Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení JEBO

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Osvětlení JEBO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:09 Muž lukis [20] - RostlinyRe: Piki
problém to samozřejmě není :) kup el. předřadník a jaké sis koupil zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 12:45 Piki – Jebo R760
Ahoj,ja mám Jebo r760 a co se tyce funkce vestavene techniky,nema chybu,ale original filtr prestal fungovat,odesel moturek,nahradil jsem ho obyc vnitrnim,tim padem odpadava veskera vymozenost tohoto akva,osvetleni je stale original,je pravda ze plast je po nejake dobe teplejsi,ale to nijak nevadi,zarivky jsem vymenil za phillips a jaky je problem vymenit i zminovane tlumivky??pozar tlumivek mohl tpusobit i nekvalitni trubice,proto jsem se rozhodl vymenit je,priznavam,odchazim li z bytu,vyndavam osvetleni i ze zasuvky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
No třeba u Aquaelu jsem byl spokojený, je to dílenská pohodička, ostatní nejmenuji. Tloušťka skla dělá dobrý spánek, zrovna tak jako když není sklo na hranách správně opracováno a při průhybu dvě plotny o sebe skřípají z toho jak výrobce šetří tmelem. Konec konců s Conexem 10+10 bych spal nejlépe také :) Na tu elektriku přijdu časem. Tady jde spíš o malé sety, které víc než napáchání škody zarmoutí když se u nich přijde na něco špatného. Ještě drobnost - jedna věc je akva staticky napustit ale druhá věc je dynamicky namáhat, cyklicky měnit vodu, hýbat s krytem a zatěžovat sklo průhyby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:28 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Bak
Hrubka skla je mensia ako doporucovana pri vsetkych akvarijnych setoch, co sa u nas predavaju ;-) Aj ked to nevadi, ak je akva polozene na stabilnej podlahe. A ziarivky XY... dnes je to v podstate jedno, ani Philips ich nevyraba komplet sam, ale dovaza hotove dielce a chemikalie z Azie a montuje ich v Europe... Skor to moze byt v tych tlmivkach, ked su spravene naozaj zle, tak robia bordel (prehrievanie, bzucanie, minimalna zivotnost ziariviek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 09:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
Pozor na tloušťky skla, zahýbejte sklem a když bude skřípat tak utíkejte domů, ( vhodný tak pro morčata ), když bude tloušťka skla menší než doporučovaná také, když tam budou zářivky xingxing pozor, osvětlení odchází příliš brzy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2009 23:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Štěpán
Zbytocna panika, hrozi to len u kompletov predavanych v Azii. Treba si precitat aj komentare pod clankom :) Inak zaujimavy nazov znacky, ktovie preco sa na SK zatial nepresadila viac :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2009 16:09 tarpa – Akvárium Jebo CR-320
Ahoj k Vánocům jsem dostala akvárium JEBO CR-320 je to 27 litrů..máte někdo s tímto akváriem zkušenosti? přečetla jsem si tu reakci....s tím čínským šmejdem a shořelým akvárkem!! tak se docela bojim..nebo nebudu rybičkám svítit,ale akvárko má kryt,takže by tam byla asi moc tma!!! tak se mějte akvaristi..ahooj! ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:10 Kuba Re: Usine
Zajímavý ale je, že to se to rozsvítí pouze když se dotku reflektoru, když se dotknu přímo zářivky na který je ten reflektor připevněněj tak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:53 Usine Re: Kuba
Stává se to když máš vypínaný nulový vodič a ne fázový. Určitě si to zkontroluj. Nejlepší je mít přívod třívodičový kostru předřadníku a reflektor pospojovaný na zem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:39 Kuba
Taky se mi doma vyskytuje podobný jev se světélkováním zářivek. Mám je na el. předřadníku a večer po vypnutí, když se dotknu kovovýho reflektoru, který je připevněn dvěma plastovými nožičkami k trubici, tak se zářivka lehce rozsvítí. Když se ale dotknu přímo trubice tak se nic nestane.

Zajímalo by mě jen čím to je ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2008 11:52 Štěpán
POZOR POZOR !!!

Fotka shořelého akvária Jebo.

richelectron.blogspot.com/…

Akvária JEBO R331, R338, R352KG, R362KG, R375KG jsou v Hongkongu zakázána z důvodu možného požáru přehřátí tlumivky v osvětlení.

www.emsd.gov.hk/…

Nepoužívejte levné čínské šmejdy jsou-li vám váš majetek, zdraví a život milé.
Edit: Právě jsem na ČOI podal podnět k přezkoumání bezpečnosti akvarijních kompletů, osvětlení a ostatních elektrických akvarijních výrobků čínské výroby prodávaných u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 11:06 Muž Primainfo [6] Re: Walker
JJ, díky, tam jsem byl (trochu googlit umím ;-)) a musím říct, že to je jediný snadno dostupný funkční návod. Trochu tam řeší hlučnost (i když přilepením čerpadla na sklo k poklesu hlučnosti nedošlo a navíc to nezapadalo do "filtračního korýtka", tak jsem to vrátil zpátky).
Bohužel ale nikde se neřeší silně proudící voda ve všech částech akviša. Nahoře ji honí sprcha a z čerpadla jde další proud vody. Možná je to normální, ale moc se v tom nevyznám, tak se raději ptám.
Ve velkým akvišu mi všechny kytky neplápolaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 10:51 Muž Walker [66] - CichlidyRe: Primainfo
Tady neco. Jestli to je ono...

richelectron.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 10:46 Žena datura [104] Re: Primainfo
tak se mrkni, jestli ten filtr můžeš nastavit na určitou intenzitu, ale spíš se smiř s tím, že ne vždy je do setů volena technika tak, aby to skutečně sedělo. vlastně skoro nikdy:-D a to ještě filtr výkonnější než je třeba, je tím menším zlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 10:37 Muž Primainfo [6] Re: datura
Bublifuk mám, ale byl bych raději, kdyby správně fungovaly komponenty, které tam jsou. Otázky spíše byla, jestli je to normální, nebo jestli to nejde nějak regulovat atd.... Je to standardni Čína, to znamená, že vypovídající hodnota mikronávodu je NULA! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 10:30 Žena datura [104] Re: Primainfo
když umíš strčit bublifuk do akvárka, tak si ho kup, ten ti určitě vodu honit nebude;-)
ale nejdřív bych akvárko delší dobu pozorovala, třeba to těm kytkám zas až tak vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:59 Muž Primainfo [6] – JEBO 338
Ahoj včera jsem pořídil JEBO 338 - názvy to má v Čechách různé, Altman, Zhong a jiné.., ale je to 40L (380x270x460mm) mini komplet. Chci to jako karanténu, případně vytíračku nebo časem na krevetky.
A teď o co jde. Jednak se mi zdá celkem hlučné, (co by člověk chtěl od činského plastiku za pár korun), ale příjde mi, že to strašně honí vodu po celém akvišu a normálně mi vlajou kytky v kyblíčkách. Máte s tímto akvišem někdo zkušenosti?? Je to normální?? Mám tam 4 malé SAE v karanténě a těm se to zdá nevadí.
Předcházím otázkám hnidopichů, proč kupuju takovou kravinu za relativně mnoho peněz? Proto, že potřebuji malý komplet a nechtěl jsem se s tím sám drbat - konkrétně s krytem se světlama. Bublifuk a topitko do akviša strčit umím. :)
Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 22:10 Muž vhisky [45] Re: freeman
jj to oj, ale není to až tak rušivý pro fišky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 22:07 freeman Re: Pavel
já mám zářivky sylvánia (německo a anglie) a po vypnutí časového spínače taky blikají lehce, kdyz se vytahnou ze zasuvky tak ne, takže to není čínskou produkcí... a vypadá to celkem jako bouřka:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 21:02 Muž wayn [79] Re: vhisky
Taky jsem měl stejný problém: www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 20:28 Muž vhisky [45] Re: isamic
jo je to rychlovka, ale fluoreskuje to i když se to otočí :-)
po otočení zářivky to blikalo asi půl hodiny a pak to přestalo, takže malej problémek vyřešen :-) i když teda se nám to líbilo víc když to fluoreskovalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 20:12 Muž isamik [180] Re: vhisky
Jen si to vypni az budes vymenovat trubice jak rika krisik... nevim jake zakonceni ma ta vidlicka, ale sikovny elektrikar by to mel za 2min prehozeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 20:11 Dušan2 Re: vhisky
Vadit by to opravdu ničemu nemuselo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 20:07 Muž vhisky [45] Re: Dusan2
no my to necháme takhle, rušivý to pro ně není. je to píchlí v prodlužce na kterou je napojen počítač, zesík, tisk.. a prodlužka, která vede k akva. hlavně že to ničemu neškodí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 20:00 Dušan2 Re: vhisky
Nemáš to třeba v rozdvojce, pokud ano tak to vytáhni a dej do rozdvojky z druhé strany. Měl jsem ten samý problém, dřív se rozdvojky dělaly tak že z jedné strany měly vůči kolíku obráceně fázi, když jsem to dal z druhé strany rozdvojky tak to přestalo světélkovat. Druhá možnost, pokud nemáš rozdvojku tak jestli je fáze ve zdi na levé straně. Jestli je vše OK tak je špatně zapojená zářivka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 11:57 Muž vhisky [45] Re: krysikmouse
bohužel osvětlení nemá plochou vidlici, ale kulatou, má zemnící vodič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 11:44 Muž krysikmouse [11] Re: vhisky
Podle mě se osvětlení neničí. To fluoreskování - nikoliv svícení je způsobeno tím že opravdu není přerušen fázový vodič- neznamená to že by osvětlení bylo pod proudem , ale pod napětím :-) Stačí jen , pokud má svítidlo plochou zástrčku tak jí vzít a otočit a znovu zapíchnout do zásuvky tím by to mělo zmizet , je to tím že něpetí jde po fázovém vodiči do svítidla a indukcí , popř vlhkem se přes sklo trochu uzavírá obvod . Může vznikat nepatrný výboj na trubici a tím to fluoreskování, je to ale tak malé , že to trubici nijak ničit nemůže, ale z důvodu bezpečnosti by bylo lepší tu vidlici otočit... ale ani kdyby otočená nebyla nemělo by se nic stát. Zásada pži vyměňování trubice ve svítidle je samozřejmě taková , že svítidlo s emusí při výměňe úplně vytáhnout ze zásuvky. Tyhle svítidla jsou ve třídě krytí s dvojitou izolací, mělo by mít na sobe dva čtverečky v sobě - nekde na štítku a tak se montuje plochá vidlice a vipínač tak může přerušovat buď fázi nebo nulu ... v tom problém není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 09:37 Muž vhisky [45] Re: Pavel
trubice stála 200kč takže to rači budem vytahovat ze zásuvky. docela dobrá perlička v popisu výrobku je: ,,Osvětlovací těleso je napájeno proudem 220W" smich :-D to mě prostě dostalo
jak moc to bude vadit té trubici když bude svítit přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 09:24 Pavel Re: vhisky
co byste chtěl od výhodné čínské produkce? ;)

Ve vypínači nebo spínacích hodinách) se přerušuje nulový vodič nikoliv fáze, jen si tím ničíte trubici a celé osvětlení je stále pod proudem, ale jinak to ničemu nevadí. Přestane to, pokud by se přerušovala fáze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 08:18 Muž vhisky [45] Re: Mrakoplash
spínací hodiny nevedeme :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 08:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: vhisky
jestli to mas zapojene pres rozdvojku a spinaci hodiny, tak zkus zapojit hodiny z druhé strany rozdvojky. (nekde tu je tema kde se resi spinaci hodiny ktere nerozpoji fazi) a tady treba rybicky.net/forum/4032
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 08:05 Muž Diego [72] Re: vhisky
Vůbec ničemu nevadí,vždyt to mají tak i v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 08:00 Muž vhisky [45] – Jebo(osvětlení)- vyzařuje světlo i v noci, proč?
nedávno jsme koupili akvarijní světlo "zn." Jebo- země původu čína.
Problém je, že po vypnutí večer zářivka vydává světlo, je asi tak silný jako když zhasnete zářivku a ona ještě půl hodiny lehce vydává světlo, tak ta naše takhle svítí celou noc,pokud osvětlení nevytáhnem ze zásuvky, viditelný to je jen z blízka, takový noční osvětlení. Chci se zeptat jestli to vadí roslinkám nebo rybičkám. Světlo mi připomíná měsíční svit, ale hodně tlumenej :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 15:42 Dussy Re: wayn
Proč ho výrazně nedoporučuješ mám ho 3/4 roku a všechno je v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 07:57 Rossi Re: Roman
To světlo (viz. odkaz) jsem si zhruba před 3 měsíci chtěl pořídit taky, ale nakonec to dopadlo trošku jinak. Zkušenosti s ním nemám, ale proměřoval jsem si ho v prodejně a 120 cm zářivky tam vlezou.

S těmi zářivkami řady 8XX jak radí zkušenější kolegové naprosto souhlasím.
www.akvahumble.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 21:01 Žena popelucha [12] Re: Roman
Tipuju, že to bude ta kratší zářivka. Mám osvětlení Jebo 101 cm a jsou tam 75 cm zářivky. Jinak potvrzuju, co psal wayn, že je tam špatně udělanej vypínač, spíná nulák místo fáze, a proto zářivka slabě svítí, i když je vypnutá. Vyřešila jsem to fíglem, který tu někdo odkázal, totiž připojením přes rozdvojku, a jsem spokojená. Jebo je čínskej asi šmejd, ale poměr cena/výkon je prostě výborný (když je člověk manuálně nezručný), a kromě toho se mi to svítidlo líbí na pohled (mám takové hliníkové, které se dá na plastové nožičky nad akvárko bez krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 20:24 Muž wayn [79] Re: Roman
Světlo JEBO důrazně nedoporučuji: rybicky.net/forum/2260
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 19:22 Muž Norton [109] Re: Roman
Děkuji Petře za reklamu, ale nepřeháněj prosím... :-D :-D
Pro Romana: Bohužel s tímto osvětlovacím tělesem zkušenosti nemám, kdysi jsem od firmy JEBO měl svítidlo pro 11W DZ, provedení nic moc, tlumivka uvnitř napadená korozí již od výrobce, či lépe nevhodného skladování. Klady i zápory toho kterého typu trubic jsou tady na foru probrány dostatečně, takže stačí prohledat... Ale zpět k rozměrům, určitě se ozve nějaký majitel, pokud ne, asi bude nejlepší zajít do "krámu" se svinovacím metrem a změřit. Jen tak "od voka" tipuji na rozměr 105 cm (přesněji 1047mm), dají se sice v tomto rozměru sehnat i standardní 8xx trubice, ale jejich cena je proti 120cm troj až čtyřnásobná. Nejekonomičtěji vychází osvětlení používající ty "nejobyčejnější" rozměry trubic: 60, 120, 150 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 18:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Roman
reakce tímto: rybicky.net/forum/2677… nekupovat reklamolal to a GLA nedoporučuji mají malou svítivost a vydrží malinko méně to jsou mnohonásobně lepší obyč. jedno jaké žnačka řada 8** nejprodávanější je podle ně 840
ale počkěj na Nortona ten ti to vysvětlí líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 16:17 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Roman
Napiš si do internetového obchodu,kde ho prodávají,oni Ti rozměry sdělí,tak jako mě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 16:16 Roman – Osvětlení JEBO
CHci si koupit osvětlovací těleso nad akva JEBO, délka 125,5cm, na zářivku 40W, chci se zeptat, jak dlouhá zářivka mi tam vleze? 40W jsou 105 i 120cm. Chci tam dát zářivky Glo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 08:43 radka Re: Vendí
Osvětlení Jebo se ti do krytu nevejde.Jebo mám a potíže jsem žádné neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:38 Muž wayn [79] Re: Vendí
Měl jsem osvětlení od této firmy a doporučuji ho rozhodně nebrat!
Viz. můj příspěvek: rybicky.net/forum/2260
To světlo jsem reklamoval, u druhého svítila jedna trubice ještě před sepnutím spínače, po jeho zmáčknutí se ozvala rána, zasmrděl čmoudík a tlumivka byla v pánu. Reklamace byla o nervy, podařilo se mi to za 3 měsíce...
Dej tam dvě kuchyňská svítidla třeba od Narvy www.akvarista.cz/… vyjde to i levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 18:51 Muž Vendí [0] – Osvětlení JEBO
Mám možnost koupit osvětlení JEBO MW1-Y15×2.Má mít délku 50cm.Je to kup po netu a můj problém spočívá v tom že nevím výšku toho krytu.Chtěl bych ho totiž nějak vbastlit do mého setového krytu.Délka 60cm výška 10 cm.Jestli se tam vejde nebo ne.Abych ty zářivky nekoupal ve vodě.Jestli s tímto výrobkem máte nějaké zkušenosti prosím poraďte.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3163-osvetleni-jebo