Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plovoucí rostliny

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plovoucí rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2019 07:22 R Muž vaclav [10578] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Rostlina se nesmí obarvit to by byla asi konečná, pouze u kořenů to neplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 07:20 Muž Papik [81] Re: ctibum
Barva starého fialovo-růžového pijáku. Někdy trochu víc, když mi ujede ruka. Předpokládám správně, že rostlina zhnědne, jako hnědnou kořínky při máčení u jiných rostlin?
Dá se po lázni nějak jednoduše zjistit, že je v háji nebo musím čekat delší dobu, jestli začne růst?

Dostal jsme s okřehkem omylem dva 3 cm kousky růžkatce. Všechny "listy" byly hnědé a opadaly, ale stonek zůstal zelený a na konci bylo malé zelené poupě, které se navíc pomalinku zvětšuje. Neuvěřitelný, počítal jsem, že to nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2019 07:16 R Muž vaclav [10578] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Máchám v něm všechny rostliny a je pravda že když na ně zapomenu tak i celý den ale na ty jemnolisté a křehké si dávám pozor tak max hodinu dvě. Asi by to ale vydržely i déle. ¨
rybicky.net/forum/12011-plostenka
rybicky.net/forum/207-hypermangan :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 07:13 R Muž ctibum [4740] - Snažím se to nezahubit...Re: Papik
Mně to přežil. Záleží, jak silný roztokpoužiješ. Zkus to nejdřív na malé kousku, pokud si nejsi jistý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 06:59 Muž Papik [81] – Ceratophyllum demersum
Přežije růžkatec máchání v hypermanganu? Běžně v něm všechny nové rostliny máčím 12-24 hodin, ale u téhle jemnolisté plovoučky bez kořenů si nejsem jist, tak abych jí nezlikvidoval.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 00:11 Muž hrochy [189] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Paul
Jo, jo, je to tak trochu plevel. Pak tedy viz reakce NHKG níže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 23:44 Muž Paul [2] - AsieRe: hrochy
Mam jich tam plno :-) Stíní ostatním kytkám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 23:36 Muž NHKG [3687] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Paul
Pokud použiješ vodu z akvária a dáš ji na okno kde svítí slunko, tak ji takto můžeš i množit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 23:35 Muž hrochy [189] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Paul
Úplně nerozumím tomu, proč ji dáváš pryč. Tvůj Bojovník by ji rozhodně uvítal. Osobně bych ji v nádrži nechal. Rozmysli si to. Že stíní, to může být výhoda třeba i kvůli případným řasám. :-)
Pár dní mimo určitě vydrží. Dal jsi ji do vody z akvárka? To by jí bylo líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 22:39 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat, jestli takhle rostlina vydrží 2 dny.. musel jsem ji vyndat z akva, protože stínila ostatním a v pátek půjde do jiného..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:42 R Muž vaclav [10578] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:41 R Muž romant [27538] Re: Honza07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:38 Honza07 – Rada
Ahoj poradil by jste mi nějakou plavocí roztlynu z věčíma lístkama :)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2015 21:34 Muž doubler [78] Re: navik
moje pistie taky vypadají trochu jinak, než vídám na fotkách.. Tak jsem si jednou vzal od známého pár rostlinek, které byly přesně takové, jaké je znám z obrázků - po dvou měsících už vypadají skoro stejně jako ty "moje". Holt každé akvárko je originál a rostlinky se asi přizpůsobují danému prostředí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2015 20:17 Muž navik [861] - SumciRe: Johan
Tak v tom pádě vypadá jinak než si ji pamatuji a děkuji oběma za určení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2015 18:29 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: navik
ale je... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 15:02 Muž navik [861] - SumciRe: ivaha
Pistii jsem v minulosti měl, ta to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2015 22:57 Žena ivaha [2727] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: navik
Pistia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 22:27 Muž navik [861] - Sumci – název??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradil by mi někdo o jakou se jedná plovoučku? Nepodařilo se mi ji určit ani po pátrání - znalci přes rostlinky snad budou chytřejší...
Pro porovnání velikosti v pravém rohu Salvinia minima

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 20:55 Muž cezarmilan [586] - RostlinyRe: Speed
V podstate tieto
rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima
Potom môžeš túto a nemusíš ju mať na dne, ale ako plávajúcu, vie byť na hladine krásna
rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans
A úplne nenáročná je táto
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:34 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: michalt
Velmi se mi osvedcuje to rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum , bojovnicak si pod listy rad stavi penove hnizdo. Jen to chce pohlidat, aby to nezarostlo moc velkou cast hladiny, proste to obcas vyhazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:08 Muž zervan [1091] - RostlinyRe: Speed
Asi najnenáročnejšia je Lemna minor (okřehek / žaburinka). Lenže je to burina, ktorej sa potom nedá zbaviť (je príliš malá a nalepí sa na všetky hadice, pinzety, ..., úplne všade) a neodporúčam ju. Lepšia je Salvinia, i keď má náročnejšie požiadavky. Pistia je už iná kategória, nie pre malé akváriá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 12:00 Muž michalt [561] - MiniakváriaRe: Speed
Nejdřív k těm rostlinám. Mám zkušenost s pistii, okřehkem a limnobiem. Tyhle jsou dobrým indikátorem koncentrace NO3 v nádrži. Aby dobře rostli, musí být ve vodě dostatek dusičnanů (alespoň 10 mg/l). Ne každá vodovodní voda obsahuje dostatek dusičnanů. Jestli porostou jen s těmi výměnami vody, bude to fajn. Jestli neporostou, můžeš jemně přihnojovat pomocí KNO3 (třeba dodat 10 mg/l týdenně). KNO3 se prodává buď jako složka PMDD nebo jako Sanytr v drogerii.

OT: V těch 30 litrech bych byl velice opatrný s chovem tří bett spolu. Je to risk, jestli se nesnesou, bude z toho rybí yakuza a rybky nebudou v bezpečí. Akvárium bude muset být silně zarostlé, aby tam byl dostatek úkrytů a aby na sebe ryby nutně pořád neviděly. Do takovéhoto objemu bych volil raději jen jednoho samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 11:33 Speed - MiniakváriaRe: cezarmilan
Vďaka za radu ;) nevedel by si ešte poradiť ktoré z tých plávajúcich rastliniek sú menej náročné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:07 Muž cezarmilan [586] - RostlinyRe: Speed
Doporučil by som ti kúpiť nenáročné plávajúce rastliny a meniť v akva častejšie 1/3 vody a živín budeš mať dostatok i bez pridávania hnojivka. Predsa i v pitnej vode je niejaké percento dusíka. O ostatné sa postarajú rybky a neskonzumovaná potrava, fosfór napríklad.
Pozor! pri výmene vody, aby dolievaná voda mala rovnakú teplotu ako voda v akváriu. Labyrintky sú predsa len labyrintky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:36 Speed - Rostliny – Hnojenie plávajúcich rastlín
Potreboval by som poradiť ohľadom hnojenia plávajúcich rastlín založil som 30l akva pre Betty samčeka a dve samičky chcel by som im zakúpiť nejaké vhodné plávajúce rastliny len neviem akým spôsobom ich dohnojovať.Nevie mi prosím vás niekto poradiť ? Dík ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:54 Muž DANMAZUR [20] Re: Štefan
No na druhou stranu se to tam nevleze,protože díry na kable jsou vpravo a na nalezato by to slo z 70%vidět i když echinac vyroste(časem)pořád to půjde vidět a navíc by šlo v akva vidět 15cm kablu jak leze ode dna nahoru do rohu.To radši nechám jak je a zkusím to rostlinami(až vyrostou)co nejvíce zakrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:36 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Tak toho bych se nebál, takový horko tam zas nebude. A pokud to nechceš riskovat, tak aspoň na levou boční stěnu, proti výpusti filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:27 Muž DANMAZUR [20] Re: Štefan
Taky mě to napadlo,ale sežehlo by mi to listy echinodorusu.Mám tam vzadu dva malé co až vyrostou daruju.A taky bych mohl trochu přijít o mokřanku mnohosemenou.Takže by to nemuselo dopadnout nejlíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 14:04 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Souhlasím s Turbinkou, ale při pohledu na tvou fotku bych měl jednu malou připomínku. To topítko přesuň na zadní stěnu, schovej ho za rostlinky a dej ho naležato. Jednak bude více schované a tak méně rušivé, ale hlavně proud z filtru ti bude lépe roznášet ohřátou vodu a tak zajistí rovnoměrnou teplotu v celém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 13:34 R Žena Turbínka [2552] Re: DANMAZUR
Jestli si tam našla místo egerie, voďankovec jistě taky ano Je to jedna z mých nejbezproblémovějších plovouček, roste pomaleji než ostatní, což je fajn, protože nemusíš pořád umravňovat hladinu, aby měly rostliny pod nimi světlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 13:29 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Filtr mám nastavený na 50litrů viz foto.Když jsem nechal volně plavat doušku doplavala do rohu a tam zůstala viz foto.Myslíte že b tom rohu by se dala pěstovat vodankovec vzplývavý(limnobium laevigatum)?Omluvte kvalitu fotky.V prezentaci mám vysvětlení.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:05 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: Aforte
Mám ji ve všech (4) nádržích a je fakt, že je hodně křehká, ale zase pokud použiješ rampu a nepereš to pod tlakem k hladině, vydrží pohromadě. Občas drobné kousky sesbírám sítkem a je klid. Je to vždy něco za něco. Pro kreativní práci výtečná rostlinka, ale je potřeba se o nádrž pak více starat. Zahrádka je také hezčí tím více, čim více se zbavuješ plevelu a prostě, dáš ji více péče. Ale je to na Danmazurovi, pro co se pak sám rozhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:57 Muž Aforte [519] - RostlinyRe: Štefan
On chce plovoucí a tuhle bych rozhodně nepoužil. Proud to rozseká a riccia se dostane do celého akva. Pak už ji neodděláš. Já ji v mé 54ce nemám už cca 5 měsíců. Ob den ji vytahuji z rostlin a furt tam je.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:56 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Já bych pro změnu doporučil rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans Nenáročná plovoučka, která se dá pak i přichytit na dekoraci a vypadá to moc zajímavě. Pokud ji přivážeš třeba na kus nerezového plechu, lze z ní udělat krásný kobereček do popředí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:48 Muž Aforte [519] - RostlinyRe: Turbínka
Mně jde pistie i v silnějším proudu. Samozřemě si ty plovoučky, jak píše Turbínka, najdou nějaké klidnější místo. Většinou to bývá v rozích. To je ale ten problém, kdy ti zastíní jedno místo a zbytek je bez plovouček.

Ten okřehek je fajn. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:46 R Žena Turbínka [2552] Re: DANMAZUR
Víš, ono každou plovoučku svým způsobem filtr rozežene, máš-li ho nastaven tak, aby proudil na hladinu. Ale většinou si provoučky najdou nějaké klidnější a tišší místo hladiny kde se usídlí :-) Nejspíš bych tam asi nedávala pistie jak píše Aforte, chtějí vážně klid až stojatou vodu, silný proud jim může i kořeny poškodit, ale poohlídla bych se po salviniích nebo po voďankovci (limnobium). A pokud chceš vážně nenáročnou plovoučku, která vydrží i silnější proud pak doporučuji okřehek, ale pozor, je to mor a musíš jej často usměrňovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:38 Muž Aforte [519] - RostlinyRe: DANMAZUR
Pokud je plovoucí, tak filtr rozežené každou. Co je třeba někde upevnit? Jinak mám dobrou zkušenost s limnobium a pistií. Jejich dlouhé kořeny se nějak přichytily k vysokým rostlinám u hladiny(microsorium), obmotaly se a držely. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:33 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj chtěl jsem dát do akva nenarocnou plovoucku,ale rozehnal by mi je filtr.Znáte nějakou nenarocnou plovoučky které jen tak nerozežene filtr?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:04 mlan

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:33 Žena lucie.aqua [474] Re: jamajcan
Moc děkuji za reakce, ale pokud je to opravdu takový plevel...Už mám limnobium, které rozdávám. :-) Asi je opravdu vhodnější do jezírka než do akvária. Ale je opravdu krásná! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:30 jamajcan Re: lucie.aqua
Ten rousínov je trošku z ruky,ale myslím si,že by ji mohl mít pan Skácel/Akvarijní rostliny.eu,z Raduně u Opavy/.Prodává v Ostravě na skoro každé burze/vousy jako Rumcajs/Jesti ji má,tak Ti ji po tel.domluvě do Ostravy určitě přiveze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:29 Muž 0 [1053] - Obecné.Re: lucie.aqua
Fotka k příspěvku
Není vůbec těžké ji regulovat, i když má v dobrých podmínkách rychlý růst.

Takto roste vlétě venku - viz foto. Víc nenapíšu, musím do práce.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 12:25 Muž Designer [5677] - CichlidyRe: Uno
Nevim zda uz nekdo zminil rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima , mohu venovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2014 12:23 Muž dudak [1583] Re: lucie.aqua
krásná sice je, ale roste to skoro stejně rychle jako okřehek, já sem si jich přinesl pár na kytkách z pěstírny od Hořánků, nejdřív jsem ji hýčkal, ale po pár týdnech sem ji musel zlikvidovat a nasadil jsem radši větší plovoučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 12:22 jamajcan Re: lucie.aqua
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:22 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetky – ad Lemna minor a likvidatori
- zkousel jsem vysadit tento plevel do AQ s Malawi Mbunami
- bez sance!!! neveril jsem tomu, ale ta banda to uz 2x vysbirala do posledniho kousku... :-)
- davaji si to asi misto spenatu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:19 Žena lucie.aqua [474] Re: jamajcan
Tohle se dá sehnat? Krásná! coze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 12:19 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
dudak, jamajcan: diky, prave vzhledem k tomu, ze ji tady v atlase na karte ma jediny user + jedina fotka, neprijde mi az tak "notoricky znama" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:17 jamajcan - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 7136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2959-druhy-plovoucich-rostlin