Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak míchat dešťovou a vodovodní vodu

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Jak míchat dešťovou a vodovodní vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 18:06 Muž matlala [798] - Rostliny
n tak už dost dlouho míchám a po namíchání (je tam trochu jinej poměr 11.5l dešťovky + 2,5l vodovodní vody)vychází hodnoty alkalita 2°, gH:5, pH:6,2 což je ideální
a Rostliny rostou strašně rychle stříhám 1x-2x týdně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 15:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: langosh
teď jsem zjistil že agassizky mají v jeskyňce jikry,ale nejspíš z toho nic nebude při hodnotách vody: pH 6,3, kH 4, gH 6, a NO3 4o, ale i tak je to palec
ale je to ve společném ava spolu s pancéřníčkama panda, živorodkami lesklými a rosborkama klínoskvrnýma
myslíte že s toho něco bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:10 Muž matlala [798] - Rostliny
aplikuji Co2 z tlak. lahve od Rataje a tím se to snižuje
co2 je ve vodě jinak málo a rostliny rostou pomalu(prosím nekomentovat: vim že to jde i s pohráváním poměru pH a alkality)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 14:34 langosh Re: matlala
26-28°C je dobré pro vývoj jiker a larev - potom bych ji snížil na běžných 25-26°C...
trpasličí cichlidky jsou většinou pohlavně dospělé v 6-7 měsících...
6,4 ph je kakadky opravdu nízké a trochu mne při dané výši tvrdosti překvapuje...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: langosh
a topit na kolik na 26-28°C?
a jak dlouho trvá než dospějí, o prázdněnách to chci zlusit ale koupil jsem je v pátek: samice je plná jiker asi 3,5cm velká a samec tak 5,5-6cm mohlo by se to povést, ale na poprvé asi ne co?
Před tím jsem měl kakadu ale pH 6,4 je na ně jako mučírna tak šly ke kamarádovi
do 112 ( rybicky.net/nadrz.php… ) ale pravidelně měli jikry, ale po 1dnu zmizeli. Možná proto že byli v společném akva s rybama, nevim kámoš je vytřel v 20l s 10 dalšíma rybama-mooooooc přerybněno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 21:18 langosh Re: matlala
12l bude hodně, ale hodně nahraně (jde zejména o udržení všech parametrů vody o stabilitě nemluvě). Já pro tyto účely používám 20 litrové a nepřijde mi to zcela ideální. Co se týče zmíněného zařízení, tak nemám výtek. Zvláště chválím výměr jávského mechu potlesk .
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 20:24 tonik666 Re: matlala
Pro dosažení alkality 4 bys měl vodu míchat v poměru 1:1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 19:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: langosh
škoda chci je zkusit vytřít. Tak stačilo by na to 12l akva s vnějším filtrem, bez dna jen s jeskyňkou/novodur. trubkou a jávským mechem a pod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 19:32 langosh Re: matlala
Ap. agssizii se vyskytuje ve všech typech vod včetně extrémně kyselých a měkkých (pH 4,9-6,8; vodivost 3-10 µS/cm; CT 1-4 dGH; 23-29 C). Přestože českým odchovům vyhovuje i běžná vodovodní voda (údajně až 20 dGH – Dr. Bydžovský, AŽ 4/2006),04 na odchov je údajně třeba pH pod 6,5 a CT pod 10 dGH. Při vyšších hodnotách rybky zřejmě nedostanete do tření a pokud ano, tak bude problém s vývojem jiker, popř. larev. Ryby, které potřebují specifičtější přístup nelze odchovávat ve společenských nádržích…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 19:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sidonius
ok musím zkusit experimentovat s 15 l v kýblu a proměřit po každém pokusu až budu vědět jak na to tak teprv naliju do akva
a kH (alkalitu) chci mít tak těch 4-3 níž už né líp 5, zatím mám 8 a co2 mi pH hodí vždy na 6,4-6,3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 11:28 Sidonius Re: matlala
Příprava třecí vody pro agassizky a úprava vody pro pěstování rostin ve společenském akva jsou dvě různé věci.
K těm cichlidkám by ti mohli více lidé, kteří se zabývají jejich odchovem, (např. Langosh?), já jenom tuším, že voda pro výtěr má být "propracovaná" hnědovkou, má mít pH někde mezi 5-6,5, CT snad do 5 a alkalitu blížící se 0...
V takových podmínkách pěstovat rostliny ve společenském akva dost dobře nejde.
Ke stabilizaci vody potřebuješ alkalitu alespoň 2, lépe 3-4. pH vody, kterou jsi připravoval ve zkumavkách, zkus upravit tou sodou. Zvýší se sice i alkalita, ale to není na škodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 10:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tonik666
No já jsem vlastně psal staré hodnoty No3 v akva je hodnota 40mg/l a z vodovodu teče No3 10mg/l dešťovka má 10 taky a přeci jenom byla to moje chyba testy jsem dělal v 10 večer za tmy pod lampou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 10:18 tonik666 Re: matlala
TO je ňáký divný, že když mají obě vstupní vody 10mg/l NO3, že výsledek by měl 20mg/l.
To míchání vody jde počítat běžným váženým aritmetickým průměrem,
(hodnota určujícího parametru vodovodní vody(třebaKH)* množství vodovodní vody + hodnota určujícího parametru dešťové vody(třebaKH)* množství děšťové vody) / (množství vodovodní vody + množství děšťové vody).
Po dosazení vvypočítáš, jaké parametry bude mít výsledná voda při použití daného množství vodovodní a dešťové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 20:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: LuXy, Sidonius
už jsem to zkusil a srazil z 24 GH na 9 a rostliny za týden porostly o tolik jako za měsíc coze potlesk což je super a navíc mám v akva cichlidky agasissi které se pokouším vytřít a do dešťovky dávám ještě aquatan aby se vysrážel zinek z okapů
Edit: tak jsem experimentoval a namíchal do zkumavek vodu v poměru dešťovka:vodovodní 4:1 čili 8ml:2ml a proměřil hodnoty:

gH 4,5-5(odchylka testu),NO3 20mg/l, kH 2,5 to je ok, ale pH je už žlutá barva nestačí mi stupnice nevim proč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 10:49 Sidonius Re: Matlala
Souhlas s LuXym - ty parametry vodovodní vody jsou pro běžné použití OK, ne?
Nebo chceš něco vytírat? Pak by ta dešťovka mohla být dobrá. Samozřejmě, že může obsahovat cokoli, co posbírá po cestě od okamžiku, kdy se odpaří až po spad na zem, ale její nezávadnost se dá otestovat např, na bezobratlých, kteří jsou všeobecně citlivější...
pH 5 u dešťovky není žádná křeč - u kyselých dešťů padá pH až ke 3.
Pokud bych byl na tvém místě a nemohl jinak, než tento experiment se smícháním podstoupit, pak bych zkusil vyjít z tohoto (předpokládám, že ti jde o vodu pro pěstování rostlin!, že?):

Nejprve bych smíchal dešťovku s vodovodní v poměru 4:1, (tedy 12 l : 3 l). CT by mělo být kolem 5, a alkalitu a pH bych doladil jedlou sodou. K tomu bych si připravil vodný roztok sody - 1g (na špičku nože) do 100 ml vody. Pak bych přidal 1/3 tohoto roztoku a změřil pH a UT.
Předpokládám, že po přidání celých 100 ml roztoku by UT mohla být kolem 4 a pH v normě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2007 09:09 LuXy Re: Eff
Kyslé, nekyslé, s dažďovkou prinesieš aj sajrajt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 09:00 Muž Eff [417] - RostlinyRe: LuXy
Tak tak Luxy, navíc pH 5 u dešťovky - docela kyselý deště že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 08:44 LuXy Re: matlala
Hodnoty vodovodnej vody, čo píšeš sú skoro perfektné, nevidím dôvod miešať s dažďovou. hmm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 17:14 Muž matlala [798] - Rostliny – jak míchat dešťovku a vodovodní vodu
Ahoj,
chtěl bych se zeptat v jakém poměru mám namíchat vodu. Mám dešťovku která mí kH, gH, Fe, NO2,NH3/4 a PO4 0 dále pH:5 a NO3 10
a chci ji naředit s vodou vodovodní která má hodnoty:
pH: 6,8; kH: 8°; gH: 24°; No2: 0; No3: 10, Fe: 0, PO4 : méně než 0,5mg/l
a výsledné hodnoty by měli být gH: tak 3-5°, kh:min 2-3°, a Ph tak těch 6,2-6,5
v jakém poměru to mám naředit aby vzniklo 15l takové vody?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1330x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3249-jak-michat-destovou-a-vodovodni-vodu