Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předřadné jednotky od Arcadie

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Předřadné jednotky od Arcadie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 15:05 Muž isamik [180] Re: Norton
Ja mam silikonem prilepenou plastovou trubku z bublifuku k hlave, a filtr musi stat kolmo, kdyz to bylo ze sikma tak silikon tlak "nacucany" molitanovy kostky (10x5x4cm) nevydrzel. Pripadne jestli se bojite prasknuti plastu, je dobre ostrymi vrtacky postupne diru zvetsovat, klidne bych zacal na 1mm a postupne diru zvetsoval. Pripadne je tu i ta tavna pistole :-) S tou zkusenost nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 14:17 Muž Norton [109] Re: Sykorka
No právě, silikon na plastu moc nedrží, lepidla zavrhněmež kvůlivá organickým rozpouštědlům... Ty úhledné šrouby vypadají nejlépe... Nebo zkusit držáčky přilepit "tavnou pistolí". hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 13:45 Sykorka Re: isamik
no, jasně, taky se bojím toho, že to neodolá tlaku při výměně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 12:19 Muž isamik [180] Re: Sykorka
Ikdyz je to otazka pro Nortona pokusim se odpovedet. U akvarijniho silikonu se uvadí teplota do 180°C takze tepene ucinky by bylo mozne vynechat. Trubici by ten silikon podle me udrzel, ale slo by to o tak by ten spoj byl namahany pri vymene trubice. S lepidlem bych to moc nezkousel, z duvodu vyparovani ruznych jeho slozek do vzduchu. A pred pripadnym lepenim silikonem doporucuji zdrsnit povrchy lepenych ploch smirkovym papirem (cca 400 hrubost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 12:04 Sykorka Re: Norton
Díky to zní celkem dobře.Myslíš,že by to fungovalo kdybych ty držáky trubic přilepil ke krytu silikonem, nebo lepidlem? Přeci jenom se mi nechce do krytu vrtat, to se bojím,že by mi kryt prasknul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2007 11:57 Muž Norton [109] Re: Sykorka
Sykorko a co vyrobit plechové (plastové) držáky do kterých uchytit přímo trubici? Něco podobného:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 11:44 Sykorka
Tak jsem zakoupil předřadné jednotky od Arcadie.Mam trošku problém s uchycením patic.Z důvodu místa nemůžu použít orginální příchytky. Nemá někdo z Vás nápad jak by to šlo vyřešit? Napadá mne to přilepit pomocí silikonu, ale když to udělám, budu to muset při každé výměně zářivky znova zadělávat silikonem... díky za každou radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 21:48 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Sýkorka
jsem měl rozdělaný atman na 18 a 25W,pokaždý jiný předřadník,ale na 25W jsem šoupnul 18W trubici po sražení patic k sobě.V pohodě,ale teď to zrovna nepoužívám.Takže to jde.pro sychr bych dal blízko chlazení,kdyby se to přehřívalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2007 14:22 taky akvarista Re: Sýkorka
Neboj, fungovat to bude normálně X-) 15W a 18W není rozdíl. Jednotky na 30W jsou běžně určeny pro 25-30W a taky to jede normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 14:18 Sýkorka Re: Norton
Díky za odpověď, kontaktovat prodejce můžu, ale i z jiných zdrojů na netu jsem zjistil, že to fungovat bude, tak si myslím, že v tý životnosti nebude velkej rozdíl... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 13:26 Muž Norton [109] Re: Sykorka
Nuže, fungovat to bude určitě. Akorát by teoreticky byla snížena životnost trubice. Proč teoreticky? Nejsem si totiž 100% jist, zda "maníci od Arcadie" náhodou nemontují stejnou tlumivku do jednotek 14/15W a 18W... A což takto kontaktovat prodejce a domluvit výměnu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 12:36 Sykorka – Předřadné jednotky od Arcadie
Zdravím,

a zaroveň prosím o radu. Omylem jsem si objednal předřadnou jednotku na 18W, asi jsem se unáhlil,protože mám akvárko 54l klasický akvaset na zářivku 15W (45cm). Obchodník mi tvrdí,že když tam dám zářivku na 15W, že to bude fungovat. Tak se chci zeptat na Váš názor...má s tím někdo zkušenosti ??předem díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 961x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3118-predradne-jednotky-od-arcadie