Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Plži v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 22:36 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Boldy
A později, pokud nakoupíš emerzní rostlinky v akvaristice, budou jim postupně odehnívat listy a okružáci budou stále mít co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:18 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Ne, pořídit hned, tedy v momentě založení a místo okurky bych jim dával tablety pro ryby dna a nebo jenom jednoduše, sem tam lehounce zakrmit sušeným krmivem, dílem se to rozloží, potrava pro bakterie a dílem to zkonzumují sněci a proženou svým trávácím traktem, opět potrava pro bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 19:02 Muž Boldy [0] Re: romant
Takže bys třeba doporučoval koupit jen rostliny a počkat, zda se z nich něco nevyklube a až třeba po týdnu, kdy nic nebude - dokoupit okružáky? mimochodem, mám jim tam občas hodit třeba trochu okurky? Bude to absolutně nezaběhlé akvárium. ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 18:58 R Muž romant [27987] Re: Boldy
V den založení a jako vynikající pomocníky, tedy doslova dělníky doporučuji šneky Okružáky. Ono je taky docela pravděpodobný, že se ti tam šneci dostanou s tím, co do akvária budeš dávat, tedy ve tvém případě nejpravděpodobneji s rostlinama(dno, flexi, kořeny z přírody). 10 dospělců by to mělo tzv. pokrýt. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 18:54 Muž Boldy [0]
Ahoj, v blízké budoucnosti budu zakládat akvárium. Četl jsem, že ze začátku by do akvária mělo být vpuštěno alespoň pár plžů. Tak Vás tímto žádám o radu. Kdy, jaké a kolik plžů vpustit do akvária o objemu cca 100l? Tyto šneky bych rád uchoval i v zaběhnutém akváriu. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:55 Muž klepáčovi [2] Re: romant
to se mi ulevilo :) samozřejmě vodu meníme obden, rostlinky by to taky mohly vydržet protože krevetkám přilepšuju okurkou. Děkuji za uklidnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:52 R Muž romant [27987] Re: klepáčovi
Nechal bych jí tam do té doby, než začnou mizet rostliny, k čemuž samozřejmě dojít nemusí a když se nebude flákat údržba v podobě výměn vody, mohlo by to jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:49 Muž klepáčovi [2] – ampulárka v mini
Dobrý den,
asi se nám podařilo udělat pěknou botu, dnes si moje drahá polovička vyhlídla ampulárku do miníčka (12l) říkám si proč ne, je to jen šnek a teĎ přijdu sem kouknu jen tak pro zajimavost do atlasu a ejhle minimum pro ni je 3Ol myslíte podle svých zkušeností že to bude opravdu problém?vakva bydlí pár okružáků a asi 8 krevetek akva je zarostlé egerii, je tam i pár kousků rohatce a celá hladina je pokrytá pistií + tam roste asi 5 kousku hygrophily corymbosa a 2 malé anubiasy nana. Z toho usuzuji že odběratelů dusíků je tam celkem dost svítíme 1m led pásku tzn světla je taktéž dost. Do naší 50ky se mi jí moc dávat nechce kvuli cabombe a hemianthusu ale pokud nebude zbytí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.04.2015 19:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Tim
Mám nebo měla jsem v akváriu s ampulárií mnoho různých plžů a toto chování jsem nepozorovala. Spíše plžům vadily endlerky - ožužlávaly jim tykadla.
Ampulárie je ale velký potravní konkurent pro všechny plže, je velmi rychlá, takže je u každého žrádla první, nenasytná a má poměrně velkou spotřebu,vhledem ke své velikosti. ostatní pak mohou strádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 12:16 Muž Tim [5]
Z akva jsem vyndal cca před týdnem Ampularii, protože mi začala ožírat kořínky plovoucích rostlin a Staurogyne repens - zůstaly pouze kmínky :-(. Ampularie šla z domu. Pár dnů po jejím odchodu jsem si začal všímat větší aktivity ostatních šneků - Neritiny, které jsem předtím téměř neviděl, se prohánějí i přes den po celém akvariu. Že by je Ampularie terorizovala, nebo jim vadila nějaká stopa po ní? Nebo se ho báli :-) ? Nevím. Nemáte tušení co to bylo? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 16:19 Muž P [125] - Betta splendensRe: scorpiogirl
Odhadem 14 dní? Tohle jsem nikdy nezkoumal a přivedla jsi mě tak na myšlenku nějakou tu snůšku pozorovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 14:47 Žena scorpiogirl [5] – okružák
Za jak dlouho po nakladení vajíček se šneci okružáka vylíhnou? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2015 22:54 Žena sivon [1694] - PlžiRe: zdenekps
Oba mě lezou převážně po jedné rostlině která je zařasená. Tak si jich za to patřičně važ - snaží se tu rostlinku očistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 19:26 R Muž romant [27987] Re: zdenekps
Je to jedno, když vyndáš, budou tam jistě další, takže zachovat klid a nechat tomu volnej průběh. Až budou i ryby, krmit střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2015 19:25 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Buď rád, že je tam máš, pomohou ti se záběhem akvária a koukej si je hezky hýčkat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 19:24 Muž zdenekps [0] – Objev plžů v akváriu
Ahoj. Zakládám akvárium a po týdnu jsem našel v akvárku na rostlině 2 plže. Jeden cca 3 mm a druhý tak 5 mm. Je mi jasné, že je to od rostlin které jsem nejspíš špatně umyl. Oba mě lezou převážně po jedné rostlině která je zařasená. Mám se tedy obávat a radši plže vyndat či je tam v klidu ještě nechat dokud nezjistím, že jich přibývá? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.01.2015 07:30 R Muž romant [27987] Re: DavidDizzer
U toho Gastropexu je třeba rozhodně zvýšeným hlasem připomenout, že jeho použitím může dojít k citelnému narušení biologické rovnováhy a to tím, že jak zaúčinkuje a zabije velké množství plžů jejichž mrtvolky se budou rozkládat v prostoru akvária klidně může být z akvária do několika hodin mrtvá zóny a to komplet. Takže když použít, tak s rozmyslem a s ohledem na množství a velikost nádrže. Čím více plžů v menším akváriu, tím rychlejší možný nástup onoho problému co popisuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 02:35 Muž DavidDizzer [26]
Pokud opravdu netráte mít v akváriu jakékoliv šneky, jednoduchá rada, většinu vysbírejte, co síly budou stačit a do toho pořiďte CLEA HELENA - požírače šneků :-)
Pak je horší varianta a to použít chemii (jako např. Gastropex)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 23:26 Žena Kytka [2146] Re: Silent
Ampulek jsem měla v akvárku několik a některé z nich byly profesionální útěkářky, zdrhaly jen tak, pro radost z pohybu. Bohužel i několikrát denně.
U těch Helen opravdu pozor, ač mají jisté preference, dají si krom piskořek jakéhokoliv šneka bez ohledu na svou i jeho velikost. Tady bohužel platí, že i Goliáš může prohrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.01.2015 22:22 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LukasHH
S těmi kružníky je opravdu potíž, na okurku je nenachytáš, helena je nežere. Jediná metoda je asi opravdu jedině to rozmačkávání. Myslím, že v normálně fungujícím akvárku se jejich počet stabilizuje a když je budeš regulovat, máš šanci, že téměř vymizí. Nejsou moc estetičtí, ale jsou zcela neškodní, živí se v podtsatě jen řasami.

S těmi helenami opatrně, to, že ti zatím nezlikvidovaly neritinu, neznamená, že se to nemůže stát zítra. Stačí, aby ji zrovna nešikovně potkala. Je jich škoda, jsou to všecno dovozy, připutovaly k mám přes půl světa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.01.2015 18:43 R Muž Silent [5949] Re: grupyk
Nejen že to je možné, ale je to dokonce pravděpodobné. Minimálně v době páření kdy hledají místo ke kladení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:42 Žena Turbínka [2558] Re: grupyk
Jsou to docela průzkumnice, u nich bych krycí sklo měla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:41 Muž grupyk [20] – kryt nebo krycí sklo
Když nebude nad akva krycí sklo ani kryt je možné, že měchýřovky vylezou ven?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 14:26 Muž LukasHH [3] – Kružník
Všude se píše o těch "chtěných" šnecích, ale co nechtěné co jsem si zavlekl na kořenu z akvaristiky? Nejedná se o moc hezké šneky, snažím se je rozmačkávat pro rybky, ale každý den je jich tam mám pocit stejně. Jedná se o
rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_maly nebo možná ta čínská varianta. Jsou malý a nelíbí se mi to. A to jsem přitom milovník šneků, chtěl bych dát okružáky, ale ty jsou prostě o dost větší, mám tam Neritky, piskořky a helenky. Helenky tyhle malé mám ocit nelikvidují(zatím naštěstí ani ty jiné). Chci si tam zítra na burze pořídit snad i levatky a plže Clinthona sp.
Al tyhle malý kružníky, kterých je tam několik desítek jsou prostě nechtěný:-/!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2015 13:52 R Muž Silent [5949] Re: scorpiogirl
Jiný okružák mu na ulitu nakladl "vajíčka". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 13:50 Žena scorpiogirl [5] – Co to má na boudičce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co to má můj okružák na ulitě?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 11:53 cartimandua Re: Turbínka
Ne, já myslím s tím krmením, že teď budu trochu brzdit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 11:29 Žena Turbínka [2558] Re: cartimandua
Detritovou dietku nedoporučuji, všeho moc škodí. Buď ráda, že je tam máš :-) Mě se podařilo si Panacurem vybít veškerou drobotinu piskořek, jsem ráda, že už se zase konečně množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 11:27 cartimandua Re: Turbínka
Zkusím teda nasadit dietku, uvidíme, co to udělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 11:21 Žena Turbínka [2558] Re: cartimandua
A to je i odpověď na tvojí otázku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 11:19 cartimandua Re: doubler
Ve dně se krmí Piskořky detritem. Tam je vždycky, co k snědku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 10:58 Muž doubler [80] Re: cartimandua
mně se v 15 l mini po několika měsících relativně stabilizoval počet levatek. Myslel jsem si totéž i o piskořkách, ale když jsem pak při přestavbě pořádně prohrábnul dno, nestačil jsem se divit - bylo tam několik desítek (možná stovka) šnečků velikosti cca 0,5 - 1 cm. Čím se tam krmily, to fakt netuším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 10:35 cartimandua Re: Legioix
Zajímavé ale, že krmím víc jak dva roky stále stejně, navíc ještě rybky za tu dobu přibyly... a rozmnožily se tak zhruba dva tři měsíce zpátky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 10:20 Muž Legioix [574] Re: cartimandua
cartimandua napsala:
Kde jsem udělala chybu, nebo kde je chyba, že se tak moc množí?
V překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 10:10 cartimandua – ...
Chtěla bych se zeptat, mám v akváriu jednu Neritinu, dvě Heleny a Piskořky. Piskořky se strašně moc přemnožily. Těch malých, co tam je, to je šílený. Helenky na ně nestačí. A to jsem začínala se třemi Piskořkami. Akvárium mám 54 litrové. Snažím se je při každé údržbě vybírat, ale zdá se mi, jako by jich neubývalo?
Kde jsem udělala chybu, nebo kde je chyba, že se tak moc množí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 09:30 Muž doubler [80] Re: Sivon
Děkuji všem za reakce :-)
Většinou se to upraví samo a jeden z druhů ve stejném prostředí (myslím tím dno a vodní sloupec) převládne - u mne jsou to okružáci a granifery. Levatky musím množit jinde..
Z toho mi ale vyplývá, že pokud chci do budoucna zanechat kombinaci levatky+piskořky, měl bych si raději hlídat okružáky, aby mi levatky "nevytlačili".. Levatky nedám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 22:37 Žena sivon [1694] - PlžiRe: romant
:) To by předpokládalo hooodně druhů "plevelných" miláčků, už jen při množství akvárií, které jsou tady prezentovány. Ty kupované krasavce bych do toho nezatahovala, to je jiná liga.

Ale naštěstí počet druhů k mání stále stoupá, i když každý není takový blázen, aby si strčil do akvária každého šneka, kterého potká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2015 22:22 R Muž romant [27987] Re: sivon
sivon napsala: ... ale v každém akváriu to může být úplně jiná kombinace.Já bych spíš napsal, že to v každým akváriu je jiná kombinace, tedy co jsem tak mohl pozorovat, to pravidlo o originalitě káždý jedný nádrže zde platí beze zbytku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 22:20 Žena sivon [1694] - PlžiRe: doubler
Je úplně jedno, kolik druhů máš, alespoň je to zajímavější ;-) .

Většinou se to upraví samo a jeden z druhů ve stejném prostředí (myslím tím dno a vodní sloupec) převládne - u mne jsou to okružáci a granifery. Levatky musím množit jinde a piskořky věžovité ve dně jsou v menšině, ale v každém akváriu to může být úplně jiná kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2015 21:02 Muž pancéřníček [168] Re: doubler
Při přiměřeném krmení ryb a pravidelné péči o akvárium se počet šneků, včetně druhů, stabilizuje sám. A komu ne, dělá něco špatně...to množství šneků je v pohodě, buď rád, že nějaké vůbec máš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 10:48 Muž doubler [80] – kolik šneků do akvária?
Často se diskutuje na téma, jak se zbavit přemnožených šneků, ale nějak nemohu najít odpověď na otázku, kolik šneků je pro akvárium "tak akorát"? V "šedesátce" mám momentálně asi 20 levatek všech velikostí, zhruba stejné množství piskořek a pár okružáků (asi). Myslím, že jejich počet můžu klidně nechat zdvojnásobit a teprve potom případně začít řešit další množení, resp. jejich redukci.. Co si myslíte vy? ;-)
A ještě jedna otázka - je lepší mít v akváriu jen dva druhy šneků (mám dobrou zkušenost s kombinací piskořek a levatek) nebo další druhy (v mém případě nechtěně importovaní okružáci) přispějí k lepšímu úklidu akvária?
Předem děkuji za odpovědi a omlouvám se, pokud jsem otázku dal do nesprávného vlákna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 19:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sid
Hlavně Ampule když chcípne , což se mi už třikrát stalo, dokáže pěkně zahýbat s vodou , pokud se to nezjistí dostatečně rychle , jinak všechny ostaní zmíněné , za mě rozhodně ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 13:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cartimandua
Proto v souvislosti s rostlinnými akvárii ampulárii jako pomocníka nezmiňuji. :-)
Snad s jedinou výjimkou - ampulárie se mi osvědčily při "biologické" likvidaci sinic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.07.2014 13:51 R Muž romant [27987] Re: visek
Inu, každému co jeho jest. Ono i plže je třeba do akvária, když je to možné vybírat podle nároků a to jak prostorových, tak potravních a když jim to nebudeme schopni zajistit, problém na sebe nenechá dlouho čekat, tedy u kombajnů a rozmetadel hnoje jako jsou ampulárky, zcela jistě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 13:45 Muž visek [75] - TetryRe: cartimandua
ne. mel jsem ampularie a rad cem si jich zbavil.oziraly mi kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 13:50 cartimandua
Sid napsal: Neumím si představit rostlinné akva bez piskořek, okružáků, kružníků, levatek... :-)
Bohužel - nejspíš vinou měkčí, kyselejší vody se jim v takových podmínkách zrovna moc nedaří. :-O

Souhlasím, jen u Ampulárie musím říct ne. Měla jsem jí kdysi a zničila mi všechny rostlinky, ačkoliv jsem se jí snažila i přikrmovat. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 23:34 Muž mmulcr [86] Re: mori79
nějaká nová rostlina, dekorace, ... ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:00 Muž mori79 [6]
asi mam v akvarku sneka ale neviem odkial je to mozne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 09:08 0
Fotka k příspěvku Do klasických akvárií se nehodí , ale v odchovnách slouží jako dobří likvidátoři nespotřebované potravy a nepozoroval jsem , že by požíraly běžně pěstované vodní mechy ( Taxiphyllum b.) , zato zelené vláknité řasy mají v oblibě a při nadbytku oněch a dalších řas zůstala ostatní vegetace jejich žravosti ušetřena.

Reprodukce těchto plžů není tak "masová" a srovnatelná s okružáky , protože mají menší počet snůšek , déle dospívají , část mladých během vývoje hyne a početnost se snadno reguluje , kdy svým neskrytým životem , velikostí a častým vylézáním k hladině neujdou pozornosti.

Marisy slouží i k indikaci kvality podmínek v nádrži , na něž citlivě reagují a v nevyhovujícím prostředí snadno a rychle vyhynou. Jakmile mi v odchovně přestanou aktivovat a větší počet ulit leží na dně nebo plave u hladiny , tak vím , že je nejvyšší čas provést výměnu vody zároveň s odstraněním detritu. Takže své využití mají a přes letní období mohou být umístěny do zahradních tůní , v kterých se vyvinou v dobře vybarvené velké exempláře , jen samci bývají o něco menší.

A jestli je někdo prodává , ať záměrně nebo z neinformovanosti pod jiným druhovým označením , tak šneci za to odpovědnost nenesou a jejich vlastnosti v místě původu ( zarostlé laguny ) mají své opodstatnění.

Ještě "nadhodím" a nikoho tím nechci ponižovat , aby i informace psané v atlasech u čehokoliv nebyly přejímány jako naprosto dané a nezpochybnitelné , protože ne vždy jsou podloženy dostatečnými poznatky rozměrnější praxe.

Foto: Marisy v nádrži s porodničkou , kde odstraňují krmivo , které se dostalo mimo prostor porodničky při krmení umístěných březích samic živorodek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 14:01 kolcun2 Re: Arya
Ja mam slimačiky s malými gupkami už dlho. Vobec to gupkam neprekáža. Ja som rad že mi zožeru staré odpadnute listy a upratuju po rastlinkach. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8309x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/260?od=101