Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousaný anubias

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Okousaný anubias
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 08:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wendy2
Pokud vám vyloženě tak spásají, jak se snažíte naznačit v příspěvku, zkuste trochu pomačkat třeba okřehek... něco těm rybám chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 08:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: LiborSprysl
uff, cpu je spirulinou, chlorelou a dalšími ani neuváděnými druhy řas ve všech možných podobách... všichni neustále tvrdí, že to stačí a nemám přikrmovat čerstvou/mraženou zeleninou, tak teda už nevím :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 08:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wendy2
Je evidentní, že mají nedostatek zeleného. Jinak byste takový problém řešit nemusela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 08:25 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
ahoj,
který druh anubiasu je nejodolnější vůči okusu? Mbuny si dávají barteri a menší druhy ke svačině. Který mám zkusit, že ho do týdne nesežerou? Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:17 R Muž romant [27987] Re: xtrem
Nebo zvážit vhodný krmení, ale obvykle je to tak, že jak ryba jednou zkusí, jenom těžko se přeorientovává na podstrkávaný krmení, když to co se dá okusovat je u huby neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:09 xtrem – tetra cisárska
Mne mlade listy anubiasu zničili 3 samci tetry cisárskej, postupne ju okusovali a nechali tak. Stare listy si nevsimaju. Teraz si zacali vsimat Helanthium tenellum a Ludwigia arcuata. Som sa rozhodol ich dat prec a nahradit inymi rybami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 11:30 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Poškozený listy určitě můžeš ostříhat, popřípadě ttu celou rostlinu rozdělit na několik a nechat si tam třeba jenom jednu. Anubias si dá líbit hodně. Ta Hnědovka je taky řešení a ancistrus mě je nikdy neokusoval. Kryptokoryny jim taky nechutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 11:25 Žena Beastie [320] Re: romant
Čím bych třeba ten anubias měla nahradit, aby to vyhovovalo specifikaci akvária, dalo se přichytit na kořen a sloužilo to jako úkryt čichavcům jako teď ten anubias? ( a ještě aby to ancík nesežral) nějaké kapradí (hnědovka křídlatá ?) nebo kryptokoryna červená
- ta se sice nepřichytí na kořen, ale tak to tam nějak zaonačím

Nebo se vykašlat na nahrazování, stříhat stále ty vrchní listy ( on tvoří nové tak do týdne stejně) a spokojit se s jeho vzhledem? co kdybych ostříhala poškozené listy ( nemyslím všechny)?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 11:14 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Vypadá to, že to akvárko je na ten Tvůj Anubias už malý a proto se chová, tak jak se chová. Co se týká toho okusování ancíkem, tak jestli se to naučil, tak Ti žel bohu, nepomůže už nic jinýho, než toho brusiče dát pryč. Jsou to všežravci a tak mu spíš než tablety s rostlinným krmením zkus dávat něco masovějšího, aby nebyl tolik orientován na zeleninu. Zkus třeba mražený patentky(rozmrazit, propláchnout vodou ateprve potom do akva), nebo kousky filé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 10:56 Žena Beastie [320] – Okousaný anubias
Zdravim. Mě spíš zajímá, jak takovou květinu ošetřit. Mám anubias okousaný úplně pekelně, ještě mi roste nad hladinu směrem ke světlu a musím mu často ustřihova vrchní listy a vůbec se nekošatí.
Fotografie jsou pěkně vidět v mém profilu, nádrž "v práci"

Vzhledem k tomu, že takhle květina je dost držák a bude tu ještě nějaký pátek, chtěla bych mu trošku pomoct aby vypadal k světu. Ancík už dostává ob den spirulinu,takže nemá důvod ho kousat, nerintina se mu vyhýbá a ampulárii už nemám, takže by mu nemuselo nic hrozit

Děkuji za tip
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:57 Muž kortezhugo [983] Re: Bob
...no ja len dodam ze je XY veci co ma Krunyrovec radsej ako anubias...
a to mam v akva cca 80ks teda 2 dospele a ostatne od cca 1-5cm...
...a nieco take ako obzieranie rastlin som nespozoroval - to bi som uz v akva nemal rastlinu ani jednu X-)
ale je mozne ze ked zeru riasy s listov tak sa "prezeru" na druhu stranu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 10:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bob
Jenom aby to byla otíkova práce... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:33 Muž Michal1987 [21] Re: radim
Tiež som mal podobnú skúsenosť. Neritina jednoducho vyliezla na list a obhrýzla ho. Keď som ju dal z listu dole, tak sa to už viackrát neopakovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:13 radim Re: Bob
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku s tou neritinou to neni az tak pravda..
mam v akva 2 neritiny a vykusují mi dírky do echynodoru..jestli to byl mlady list tak ti ho možna sežraly ony
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 13:05 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Bob
No ancík to asi neudělal. Já mám 2 anubiasy a jsem v poho. Nějaké dírky tam sice jsou, ale jinak nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 12:59 Bob Re. radim
Ampularku tam nemam, ze sneku jsou tam jen 3 neritiny a ty by podle vseho rostliny okusovat nemeli. Ancitruse taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 09:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bob
mám je v menším akvárku, taky s anubiasem i jinými rostlinamy, a nikdy jsem si nevšimla že by vůbec rostliny jedli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 09:15 radim Re: Bob
nemas tam treba ampularku? takovy trpaslik by to asi neožral..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:59 Muž dadahop [0] - CichlidyRe: Bob
zdar, mě se nic takového nestalo a to těch anubiasů mám dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:55 Bob – Krunyrovec jednopruhy ozira anubias???
Ahoj, chci se zeptat: muze 1 krunyrovec jednopruhy ( 3 cm) ozrat az na sitovinu cast jinak uplne zdraveho tvrdeho listu anubiasu?
Mam 2 otiky na 240 L a vsiml jsem si ze 1/3 listu anubiasu (ktery je skoro novy) je ponicena az na sitovinu. U ostatnich listu vsech ostatnich rostlin (a to jich mam dost) jsem si niceho nevsiml.
Takovy maly prcek v tak velkem akvarku a ze by znicil zrovna nejtvrdsi list? Stava se toto i vam?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 21:39 Jana Re: petrys
Kdysi jsem měla v akva také péřovce a dělali mi to taky,že vždycky nový ještě ztočený list anubiasu ukousli.Kančíky jsem tam neměla.Když jsem je dala pryč kytky rostli dál bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 10:33 Žena petrys [107] Re: tonik666
dík za reakce, na akvarku cz jsem četla, že nějakému akvaristovi peřovec okusoval výhonky anubiasů, jinak rostlnné složky mají dost, krmím je sakem green a dajanou pet florou
kančíky stejně plánuji dát pryč, chci zkusit nějaké jiné ryby, ale ještě nevím jaké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 10:03 Muž Eff [417] - RostlinyRe: petrys
Hoď tam kancům okurku, možná mají málo rostliné složky v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 10:01 tonik666 Re: petrys
Třeba se nějaký majitel péřovce ozve se svou zkušeností. Ale myslím, že péřovec nemá tlamku, kterou by mohl okusovat kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 09:06 Žena petrys [107] Re: ivan
to je ale zvláštní, mám je už druhým rokem a nikdy to nedělali, okousané listy se začli objevovat až po koupení peřovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 01:39 ivan Re: petrys
Ano,jsou to kančíci,kdo ti okusuje mladé listy.Můžeš jim dávat vločky s řasou,špenát...ale stejně čerstvé je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 20:37 tonik666 Re: petrys
Netipl bych to ani na jednu z těch dvou ryb. Díval jsem se na osazenstvo a tipoval bych kančíky - ti jediní mají tlamku schopnou okusovat. I když možná někdo potvrdí jinou zkušenost. U mě se jako odborníci na anubias projevily tetry císařské. Okusují i tetry krvavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 19:33 Žena petrys [107] – okousaný anubias
Ahoj, mám dotaz, občas se mi stane, že nové výhonky anubiasů jsou okousané, mám podezření na peřovce synodontis velifer, ale možná by to mohla být přísavka thajská. Co vy na to? Jak tomu zabránit, baští tyhle ryby i plátek okurky nebo tak něco???
Za odpovědi díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3120-okousany-anubias