Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hemigraphis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Hemigraphis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2018 21:58 - Re: Pepan
By si neveril ale ani nie.Jej v podstate stačí málo.Ostala mi po paludárku zo Sewelliami.Momentálne obýva flašku postavenú na okne.Preto tá farba.Listov má len pár ,pretože normálne potrebuje vyššiu vlhkosť ako mám ja doma.Takže ostáva asi 5-6 listová rastová ružica a ostatné listy opadávajú.Vzhľadom na dostatok svetla na okne má i keď malá ružica stále tmavé fialové listy a takto kvitne.Pri vyššej vlhkosti v paludárku rástla ozaj rýchlo a do krásy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 08:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Prašan
Barva listů naznačuje že se má u Tebe parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.05.2018 19:43 - – Hemigraphis alternata
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2007 08:13 Muž Horác [3942] Re: matlala
Ať si klidně stěžujou. Faktem je, že do akvária se kromě klasických vodních rostlin (Vallisneria) a obojživelných rostlin (Echinodorus) dávají i čistě emerzní rostliny. U nich se samozřejmě počítá s tím, že dřív nebo později chcípnou. Využívá se jich jen pro dočasný efekt. Kdo tohle neví a kupuje si, co nezná, ... jeho chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 23:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Norton
ano je u nás ho maj neustále a už si tam bylo asi 10 lidí stěžovat(když jsem byl nakupovat něco na akva nebo se kouknout na nové rostlinky a ryby)
jsou to klamáři prodejci ale často o tom neví že je to spíš na sucho a ne do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2007 22:27 Usine Re: Norton
Taky jsem si ji kdysi koupil ve vodě chvíli vydrží, ale ve vlhkém teráriu se tenhle barevný špenát tak rozrostl že jsem ho byl nucen vyhodit. V akvaristikách je běžně prodáván. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 18:24 Muž Norton [109] Re: smajlik
Ahoj Smajliku! Jasně! A zalévám vodou z akvárií, tak asi proto roste jak "z vody".... :-D
Nemám odvahu nabídnout fotku do atlasu akvarijních rostlin. smich
Jako emerzní rostlina je však Hemigrafhis velmi dekorativní. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2007 18:19 smajlik Re: Norton
A roste jako z vody i na suchu :) .Ahoj :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 18:16 Muž Norton [109]
Fotka k příspěvku Hemigraphis colorata byla (a je, i když už ne akvarijní) rostlina, kterou jsem koupil v "odborné" prodejně akvaristických potřeb. :-D Ovšem, po 10 dnech "šla" do květináče a spokojeně roste za oknem. Potřebuje však poměrně hojnou zálivku...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2007 19:52 shedlo Re: Vendí
Je to vždycky u každýho stejný, díry v listech, odpad, ta moje má teď takové malé nedomrlé lístečky, asi jí možná vyndám a zasadím do štěrku, jak píše jeden kolega v popisu rostlinky samotné. V akvaristice na Žižkově jsem koupila tři kytky, dvě z nich nakonec, jak jsem zjistila, vůbec nebyly vhodné do akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 19:51 Muž Horác [3942] Re: Vendí
Rod Hemigraphis nepatří do vody. Celý. I'm sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 18:06 Muž Vendí [0] – Hemigraphis
Koupil jsem si rostlinku Hemigraphis repanda,ale nejsem si jistý jestli je vhodná do akva.Nikde o ní nemohu nic najít.Kdo ji znáte prosím poraďte.Vím,že její příbuzní moc ve vodě nevydrží.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1144x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2841-hemigraphis-pestovani