Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň v krmivu

 

NápovědaFórum » Krmení  

Plíseň v krmivu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:02 Muž gonza [3] - CichlidyRe: Ipetr
vyndej to vsechno a staci jak rika Robča08 1 tableta za 2 dny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:57 Muž Ipetr [1] Re: gonza
A co s tím, odstranil jsem to, mám provést nějaké opatření a nebo mám počkat jestli se to uklidní? Vzniklo to jen na tom krmení, jinde to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:51 Muž gonza [3] - CichlidyRe: Ipetr
100% plíseň no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:29 Muž Robča08 [3] Re: Ipetr
no to bude asi podle mě plísen, krmíš je moc. rači je tak nekrm, stačí 1 tableta aj až klidně za 2 dny,. oni požírají i řasy atak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:28 Muž Ipetr [1] Re: Sid
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka, krmení které spadlo vedle Sedoulka japonského (Ophiopogon japonicus) dokonce poškodilo jeden list. Jí vím, Ophiopogon japonicus se do akvária nehodí i když paní v prodejně tvrdila něco jiného. coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ipetr
Krmíte moc. Pak si pochutnávají plísně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:22 Muž Ipetr [1] – Bílý povlak na krmení pro čističe.
Fotka k příspěvku Protože začínáme a nemohli jsme to bez rybiček vydržet, (já vím, začátečnická chyba) tak jsme pořídili tři čističe (Ancistruse). Bylo nám doporučeno každému denně vhodit 2 lentilky krmení Vipachips (Sera). Dnes ráno jsem jim hodil pouhé dvě, minulé co jsme jim hodili nesnědli a odpoledne vypadali viz foto. To je normální že se na tom krmení udělal takový bílý povlak? Raději jsem je hned odstranil.

Dík za názor. X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 22:46 Muž Diego [72] Re: fishinqa
Nejhorší problé je,když se na rychlo a na delší dobu někam jede a dá se za úkol např. rodině aby krmili rybičky,po návratu samozřejmě plný dno poloplesnivých vloček,někdy za kytkou vzadu mrtvá rybička apod.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:28 Usine Re: fishinqa
Pozor na to, když krmíte suchým krmením. Musí být v suchu jinak se do něj dostane plíseň a ryby začnou zničeho nic chcípat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:20 fishinqa – Mali ste niekedy problém s krmením???
ahoj Ahoj všetci ahoj

Mali ste niekedy problém s kŕmením??? Ak áno tak môžte písať rady tým čo majú

Zdravím :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 18:45 astr443 Re: Eff, Roman
Ďakujem všetkým za postrehy a rady. Situácia sa výrazne zlepšila. Predvčerom som odsal posledné (viditeľné) zvyšky plesnivejúceho krmiva a ďalšie sa tam už "netvorí". Bude to dôsledok toho, že som rybkám znížil prídel krmiva a aj neonky už začali normálne žrať. Keď spočiatku len pozerali na krmivo, teraz sa o neho doslova bijú a ledva niečo spadne až na dno pancierničkom. Ešte raz vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 14:54 Muž Roman [100] - CichlidyRe: astr443
toto krmivo je docela plné tuků, použil jsem ho jednou k cichlidám ve velké velikosti a moc jim nejelo.nakonec se stalo součástí krmiv na rybolov, tam to docela vábilo ryby z celého okolí.Jinak se jedná vesměs o pstuhové granule.To co jsi měl jako nejjemnější velikost je pro jejich potěry.Vysoký obsah tuků slouží k rychlému nárustu váhy pro trh.Pokud chovatel nevlastní velké dravé cichlidy, tak bych tyto krmiva nijak nedoporučoval.Jsou vyráběna pro studenovodní druhy ryb pro sádky a ne do teplé vody domácích akvárií.Tam se taky vysvětluje rychlé zaplísnění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 20:09 astr443 Re: Eff
Zdá sa, že už začínajú žrať aj neonky :-) Dnes som dokončil prezentáciu našej nádrže, aby ste vedeli o čom sa bavíme. Teším sa na vašu konštruktívnu kritiku a námety na zlepšenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 14:33 Muž Eff [417] - RostlinyRe: astr443
Tak to bude dobrý, uvidíš že časem to bude lepší a lepší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 14:23 astr443 Re: Eff
Vďaka za reakcie. Granulky som dnes skúsil najprv namočiť a potom klesali ;-) Pancierničky normálne žerú, len neonkám sa akosi nechce (trochu si zobnú, ale zdá sa mi to málo). Test na NO2 nemám, ale sú tam krevetky, ktoré by mali byť na dusičňany citlivé a tým sa darí dobre. Rastlín je tam myslím až-až (aj rýchlo rastúce) a boli tam už asi 2 týždne pred rybami. Dnes som odsal z dna zvyšky potravy, tak uvidím čo sa bude diať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 09:44 Muž Eff [417] - RostlinyRe: LuXy
Tak tak, soráč, překlep, to by dopadlo strašně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 09:29 LuXy Re: Eff
nie 1 mg/l ale 0,1 mg/l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 09:09 Muž Eff [417] - RostlinyRe: astr443
Akvárko je ještě čerstvé a pořádně se ti nerozjela nitrifikace. Kdybys to tak nechal, asi by za pár týdnů bylo po problému, ale každopádně by bylo dobré změřit obsah NO2. Pokud je vyšší něž 1 mg/l, ryby by v takovém akvárku ještě neměli být. Pokud bys chtěl tento proces urychlit, asi je nejlepší zajít do nějaké prověřené akvaristiky a nechat si do sáčku vymáchat filtr z nějaké jejich nádrže. To pak vyleješ do svýho akvárka.
Doufám, že mě za tuto radu nebudete kamenovat, myslím, že je to lepší než nějaká chemie.
Druhá věc ne mít v akvárku hodně rostlin. Těch by tam mělo být dost už před vypuštěním ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 07:43 blek Re: astr443
Krmivo, které ryby nesežerou do 5 minut nemá v akváriu co dělat. Zvlášť v takhle čerstvém.
Pokud ryby nežerou, bude něhde nějaký problém, např. chronické přiotrávení NO2??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 06:14 Žena katunka [158] Re: astr443
Granulky si předem namoč, až nabobtnají tak budou klesat ke dnu hned ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 21:26 astr443 – Plieseň na krmive?
Mám akvárium založené 3 týždne, pričom ryby tam sú necelý týždeň (pancierničkovia a neonky). Na kŕmenie používam 2 druhy: vločkové Tropica Basic (DajanaPet) a granulky Skretting (Sýkora, Plánice, veľkosť B1). Granulky som kupoval na akva-burze ako doporučené pre pancierničkov. Problém je, že keď krmivo nasypem na hladinu tak neklesne a nikdo ho tak nežerie, ani neonky. Na druhý deň je okolo každého kúsku taký chumáčik, ktorý vyzerá ako plieseň. Je to možné? Momentálne kŕmim tak, že krmivo zoberiem medzi prsty, ponorím ich pod hladinu a tam krmivo "namrvím". Takto klesá hneď ku dnu a občas ho niekdo aj žerie. Ako je to s tou plesňou? Ďakujem.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3066-plisen-v-krmivu