Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Powerhead 1212

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim Powerhead 1212
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2023 07:40 Žena Starka [204] Re: vlka
Fotka k příspěvku Chtěla jsem mít hodně filtrační hmoty. Tak jsem vzala molitan ppi 30 (invital nabízel jen tuto hrubost) a rozměr 24x10x10 cm. Výška akva je 30 cm.
Molitan má výšku 15 cm.
Teď jsem to měřila a hlava s molitanem má 24 cm na výšku. Z měření jsem vynechala "redukci průtoku", tedy měřila jsem to do výšky "koule".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2023 22:56 Muž Jozef [311] Re: vlka
rozměry hlavy čerpadla - 9,5 / 11 / 11 cm (š/h/v) - popis na Invital
Väčšiu/vyžšiu ako 15cm tam nedáš aby netrčala z vody. Teda 15cm a keď bude treba nejaký cm urežeš. Hrubosť by som vybral strednú, ak nie sú špecifické požiadavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2023 20:37 Muž vlka [3426] – ...dotázek...
Mám 25 cm vysoký vodní sloupec a kdybych chtěl použít hlavu Eheim Powerhead 1212, jak velkou kostku z molitanu a jaké ,,hrubosti,, použít...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 16:35 Žena petrys [107] Re: Silva
spokojená jsem, slyšet je jen pokud povolím škrtítko na vzduch, tak to sou pak slyšet ty bubliny, ale byl celkem silný i na mejch 112l, takže jsem musela na výpust namontovat hadičku, kterou jsem do půlky vyřízla, takže proud vody teď jde spíše nad hlavici a v akva už voda tolik neproudí a je to ideální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:52 Silva Re: petrys
Ahoj, můžu se zeptat, zda máš tu čerp. hlavu powerhead a jaká je spokojenost příp.?? Hlučnost?? Uvažuji o ní taky, mám ale jen 84 l, tak nevím, jestli není na to moc silná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:32 Frigo112 Re: Energizer
ano, ten filter mam a je moc dobry, mne vobec nebzuci, je uplne tichymä, ale nejak sa odlepuju prisavky, ale to sa da lahko vymenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 16:34 Energizer – help
Ahoj vybírám nový filtr do 54 litrového akva.Poradili vy jste mi nejaký ??Přemýšlel jsem o EHEIM Aquaball 2208 30-60L. Díky za odpovědi X-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 16:08 Žena petrys [107] Re: Štěpán
já chci kupovat jen tu hlavici powerhead 1212 a tam si pak dám molitan. kostku, ta hlavice by měla být stejná jako u aquaballů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 15:59 Štěpán Re: petrys
Eheim aquaball v sobě má dosti málo filtrační hmoty, ale zkušenosti s ním nemám žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 15:31 Žena petrys [107] Re: miklaras
dík za reakce, jestli-že je čerpadlo stejné, jako u eheim aquaball, tak mám další dotaz: jak jste spokojeni vy, co máte eheim aquaball?
díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 18:11 miklaras Re: petrys
Když tu čtu všechny ty potíže s filtry, mám jen velmi nepatrný a vpravdě laický dodatek. Kdysi mi bratr dal úplně obyčejný závěsný Aqua Clear :-( . Ošklíbla jsem se a založila ho na horší časy. snažila jsem se najít ten nejlepší filtr, vyzkoušela kdesi cosi a nakonec, ve chvíli nouze vybalila starý, otřískaný Aqua Clear. Nové filtrační hmoty a tradá. voda čistá, trochu hlučí, ale ne víc, než běžné filtry, jednou za 14 dní propláchnu molitany, když se potřebuji zbavit léčiv, vložím do něj filtrák s uhlím a je mi blaze :) . Pravda, pohybuji se v intencích 120l akva, alena tenhle filtr nedám dopustit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 21:00 Muž wayn [79]
To čerpadlo je stejné jako u filtrů Aquaball: www.eheim.cz/… a těch jsem tu viděl dosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 20:30 Žena petrys [107] Re: Josee
dík za reakce, teď mám v akva aquael fan 1, je tichý, ale způsobuje vibrace, které jsou večer slyšet, ani mi to neva, už jsem si zvykla, ale když už chci nový filtr, tak kvalitní, značkový, výkonný, spolehlivý a tichý, myslím, že eheim powerhead 1212 by mohl odpovídat mým požadavkům, ale je to asi novinka, protože sem zatím neviděla, že by ho někdo měl, samozřejmě je také cenově dostupnější, než ostatní eheim filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 22:19 Muž Josee [23] Re: petrys
Čau. Tady jsou mé zkušenosti X-)
Měl jsem ho v provozu cca 1 rok. Co se spolehlivosti týče - nebyl s ním nejmenší problém. Vlastně jeden byl - používal jsem ho v kombinaci s 2l polyuretanovou kostkou, za níž uvízla ne jedna rybka..to jediné mi na tom opravdu dost vadilo :-| , jinak to celkem chvalitebně zvládalo utáhnout moji dvoustovku..
Co se hluku týče, tak mám celkem rozporuplné zkušenosti..aqua mám hned vedle postele, takže jsem byl hned na ráně..dost to záleží na tvé náladě a na stavu, v jakém ho budeš udržovat..
Při dobré náladě to bude jako ševelení jarní břízky, ale když budeš chtít klid, tak se může stát, že budeš skřípat zubama..já jsem dost háklivej, takže jsem si nakonec nastavil časovač a při usínání jsem ho nechal hoďku a půl vypnutý - pak už mi nevadil.. ;-)
no, je to na tobě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 21:16 Anonym Re: Štěpán
To je pravda, ale mě docela sympatické jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 21:15 Štěpán Re: petrys
Ne všem lidem jsou sympatické vnější filtry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 21:11 Anonym Re: petrys
kup si vnější filtr tetratec ex 700, je fakt tichý a stačí i na 160l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 19:27 Žena petrys [107] – Eheim Powerhead 1212
Ahoj, napište prosím někdo, jaké máte s tímto čerpadlem zkušenosti. Chci jej do 112l akva, ale dobudoucna plánuji tak 160l. Akva mám v místnosti, kde spím, takže ocením tichost.
Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1387x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3099-filtr-eheim-powerhead-1212