Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plovoucí rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plovoucí rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.05.2021 22:29 Žena tramtra [3202] – Ta nejmenší - Wolffia arrhiza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Drobničku jsem zkusila po delší době i v malém akváriu a daří se jí skvěle. Doteď jsem ji měla jen ve vázách na oknech. Při údržbě akvária není moc příjemné, jak se strašně chytá na ruce...tak se teď učím s dlouhými nůžkami a dlouhou pinzetou obstarávat údržbu a do vody sahat minimálně. Ve větším akváriu ji určitě mít nebudu, tam mám ráda ruce ponořené. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 17:22 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: afc1886, vaclav
Fotka k příspěvku Mám pistie asi rok a půl, možná i déle, v jedné sklenici od okurek. V nádrži se jim k vůli vysoké vlhkosti vzduchu pod krytem nedařilo, tak jsem je nechtěl vyhodit a dal je sem. Tady kompletně zarostly hladinu. Sklenice je na parapetu okna, od rána někdy do jedné odpoledne na ni svítí slunce. Vodu tam dávám z nádrže nebo dokonce s odpadem po vyždímání molitanu z filtru, měním ji tak třikrát za uherský rok, když už je úplně zelená. No a mám vypozorováno, že dokud je voda průzračná, tak rostliny rostou rychleji nahoře a kořeny mívají krátké a teprve když voda zezelená ( = řasy vyžerou zbytek živin), tak začnou intenzivně růst i kořeny.

Taky mám vypozorováno, že mnoho rostlin má větší listy, jsou-li pěstovány v pokoji, než když jsou venku na přímém slunci... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 14:39 R Muž afc1886 [14695] Re: Hopri
Přesně jak píše Václav, takto vypadá rostlinka které se daří a ne že trpí. Až bude "trpět hlady" tak uvidíš jak o ty kořínky příjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   02.11.2020 10:23 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
Já bych řekl že je to spíše obráceně ryb je tam celkem dost a rostliny proto bují a mají dlouhé kořeny (které nikdo nežere) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 09:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Hopri
To znamená, že máš ve vodě málo dusíkatých látek a rostliny prodlužují kořeny ve snaze ještě nějaké někde v té vodě najít. Můžeš zvýšit počet ryb, krmit naprázdno nebo tam občas v rozumné mířě přidat nějaký biologický odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 23:41 Muž Hopri [476] – Dlouhé kořeny Pistie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v poslední době mi plovoucí rostliny (Pistia) hodně spustily kořeny viz. foto. Čím to může být? Co s tím, mám to zkracovat nebo nechat být? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2020 14:46 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip58
V atlase najdeš kolonku "Roste v nádrži" když na ní klikneš vyjede ti seznam akvárií kde byla nebo ještě je. Stačí se pak dotyčného zeptat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 09:20 Muž Filip58 [17] – Hygroryza aristata
Ahoj, má někdo zkušenosti s touto plovoučkou? rybicky.net/atlasrostlin/hygroryza_aristata Moc informací jsem k ní nenašel. Čerstvě jsem si jí pořídil u Rataje, tak sonduju, jak rostla ostatním. Mně plovoučky moc nejdou, pistie mi po čase odešly. Hygroryzy, co mi přišly, vypadají krásně, ale překvapilo mě, že nemají žádné kořeny, přitom dle fotek na netu by měly do vody kořeny pouštět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2020 21:22 Žena tramtra [3202] Re: Motas
Ahoj, čím víc světla, tím víc se listy vybarví (až skoro do červena), u Hygrophil a nejen u nich, je to naprosto běžná věc, nic na závadu, naopak mnohdy žádaná a atraktivní. Jestli se ti to nelíbí, klidně ji můžeš trochu přistínit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 20:43 Muž Motas [38] – Mám využít nějakou plovoucí rostlinu?
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám v nádrži Hygrophila corymbosa a mám pocit, že když vyroste moc blízko v hladině, tak je intenzita osvětlení moc silná a konce listů začínají hnědnout (viz. foto).
Myslíte, že moje domněnka je správná?
Napadlo mě, že bych to vyřešil plovoucí rostlinou nad comrymbosou, zbytek akvária se zdá být OK. Pokud ano máte doporučení jakou rostlinkou to přikrýt?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 06:58 R Muž Anthrax [4786] Re: Veverca
Ahoj, zkus dát fotku. Sem: rybicky.net/forum/13192 Ať víme o jaké rostlině je řeč. :-)
Pokud je to stonková rostlina, tak by růst zasazená mohla.
Jestli ti poroste konkrétně u tebe, to nelze říct dopředu nikdy na 100 %. Každé akvárko je jiné. I když u nenáročných rostlin je šance na úspěch daleko vyšší než u těch náročnějších. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 06:30 Veverca
Dobrý den,
Mám v akváriu plovoucí rostlinu (vypadá asi něco jako Hygrophila difformis)
Pořád mi padá dolů. Na internetu jsem viděla že ji spíše zasazují. Když ji zásadním, poroste mi??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2019 07:22 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Rostlina se nesmí obarvit to by byla asi konečná, pouze u kořenů to neplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 07:20 Muž Papik [617] Re: ctibum
Barva starého fialovo-růžového pijáku. Někdy trochu víc, když mi ujede ruka. Předpokládám správně, že rostlina zhnědne, jako hnědnou kořínky při máčení u jiných rostlin?
Dá se po lázni nějak jednoduše zjistit, že je v háji nebo musím čekat delší dobu, jestli začne růst?

Dostal jsme s okřehkem omylem dva 3 cm kousky růžkatce. Všechny "listy" byly hnědé a opadaly, ale stonek zůstal zelený a na konci bylo malé zelené poupě, které se navíc pomalinku zvětšuje. Neuvěřitelný, počítal jsem, že to nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2019 07:16 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Máchám v něm všechny rostliny a je pravda že když na ně zapomenu tak i celý den ale na ty jemnolisté a křehké si dávám pozor tak max hodinu dvě. Asi by to ale vydržely i déle. ¨
rybicky.net/forum/12011-plostenka
rybicky.net/forum/207-hypermangan :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 07:13 R Muž ctibum [6923] Re: Papik
Mně to přežil. Záleží, jak silný roztokpoužiješ. Zkus to nejdřív na malé kousku, pokud si nejsi jistý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 06:59 Muž Papik [617] – Ceratophyllum demersum
Přežije růžkatec máchání v hypermanganu? Běžně v něm všechny nové rostliny máčím 12-24 hodin, ale u téhle jemnolisté plovoučky bez kořenů si nejsem jist, tak abych jí nezlikvidoval.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 00:11 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Paul
Jo, jo, je to tak trochu plevel. Pak tedy viz reakce NHKG níže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 23:44 Muž Paul [2] - AsieRe: hrochy
Mam jich tam plno :-) Stíní ostatním kytkám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 23:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Paul
Pokud použiješ vodu z akvária a dáš ji na okno kde svítí slunko, tak ji takto můžeš i množit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 23:35 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Paul
Úplně nerozumím tomu, proč ji dáváš pryč. Tvůj Bojovník by ji rozhodně uvítal. Osobně bych ji v nádrži nechal. Rozmysli si to. Že stíní, to může být výhoda třeba i kvůli případným řasám. :-)
Pár dní mimo určitě vydrží. Dal jsi ji do vody z akvárka? To by jí bylo líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 22:39 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat, jestli takhle rostlina vydrží 2 dny.. musel jsem ji vyndat z akva, protože stínila ostatním a v pátek půjde do jiného..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:42 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:41 R Muž romant [27987] Re: Honza07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:38 Honza07 – Rada
Ahoj poradil by jste mi nějakou plavocí roztlynu z věčíma lístkama :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2015 21:34 Muž doubler [80] Re: navik
moje pistie taky vypadají trochu jinak, než vídám na fotkách.. Tak jsem si jednou vzal od známého pár rostlinek, které byly přesně takové, jaké je znám z obrázků - po dvou měsících už vypadají skoro stejně jako ty "moje". Holt každé akvárko je originál a rostlinky se asi přizpůsobují danému prostředí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2015 20:17 Muž navik [908] - SumciRe: Johan
Tak v tom pádě vypadá jinak než si ji pamatuji a děkuji oběma za určení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2015 18:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: navik
ale je... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 15:02 Muž navik [908] - SumciRe: ivaha
Pistii jsem v minulosti měl, ta to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2015 22:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: navik
Pistia.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 22:27 Muž navik [908] - Sumci – název??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradil by mi někdo o jakou se jedná plovoučku? Nepodařilo se mi ji určit ani po pátrání - znalci přes rostlinky snad budou chytřejší...
Pro porovnání velikosti v pravém rohu Salvinia minima
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Speed
V podstate tieto
rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima
Potom môžeš túto a nemusíš ju mať na dne, ale ako plávajúcu, vie byť na hladine krásna
rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans
A úplne nenáročná je táto
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Velmi se mi osvedcuje to rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum , bojovnicak si pod listy rad stavi penove hnizdo. Jen to chce pohlidat, aby to nezarostlo moc velkou cast hladiny, proste to obcas vyhazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Speed
Asi najnenáročnejšia je Lemna minor (okřehek / žaburinka). Lenže je to burina, ktorej sa potom nedá zbaviť (je príliš malá a nalepí sa na všetky hadice, pinzety, ..., úplne všade) a neodporúčam ju. Lepšia je Salvinia, i keď má náročnejšie požiadavky. Pistia je už iná kategória, nie pre malé akváriá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Speed
Nejdřív k těm rostlinám. Mám zkušenost s pistii, okřehkem a limnobiem. Tyhle jsou dobrým indikátorem koncentrace NO3 v nádrži. Aby dobře rostli, musí být ve vodě dostatek dusičnanů (alespoň 10 mg/l). Ne každá vodovodní voda obsahuje dostatek dusičnanů. Jestli porostou jen s těmi výměnami vody, bude to fajn. Jestli neporostou, můžeš jemně přihnojovat pomocí KNO3 (třeba dodat 10 mg/l týdenně). KNO3 se prodává buď jako složka PMDD nebo jako Sanytr v drogerii.

OT: V těch 30 litrech bych byl velice opatrný s chovem tří bett spolu. Je to risk, jestli se nesnesou, bude z toho rybí yakuza a rybky nebudou v bezpečí. Akvárium bude muset být silně zarostlé, aby tam byl dostatek úkrytů a aby na sebe ryby nutně pořád neviděly. Do takovéhoto objemu bych volil raději jen jednoho samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 11:33 Speed Re: cezarmilan
Vďaka za radu ;) nevedel by si ešte poradiť ktoré z tých plávajúcich rastliniek sú menej náročné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Speed
Doporučil by som ti kúpiť nenáročné plávajúce rastliny a meniť v akva častejšie 1/3 vody a živín budeš mať dostatok i bez pridávania hnojivka. Predsa i v pitnej vode je niejaké percento dusíka. O ostatné sa postarajú rybky a neskonzumovaná potrava, fosfór napríklad.
Pozor! pri výmene vody, aby dolievaná voda mala rovnakú teplotu ako voda v akváriu. Labyrintky sú predsa len labyrintky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:36 Speed – Hnojenie plávajúcich rastlín
Potreboval by som poradiť ohľadom hnojenia plávajúcich rastlín založil som 30l akva pre Betty samčeka a dve samičky chcel by som im zakúpiť nejaké vhodné plávajúce rastliny len neviem akým spôsobom ich dohnojovať.Nevie mi prosím vás niekto poradiť ? Dík ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:54 Muž DANMAZUR [20] Re: Štefan
No na druhou stranu se to tam nevleze,protože díry na kable jsou vpravo a na nalezato by to slo z 70%vidět i když echinac vyroste(časem)pořád to půjde vidět a navíc by šlo v akva vidět 15cm kablu jak leze ode dna nahoru do rohu.To radši nechám jak je a zkusím to rostlinami(až vyrostou)co nejvíce zakrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:36 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Tak toho bych se nebál, takový horko tam zas nebude. A pokud to nechceš riskovat, tak aspoň na levou boční stěnu, proti výpusti filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:27 Muž DANMAZUR [20] Re: Štefan
Taky mě to napadlo,ale sežehlo by mi to listy echinodorusu.Mám tam vzadu dva malé co až vyrostou daruju.A taky bych mohl trochu přijít o mokřanku mnohosemenou.Takže by to nemuselo dopadnout nejlíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:04 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Souhlasím s Turbinkou, ale při pohledu na tvou fotku bych měl jednu malou připomínku. To topítko přesuň na zadní stěnu, schovej ho za rostlinky a dej ho naležato. Jednak bude více schované a tak méně rušivé, ale hlavně proud z filtru ti bude lépe roznášet ohřátou vodu a tak zajistí rovnoměrnou teplotu v celém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 13:34 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Jestli si tam našla místo egerie, voďankovec jistě taky ano Je to jedna z mých nejbezproblémovějších plovouček, roste pomaleji než ostatní, což je fajn, protože nemusíš pořád umravňovat hladinu, aby měly rostliny pod nimi světlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 13:29 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Filtr mám nastavený na 50litrů viz foto.Když jsem nechal volně plavat doušku doplavala do rohu a tam zůstala viz foto.Myslíte že b tom rohu by se dala pěstovat vodankovec vzplývavý(limnobium laevigatum)?Omluvte kvalitu fotky.V prezentaci mám vysvětlení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:05 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Aforte
Mám ji ve všech (4) nádržích a je fakt, že je hodně křehká, ale zase pokud použiješ rampu a nepereš to pod tlakem k hladině, vydrží pohromadě. Občas drobné kousky sesbírám sítkem a je klid. Je to vždy něco za něco. Pro kreativní práci výtečná rostlinka, ale je potřeba se o nádrž pak více starat. Zahrádka je také hezčí tím více, čim více se zbavuješ plevelu a prostě, dáš ji více péče. Ale je to na Danmazurovi, pro co se pak sám rozhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Štefan
On chce plovoucí a tuhle bych rozhodně nepoužil. Proud to rozseká a riccia se dostane do celého akva. Pak už ji neodděláš. Já ji v mé 54ce nemám už cca 5 měsíců. Ob den ji vytahuji z rostlin a furt tam je.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:56 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Já bych pro změnu doporučil rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans Nenáročná plovoučka, která se dá pak i přichytit na dekoraci a vypadá to moc zajímavě. Pokud ji přivážeš třeba na kus nerezového plechu, lze z ní udělat krásný kobereček do popředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Mně jde pistie i v silnějším proudu. Samozřemě si ty plovoučky, jak píše Turbínka, najdou nějaké klidnější místo. Většinou to bývá v rozích. To je ale ten problém, kdy ti zastíní jedno místo a zbytek je bez plovouček.

Ten okřehek je fajn. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:46 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Víš, ono každou plovoučku svým způsobem filtr rozežene, máš-li ho nastaven tak, aby proudil na hladinu. Ale většinou si provoučky najdou nějaké klidnější a tišší místo hladiny kde se usídlí :-) Nejspíš bych tam asi nedávala pistie jak píše Aforte, chtějí vážně klid až stojatou vodu, silný proud jim může i kořeny poškodit, ale poohlídla bych se po salviniích nebo po voďankovci (limnobium). A pokud chceš vážně nenáročnou plovoučku, která vydrží i silnější proud pak doporučuji okřehek, ale pozor, je to mor a musíš jej často usměrňovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Pokud je plovoucí, tak filtr rozežené každou. Co je třeba někde upevnit? Jinak mám dobrou zkušenost s limnobium a pistií. Jejich dlouhé kořeny se nějak přichytily k vysokým rostlinám u hladiny(microsorium), obmotaly se a držely. palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2959-druhy-plovoucich-rostlin