikvidovat co nejrychleji. Lezou ale i lítaj, takže jejich přemísťování je dokonalý.. :-( ...diky předem za informace
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3360x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3397-brouci-v-kuchyni-i-v-akvariu