Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab suchozemský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krab suchozemský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 09:47 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
akú vodu mám dávat svému krabovi kasperovi. Ja mu dávam prevarenú je to dobre.
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:53 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
já ho mám přesně od 14.03.2008 když jsme jeli z dovolené jsem si ho koupil když jsme jeli pro pečivo já ho chtěl a nikde ho neměli a náhoou ho měli u nás a říkám mu klepítko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:47 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
kolko už chováš kraba a ako sa volá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:46 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky – Lukys1
kolko už chováš svojho kraba a ako sa volá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:57 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Jsou to 3-4 vrsty epoxy 1200 ředěným líhem a posypaný mořským pískem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:48 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
akým náterom si zafarbyl ten porystyrén ktorí si vyrobyl pre kraba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:26 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
jo my to tak čistíme ve škole v pěstitelkách jenom vlhkým hadrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:56 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
jak sa majú čistit rastliny v zoodomu mi nevedeli poradit ale ja si myslím že handričkov to stačí


ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:51 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
dal si mi dobrú inšpiráciu pro mého kraba ja som tal nemohol dať filtr pretože som mal nísku hladinu vody dokúpil som dalšie 3 kg balenie štrku teraz tam má aj filtr má tam 5 skrýš tiež som mu tam dokúpil rastliny mal si výborný nápad s tým kokosom môj krab si už vyskúšal všetky skríše ale najviac pobudol ftej kokosovej si dobrý chovatel krabov. Koľko ti asi trvá kím to všetko očistíš a štrk zase prevaríš mne asi 1,5 hod lebo ja mám akva 60 * 30 * 30 54 litrov palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:22 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Jo já vím kořen tam hcu dát nebo nějakou pěknou větev na lezení a jinak dík žes mrknu lan moji prezentaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:28 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
pozeral som si tvoje foto máš to veľmi dobre zariadené ja bi som tam dal niaky koren. Krabovi je o to mnohem lepšie kôli pocitu bezpečnosti. Krab by mal mať viac súše hovoril mi to jeden predavač ktorí sa im tam o to stará. On chová kraby už 5 rokov a jeden sa mu dožil až 3 roki čo je vzajatí nepredpokladané že sa tolko dožije. Neprekrmuj ho jemu stačí len 2 až 3 krát denne 3-4 tablety. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 16:36 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
nemusí proč hceš mu svítit déle já mu také svítim o něco déle ale ne o moc a v noci než jdu spát mu zapnu noční osvtlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:40 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
musí sa to dodržiavať ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:38 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 18:49 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Přes noc je snad kravina ne obecně se říká že v teráriu je dobré svítit 12 hod přes den a 12 přes noc vypnout je lepší mít méně zapnuté než více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 14:51 Muž dani1 [0] - Raci, krabi, krevetky
ako často treba zapínať krabovi svetlo? Koľko hodín? Cez deň alebo noc? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 16:03 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Tak klepítko už zalezl do nového kokosu ale předtím ho vždycky vyhrabal do vody místo aby v něm byl schovaný :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 19:33 Ford
Fotka k příspěvku Zdravim krabatori taky jednoho mam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 19:33 Ford
Fotka k příspěvku Zdravim krabatori taky jednoho mam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:57 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Tak jsem včera klepítkovi přinesl druhého ancíka také gold a dneska před čištěním sem zjistil že tam má mladé paví očka asi an ne den starý odlovil jsem je a je jich 11. hop
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 15:54 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
tom05 když dáš krabovi žárovku s možností výhřevu bude ti za to vděčný já mám cardisoma armatum právě v tom akvárku s 3D pozadím asi 10cm vody zářivku a 40w sun glo dává teplo a krabík se pod n nahřívá a mm ji i mmísto topítka to nemám a ani ho nepotřebuju tahle žárovka to zvládne za něj a krabíkovi vyhovuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 18:51 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
A ještě je dobrý jim dávat třeba sepiovou kost klepítko ji zbožňuje je dobrá taky na váník pro stavbu krunýř a stojí v uvozovkách pár kaček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 18:50 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
A ještě je dobrý jim dávat třeba sepiovou kost klepítko ji zbožňuje je dobrá taky na váník pro stavbu krunýř a stojí v uvozovkách pár kaček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 18:23 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Já používám žárovku Sun Glo 40W v akvaterárium je teplo jak potřebuje voda se od rána ohřívá a krabíka krmim sušenejma potvarama ze zveráče masek ovocem zeleninu vezme jen občas a vlocky pro ryby nebo sera vipachips a na vápník sépiovou kost vždycky jednou za čas sní přes noc kus který je jen o polovinu menší než klepítko asi 2x1 cm tak jednou za měsíc jinak si kosti nevšímá mám u něj ancitruse ten je schovanej tak ho nechyt a když sem tam dal poprví platy tak sem je tam skoro nemohl dal protože jak byl zvědavej mi chytal síťku a nakonec do 1 hodiny chytl 3z pěti ryb ale ty bylo před létem teď už si jich skoro nevšímá ale když jedem třeba o víkend na chalupu si jednu chytí a když jedem na dovolenou ho krmí babička ale stejně si sem tam rybu chytne a akvo do konce dovolený je vyčištěný :-D :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 19:20 laty – Re: ffff
raci,kraby a želvy potřebují pro kvalitní tvorbu krunýře uv-a a uv-b záření,které jde částečně nahradit kvalitní stravou(já dávám Hikary pro raky a kraby),,ale mám taky zářivkové trubice s tímto spektrem..ale určitě to není nezbytně nutné.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:22 ffff
j_j napsal: jestli se mohu vmísit do této pěkné diskuze-jestliže krab bude mít svůj úkryt,kde se bude moci schovat,tak by ho kočka stresovat neměla.když už sem píšu tak přidám ještě pár rad z knihy M.Kociána "Sladkovodní krabi a raci".C.armatumteplota 25-30*C ve dne 22-24*C v noci,pH vody 6,5-8 a může být mírně slaná,dále se zde píše něco o potřebě UV lampy a přísunu vápníku a vitamínů v potravě kraba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:53 latyextreme – Re: karol
vzduchování není potřeba,krab dýchá nad hladinou..topení bych doporučil..zdá se mi,že se krab lépe vybarvil a je vís aktivní..určitě filtraci vody(já mám vnější)...a pokud budeš krmit kvalitní stravou,tak může být světlo normální...cenovej rozptyl je ale docela velkej..záleží jak budeš chtít zainvestovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 16:16 karol – carol
http:// ahojky....chtela bych se zeptat jestli kdyz budu mit kraba jestli potrebuje ve vode takovi ty bublinky....a to topenia tu zarovku?... akolik to bude vse stat?.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 20:12 Muž j_j [18]
tak at ti mladej krabičák dělá radost.,až ho budeš mít,tak sem napiš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 20:05 mckyta
Ahoj lidi. Už je to nějakej ten měsíc, co mi můj krab Hugo umřel ( ti, kteří sem chodí pravidelně vědí o co jde ). Nového kraba jsem si nepořídila. V akváriu ( předělané na terárium ) chovám teďka užovku. Kdyby nebylo Huga, mého snu bych se asi nedočkala......
S dalším krabem jsem do nedávna už nepočítala, ALE vzhledem k tomu, že hadovi budem muset pořídit větší terárium, moje 50cm velké akvárium bude volné...už vím jaké překrásné zvířátko v něm ubytuji-kraba..... potlesk ;-) ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 13:46 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Už vím!!
Rozhodnutí padlo takže místo suchozemského to bude červený ale stejně si lámu hlavu s tím UVA. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 18:53 Muž Yirka [9123] – Re: tom05
Tak mu pošli vzkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 15:42 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Ale jaký druh žárovky.Název!!!
To jsem už četl ale potřeboval bych název či druh té žárovky např.od lukyse ten má Kraba Suchozemského. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 14:27 Muž Yirka [9123] – Re: tom05
Podíváš-li se sem do atlasu, najdeš:
Pro dobrou stavbu krunýře je zapotřebí působení UVA a UVB zářivky a dodávaní vápníku. Je nutné dodržovat cyklus dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 14:15 tom05 – Krab Suchozemský-Cardisoma armatum
Prosím vás potřebuje Krab Suchozemský nutně UVA a UVB paprsky.Protože budu mít v něděli narozeniny tak bych chtěl právě Kraba.A nevím kterou žárovku k němu můžu dát.Mám 54litrové akva a mám k tomu 8W zářivku.A chtěl bych k němu nějakou žárovku která mu pomůže s růstem krunýře předem díky.Tom05 :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:57 Žena Dinamit [68] – Re: Petr
Zkus se tady zaregistrovat a potom v nádržích si vyfiltruj krabária /rakária. Potom napiš vzkazík majitelům a oni ti určitě rádi řeknou svoje zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:54 deCORF OBRAEN – Re: Mariera
myslim ze krab ti s velkou pravdepodobnostou rybky zozere :-( ..proste je to vsezravec..tak radsej nech je osamote..lebo urcite dlho rybky nevydrzia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:51 Mariera
zdravím lidičky :-) nic lepšího než tohle forum jsem o krabech na netu nenašla palec Jen jsem se chtěla zeptat jestli je možné mít spolu v akvárku kraba a raky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 13:44 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petr
Kup (nebo zapůjč)si knihu Sladkovodní kraby a raci od p.Kociána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:19 Petr – Dotaz
Zdravim vsechny a chci se zeptat, jelikoz zakladam nove akvarium a dostal jsem napad, ze bych chtel raka nebo kraba. Nemam s tim zkusenosti. Rad bych toho kraba, ale temer nemam zadne informace, jake prostredi potrebuje krab a zda-li muze vubec zit spolecne s ostatnimi rybickami v akvarium....Cim se zivi jsem se tu jiz docetl. Byl by nekdo tak laskav love a napsal mi zakladni veci o krabovi, co a jak..:-)) Moooc Vam dekuji Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 13:01 dax
Myslel jsem pro kraba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 12:56 dax
Chtěl jsem se zeptat jestli mi bude stačit akvárium na výšku 20 cm na šířku 78 cm na hloubku 20 cm. Dík za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 17:25 krabik – krabik
cau lidi poradite mi memu krAbikovi dole praska krunir co mu je??
neni nak nemocnej nebo se slika??
coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 15:40 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Dneska jsem to klepítkovi trochu předělal a moc se mu tam líbí má ohromnou vodní skrýš do keré by se vešel tak 3krát a na skrýši je sucho takže nezabírá místo v akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 15:31 BigOHenry
Tak to vam gratuluji!!! Uz se nemuzu dockat az se mi krabici svleknou taky. Leia ma 7 noh a u jedne ji chybi posledni clanek (oboje uz ze zverimexu).Luke ma jen 4 nohy, jedna mu chybela take ze zverimexu a 3 mu ucvakla Leia tone :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 22:21 Žena Pavoucice.L [0]
Lumpy už spořádal celý svleček nic mu nezbylo.Jediné co se nám podařilo zachránit tak bylo velké klepeto měří 6,5cm X-) Jo taky mám nové fotky tak jukněte:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 20:45 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
filo: nic jsem mu tam nedal než jsem to stihl on ji zbaštil :-D a mě se taty klepítko svlíkal ze čtvrtka na pátek tenhle týden a vše v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 14:34 filo – Re: Lukys1
Nevím. Chemii moc nemusí, ale pokud to neublíží rybě, a jen nemoci... tak to nemusí ublížit ani krabovi. Dal jsi mu tam na tu rybku něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 22:28 Žena Pavoucice.L [0]
Dneska ráno se mi Lumpy zase vyslíknul , už po čtvrté:-DBrzy přidám fotky.Zatím je zalezlí ve vo dě a baští svleček!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 20:19 Herry101 – Re: Lukys1
asi jo sou to přeci kapky na to stavěný :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2525-krab-suchozemsky?od=151