Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Může se použít v místnosti s akváriem přípravek Raid?

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Může se použít v místnosti s akváriem přípravek Raid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 18:49 S Muž invalida [3881] Re: MonterMonty
Funguje ale nemělo by to viset u zdi ale jakoby spíš v prostoru. U zdi na to moc nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 18:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Hmm , a funguje to ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 18:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zvedavka
No a pouzit elektricky?
www.mall.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 08:01 S Muž invalida [3881] Re: zvedavka
No já mám trochu jinej recept...mám na zahradě vytvořeno pár skulin pár budek pro ptáky. Hmyzu je tudíž velmi málo. No a místo plácačky na mouchy používám průvan.....spolehlivě mouchy vyžene i když mívám občas jednu. No a před večrnmím rozsvěcením zavřu okno stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 05:54 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: DANMAZUR
mám dva, aby děti nedýchaly ty odpařovací, a můžu s čistým svědomím říct, že to byly vyhozené peníze, nefungují, aspoň naši komáři jsou na ně imunní,
takže proběhl návrat k odpařovacím, použila jsem je i v místnostmi s akvárii a žádné vyvraždění osádky neproběhlo (ale ta místnost má nějakých 50m2...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2014 23:36 zvedavka – ...
Poslední dobou o elektrických odpařovačích doma vedeme úplné "Hovory v Lánech". V nutných případech jsme léto co léto používali klasické polštářkové odpařovače (Raid, Biolit). Loni se začalo ve vetším s akvaristikou, ale to jsem jaksi neřešila, jestli ryby odpařovačem otrávím/neotrávím.
Je to sice na zamyšlení, protože odpařovače jsou skutečně pro vodní organismy toxické, ale u nás to ryby neodnesly.
Fakt je, že odpařovač "nejel" celou noc (mně to smrdí), ale vždy jen pár hodin, než usnuly děti a při otevřených oknech.
Moje děti jsou dokonalé komáří lapače. Být krkavčí matkou, mám vyřešeno, protože na mě - v přítomnosti dětí - komáři nejdou :-D. Ale jsem matka relativně normální. Logika mi říká, že odpuzovače jsou pěkné svin...o stydim a děti si nechci nechat přiotrávit. Zároveň jim nedokážu vysvětlit, že komáři hold k létu patří a "neškrábejte se, ačkoliv vás štípance svědí, kdo to povlečení má pořád prát...?" hmm
Z jiného úhlu pohledu: Riskovat život v akváriích? To by byla velmi tichá domácnost. Sice k nám byl Biolit minulé léto milosrdný, ale jak by letos umřela rybka, tak by ta tichá domácnost jednoznačně začala větou: "Já jsem ti to říkal." A On to fakt říkal a říká a říkat bude. X-)
Počet akvárií se oproti minulému létu rozrostl a momentálně u nás není možné spát kdekoliv mimo místnosti s akvárii. A když se zamyslím úplně prakticky - my snad ani nemáme jedinou volnou zásuvku. smich Ale vysvětlete to dětem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 05:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Priest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2014 21:14 S Muž invalida [3881] Re: DANMAZUR
Kámoška si tím vyvraždila krevetky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 21:08 Muž DANMAZUR [20] Re: Priest
Dole jsem se díval na ultrazvukový odpuzovqč a mamka rikala ať ji to ukážu.Souhlasila a pak jak si to přečetla tak ještě dodala že se to i vyplatí,protože se tam nemusí měnit náplně.Ještě že mě napadlo se zeptat.Ještě teď se akva vzpamatovává z otravy N látek další otrava by se mnou sekla.Tak dík za pohotovou reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2014 20:37 Muž Priest [325] - CichlidyRe: DANMAZUR
Asi bych zapřemýšlel i nad svým zdravím...Pokud to napadá na vodní hladinu a ublíží rybám,co to asi bude dělat ve Tvých plících?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2014 20:16 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Nemůže a v žádném případě to nezkoušej. Na krabičce je to dokonce i uvedeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 20:11 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Ahoj může se použít biolit proti komárům v istnosti 21m2 s otevřeným oknem?biolit by byl 180cm od akvárka a 220cm od vetraciho otvoru v akva o rozměru 4x4cm.Obal už nemáme je skoro 4roky starý a napadlo mě jestli to nemůže ublížit i rybkam(otrava vody atd.)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2009 20:41 JuraS Re: Bexi
Všechny spreje proti komárům a létajícímu hmyzu jsou jedy které dokážou zabít i člověka. Jen jsou mnohokrát ředěny. Rybičkám to určitě bude vadit a aerosol který je vlastně miniaturní kapičky rozptýlené ve vzduch po dopadu na hladinu se ve vodě rozpustí..nechci tady popisovat přesně ale věřte mi, že jsem zkoušel co dovede raid v takové té papírové známce (či jak to popsat) s myší či hryzce (či co to bylo..)..tedy dle mých zkoušeností akva buď velmi dobře zakrýt, nepoužívat aerosolové přípravky a když už tak ty vypařovací..ale raději si dej 3 x denně b-komlex (nebo kvasnice jestli je máš ráda..) a za 3 dny se ti komáři budou vyhýbat jak čert kříži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 20:09 Bexi Re: enzodemones
mě ten ,,zásuvkový,, raid zabyl několik krevet ( zbytek se mi podařilo zachránit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 19:27 Žena Snowy [24] Re: sharon
sharon napsala: Sítě se nedají dát do každého okna(třeba vyklápěcího v paneláku, že..)
Do plastových oken a balkonových dveří se sítě v rámu dělají. palec
www.dvere-okna-plastova-hlinikova.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 16:59 Muž Yirka [9126] Re: enzodemones
Hlavně měň vodu co nejčastěji a přidej něco protiplísňové prevence. Ale s citem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 16:57 enzodemones – a co když jsem už raid aplikoval?
Já jsem nechal raid dvě noci jet.Pak jsem si všiml že se rybám začaly třepit ploutve a až poté jsem zjistil že se raid nesmí používat u akva.Ale co teď?Jak mám pomoc mým chudinkám rybám,když jejich tatínek je úplný debil?Vyměnil jsem 20% vody,ale moje závojnatky vypadají jak kdyby vyletěli z mixéru.Dal jsem ještě akvatan,abych trochu pomohl.Za každou radu budu vděčný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 11:02 Štěpán Re: Roman
Když to jeden živý organizmus zabije, je skoro vyloučené, aby to pro jiný (člověka) bylo naprosto neškodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 10:24 Muž Roman [100] - CichlidyRe: nováček
Na ty repelenty, spreje a podobné věci co se rozptylují ve vzduchu.jsou to jedy a tahle planeta je tím zamořená, takže nevidím důvod si to cpát domů.Je fakt že komáři jsou potvory,ale nějakej méně škodlivej přípravek se vždy dá sehnat.Navíc by mě zajímalo, co asi dýcháte, když to máte doma v noci puštěné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2007 16:22 Žena Alena.sv [89] Re: nováček
My máme i sítě do dveří.Je to zavěšený rám jako dveře na pantech z venčí a zavírá se na magnet.A komáři mají smůlu. hop ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 14:43 Žena sharon [126] Re: nováček
Prodává se to tu běžně, ultrazvukový odpuzovač koupíš už kolem 60kč a lapačku hmyzu od 400 v každém supermarketu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 14:39 NOVÁČEK Re: sharon
No právě, sítě taky nedáš do dveří otevřených ve dně na zahradu. Slyšela jsem o zvukových strojích do sítě. Vozili to lidi už dříve z ciziny. Nevím, že by se to prodávalo někdy tady. Nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2007 14:35 Žena sharon [126] Re: nováček
jsou i jiné prostředky proti komárům, lampičky s lapačem třeba, odpuzovače na základě vysokofrekvenčního zvuku, nebo repelentní krémy a vodičky. Sítě se nedají dát do každého okna(třeba vyklápěcího v paneláku, že..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2007 14:31 Štěpán Re: nováček
Když je to na tom napsaný tak to bude 100% vadit.

Stačí použít síť proti komárům do okna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 14:29 nováček – raid proti komárům
Ahojky, mám nové akvárium a to v místnosti, kde spím. Byla jsem zvyklá mít v létě přes noc zapnutý RAID proti komárům. Na krabičce se píše, že se nesmí zapnout v místnosti s akvárii a terárií. Nevíte nekdo, jestli lze nějak akvárko ochránit mini jak takový problém řešit? Nechci se smířit s představou, že noc co noc budu honit komáry a nespat. Díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 4199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2878-muze-se-pouzit-v-mistnosti-s-akvariem-pripravek-raid