Kde sehnat buchanky na krmení
Ta krmiva se dají sehnat na burzách, akorát to chce nastudovat chov.
Super,děkuju moc
Na začátek trepka, později mikry a artémie. Buchanky by mohly malý potěr spíše uštípat.
Nikdy jsem moc do bett nebyl, ale pokud vím, potěr je hódně maličký, buchanky mu spíš ublíží. Odchov bett asi není pro začátečníky.
Musíš hledat nějakou louži kde nejsou ryby. Je to lepší než si něco přitáhnout.
0 06.04.2018 18:44 Ella – Ella
Ahoj, v akvaristice teprv začínám,takže bych se chtěla zeptat. Mám bojovnice a za pár dní už by asi měl být potěr,četla jsem nějaké knížky a diskuze na internetu. Dočetla jsem se právě o buchánkách,atd. Jsou vážně vhodné? A můžu je nalovit i z rybníka? Nepřinesou mi nějaké parazity,kteří by mohli mladým uškodit? Předem děkuji za odpověď.
Starší reakce
V zimě je lov buchanek po stránce zavlečení škůdci relativně bezpečný ... praktikoval jsem to tak, že jsem krmení doma přecedil, propláchl vodovodní studenou a umístil do druhého dne na balkoně do plochých misek od masa s čistou vodovodní vodou ... v zimě jsem nikdy nemoc ani skudce nepřinesl ... V létě se občas povedl nezmar ...
V mládí jsem chodil na živé žrádlo se síťkou celý rok. Ale chodil jsem tam, kde nebyly ryby (do různých tůněk, atd.), protože jsem si nebyl jistý, jestli bych si nepřinesl nějaké parazity, atd.
No, v zimě potřebuješ prosekat led, to je jediný rozdíl
A pokud lovíš na ledě, musí tě ten led udržet.
Máme na zahrádce malou nádrž na zalévání, občas tam lovím Buchanky, ale zdroj vysychá... Dá se i v zimě chodit na rybník a lovit se síťkou ? Mám hrubou síťku, která zachytí jen Buchanky, menší potvory projdou. A navíc - je to bezpečné ? Nedonesu si do akvária nějakou rybí nemoc ?
Starší reakce
Jak by jste si představovali udělat čistou kulturu buchanek ? Opravdu je odpipetovat pod mikroskopem od perlooček a další havěti, nebo nějak chemicky protřídit ?
Starší reakce
Při lovu v rybníce však pozor na to, aby mezi buchankami či perloočkami nebyli predátoři (vážky, plovatky, potápníci...)
Buchanky, perloočka a podobně jsou ve většině našich rybníků, v meší či větší míře.
Speciální podmínky ani ne. Ja je mám v tý líhni ve vodě z akvárka. Ale nemám je tam na chov, ale jen po dobu než je zkrmím. Většinou tak ty 3 dny.
Jo a trošku jsem pátral a ony ty potvory se koupit dají....
www.interaquaristik.de/… takze normalne udelam sitku,parkrat s zalovim v rybnice a mam buchcanky,nebo sou jen ve vybranych rybnicich???a este,maj nejaky specialni podminky na chov,nebo staci sklenka s teplou vodou???
pochybuju....
já osobně si je chodím nachytat na rybník, potom je důkladně několikrát properu a až pak je dávám rybkám. Přebytek dám do volné líhně na Artémku ajemně jim vzduchuji. Vydrží tak asi tyden a za tu dobu se tam objeví i spouta prachového krmiva.
Ryby potom rostou jak z vody, nejen ty špuňti ale i ta dospívající mladež.
A da se nekde koupit neco jako buchanci larva???proste neco co dam do vody a budu mit buchanky???
Starší reakce
0 08.10.2007 06:58 Tadeáš –
lov Tak včera jsem byl na lovu a výsledek je mnohem víc než uspokojivý.
Na zahradě jsem párkrát nahodil síťku vytvořenou z punčochy a kusu drátu a perlooček mám plnou sklenici rybky jsou z toho úplně hotový a dělaj jak pominutý....fakt bezchybný.
kdyby měl někdo zájem,tak můžu nalovit
Tábor, Písek,očas jezdím také do Prahy
s pozdravem Tadeáš
rostlinky nejsou potřeba. A nevím jestli buchanky, ale vířníci se ti tam objeví zcela jistě. Jenže ti se hodí akorát tak na krmení prťavého potěru
Na buchanky už potřebuješ mít nějakou násadu.
Takže mohu si teda buchanky hodit doma do pětilitrovky, dát tam nějaké rostlinky, trochu detritu, pak na sluníčko a za nějaký čas (jak vůbec dlouho?) se tam buchanky objevěj. Nebude ta voda smrdět? Děkuji
v zimě je dost potravy - ve stojatých vodách se při troše štěstí dají nachytat jak drobní korýši, tak průhledné larvy komárů (koretry) ... jen je třeba být opatrný a potravu dobře propláchnout, já pokud lovím v přírodě, tak ještě pro jistotu nechám potravu před krmením tak hodinu v roztoku s preventinem ...
Inu Babičce seberu punčochu a dříve než přijde nová síťka
bude plankton doma....jsou ty mršky vidět? v neděli dám vědět
jestli tedy jsou, nebo nejsou
1 04.10.2007 19:54 Petr_Janousek –
Re: Page Zima na ne neni! I v zime nachytas dost planktonu! Znam tu v okoli plno prof. akvaristu a jezdi na plankton jak divy. Zivemu krmeni se nic jineho nevyrovna!
Dříve když byli u nás v rybníce tak jsem na klacek prípenill oko ze silnějího drátu přišil čést silonové punčochy abzla sítka za dara.
Jasně normálně v rybníce ale teď už je na ně zima
. Zase za rok
Děkuji a lovíte je kde? to můžu normálně na rybníce?
Zrovna jsem měl takový nadějný , už odchov, ve volné karanténce. Pak se namnožili nezmaři a za týden jich tam plavalo asi pět, čtyři, tři, někdy i dvě.
ja mam na okne plastovej kyblicek v tom nekolik kousku ruzkatce kousek javskyho mechu a nejaky okruzacky.
Ty blesky z toho nabiram normalne tou sklenenou "fajfkou" chytaj se s tim i mensi ryby. Pidi betty se po tom muzou utlouct
0 04.10.2007 11:38 Tadeáš A kde a čím seberu buchanky, perloočky apod?
Nám to ukazovali na škole, když jsme brali hydrobiologii
ale takovou spešl síťku nikde neseženu
Starší reakce
Nemáš sice až tak s tím zmražením pravdu, ale je to velice dobré krmení. Já skoro nic jiného nepoužívám.
Pokud potěr nutně nemusí mít živé krmivo (jakože opravdu nemusí), skoč si do nějaké akvaristiky pro buchanky mražené. Poslouží úplně stejně a navíc se mrazem zničí to, co by v akva mohlo dělat binec.
Jenže já doma žádnou pěstírnu nemám, bydlím v paneláku a akvárko je v obýváku. Takže rybičky mají smůlu a v životě asi nic jiného než granule, vločky a mražené potvory neochutnají. Už mušky z kytek me štvou, když se mi ve špajzu usídlila myš, byla jsem z toho na prášky...další havěť bych už nemusela přežít
Mě v pěstírně taky už tři dny lítaj komáři,co nadělám
nic
A co se dá koupit živého, aniž bych se musela bát, že si zavleču do akvárka nějakou nemoc, že mi bude po bytě skákat nějaká havěť, popřípadě se mi vylíhnou komáři?
Živá potrava je živá,mražená je mražená
Dědeček mi povídal, jak za jeho mladých akvaristických let žádné akvaristiky nebyly a jak si všechno vyráběl ručně a všechnu potravu pro ryby sám lovil. No, já si to nedokážu představit, jsem ráda, že se dá v akvaristice koupit aspoň něco mraženého. Což mě přivádí na otázku, když se tady v diskuzích bavíte o živé potravě, patří do ní i ta mražená? Já vím, že mražené není živé, ale bylo to živé...někdy....dávno.
Potom ti nezbude než si pořídit síťku na plankton a třídící sítka a jít na lov.
Mno něco za něco
... Tak 50 ml stojí 140,- .... Myslím že to určitě bude na ty tvý prcky než povyrostou stačit. Strejda taky měl takovou malinkou lahvičku a odchoval asi 3 výtery... Asi bych to koupil hele... Pak až povyrostou tak už můžeš vločky nadrcený... Nevím nemám s odchovem žádný zkušenosti ale řešil bych to takhle...
Já vím, žábrnožka je asi nejlevnější, ale je docela drahaá
Strejda když odchovával Čichavce perleťové tak je krmil žábronožkou solnou. Udělal roztok nasypal vajíčka a pak je postupně lil do akva s rybíma mimi... Jsou asi drahé ale porostou po tom rychle
Zdravím. Mám doma malý potěr cichlidek ramirézových a zatímco tráví žloutkový vak, tak přemýšlím čím je krmit. Mám sice prachové krmivo pro potěr, ale mám trošku obavu, že nebude stačit. Proto jsem přemýšlel o buchankách. Máte s tím někdo zkušenosti. Kde je sehnat a jestli nehrozí nebezpečí nákazy. Díky za radu.
Starší reakce
Jo přesně tak, prostě musíš udělat ideální podmínky pro jejich potravu a bude to super.
Takže ideálně bych si mohl dát nějakou nádobu za okno, aby na ní dopadalo přímé sluneční světlo, vzduchovat a mám vyřešeno?
Buchanky jako součást planktonu jsou závisléna primární produkci, takže když to dáš tak aby v tom akváriu bylo dost světla tak budeš mít buchanek spoustu protože budou mít co žrát(malé řasy + malí filtrátoři(vířníci a spol), pozor jen na teplotu a kyslík, také už jsem nad něcčím takovým přemýšlel akorád¨t s perloočkami.
Ale jestli je chceš pěstovat opravdu ve velkém tak by jsi mohl ty řasy pěstovat bokem přeba v pětilitrovkách a pak je tam do té odchovny přilívat, otázkou je, ják pak tu vodu šetrně zpět odebírat, ale to už by jsme se asi dostali spíše k poloprofesionálním chovům a o to asi nešlo, no prostě řerou malí řasy a neší zooplankton, takže všechno co se ti vytvoří na sluníčku
0 03.04.2007 12:09 Caleb – minichov buchanek
Zdravím,
v mini akvárku se mě rozmnožil nějaký druh buchanek. Občas vídám i nějaké hlístice, malé nitkovité červy (cca 2-5mm)...atd. Hotové minizoo
Rád bych se zeptal jak buchanky "chovat"? Jaká teplota vody, čím krmit, atd. Je to totiž výborné krmivo pro potěr...
Děkuji
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 4213x