Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

SAE vs. přísavka thajská

 

NápovědaFórum » Řasy  

SAE vs. přísavka thajská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 17:39 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deck
Ten růst řasou asi krmením nebude, měl jsem jich 6 a z toho dvě vyrostly a ostatní ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 07:47 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp.Re: Mislow
no já měl to štěstí že je u nás zrovna měli,kus za 35 Kč,jedna je větší cca 5 cm a zbytek má kolem 3-3,5 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 22:27 Muž Mislow [304] Re: Werty74
TAky jsem uvazoval o min, ale v tech 780 l hrubeho objemu uz je to jedno jestli 4 nebo 6. :-D Je to taky posledni ryba, co tam davam, pak uz stopka. Jen je furt nemuzu u dodavatele, od nehoz ryby kupuju vychytat. Nechce se mi kupovat nekde jinde, kde nemam zkusenost, tak si pekne pockam. Rikal zkusit za 4 tydny, ze by mel mit zasilku z asie, tak uvidime. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 22:20 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp.Re: Mislow
já vzal jen 4 aby každé zbylo 80 litrů :)) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2014 22:05 Muž Mislow [304] Re: deck
Ahoj, taky je chci do akvarka, hejno 6. Cetl jsem nazory, ze pokud jsou mlade, tak rasu zerou, ale pak uz ne. Nicmene me to nevadi, stejne akvarko musim doladit aby tam rasy ubylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 21:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Werty74
SAE jsou na řasu opravdu borci a borkyně ano Jen je pravda, že dost rychle rostou (16cm) Co potom s nima, když nemá někdo pro ně vhodné akva? Mě třeba v 54L rostli před očima a v 120L vůbec. Z mé zkušenoti řasu potřebují: v54L které je u okna řasa je a oni jí likvidujou (asi přirozená potrava) a ve 120L řasa neni (no jen málo) a SAE jsou ok, ale vůbec nerostou. V té 120L žerou krmení, jako ostatní ryby, ale pořád jsou stejně velké. Už je mam teda jen v té 120L, protože v 54L byli už dost na litráž velké. No každopádně na řasy jsou to nejlepší, co já znám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 20:59 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp. – SAE
SAE mám doma a zatím mi řasu likvidují,mám čtyři kousky na 320 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 20:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Jo jo, povyrostly nam (SAE) a uz berou co ostatni ryby. Nicmene jsem tomu hodne rad, protoze casem rasy ubylo na minimum, takze by ted chudiny asi mely hlad. Hladove ale nevypadaji, hezky rostou. Takze pokud je rasa epizodni, nez clovek vsechno doladi jak ma byt, a ty Parmicky stihnou dorust, muze to byt i vyhoda, nerad bych je daval pryc :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 17:41 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Jo jo, nedávno jsem tam měnil "vyběhané kusy" za menší a mají se krásně k světu...a zase rostou, potvory jedny.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 14:00 R Muž romant [27987] Re: afinko
Zkusil bych ZOO Bráník. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 13:54 Muž afinko [27] Re: afinko
Aspon nejaky napad kde v Prahe by som to mohol skusit najst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:52 Muž Yirka [9126] Re: afinko
To o té chuti pouze v mládí je nějaký šum. Přísavky konzumují řasy nezávisle na věku. To co uvádíš spíše platí opravdu pro SAE, čiliže parmičku černopruhou, u ní apetit na řasu s velůikostí a věkem opravdu zřetelně klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:43 Muž afinko [27] – Gyrinocheilus aymonieri
Chcel by som si kupit Prisavku Thajsku (Gyrinocheilus aymonieri) aby mi trosku pomohla s riasami. Cital som zopar prispevkov, ze najviac pracovite su mlade rybky. Podla popisu:
rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska
sa v zajati nerozmnozuju, a preto v akvaristike najdem vacsinou asi import.

Poradte nejaku Prazsku akvaristiku kde maju "mlade" Prisavky Thajske podla moznosti co najmenej zatazene chorobami z importu.
Maju ich na Chodove, ale tam su iba velke kusy a aj tie vyzeraju hrozne, plavaju medzi mrtvimi rybkami a niektore sa vyvracaju . :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 16:51 Muž Majkl [9] Re: tonik666
Byla to reakce ke mě ? Že nejsou Sae na řase závislé? Tak to samozřejmě vím. Ovšem řasa v akváriu je pro rybky přiživující se řasou zdroj přírodního krmiva. Žádné sušené tablety či vločkovaný žrádlo atd. Prostě to v akvu za přírodních podmínek vyroste tak to taky za přírodních podmínek zblajznou. A to si myslim je ideální. To že jsem psal že přemýšlím o tom jak tam černou řasu zpět nasadit jsem nepsal proto že si myslím že jsou závislé. Ale že je to ideální zdroj přírodní potravy ;-) Je to jako koupit si vejce v krámu a mít doma slípky na zahradě. Všiml sis někdy rozdílu mezi koupeným vajíčkem a domácím. Z domácích to jsou panečku buchty že bys hory přenášel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 11:10 tonik666 Re: Majkl
SAE nejsou na řase závislé, žerou taky skoro všechno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 18:37 Muž Majkl [9]
Mam v Akváriu od malinka Přísavku Thajskou. Když byla malá, byla to krásná rybka. Mírumilovná, pohodová. Ani jsem vlastně nevěděl co jsem si koupil. S přibývajícím věkem začala být pěkně agresivní a ted ji mám už plný zuby. Je to popelnice která sežere na co přijde ale pouze když uzná že ji to chutná. Roduchy...neboli černé řasy či štětičkové si nevšimne. A vzhledem k tomu že zhruba před dvěma měsíci jsem začal mírt ddost velkej problém s touhle roduchou, začal jsem přemýšlet jak ji zlikvidovat. Dočetl jsem se o Sae a pořídil jich celkem šest. Mají tak asi 4 cm. Dorůst by měli až do 11. Prvně jsem koupil 4ks a doma zjistil že mi namíchala prodavačka dvě pravé a dvě nepravé. Takže jsem je druhý den jel vyměnit a přikoupil ještě dvě. Takže šest. Po týdnu je černá řasa zcela zlikvidovaná. Mimochodem ty nepraví sae mi tu řasu skoro nežraly. Tak pozor když někdo říká že mu Sae nežerou černou řasu !!!! Napřed se přesvěčte že máte pravé Sae. Já je mam. A řasa nemá šanci. Ted přemýšlim jak tam řasu zpět nasadit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 23:22 tonik666 Re: LuXy
Vzhledem k tomu, že mají u Siamensky obrázek ryby, se kterou se nejvíce zaměňuje, možná se nakonec budu smát já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 19:51 Žena ufinka [28] - AsieRe: jablko
přísavka-souhlas s Ježkem-jinak agresivní moc není, i když se prožene poslední dobou s ancistrusem-musí mít úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 12:47 LuXy Re: tonik666
Jasné, ale hádam mi nepošlú 10x vytlačený obrázok :-D Ale aj tak ak nenájdem niekoho kto to kúpi so mnou tak to neberiem, mám len 50l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 11:25 tonik666 Re: Luxy
Na tom odkazu na nákup deseti kusů parmičky siamské je obrázek "falešné" SAE, tj. Epalzeorhynchos kallopterum. Takže aby ti nedorazily jiné ryby, kdyby sis je náhodou objednal tam. Pro ujasnění rozdílů porovnej např. s obrázkem v odkazu, který jsi poslal později(ten francouzský článek), tam je "pravá" SAE

V české verzi článku jsou mizerné obrázky, na obrázku "pravé" SAE je mladý kus a ještě rozmazaný.

"Pravé" SAE tady:
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

"Falešné" SAE tady:
www.azgardens.com/…
aquaworld.netfirms.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 08:29 LuXy
Mal by som taký malý dotaz. Včera som len tak prehliadal nejakú starú knihu s rybkami a SAE som tam našiel ako EPALZEORHYNCHOS SIAMENSIS a nie crossochelius www.worldfish.fr/… coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 23:27 ježek Re: jablko
mám jak přísavky,tak siamky.první luxují spíš u dna kameny a rostliny,SAE v horním patře-jen vyjímečně zabrousí ke dnu.Mám i kančíky/rudohrdlé/-i přes špatnou pověst se starají jen o sebe-a o kamínky,které s oblibou plivou po okolí :) Další "nevhodné"parmičky čtyřpruhé-opět drží partu,škádlí jen sebe-nevšímají si ani skalárů.Těm stačí,když se "naježí"popojedou a parmičky mizí do rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 21:12 pansuu Re: tonik666
Škoda, že tohle téma nebylo založeno včera. Dneska ve tři odpoledne jsem koupil "thajku". SAE jsem u nás ještě neviděl a i tuhle měli jedinou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 16:53 ivan Re: jablko
Mám oba druhy ryb v nádrži a řekl bych že sae je lepší požírač.Ale jen když nemá jinou potravu,takže když chci aby žrali co mají musím je donutit dietou.Ta thajská je vynikající na zelenou řasu,jednou se mi tak přežrala že byla jako bečka.Třeba k cichlidám bych ale dal jen thajskou,sae by mi sežrali.(kančíci)
Ještě je dobré upravit podmínky v nádrži,aby řasa neměla šanci.Na ryby se moc nespoléhej.Je to ale na boj několik měsíců,který se ale dá vyhrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 15:23 tonik666 Re: jablko
Co se týká ruduchy, přísavka ji nežere. Mimoto jsem měl s přísavkou jen problémy, když povyrostla, byla agresivní a intenzivně honila ryby po akvárku ve snaze se na ně přisát. Tak šla pryč. Co je přísavce nedá upřít je, že mladé ryby jsou perfektním likvidátorem hnědých ras - povlaku z listů. V tom jsou super. Jiné řasy ale moc nežerou.

Co se týká SAE, ty mají výhodu v tom, že jsou naprosto mírumilovné. Ruduchy taky jakž takž žerou, ale žádný masový zásah to není. Zato přisedlé řasy libovolné barvy nebo sinice nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 15:20 LuXy Re: jablko
Tak ja mám tú prísavku (mal som dokonca dve) ale ruduchy sa ani nedotkne. So SAE skúsenosti nemám pretože v lučenci o nich ani len nepočuli. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 14:53 Muž jablko [0] – SAE vs. prisavka thajská
Zaujimalo by ma ake ma kto skusenosti s tymito dvoma druhmi ryb. Niekde pisu ze ruduchu zlikviduje len prisavka thajska - napr. Rataj, ini ze SAE? Ake mate skusenosti?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 2308x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2280-sae-vs-prisavka-thajska