Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat buchanky na krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Kde sehnat buchanky na krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 19:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ella
Ta krmiva se dají sehnat na burzách, akorát to chce nastudovat chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 19:11 Ella Re: Pepan
Super,děkuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 19:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ella
Na začátek trepka, později mikry a artémie. Buchanky by mohly malý potěr spíše uštípat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2018 19:02 Maq Re: Ella
Nikdy jsem moc do bett nebyl, ale pokud vím, potěr je hódně maličký, buchanky mu spíš ublíží. Odchov bett asi není pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2018 18:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ella
Musíš hledat nějakou louži kde nejsou ryby. Je to lepší než si něco přitáhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 18:44 Ella – Ella
Ahoj, v akvaristice teprv začínám,takže bych se chtěla zeptat. Mám bojovnice a za pár dní už by asi měl být potěr,četla jsem nějaké knížky a diskuze na internetu. Dočetla jsem se právě o buchánkách,atd. Jsou vážně vhodné? A můžu je nalovit i z rybníka? Nepřinesou mi nějaké parazity,kteří by mohli mladým uškodit? Předem děkuji za odpověď.;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 15:59 Muž motýlek [275] Re: Tudy
V zimě je lov buchanek po stránce zavlečení škůdci relativně bezpečný ... praktikoval jsem to tak, že jsem krmení doma přecedil, propláchl vodovodní studenou a umístil do druhého dne na balkoně do plochých misek od masa s čistou vodovodní vodou ... v zimě jsem nikdy nemoc ani skudce nepřinesl ... V létě se občas povedl nezmar ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 10:48 Muž Jifi [675] Re: Tudy
V mládí jsem chodil na živé žrádlo se síťkou celý rok. Ale chodil jsem tam, kde nebyly ryby (do různých tůněk, atd.), protože jsem si nebyl jistý, jestli bych si nepřinesl nějaké parazity, atd.
No, v zimě potřebuješ prosekat led, to je jediný rozdíl :-)
A pokud lovíš na ledě, musí tě ten led udržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 10:31 Muž Tudy [330] - Krevetky – Buchanky v rybníce
Máme na zahrádce malou nádrž na zalévání, občas tam lovím Buchanky, ale zdroj vysychá... Dá se i v zimě chodit na rybník a lovit se síťkou ? Mám hrubou síťku, která zachytí jen Buchanky, menší potvory projdou. A navíc - je to bezpečné ? Nedonesu si do akvária nějakou rybí nemoc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Lov živého krmení
Jak by jste si představovali udělat čistou kulturu buchanek ? Opravdu je odpipetovat pod mikroskopem od perlooček a další havěti, nebo nějak chemicky protřídit ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:56 Muž klm007 [114] Re: MrHahaha
Při lovu v rybníce však pozor na to, aby mezi buchankami či perloočkami nebyli predátoři (vážky, plovatky, potápníci...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHahaha
Buchanky, perloočka a podobně jsou ve většině našich rybníků, v meší či větší míře.

Speciální podmínky ani ne. Ja je mám v tý líhni ve vodě z akvárka. Ale nemám je tam na chov, ale jen po dobu než je zkrmím. Většinou tak ty 3 dny.

Jo a trošku jsem pátral a ony ty potvory se koupit dají....

www.interaquaristik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:45 Muž MrHahaha [1] - TetryRe: Semtex
takze normalne udelam sitku,parkrat s zalovim v rybnice a mam buchcanky,nebo sou jen ve vybranych rybnicich???a este,maj nejaky specialni podminky na chov,nebo staci sklenka s teplou vodou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHahaha
pochybuju.... hmm

já osobně si je chodím nachytat na rybník, potom je důkladně několikrát properu a až pak je dávám rybkám. Přebytek dám do volné líhně na Artémku ajemně jim vzduchuji. Vydrží tak asi tyden a za tu dobu se tam objeví i spouta prachového krmiva.
Ryby potom rostou jak z vody, nejen ty špuňti ale i ta dospívající mladež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:03 Muž MrHahaha [1] - Tetry
A da se nekde koupit neco jako buchanci larva???proste neco co dam do vody a budu mit buchanky??? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 06:58 Tadeáš lov
Tak včera jsem byl na lovu a výsledek je mnohem víc než uspokojivý.
Na zahradě jsem párkrát nahodil síťku vytvořenou z punčochy a kusu drátu a perlooček mám plnou sklenici rybky jsou z toho úplně hotový a dělaj jak pominutý....fakt bezchybný.
kdyby měl někdo zájem,tak můžu nalovit :) Tábor, Písek,očas jezdím také do Prahy ;-)
s pozdravem Tadeáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 09:27 Muž Nik [191] Re: Voloďka
rostlinky nejsou potřeba. A nevím jestli buchanky, ale vířníci se ti tam objeví zcela jistě. Jenže ti se hodí akorát tak na krmení prťavého potěru:-D Na buchanky už potřebuješ mít nějakou násadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 09:10 Žena Voloďka [59] - TetryRe: motýlek
Takže mohu si teda buchanky hodit doma do pětilitrovky, dát tam nějaké rostlinky, trochu detritu, pak na sluníčko a za nějaký čas (jak vůbec dlouho?) se tam buchanky objevěj. Nebude ta voda smrdět? Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2007 08:00 motýlek Re: Page
v zimě je dost potravy - ve stojatých vodách se při troše štěstí dají nachytat jak drobní korýši, tak průhledné larvy komárů (koretry) ... jen je třeba být opatrný a potravu dobře propláchnout, já pokud lovím v přírodě, tak ještě pro jistotu nechám potravu před krmením tak hodinu v roztoku s preventinem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 21:26 Tadeáš Re: Petr_Janousek
Inu Babičce seberu punčochu a dříve než přijde nová síťka
bude plankton doma....jsou ty mršky vidět? v neděli dám vědět
jestli tedy jsou, nebo nejsou :) hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 19:54 Petr_Janousek Re: Page
Zima na ne neni! I v zime nachytas dost planktonu! Znam tu v okoli plno prof. akvaristu a jezdi na plankton jak divy. Zivemu krmeni se nic jineho nevyrovna!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 19:28 Muž včelař [44] Re: Tadeáš
Dříve když byli u nás v rybníce tak jsem na klacek prípenill oko ze silnějího drátu přišil čést silonové punčochy abzla sítka za dara. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 16:40 Page Re: Tadeáš
Jasně normálně v rybníce ale teď už je na ně zima;-). Zase za rok:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 16:37 Tadeáš Re: Nik, Havel-st, Mrakoplash
Děkuji a lovíte je kde? to můžu normálně na rybníce? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 13:06 Muž Nik [191] Re: Tadeáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 12:22 Havel-st Re: Tadeáš
Zrovna jsem měl takový nadějný , už odchov, ve volné karanténce. Pak se namnožili nezmaři a za týden jich tam plavalo asi pět, čtyři, tři, někdy i dvě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 12:19 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Tadeáš
ja mam na okne plastovej kyblicek v tom nekolik kousku ruzkatce kousek javskyho mechu a nejaky okruzacky.
Ty blesky z toho nabiram normalne tou sklenenou "fajfkou" chytaj se s tim i mensi ryby. Pidi betty se po tom muzou utlouct ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 11:38 Tadeáš
A kde a čím seberu buchanky, perloočky apod?
Nám to ukazovali na škole, když jsme brali hydrobiologii
ale takovou spešl síťku nikde neseženu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 18:11 Usine Re: Lenka
Nemáš sice až tak s tím zmražením pravdu, ale je to velice dobré krmení. Já skoro nic jiného nepoužívám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 16:50 Lenka Re: kosiska
Pokud potěr nutně nemusí mít živé krmivo (jakože opravdu nemusí), skoč si do nějaké akvaristiky pro buchanky mražené. Poslouží úplně stejně a navíc se mrazem zničí to, co by v akva mohlo dělat binec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 15:33 Žena kosiska [18] Re: jurek
Jenže já doma žádnou pěstírnu nemám, bydlím v paneláku a akvárko je v obýváku. Takže rybičky mají smůlu a v životě asi nic jiného než granule, vločky a mražené potvory neochutnají. Už mušky z kytek me štvou, když se mi ve špajzu usídlila myš, byla jsem z toho na prášky...další havěť bych už nemusela přežít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 22:54 jurek Re: kosiska
Mě v pěstírně taky už tři dny lítaj komáři,co nadělám tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2007 22:49 Muž Horác [3942] Re: Kosiska
nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 22:34 Žena kosiska [18] Re: jurek
A co se dá koupit živého, aniž bych se musela bát, že si zavleču do akvárka nějakou nemoc, že mi bude po bytě skákat nějaká havěť, popřípadě se mi vylíhnou komáři?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 22:27 jurek Re: Kosiska
Živá potrava je živá,mražená je mražená :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 22:06 Žena kosiska [18] – Lov
Dědeček mi povídal, jak za jeho mladých akvaristických let žádné akvaristiky nebyly a jak si všechno vyráběl ručně a všechnu potravu pro ryby sám lovil. No, já si to nedokážu představit, jsem ráda, že se dá v akvaristice koupit aspoň něco mraženého. Což mě přivádí na otázku, když se tady v diskuzích bavíte o živé potravě, patří do ní i ta mražená? Já vím, že mražené není živé, ale bylo to živé...někdy....dávno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:59 Usine Re: MacGyver99
Potom ti nezbude než si pořídit síťku na plankton a třídící sítka a jít na lov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:29 Page Re: MacGyver99
Mno něco za něco:)... Tak 50 ml stojí 140,- .... Myslím že to určitě bude na ty tvý prcky než povyrostou stačit. Strejda taky měl takovou malinkou lahvičku a odchoval asi 3 výtery... Asi bych to koupil hele... Pak až povyrostou tak už můžeš vločky nadrcený... Nevím nemám s odchovem žádný zkušenosti ale řešil bych to takhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:26 Muž MacGyver99 [3] Re: Page
Já vím, žábrnožka je asi nejlevnější, ale je docela drahaá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:21 Page Re: MacGGyver99
Strejda když odchovával Čichavce perleťové tak je krmil žábronožkou solnou. Udělal roztok nasypal vajíčka a pak je postupně lil do akva s rybíma mimi... Jsou asi drahé ale porostou po tom rychle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 21:15 Muž MacGyver99 [3] – Kde shant buchanky na krmení
Zdravím. Mám doma malý potěr cichlidek ramirézových a zatímco tráví žloutkový vak, tak přemýšlím čím je krmit. Mám sice prachové krmivo pro potěr, ale mám trošku obavu, že nebude stačit. Proto jsem přemýšlel o buchankách. Máte s tím někdo zkušenosti. Kde je sehnat a jestli nehrozí nebezpečí nákazy. Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 19:57 solem Re: Caleb
Jo přesně tak, prostě musíš udělat ideální podmínky pro jejich potravu a bude to super. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 15:27 Caleb Re: solem
Takže ideálně bych si mohl dát nějakou nádobu za okno, aby na ní dopadalo přímé sluneční světlo, vzduchovat a mám vyřešeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 14:18 solem Re: Caleb
Buchanky jako součást planktonu jsou závisléna primární produkci, takže když to dáš tak aby v tom akváriu bylo dost světla tak budeš mít buchanek spoustu protože budou mít co žrát(malé řasy + malí filtrátoři(vířníci a spol), pozor jen na teplotu a kyslík, také už jsem nad něcčím takovým přemýšlel akorád¨t s perloočkami.:)

Ale jestli je chceš pěstovat opravdu ve velkém tak by jsi mohl ty řasy pěstovat bokem přeba v pětilitrovkách a pak je tam do té odchovny přilívat, otázkou je, ják pak tu vodu šetrně zpět odebírat, ale to už by jsme se asi dostali spíše k poloprofesionálním chovům a o to asi nešlo, no prostě řerou malí řasy a neší zooplankton, takže všechno co se ti vytvoří na sluníčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 12:09 Caleb – minichov buchanek
Zdravím,

v mini akvárku se mě rozmnožil nějaký druh buchanek. Občas vídám i nějaké hlístice, malé nitkovité červy (cca 2-5mm)...atd. Hotové minizoo :-)

Rád bych se zeptal jak buchanky "chovat"? Jaká teplota vody, čím krmit, atd. Je to totiž výborné krmivo pro potěr...

Děkuji ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 4210x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2847-kde-sehnat-buchanky-na-krmeni