Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bezpecnost (elektřina a akvaristika)

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Bezpecnost (elektřina a akvaristika)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 16:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Tau
no No, no, zase já, neva. Jen bych chtěl dodat, že nový kryty už jsou v pohodě. Na patice s IP67 nemám prachy, ale možná časem i když jsou tam krycí skla a na těsno přes noc jede ventilátor a přes den to vysuší zářivky.
A přikláním se též k tomu že každej nemá na všechno, ale aspoň se snaží to udělat jak dobře umí a může.

No a jen tak, zatím jsem amatér ale doufám že ne dlouho. Též chci jít na elektritechnika slaboproud, však si ale ještě rok a půl počkám. Známky budou ok jen naučit na přímačky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 23:22 Muž tau [14] Re: Norton
Kryplakuv link jsem nevidel, jdu hledat. :) EP jsem umistil uplnemimo svitidlo (byl moc drahej na to abych ho spalil).
Dik! Snad se postesti a vydrzim. Jeste 3 a pul roku. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 21:45 Muž isamik [180] Re: Sprachys
To mas pravdu;-)! Me slo o to zamysleni nad tou veci ze to muze ublizit at se to nekomu nezda, je to tak!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 21:42 Muž Sprachys [48] Re: Norton
To jo, kazdej nechodi na elektroprumku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 21:21 Muž isamik [180] Re: Sprachys
No chvili sem se k tomu napsani chytal. A tohle mi dodalo. Bylo to jen par radek na zamysleni, ktere je obcas potreba. ;-) Nemyslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 21:20 Muž Norton [109] Re: Sprachys
Prosím Tě, vždyť to celé je navíc i zbytečně komplikované. Vždyť se skoro každému doma válí nějaký ten zbytečný nabíječ od staré NOKIE. A stačí jen malý odpor a už to sviští a navíc bezpečně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 21:16 Muž Sprachys [48] Re: Norton
Hej ale ja to nemam do akvarka!!! Jinak to staci dat do krabicky, ktera ma dostatecny kryti. Udelat tam 2 desitkovy diry do kterejch, prostrcit ledky a zevnitr objet sekundakem(ty ledky). A slo by to taky ale o tom nepremejslim. Abych tu nebyl za elektrikare amatera. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 21:04 Muž isamik [180] Re: Norton
Ja vim, a najdou se i dalsi, prave proto sem to napsal. Co k tomu dodat, kolik to je, ale nejsem si jist jestli domysli nasledky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 21:03 Muž Norton [109] Re: Tau
Koukám li na Tvé osvětlení, tak souhasím, ale ve standardním krytu? Když jej odklopíš ráno, před rozsvícením, je orosený až moc... A ty zářivky jsou v tom krytu, nejde jen o vzdálenost, jde o to, že kondenzát se dostane všude... A věz, že jsem už viděl vyhořelý EP vlivem kondenzované vlhosti. Nehhorší okamžik je v takových případech právě ranní start osvětlení.

A kouknul jsi se na ten link, co uváděl Kryplak? Ty by jsi si něco podobného udělal? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 20:58 Muž isamik [180] Re: Tau
Zdravim te tau, mozna se zda ze prehanim. A ikdyby, opatrnosti neni nikdy dost, a tento prispevek ani nebyl pro tebe a dalsi, kteri si ty nasledky uvedomuji, maji o tom nejakou predstavu! Ale spise pro Matlalu a dalsi (Matlalo promin ze si te beru do pusy). Bylo to jen tak potreba se vyjadrit, a treba se povede to aby Ti co o tom nemaji predstavu se zamysleli. Jinak k tomu inzenyroj smeruju taky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 20:49 Muž tau [14] Re: isamic
Já osobně si myslim, ze docela prehanite. Mozna se tady obcas objevi neco (treba od matlaly :) ) , co je nebezpecny. Ale vesmes se jedna o normalni veci. zatim jeste nejsem inzenyr elektrotechnik (smeruji k tomu!!:)) ale myslim si, ze tak silena nebezpeci nehrozi. Je ale nezbytne si uvedovmit sve znalosti a predevsim moznosti. Nikdy jsem napriklad nepouzil vodotesny patice a nikdy je ani nepouziju. Prijde mi to naprosto zbytecne (pokud teda nema nekdo svetlo 2 cm nad hladinou). Delal jsem uz tri svetla bez vodotesnych patic a vsechny v pohode. Ani jednou nevyhodili jistic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 20:46 Muž Norton [109] – Re: isamic
Isamiku, připojuji se, bez výhrad!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 20:42 Muž isamik [180] – Bezpecnost
Nemuzu rict, ze sem tu dlouho, ale chvilema co tu je k videni tak me i mrazi po zadech. Tedka posledni prispevek co se tyce elektriky, me tak nejak nakopla k tomu abych tohle naspal. Prosim vsechny aby poravdu objektivne zhodnotili sme moznosti, a znalosti! Nemyslim tak nejak ani to co clovek vytvori, ale jestli videl i to co muze udelat, bezpecnost prosim predevsim!NEHAZARDUJTE!!! Ac to zni jako klise, tak zivot mame opravdu jen jeden!!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2252-bezpecnost-elektrina-a-akvaristika