Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Keramzit

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Keramzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 06:37 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Thoros

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:36 Žena petulinakk [2016] Re: JagerMaister
Tak schválně dej pak vědět jak se to vyvíjí, jsem sama zvědavá a držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:42 JagerMaister Re: petulinakk
super vďaka za snahu zrná majú 4 až 8mm teda píšu v tvojom odkaze že je vhodný pre akvaristiku to je potom super X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:06 Žena petulinakk [2016] Re: JagerMaister
Jak jsou ty zrna velký?
Nevím o tom nic, ale něco jsem "pogooglila", vypadlo mi mimo jiné tohle www.keramzit.cz/…
a Liapor se v akvaristice používá ne?

Toto je sice z "bonsajového" serveru, ale je to zajímavé srovnání.
www.bonsai-dnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:41 JagerMaister
Fotka k příspěvku ahojte tak akadamu som nezohnal ale ponukli mi jeden substrát s názvom KERAMZIT čo na to poviete ... je ľahký, vzdušný ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:06 Muž Thoros [1]
Narazil jsem na tuto diskusi asi pozdě,ale také by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi keramzitem a aquaclaygroundem. Jak se tak na to dívám, vypadá to naprosto stejně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 20:22 Muž Skanky [26] Re: navik
Promíchání substrátu se dá zabranit překrytím perlinkou. Pak na tu sítku nasypat krycí vrstvu.
kořeny rostlin proniknou přes síťku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 13:03 Muž navik [908] - SumciRe: filipsi
U posledního akvárka jsem udělal totéž jen s jinými substráty - a od té doby se taky "chválím" (navíc mi tohot dražšího ve finále několik litrů zbylo, takže jsem škudlil napůl zbytečně.... smich ). Pokud tedy někdo má v úmyslu dávat různé substráty do vrstev, tak již s vědomím, že k jejich promíchání i při opatrnosti časem určitě dojde a nechť je s tím předem smířený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:29 Muž filipsi [1295] Re: grizly
Ja udelal "skladane" dno v mem poslednim akva. Dospod pisek a hrubsi pisek, navrch fujizunu. Uz bych to nikdy neudelal. At clovek dela co chce, substraty se behem zivota akva promichaji (odkalovani, a hlavne presazovani kytek s mohutnejsim korenovym systemem). Nechtelo se mi dat pouze drazsi fujizunu (byl jsem setrilek) ..... Ackoli ji navrchu bylo aspon 5cm, nyni uz dno neni cerne, ale pisko-fujizunove. Co s tim? Naucil jsem se to mit tak rad :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:15 Muž grizly [145] Re: filipsi
Chci to dat jako nejspodnejsi vrstvu dna a zasypat krem. piskem a sterkem. Jenom kvuli te porovitosti, at maji bakterie co nejvetsi plochu k bydleni. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 08:56 Muž filipsi [1295] Re: grizly
Priprav si hodne kvetinacu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 06:27 Muž grizly [145] Re: olwy
Pred casem jsem se na keramzit ptal a bylo mi receno, ze pry plave jeste vic nez liapor. Velice spatne se potapi. :-O Stejne to zkusi,. Sacek 5 litru stoji 45 korun. Co se nepotopi, dam do kvetinace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 01:05 Muž olwy [24] - Tetry
a když liapor, proč ne zrovna keramzit? Ten se da sehnat všude a mělo by to taky byt to same. Ale zatim jsem neviděl liapor, tak si nejsem jist. :-) Šlo by to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 22:08 Jethro Re: Tony
ak si myslis ze tak lahky material ti bude trcat pod strkom,tak to asi tazko.To po prve.Po druhe je to chemicky staly material-inertny.Cize priamo vodu neovplyvnuje.A po tretie je to nieco nove takze treba skusat,skusat,...a...skusat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 09:21 Tony Re.: Roman
Ahoj Roman,
tú diskusiu som našiel: rybicky.net/forum/2061 aj ja som do nej prispieval. Ako si tam písal, rastlinky v aqua grounde rastú krajšie. No stále nikto nenapísal, či má skúsenosti s takým dnom, že ako spodná vrstva sa dá aquaclay ground a na vrch potom riečny štrk. Nechcem aby boli tie hnedé guličky vidieť, chcem len aby napomáhali rastu rastlín, rovnováhe v akváriu a zabraňovali uľahnutiu dna.
Čo myslíš? Pomôže takáto kombinácia? ano
Tony
Zabudol som sa opýtať na jednu dôležitú vec.
Ako ovplyvňuje Aquaclay ground, alebo Keramzit fyzikálne vlastnosti vody. Robia ju mäkškou, tvrdšou, kyslejšou...
Niekto používa do rastlinných akvárií akadamu, ktorá znižuje pH a myslím aj tvrdosť.
Odborníci ukážte sa! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 20:19 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Tony
Minulý týden jsem na AC geŕound někomu tady odpovídal, tak pohledej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 19:30 Tony Re: Boba
Na stránke sweb.cz/… píše Markéta o tom, že na dno používa vo vrstvách na sebe staré dno, akadamu a štrk.
Ozaj je jediná, kto do akvária dáva niečo viac ako len čistý štrk? ne
Podeľte sa s Vašimi skúsenosťami, čo na dno...
Tony potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 13:52 Boba Re: Tony
Neplave to nahodou na vode? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 21:25 Tony – Keramzit
Pri zakladaní akvária som chcel použiť ako podklad Aquaclay ground od Rataja ktorý by som prekryl riečnym štrkom č. 2. Granule majú veľa pórov, ktoré napomáhajú rozvoju nitrifikačných baktérií odbúravajúcich NO2. Naviac zabraňujú uľahnutiu dna a majú nižšiu hmotnosť ako štrk.
V inej diskusii niekto doporučoval Keramzit. Sú to spekané ílové guličky, takže predpokladám, že je to to isté ako Aquaclay ground. Chcel by som sa Vás opýtať:
1.) Či je Keramzit skutočne to isté ako Aquaclay ground
2.) Či máte skúsenosti s Keramzitom alebo Aquaclayom ako základom na dno akvária, ktorý sa prikryje riečnym štrkom...
Ďakujem za odpovede,
Tony

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2883-keramzit