Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2014 22:30 Muž MarekP [812] - MalawiRe: katarina
Tak
1) Není to parmička čtyřpruhovaná, ale čtyřpruhá.
2) Pokud máš v akváriu jenom jeden pár, je to špatně a tebou popisované chování je známkou agrese - mají se chovat v hejnu. Něco si o nich přečti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 22:21 katarina – parmičky čtyřpruhovane
Dobry den dneska jsem zjistila ze mam samičku a samce. Pořad se honili po velkem akvarium, tak jsem si o nich trošku četla na netu jak se třou a tak... A zkusila jsem to taky.. Bylo tam napsane ze se maji večer odlovit a dat do jineho akvaria a zastinit a brzo rano by mela samice klast jikry a poklop by se mel odstranit a par odlovit.... Tak jsem se chtela zeptat co je na tom pravdy? Poradte mi prosim.

Edit: Sice jsem je odlovila do jineho akvaria, ale nemam ani nevedu ten mech co tu o nem pisete. Tak jsem se chtela zeptat, jestli to moc vadi. Mam tam jen rostlinku a 2 mušle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:57 Muž luckyway [5] Re: MichoCZ
Dobra, zkombinuji to s Egerii,Ricii a Eleocharis. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 23:04 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: luckyway
No nejspíš to neuškodí, ale záleží na tom, jeslti se budou ryby chtít do toho třít. Mechy a jemnolisté rostlinky se do vytíraček dávají k ukrytí jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:34 Muž luckyway [5]
Muzu pouzit misto javskeho mechu rasokouli zelenou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2014 11:44 Pedrostreet
Mne sa podarilo ich vytrieť akurát včera, mal som ich normálne medzi ostatnými rybami v spoločenskom akváriu pri teplote okolo 22-23 stupnov potom som si vybral 2 samce a 6 samičiek a preložil som ich do samostatnej 15 litrovej nádrže s trecím roštom a veľkým množstvom javského machu vodu som použil zo spoločenského akvaria v ktorom boli teplotu som zvýšil na 26-27 stupňov na druhý den boli ikri na svete dnes by sa mali liahnuť vodu extra neupravujem akurát sem tam pridám slabší rašelinový výluh alebo pridám do akvaria pár jelšových šišiek. Som zvedáví či sa niečo vykľube popripáde hodím foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2014 18:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Čeníček
Tak jestli je chceš rozmnožovat, tak by sis samce pořídit měl. Dokonce si troufám tvrdit, že k tomu potřebuješ i samici. :-D

Teď vážně. Projdi si literaturu, internet, načerpej informace, uzpůsob pro ryby prostředí ke tření a teprve pak přemýšlej o tom, jakou a kolik ryb odlovit atd. Stačí použít google. Namátkou:

akva-ryby.blog.cz/…
www.aquaworld.cz/…
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:38 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: MichoCZ
Mám si koupit ještě samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Čeníček
Přečti si co tam píšou, zadej do google a youtube "Cherry barb breeding" a podívej se, jak se to dělá. Potom taky už končí sezóna a ne všechny ryby se budou tak ochotně třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.03.2014 12:09 R Muž romant [27987] Re: Čeníček
Přistupovat k množení ryb stylem "hup na krávu už je tele", to se bohužel nedočkáš nikdy ničeho. Ono to chce trochu u toho mysleť, něco si o tom přečíst a hlavně zkoušet, zkoušet, zkoušet, jinak to nejde. Nemyslím si, že by se nedalo nalézt, alespoň základní penzum informací, tak špatně na tom naše akvaristika ještě není. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2014 07:38 R Muž Silent [5949] Re: Čeníček
V tom odkazu je přesně popsáno co tyhle parmičky potřebují k úspěšnému odchovu. Co by sis jako odpověď představoval? Pokud samec nemá o tření se samičkou ani v separátní nádrži s popsanými podmínkami zájem těžko ho nutit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2014 23:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Čeníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:50 Muž Čeníček [-22] - cichlidky – parmička duhová
Chtěl bych se zeptat jak odchovat tyto parmičky. Mám je nové a samice je plná k prasknutí, samec ji nehoní. Co mám udělat? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 14:54 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: martin386
Nejlepší by bylo, tam nakapat, něco proti plísni, zavést vzduchování (silněji, dokud se nezačnou kulit tj. cca 30h), pak ho ztlumit, lépe vyměnit za molitanový filtřík. Za cca 4 dny (po strávení žloutkového váčku) se ti rozplavou, to poznáš, že budou rovně plavat a to je pokyn pro jemné krmení, ale nevím, jestli je ukrmíš tím, čím píšeš. Nejlepší by byla čerstvá artemie. Pak už to jde rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 14:44 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: deck
Akva dobrý, ale ty hodnoty by chtěly zlepšit na Ph kolem 6,5 a tvrdost koem 6-7. A když je dám třít, tak zpravidla druhý den jsou jikry, ale někdy dopoledne, někdy odpoledne, to je různé. Ta teplota by byla ok a nezapomeň jim tam přidat dost měchýřky jávské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 14:33 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: martin386
Fotka k příspěvku Pravděpodobně se vytřely :-D
Teď je tam mám nechat a čekat, jestli se vylíhnou? :)
A po 1-2 dni začít krmit pro potěr a poté třeba rozdrceným vločkovým krmivem, či rozdrcenými patentkami ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:37 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: deck
Děkuji, mám to jen teď na tuvytíračku, chci to vyzkoušet :-)
Za 2-3 měsíce zde budou pobíhat krevetky rili. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: martin386
Mám obavu, že mimo teploty i měkká voda je dobrý stimulant. Zkus někde sehnat měkkou vodu aspoň na naředění. Ideálně pokud bys měl sám nebo někdo v okolí osmózu. Takové zařízení otevírá spoustu možností při tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:21 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: martin386
Já nevim, jestli to vzduchování neni moc... Podle mě by stačil bublifuk, aby měli klid. Jinak moc pěkný AQ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:21 JoKa Re: martin386
Vypadá to nadějně, ale netrap je a nech přírodě volný průběh... Jestli už mají tmu, tak jim jí nech... Rozhodně netřeba rozsvěcet v noci, nech přirozený cyklus co v akva máš nastaven...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:03 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: martin386
Uvidíme, snad nebudou ráno plavat břichem obráceně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:58 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: deck
Děkuji :-)
Máme tvrdou vodu ale dost tady.. no uvidíme, stačilo by mi, kdyby se alespoň vytřeli, jikry pustily parmičky. Pak bych se pokusil upravit vodu aby přežily mladé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:52 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: martin386
No vytíraj se až ráno(prý z pravidla). Tak držim palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:49 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: martin386
Ten druhý už se pěkně nahání :-) Tak snad aspoň jikry vypustí :)
Je lepší jim chvíli svítit, nebo mám zhasnout a až ráno rozsvítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:48 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: deck
Zkusil jsem tam dát jiný pár, ten první vypadal hodně vystresovaně asi při tom chytání, budu vzhůru tak do 3. do rána, tak uvidíme, když by vypadaly nějak špatně, tak je raději dám zpátky.
Tady je ten první
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:45 JoKa Re: deck
Trpělivost je alfa akvaristiky. Výměna vody ta omega...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: martin386
No fakt nevim, mě se to taky ještě nepovedlo :-( Musíme být trpěliví. Taky se jim třeba zrovna nechce ne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:30 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: deck
40x20x25 (dxšxv)
Tepltoa cca 27°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:28 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: martin386
A jak máš velké AQ? Ja mam 12L(30x20x20) Teploto 28°C(v chovném 25°C) PH 7.2. Jiné hodnoty vody nevim, třeba mam problem v něčem jinym. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:24 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: deck
Aha, ty moje jsou spolu v jednom rožku, drží se u dna, jen hýbou ploutvičkama a jsou u dna..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:22 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: martin386
No já se o ně momentálně pokoušim po druhé. Hned se k sobě měli (po dvou minutách), že jsem si řikal, že mam vyhráno, ale ráno nic :-( Já se dočetl, že maj mít asi o 3°C vyšší teplotu než v chovný nádrži. Mam celkem starý par, tak nevim, jestli to neni tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:17 Muž martin386 [17] - Živorodky
Zdravím, když je přendáte do vytíračky, hned se začnou honit (samec samičku) nebo se otrkávají nějakou dobu ? Ty moje teď jsou na jednou místě jenom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:56 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: PaDa
Díky X-) Jen mě třeba zajímá, když tam dám třeba ten kartáč, jak z něj odstranim neoplozené jikry. Nevim, jestli neni lepší o nějaké jikry přijít, tim že je sežerou, než že splesnivěj od neoplozených. Žádnou zkušenost nemam... Když se vylíhnou, žerou artémie ? Moc dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: deck
Lepší článek asi nenajdeš... www.akvarista.cz/…
Pro tebe konkrétně kapitolka "Poznámky k odchovu (rozmnožování)"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 01:43 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – Odchov parmičky čtyřpruhé
Chtěl bych odchovat parmičku čtyřpruhou. Mužete někdo poradit? Poprvé se nepodařilo. Dva dny a nic :-( Samičce se nechtělo... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:31 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: deck
Záleží jaké rozměry má to 54l akva. Mám třeba generační rybky v cca 60 l a to má délku kolem 60cm a mám tam vícero generaček od parmiček, neonek po tetry, není to chovná nádrž, ale jen přípravna na výtěry, tak myslím, že pro pár prcků by to mohlo stačit. Vol radši delší a nižší akva, než třeba nějakou kostku, to je má zatím chudá zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:29 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: deck
Já jsem je sice vitíral pouze jednou ale musím říct že rostli poměrně pomali.Růst by se měl zrychlit po krmení živím krmivem,ze začátku artemkou a později přejít na sekané nitěnky.Chtělo by to ale nějaký rošt a pořádný chomáč javského mechu.Rodiče své jikry požírají.Vytíračku bych volil raději o něco málo větši,přeci se jenom jedná o čilé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 21:00 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: stupi
To by mělo být podobné. No pak je dám do 54l a pak je rozdám. Teda pokud se mi to povede :-) Díky za reakci ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 20:19 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: deck
Myslím, že jako vytíračka ti stačí a i na rozkrmení, ale až ti to trochu povyroste, tak jistě bude potřeba větší, nevím jak rychle rostou čtyřpruhý. Ale já třu (nebo spíš začínám a pokouším se) duhový a ty celkem rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 19:27 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, muže mi někdo napsat skušenosti s odchovem parmičky čtyřpruhé? Rád bych se o to pokusil. Budu rád za foto vytírací nádrže. Mam 30x20x20, stačí?Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 21:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RBeil
Tak to si nemyslím, že je ideální varianta vytíračky. Já ve vytíračkách jen vzduchuju a tak po týdnu až dvou instaluju bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 11:53 Muž RBeil [174]
Ahoj chci se zeptat, když budu mít malé akva (10L) pro odchov parmiček tak je lepší když voda bude cirkulovat víc nebo míň ? Ať vím jak vymyslet umístění výtoku filtru (bude externí) jestli přez rozstřikovací rampu nebo normál z hadičky jako proud...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
Ten nápad se mi líbí, jen nwm jak by se to dalo využít normálně, já musím krmit po celé hladině, jinak z jednoho místa moc nejí :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Ohledne odchovu ryb, uz jsem si vymyslel digitalni byretu. Krokovy motor bude tocit zavitovou tyci a matice bude tlacit pist injekcni strikacky. Pak se da tekute krmivo davkovat treba kazdou hodinu, jak se to hodi. Jen realizace se zatim pozdrzela, jelikoz mne napadlo, ze nejprve musim mit vice nez jedno akvarium, jinak mi to k nicemu moc neni :) .

Male platy jsem mel kdysi zavesene v akvariu v tomhle:
www.akvarista.cz/…
presne z duvodu udrzeni ciste vody a abych je dotahl aspon na takovou velikost, aby je ostatni ryby nezraly. I tak se to ale musi cistit. Takze jsem to vzdycky podebral hlubokou miskou a pomalu vytahl cele z vody. Pak jsem to uz mimo akvarium do te misky opatrne prevrhl, tim jsem mohl tu odchovniku vydrhnout a po zaveseni zpet jsem uz jen obsah te misky vylil zpet.

Jen je zde otazka, kolik tech rybicek chces v tomhle mit a jak dlouho. Pises mlade, takze nepredpokladam cerstve vykuleny poter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ancik
Ja jsem v skole do 4 někdy az do 5, a odchovávat stíhám, jen stačí dat rano, jak dojdu, a večer, avšak to ja mám Dania ;) jinak i tam se to dá odchovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 13:22 Ancik
Ahoj, mohu odchovat mladé parmičky v průhledné krabičce s dírkami, která je vložená v akváriu? (Kvůli špatně udržované čistotě a hlavně protože jsem denně do 3 hodin ve škole) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 12:30 Muž Yirka [9126] Re: Crane
Slepice taky snese vejce bez kouhouta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 10:51 Crane Re: LiborSprysl
No s tim pocitam.. Ale kdy je vypusti? Uz je nosi tak 3 tydny.. A to je vypusti sama i bez samce jen tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 09:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Crane
Vysype a zrovna sežere... smich máte den krmení grátis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 09:56 Crane Re: LiborSprysl
Kdyz je to temez nemozne, tak co s temi jikrami bude delat? Diky za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315-parmicky-rozmnozovani-odchov?od=51