Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Siporax

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Siporax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2020 19:47 Muž daren [408] Re: vlka
No zas aby to nebylo uplne zavadejici - ono pak take zalezi na objemu toho molitanu, ze? :)

Urcite se daji porovnavat ceny, osidlovaci plochy a donekonecna se hadat, do ktere dirky se vejde jaka bakterie. Praxe jak ji pozoruji ja mi prijde takova, ze klasicti low-tech akvariste preferuji molitan, moderni hi-tech akvascaperi preferuji vysoce porezni media.

Jestli je tam nejaky prakticky rozdil, asi zalezi na vire kazdeho jednotlivce, ja mam ve filtru oboji, molitan da trochu vic prace vyprat (musi se vzit do ruky), kulicky jenom proplachnu vodou. Bordelu je z obojiho mraka. U toho molitanu mam vic pocit, ze jsem to vycistil, do tech poreznich medii clovek nevidi, takze jestli jsou tam jeste nejake dirky nebo ne, se uplne nepozna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2020 11:11 Muž vlka [3426] Re: luckyluke
Zdarec, obyčejný molitan 100pro splní tu samou funkci jako tahle předražená ,,udělátka,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2020 07:04 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: luckyluke
Nesmíš ty návody brát moc vážně, každé medium se jednou ucpe a zaroste bakteriemi, čas od času se musí vyčistit. Může to být jednou měsíčně nebo i ročně to záleží na velikosti filtru a osádce akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 19:05 Muž luckyluke [3] – siporax otazky
Zdravim , mal by som k siporaxu 3 otazky:
1. vyrobca udava, ze je samocistiaci, ako je mozne, ze sa zanesie ?
2. U klasickeho trubickoveho aj u gulickoveho MINI SIPORAXU vyrobca udava rovnaku osidlovaciu plochu na liter tohto media. To sa mi vsak zda nelogicke. Liter trubiciek ma viac miest vyplnenych prazdnym priestorom ako liter guliciek. Tym padom ma napadlo, ze ci mini siporax moze mat cca rovnaku, alebo vacsiu osidlovaciu plochu ako napr. seachem matrix.
3. Myslite si, ze trubickovy siporax menej spomaluje prudenie vody ako gulickovi mini? Pytam sa preto, lebo ho chcem pouzit ako napln do "kazety", ktora rozsiruje klasicky spongiovy filter pohanany vzduchom.

vdaka za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2017 14:34 Maq Re: LeRi, stanki
Ony jsou ty silné kyseliny a louhy velmi dobře rozpustné a reaktivní, takže není těžké je vypláchnout.
Heleďse, já dávám do filtru aktivní uhlí, které předtím několik dnů koupu v háclu. Pak to den koupu v RO vodě, a pak to ještě v RO vodě propláchnu. Aktivní uhlí - většinou alkalické - se tím zneutralizuje. Používám ho pak v akvárku s vodou bez alkality a od té doby co to tak dělám, tak mi to s pH necviči nahoru ani dolů.
Je to podobná situace jako ten siporax, možná ještě náročnější, a stanki má vodu s velkou alkalitou. Takže bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 14:19 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: romant
skusil som cast namocit do kyseliny chlorovodikovej a siporax je jak novy uplne biely :-).Nejake minimalne mnozstvo ak by ostalo by vadit nemalo. V 450l akva by sa jednalo o stopove mnozstvo a v mojej tvrdej vode by to zreagovalo z vapnikom a stratilo sa to. Taktiez pomocou kys. sa da zmizovat KH ktore nesmie spadnut pod nulu co umna nehrozi z kh14. Neje to najsetrnejsie riesenie ale pri mojej blbej tvrdej vode vela moznosti nemam. Vzdy menit siporax za novy je nakladne, zmekcovat vodu je casovo onicom. Akurat asi siporax uberiem, necham len v poslednom kosi a do predposledneho dam molitan, ten vydrzi viac a je skoro bezudrzbovy. A tym sa mi siporax zvysi, stale si mimo pripravym ocisteny na vymenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2017 11:15 R Muž romant [27977] Re: stanki
Pokud je to ucpaný z důvodu tvrdosti vody, máš dvě bezpečné možnosti, jedna už zde zazněla, tou je Savo a druhou možností je Kyselina citrónová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 11:09 Muž LeRi [315] Re: Maq
Já bych se i docela bál to dál používat po nějaké chemické očistě , kdo zaručí že se ty chemikálie z těch mokro pórů na 100% odstraní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 10:15 Maq Re: stanki
stanki napsal: Ak je zo skla jak pises tak to asi nicim neznicim
Ne tak docela, silným louhem-hydroxidem (NaOH, KOH) bys tomu teoreticky ublížit mohl. Ony rozpouštějí sklo velmi pomalu, ale právě kvůli těm mikroskopickým pórům v siporaxu bych na to hydroxidy raději nelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 09:05 Muž LeRi [315] Re: stanki
Tady si kup nový volně balený a máš klid www.sklorex-akvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 23:48 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Maq
Ak je zo skla jak pises tak to asi nicim neznicim a len testovat cim sa vymije. Hnede povlaky mam celkovo vsade v akvariu, nadmerne sa tvori aj v trubkach, plastoch. Napriklad pokial sa pousadza napriklad na skimeri savo velmi necisti ale pomoze chlorovodikova kys. Alebo fixinelawcgel. Inac je to fuska vydrhnut. Len to porom poriadne vyplachnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 22:37 Maq Re: stanki
Ta úvaha o vodním kameni není marná. Pokud to tak je, snadno to ověříš octovým testem, a hácl by to měl vyřešit.
Siporax je ze skla, čili hácl by mu ublížit neměl a rozpustí leccos. Ale na organické nečistoty asi spíš to savo, možná i peroxid.
Naliješ-li na to hácl, vynes to někam, kde to nikdo nebude dýchat. Můžou se uvolňovat docela nechutné plyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 20:10 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: vaclav
Ja ho rozriedil asi 1 ku 3. Viac som doma nemal. Ale kyselina hcl by nesplnila podobny ucel? Mozem tym nieco skazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 20:02 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Po koupeli v savu jsem ho měl opět čistý. Nalil jsem tam ale asi neředěné savo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 19:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Lapierre
Je to na konci v dvoch kosoch zo styroch. Mam dve filtre, takze postupne na striedacku chcem vicistit. Pokial je siporax zaneseny tak uz asi neplni funkciu mnohonasobneho priestoru pre bakterie. Akurat po cca pol dni pozeram ze savo ho nejak necisti. Este necham do rana a ked nepomoze skusim hcl kys.. mozno to bude hnedavy vodny kamen. Mam tvrdost 27gh :-(. Alebo myslite ze by bolo lepsie napchat do filtra vela molitanu miesto siporaxu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 18:02 Lapierre Re: Maq
A já psal o nitrifikaci?Nevzpomínám si!!A ČOVky čistí média roztokem ze Sava?To je mi novina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2017 17:14 Maq Re: Lapierre
Lapierre napsal: Pokud,ale plní funkci biologickou,tak tím zničíš všechny bakterie.
I ČOVky pravidelně čistí média dělaná pro nitrifikační bakterie, a dost často. Pokud jsou póry zasviněné, anebo zarostlé koloniemi nějakých jiných bakterií, tak co?
Zabrowsil jsem na stránky Sera a docela se mi od nich líbí, že ani tak nemelou o nitrifikaci, jako spíš o koloniích bakterií provozujících dekompozici organických nečistot. To asi odpovídá pravdě mnohem spíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 14:22 Lapierre Re: stanki
K jakému účelu ten siporax ve filtru je? Pokud je jen pro zachytávání hrubých nečistot,tak bych ho klidně do toho roztoku ze sava dal.Pokud,ale plní funkci biologickou,tak tím zničíš všechny bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 08:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ? – zanesenie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ako zistim ze je siporax uz zaneseny a nefunkcny? skusil som donho fukat a uz ho neprefuknem a za rok pouzivania poriadne stmavol. Cital som ze sa da vycistit ponorenim do vody/savo 1:1 na dlhsiu dobu. Robite to tiez tak?
mrknite na foto mojho siporaxu z laveho filtra
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 18:45 Muž KodlKT [0]
Záleží nějak na velikosti ( 15mm, nebo 25 mm), nebo je to jedno?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 09:01 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
- o neco nize jsem daval odkaz 260,-/litr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2013 08:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Prašan
Já ho kupoval na akva-tera

Ceny tam mají nízké, zboží přijde vcelku rychle, dobře zabaleno. Když něco nemají skladem, tak ti to stejně rychle přijde. Já kupoval 11. večer a 15. odpoledne to bylo na poště. A to menší polovinu neměli skladem. Pokud toho chceš kupovat víc, určitě bych volil tento e-shop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 07:24 -
Kde sa dá kúpiť za naj cenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 18:34 georg Re: Aforte
Je to úplně jedno, záleží co máš, múžeš ho oříznout aby se ti tam vešel, ale nemusí být z jednoho kusu. Jde o to aby tam bylo co nejvíc filtrační hmoty a je jedno zda siporax, bio mech, kuličky, či cokoliv jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 18:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: georg
Natrhaný nebo nechat tu kostku, ale udělat to na rozměry pro to místo? Já už budu mít kostku akvacitu na sací trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 17:58 georg Re: Aforte
Tak tam místo toho uhlí dodej akvacit, tím nic nezkazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Já mám akorát problém, že je toho siporaxu celkem málo a to uhlí se tam s tím vleze. Všichni říkali, že to bude stačit, ale asi nebude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:37 R Muž romant [27977] Re: Aforte
Proprat můžeš, z pytlíku vyndat a uhlí taky ven a místo toho právě siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:35 Muž Aforte [533] - Rostliny
Koupil jsem sera siporax do filtru atman HF-0400. Mám pár dotazů. Přišlo mi to v takovém síťovaném pytlíku. Mám to v tom nechat nebo ne? Mělo by se to proprat? Jinak ještě k filtru. Můžu to nechat s tím černým uhlím, co tam je nebo ho vyměnit. Celý prostor to nezaplní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 17:44 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Siporax za 260,- kc
- koukam stare tema, ale Siporax se bude asi prodavat vecne :-)
- pokud nekdo shani - shopakva.cz/…
- nejspise rozvazuji 50L baleni
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2007 17:43 Štěpán Re: zoo
Stačí pořádně vyprat. Tyhle materiály by měly mít dlouhou životnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 17:12 zoo – siporax
jak dlouho se teda muze pouzivat? v jednom clanku jsem nasla ´cim starsi, tim lepsi´...je to tak?
jak casto se maji tyhle keramiky menit? nebo staci jen vyprat?
dix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 13:54 langosh Re: matlala
Takto jednoznačně to napsat nelze (proto píši poměr cena/výkon) - sám o sobě je Siporax určitě vynikající medium (dokáže poskytnout obrovskou uúinnou plochu, což je s ohledem na většinou malý objem filtrů vynikající + zmíněná denitrifikce). Otázkou je ale jeho doba použitelnosti + zmíněná cena.
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 12:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: langosh
no siprax je drahej a biomolitan je stejně dobrej ne-li lepší a nezanáší se mu póry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 11:54 langosh Re: smajlik
Též používám Siporax (v TT EX 700, něco přes ½ litru) a jsem s ním víceméně spokojený. Určitě bych ho ale nadával jako první médium (tj. místo válečků), protože tím byste působil tak trochu kontraproduktivně - Siporax má sice údajně úžasný poměr plochy povrchu s účinnou filtrační plochou (900x větší), ale ty póry jsou též velmi náchylné k zanesení. Takže doporučuji případně až na konec, protože tam se sice časem zanese též, ale o přeci jen o něco pomaleji… To je asi taky jeho největší nevýhoda, protože jeho účinnost bude vždy postupně klesat (což se např. u biomolitanů nehrozí - i když ty taky nejsou nesmrtelné ;-) ). Siporax však má mít i další výhodu - měl by umožňovat i denitrifikaci (a teď cituji z reklamních letáků "Sera siporax nabízí anaerobním bakteriím extrémně vysoký podíl otevřených pórovitých struktur. Tím je umožněno ideální zásobování bakterií živinami a nepatrným množstvím čerstvé vody. Uvnitř pórovitých struktur panují podmínky chudé na kyslík, čímž jsou bakterie podněcovány ke štěpení nitrátu, aby získaly dostatek kyslíku. Výsledkem nepřetržitého odbourávání nitrátu je akvarijní voda s jen velmi nízkým obsahem nitrátů.". Toto ale nemohu jaksi nijak doložit, nicméně musím napsat, že i při středně zarostlém AQ (hůavně echinodory a valisnérie) a poměrně hustém zarybnění (cichlid(k)y - Geophagus, Apistogramma) mám hodnoty NO3 odpovídající vstupní vodě (30-40 mg/l).

Přestože mně Siporax nijak výrazně nezklamal, nejsem zcela přesvědčen, že si ho příště koupím zase - poměr cena/výkon je zřejmě u biomolitanů o něco lepší ;-) .
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 19:14 smajlik Re: Roman
Romane,díky za příspěvek.Děláš mi v tom hokej :) :) :) .Jak václav,Sid i ty (dívám se na tvé prezentace)k tomu určitě máte co říct.Už jsem rozhodnutý.Pevně doufám,že až se to všechno usadí a rozroste,nebude filtrace životně důležitá.Tedy,rozuměj,dobrý filtr ano,ale hodně budu spoléhat na rostlinky a jejich samočistící schopnosti.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 18:09 Muž Roman [100] - CichlidySmajlík
Se siporaxem mám zkušenosti vcelku kladné.Mám to jako poslední médium ve filtru.Filtr mám FX 5 od fluvalu, což je pro běžné nádrže výřivka.Já to používám k cichlidám, a myslím že z klasických popelnic je to asi jeden z těch lepších.Je tam spousta bioakvacitu jako první filtrační materiál a potom voda protéká středem 3 košů.jako další filtační hmotu jsem pokusně nasypal do punčochy Aquaclayground od rataje.tento substrát sice nechává rataj vyrábět jako substrát na dno akvária,ale využívám zde pórovitosti dané hmoty.Sice spousta lidí bude namítat, že je to spečený jíl,ale mě to funguje přes rok bez problémů.ostatně tento materiál má rataj přímo ve větší hrubosti odnedávna jako filtrační médium.Cena AC ground je cca 250,-kč/10l, takže si člověk může vyhrát dle libosti.
zpět,ale k siporaxu-ten tvarem připomíná keramické kroužky,ale jedná se o spékané sklo jako třeba u JBL kuliček nebo EhFi substrat od Eheimu.Voda skrze siporax bez problémů proudí a neucpává se to jako u běžných skleněných drtí.
Jak radil Václav, dát pouze bioakvacit, nepovažuji za nejlepší řešení,ale určitě bych do jedné komory dal jemnější hrubost, než je v komoře první.Pod to bych zkusil buď drahý siporax, nebo jiný substrát.např.mnou doporučený AC ground. ;-)

Ještě doplním, na jeden vnější filtr, který je menšího objemu používám na nasávání v akváriu kostku bioakvacitu.Tím docílím menšího zanášení hrubými částicemi přímo ve filtru a oddaluji čištění běžně o více jak měsíc.Kostku čistím při pravidelném odkalování a dolévání nové vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 17:18 smajlik Re: Usine
Díky za link,už ho mám v oblíbených od minulého týdne.Někoho jsi na to upozorňoval.
Když už jsem v tom objednávání,objednám nějaké testy od Aquaru....když už to myslím vážně :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 16:54 Usine Re: smajlik
Pokud nebudeš mít jen rostlinné akvárium tak dobrý filtr je potřeba vždy nemusí být nijak výkonný stačí aby za hodinu přefiltroval obsah nádrže a až se zajede bude NO2 neměřitelné. wds.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 16:49 Sidonius To Smajlik
Dal jste správně do souvislostí váleče a nadbytek světla. :-) Na 120W/180l je ještě čas. ;-)
A co se měření NO2 týče - "rozptyl" plusminus 0.25 mg/l by mi docela vadil. Stejně jako fakt, že mi test ukáže jakýkoliv obsah NO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 16:38 smajlik Re: matlala, Usine, Sid
pro matlalu:Filtr-řekl bych-běží standartně,cca na polovinu výkonu.
pro Sid: Hodnoty vody měřím testem JBL easy test 5in1.Ta hodnota NO2 se podle srovnávací tabulky blíží nule,nemohu se rozhodnout,jestli je to nula nebo 0,5,tedy druhá nejnižší možná koncentrace.Proto mě to nechává vcelku v klidu.Nemělo by?
pro Usine:Tak si nechám poradit od zkušeného.Do filtru přidám ten biomolitan.Už jsem ho objednal.
pořád pevně doufám,že v akvárku se časem všechno usadí,tak jak má.Myslím si,že na současném stavu se podepsal souběh několika okolností - celkem nová nádrž(sice hustě osázená,ale ne zcela vzrostlými kytkami),boj s krupicí(snad už vyhraný),výměna filtru(původní AquaClear běžel s novým Tetratec současně).A někdy mě napadá,jestli všeho moc neškodí.Světla mám 120W na cca 180 l.
Ale k původnímu tematu,použiju biomolitan a doufám,že časem se bez DŮKLADNÉHO filtrování obejdu,stejně jako v mé menší nádrži.Pokusím se dneska udělat prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 15:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: smajlik
a jakej je průtok filtru? není několikanásobně větší než objem akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 14:33 Sidonius To Smajlik
Jestli máte 0.5 mg NO2/l, to už alarmující je! Znamená to, že nitrifikační bakterie opravdu nestíhají... Otázkou je - proč? Nejjednodušší způsob, jak se zorientovat, je několik dní nekrmit a hodnoty NO2 průběžně měřit. Rybám dieta neuškodí, (pokud tam nemáte vražednou kombinaci, kterou hladovění přiměje k vzájemné likvidaci), a mezitím můžete pořešit zvýšení účinosti filtrace. Pro začátek třeba Akvacitem, jak vám doporučuje Václav. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 12:49 Usine Re: smajlik
Už jsem měl ve filtrech všelijakou náplň od písku, štěrku, filtrační vatu, anex, obyčejný molitan i to modré kamení (nemohu si vzpomenout na jméno)taky biomax nebo jak všelijak se ta keramika jmenuje a nakonec jsem skončil u biomolitanu. Na rostlinách se nejlépe pozná jak filtr funguje. Myslím si že není nic lepšího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 12:26 smajlik Re: Sidonius
Řekl bych,že mi jde primárně o co nejefektivnější filtrování :-) .Nerad se k tomu přiznávám,ale to 180 litrové akvárko mi stále nedělá radost.Nejdřív krupice,teď řasa Volvox(ryby trápím tmou,už se to lepší),přitom hnojení jsem použil 1x poloviční dávku Biofloru,NO2 0,5 NO3 do 10.Nic alarmujícího.Je pravda,že při pořizování rybek jsem se trochu rozmáchnul,teď je mi líto se nějakých zbavovat (když už,tak pouze do dobrých rukou a ty tady moc nejsou - je u nás dost "letitých majitelů akvárka").A tak si myslím,že by nebylo od věci,trochu tomu pomoci výkonnou filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 10:12 Sidonius Re: smajlik
Pochopil jsem správně, že vám jde primárně o nitrifikaci?
Záleží na tom, jak moc plánujete akva zatížit. Společenské, nepřerybněné a fungujícími rostlinami dobře zarostlé akvárium se obejde s minimální podpůrnou filtrací.
Na druhou stranu je pravda, že i "předimenzované" filtry poskytnou azyl jen tolika nitrifikačním bakteriím, pro kolik se najde potrava... :-)
Takže z mého pohledu je to jasné - akva přiměřeně zatížené a TETRATEC EX 700 bez úprav. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 09:03 smajlik Re: Usine
Fakt?I když se uvádí,kolik litrů běžné keramiky nahradí a jak dobře se v něm usazují nitrifikační bakterie?Máte nějakou osobní zkušenost?Nebo nepřímo narážíte na poměr:užitková hodnota/cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 22:15 Usine Re: smajlik
Doporučuji všechno vyhodit a nacpat tam biomolitan. :-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 20:40 smajlik – siporax
Má někdo zkušenost s originál siporaxem od sery?Uvažuji o použití ve filtru Tetratec ex 700 místo původní keramiky.Je lepší vymšnit za siporax keramiku nebo ji tam nechat a siporaxem nahradit ty plastové kuličky?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2133x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2740-siporax