Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Štětičková řasa vs. chemie

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Štětičková řasa vs. chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2017 20:32 R Muž ctibum [6867] Re: visek
To neošulíš lahví Sava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.09.2017 19:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
To je chemie... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 19:21 Muž visek [75] - TetryRe: LiborSprysl
myslim chemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2017 19:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
Světlo, teplo, chemické podmínky v akváriu, nepřekrmování... je je jich hodně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 18:54 Muž visek [75] - Tetry
ktery prostredek pomuze proti rasam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 22:51 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Usine
Václave díky za ten odkaz. Vůbec jsem o něm nevěděl ale metodou pokus-omyl jsem přišel na stejné řešení také. Chemicky snižuji pH a přidávám Řasobijec - podobný Biofloru. A světe div se. Ono to funguje. Kytky začaly růst jako nikdy předtím. Doufám že brzo přejdu z chemického snižování pH na CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 20:41 Sidonius Re: Čistič
...Vodu (cca 1/3) měním a odkaluji každý týden, rostlinek a rybiček je tak akorát, osvětlení taky. Krmím jednou denně tak, aby to ryby sežraly do 2 minut, přihnojuji CO2, akvárko nestojí u okna...
Proč odkalujete každý týden? Co vás k tomu nutí?
Z čeho usuzujete, že "rostlinek a rybiček je tak akorát"? Jestli vám rostliny už 4 měsíce sužuje ruducha, nemůže s nimi příliš počítat - jen živoří. Jestli máte v akva takové extrémy, jako je pomalu rostoucí anubias a na světlo náročný liliovníček, nedivte se, že nestíhají s ruduchou válčit! Staré a poškozené listy pomalu rostoucích rostlin jsou ideálním hostitelem řas.
Jaké další druhy rostlin v akva máte? Na ruduchy platí dostatek rychle rostoucích rostlin, odstraňování postižených listů nebo celých rostlin - jsou stejně ztraceny. Anubiasu můžete pomoci koupelí v roztoku Sava.
A kolik a jakých rybek považujete za přiměřené množství ve 40-45 l vody v akva s živořícími rostlinami?
Vytáhněte ze dna větší špetku kamínků a ponořte je do sklenice s octem. Pokud dno obsahuje vápenec, přihnojování CO2 se bude míjet účinkem.
15W zářivka (navíc speciálka?) se za dostatečné osvětlení dá považovat jen při velké dávce optimismu. (A na ten, jak je patrno z vašeho příspěvku, nemáte nárok.)

SAE je provizorní řešení. A držet tuto rybku v tak malém akva je dost nešťastné...
Nemám žádnou praktickou zkušenost se SAE, ale dostupné informace říkají, že nepohrdne jakýmkoli krmivem, a že ruduchu nijak výrazně nepreferuje. Z toho mi vychází, že bude hodně pracné nechat SAE vyhládnout tak, aby účinně likvidovala řasu a přitom hladem netrpěly ostatní rybky...

Algicidy... Můžete je zkusit. Pokud ale nepříjdete na to, kde děláte chybu, budete je nejspíš potřebovat často...

A teď ještě sláma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 20:39 Usine Re: Čistič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 20:29 Page Re: Čistič
No parmička moc nepomůže, sice rejdí po rostlinách ale moc ji stejně nežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 20:23 Čistič Re: Vip
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak toto přesně se mi v akvárku udělalo. Myslíš, že ta parmička fakt pomůže?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Čistič
jj taky mě trápí zelená štětička, ale akva má jen čistých 34l a pro SAE je dost malé ne? Nebo na to pomohou i neritiny ty mohu sehnat o velkých prázkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:45 Vip Re: Čistič
A kdepak Tě trápí? Na fotkách vidět není, tak to tak hrozné nebude,ne ;-) . Zkoušel jsem se ji zbavit pomocí Algicidu od Dajany. Vůbec to nepomáhalo hmm . Být tebou ani to nepoužiji, tahle chemie bývá dost sajrajt! Neproudí Ti tam moc voda?

Jinak řasožrouta na tuhle potvoru tam skutečně nemáš. Pomáhá SAE - parmička černopruhá. Kdybych neviděl co dokážou ve svým akváriu, ani bych tomu nevěřil.Dva kusy sežeň a bude klid palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:38 Čistič – Štětičková řasa vs. chemie
Už asi 4 měsíce ve svém 54l akváriu marně bojuji s touto hnusnou štětičkovou řasou a ne a ne ji vypudit. Vodu (cca 1/3) měním a odkaluji každý týden, rostlinek a rybiček je tak akorát, osvětlení taky. Krmím jednou denně tak, aby to ryby sežraly do 2 minut, přihnojuji CO2, akvárko nestojí u okna, zkrátka v tomto smyslu nevím co bych měl ještě udělat. Moje údajné ryby "řasožrouty" tahle pochoutka absolutně neláká, takže jsem se dopracoval k rozhodnutí zkusit chemii. V akvaristice mi doporučili přípravek Protalon 707, podle letáku má být dočista neškodný a velice účinný. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3145-stetickova-rasa-vs-chemie