Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do vysokého akvária

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Rostliny do vysokého akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 15:42 Štěpán Re: Pet
U tak vysokého akvária se obvykle používají výbojky. Nějaké mám...
rybicky.net/forum/2706…
Pro tenhle případ je spíš ve vhodná verze 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 15:15 Pet Re: Jarek
Z toho, co píšeš (něco, co nemá listy jen nahoře)tuším spíše problém se světlem, než s výběrem rostlin. U tak vysokého akvária je problém kvalitně prosvítit celý sloupec vody a rostliny jsou pak vytažené a olistěné v horní části. Pokud zajistíš dostatek světla, můžeš použít většinu akvarijních rostlin, pro vytvoření různých pater. Chtělo by to zřejmě výbojky, ale s tím ti tady jistě poradí někdo znalejší problematiky světla. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 13:42 Anonym Re: Jarek
Mam valisnerii asi dva mesice. A uz ma 6 odnozi. Ta puvodni ma cca 2 metry a odnoze ji statne dohaneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 10:59 tonik666 Re: Jarek
Mám Sagittarii, která má okolo 55 cm. Zrovna silně odnožuje, tak za dva měsíce ji budu zase redukovat. :-)
Ze stonkovek podle mě půjde k hladině cokoliv, potíž bude s těmi spodními listy. Spíš bych se proto přikláněl k rostlinám s listovou růžicí. Moje zkušenost je, že když jsou dobré podmínky (světlo, voda , hnojení), tak kytky dosahujou gigantických rozměrů (třeba Echinodorus Indian Red mi vyrostl 65cm dlouhý).
V místním atlase bych podle výšky nehledal, jsou tam "divné údaje". Ono vůbec příliš záleží na podmínkách, prostě jedna rostlina (třeba Ech.)může v jednom akva růst poklidě do 20cm, pak se přesadí na dobré místo a má za půl roku 60cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 10:54 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Jarek
Fotka k příspěvku Určitě Limnophila sessiliflora. Během 2 týdnů ztrojnásobila svou velikost a počet stonků. Pořád ji musím protrhávat a nechávat jen spodnější výhonky. Roste minimálně 1 cm denně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 10:47 Kočpíra Re: Jarek
Fotka k příspěvku Ahoj, myslim že by tam šla i hydrophila difformis. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 10:39 LuXy Re: Jarek
Skús vyhľadávanie v atlase. Dá sa aj podľa rozmerov. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 10:29 Reeeniiik Re: Jarek
Fotka k příspěvku a Egeria je tahle...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 10:28 Reeeniiik Re: Jarek
Fotka k příspěvku Zkus Limnophila sessiliflora nebo Egeria densa, ty vyrostou vysookooo.... :) já mám výšku akva asi 60 cm a už se dotýkají hladiny.. ;-) nebo myslím že hodně do výšky vyroste taky některý Valisnerie.. ;)
limnophila je tady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 09:42 Page Re: Jarek
Kryptokoryna aponogetifolia.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2007 09:39 Jarek – Rostlinky do vysokého akvaria
Prosím o radu při výběru rostlin do velkého akvaria .
Má 600 litrů a na výšku 80 cm. Vyskoušel jsem několik druhů a nejlépe se daří Echinodorům . Potřeboval bych něco většího co má listy nejen nahoře.Díky .

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1397x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2775-rostliny-do-vysokeho-akvaria