Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman Professional AT 3338

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Atman Professional AT 3338
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 10:18 R Muž Silent [5949] Re: Lukasson
Zkus napsat do JK Animals www.jkanimals.cz/… to je výhradní dovozce techniky Atman tak by snad mohli poradit. Náhradní součástky na tyhle staré Atmany se na trhu prakticky už téměř nedají sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:29 Muž Legioix [574] Re: Lukasson
Já jsem myslel, že potřebuješ hadice s násadama na filtr (do AQ vtok a výtok) jak jsi psal. O kohoutech nebyla řeč. S origo kohouty to bude asi těžší.
Hadice levně zde: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:55 Muž Lukasson [40] Re: Legioix
To jo, ale ty kohoutky jsou jiné, ne? Je tam vnější závit, ale u eheimu je vnitřní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:57 Muž Legioix [574] Re: Lukasson
Koukni na odpovídající průměr hadic u Eheimu. Je to stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 17:58 Muž Lukasson [40] – AT3336
Lidi, dá se ještě na tento filtr koupit někde náhradní díly? Nikde nemůžu nic najít a potřebuji hadice i s násadama na filtr. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 17:55 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: cezarmilan
Aha. To mě netrklo. Sehnal jsem z atman CF 800 a ten je kratší. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: doktorDa
Myslím, že u Eheimu kúpiš to isté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 21:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: beuna
Tieto atmany sú vlastne okopírované Eheimy, možno v licencií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 13:22 Muž doktorDa [5] - Amerika – Plastový třmen
Dobrý den. Nemááte náhdou doma někdo nefunkční filtr Atman AT-3336 na náhradní díly na prodej?! Sháním zavírací klips. Prosím nabídněte. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 23:00 beuna – Atman at-333x
Ahoj,potřebovala bych poradit s filtrem. Budu zakládat 240l akva a mám možnost využít vnější filtr atman profesional at-xxxx jako na fotce. Myslíte že to dobrá volba? nebo stačí pořídit takovou tu levnou modrou kostku dovnitř akvária? na vnějším filtru se mi líbí že to právě uvnitř nezavazí a mám možnost mít tenhle zadarmo...dělám akvaristiku už pár let, ale ve filtrech se moc nevyznám...budu mít akvárko s hodně rostlinkami a jen pár nenáročných rybiček. Takže ohledně tohoto filtru-jak často a jak se vůbec takový filtr čistí?je údržba časově náročná?jaký je efekt? a není moc hlučný? a co všechno vede dovnitř akvária? vlastně ani moc nevím jak to funguje... děkuju za všechny rady!!! :-) hmm
i0.wp.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:31 Muž WW2collector [0]
zdravim
zacal mi kapat ventil, poridil jsem tedy v ekoexo novou sadu.
je tam spoustu gumovych tesneni a taky i tvrde plastove.

zatim me nenapada kam prijdou stydim
vymenim pouze ventily, ty kolinka vychazejici z filtru zatim netecou a hlavne bych ani nevedel jak :-)
dokumentaci-navod k filtru bohuzel nemam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:41 Muž WW2collector [0] Re: matlala
jj,samozrejme chapu,ze se podnika za ucelem zisku.....ale trochu soudnosti by to chtelo. takhle cca 102 rotor a cca 102 postovne.kdybych si jel pro ten drazsi za 290 tak jeste cca 60Kc benzin ,to uz je proste rozdil k nasrani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: WW2collector
to víš, marže,m já taky koupil váhu na vážení PMDD za 160 i s dopravou a u nás stojí neuvěřitelných 1500 ta samá. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:34 Muž WW2collector [0] Re: fido16
Uz ano.a je to poznat,vibrace zmizely. Uplne tichy neni,ale neni to tak strasne. Kompletni rotor jsem koupil v Exo-eko za cca 102 Kc .puvodne meli rotor bez osicky,ale mezitim naskladnili kompletni set. Zajimave, ze jinde stoji cca 250 Kc a v Akvaristice Osmancik si rekli neuveritelnych 290 Kc rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:16 Muž WW2collector [0] Re: Haimdol
uz to nebudu hrotit,uvidim jestli to v sobotu koupim na burze.pokud se nezadari koupim online .... zajimave je,ze ceny kompletniho rotoru s osickou se pohybuji od 105 do 290 Kc ,to uz bych rekl dost rozdil. nejlevnejsi tusim byly Exo-Eco a nejdrazsi v Akvaristika Ostrava (Osmancik).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:46 Muž WW2collector [0] Re: Haimdol
JKanimals asi ano,ale nevim kde .objel jsem dnes par obchodu,ktere mi pres @ doporucili a tam o nicem nevi. JK dali mi napr. kontakt na pobocku (Porubsky Globus) a tam mi zase rekli,ze Atmany vubec nic, ze netusi . takze me JK leda nasrali . ani v dalsich Pet shopech v okoli .takze to holt musim resit postou z netu. jeste me napada,ze je tuto sobotu burza na VSB v OV.jestli nepockat,kdyz uz tak to vydrzi vibrovat do vikendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:39 Muž WW2collector [0] Re: fido16
uz se ozvali,neni. jde jen o samotny rotor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 08:41 Muž fido16 [631] Re: WW2collector
Já myslím že to bude komplet i s futrama a hřídelkou ale nejsem si ůplně jistý :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:37 R Muž Silent [5949] Re: WW2collector
JK animals je dovozce sortimentu Atman takže by rotor měl mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:34 Muž WW2collector [0] Re: fido16
nee, jeste jsem ji nesehnal,objel jsem dnes par obchodu a nemaji. jeste jsem dnes dostal tip na jkanimals v petcentre (nebo tak nejak) v novem interspaaru,zitra mrknu. na netu jsem nasel tuhle za luxusni cenu www.exo-eko.cz/… jen z popisu nevyctu ,zda je komplet. cena je az moc nizka v porovnani s jinymi obchody,tak tak nejak predpokladam,ze nebude cely komplet.
dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:31 Muž WW2collector [0] Re: čert
dival jsem se na ne a okem jsem nic nenasel. takhle vypadaji v poradku. a vrtulka taky. zkusim zitra rozhodit znovu. diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:36 Muž čert [3] Re: WW2collector
Asi bych nejdřív zkontroloval ulození tý osičky (rotoru)a to ty gumový futýrka na obou koncích a popřípadě jestli není poškozená vrtulka.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 12:11 Muž fido16 [631] Re: WW2collector
už si ji vyměnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 11:38 R Muž Silent [5949] Re: WW2collector
Osička nemusí být nutně jakkoli poškozená. Stává se a to poměrně často, že se "vychodí" vnitřní vodící otvor v rotoru a vzniklá vůle způsobuje vibrace. Pak pomůže nový rotor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 11:23 Muž WW2collector [0] Re: fido16
ja si prave rikal, ze magnet jako takovy by nemel delat problemy. ze spise ta (asi keramicka) osicka .kdyby byla mirne (nezaznamenatelne okem) vyhnuta,ci volna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2012 20:06 Muž fido16 [631] Re: WW2collector
Ano přesně ten. Může být vyběhaný a dělat kravál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 20:03 Muž WW2collector [0] Re: fido16
takze takovy ten magneticky valecek co beha na (asi keramicke) osicce ?

nikdy jsem nic takoveho neshanel, nejsou zkusenosti. dikec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 20:02 Muž WW2collector [0] Re: fido16
jedine,ceho jsem si vsiml je,ze kose nesedi tak tesne a presna na sobe jako treba u meho mensiho atmana ve 240. zkusil jsem i poprehazovat poradi kosu,co jsem zjistil,ze nejde stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 20:01 Muž fido16 [631] Re: fido16
aha takže není nový. v tom případě bych zkontroloval a vyměnil rotor může být vyběhaný a proto to dělá kravál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 20:00 Muž WW2collector [0] Re: WW2collector
mi jede pres tyden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:59 Muž WW2collector [0] Re: fido16
ja ho prave koupil nedavno pouzity. predchozi majitel presel na vetsi akva a fluval 5 . dal mi moznost predchozi osobni prohlidky, coz bylo vzhledem ke vzdalenosti passe. resili jsme to postou .filtr mel bezchybne fungovat ,bohuzel nevim jak dlouho.nevypada optrebovane,zadne viditelne zavady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:47 Muž fido16 [631] Re: WW2collector
Mě osobně už dochází nápady čím by to mohlo být. Jak dlouho ten filtr jede? Pak už bych popřemýšlel asi o reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:39 Muž WW2collector [0] Re: fido16
zkousel jsem i menit vysku filtru. nepomohlo. filtr (hlava) je pod urovni dna akvaria, jen vedle , schovan ve skrini. primo pod akva jsem ho umistit nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:34 Muž WW2collector [0] Re: fido16
3 dole je takovy hrubsi biomolitan. uprostred je dalsi (jemnejsi) biomolitan a nahore v 1 jsou takove hranate keramicke valecky. 1 jich byla plna , tak jsem zkusebne zkusil ubrat . rikal jsem si,jestli treba nezpusobuji spatne dolehani deklu a tesneni . ale vysledek stejny .... chrci a jemne vibruje . dostal jsem k filtru i nejakou filtracni vatu. tu jsem nepouzil (ani nevim k cemu presne je) .celkove s vnejsimi filtry nemam zase tak moc zkusenosti. donedavna jsem jel jen na vnitrni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:02 Muž fido16 [631] Re: WW2collector
Aha a co tam máš za filtrační média?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 11:24 Muž WW2collector [0] Re: fido16
ano,ventily jsou oba otevrene a sterkam s nim uz pres 3 dny stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:21 Muž fido16 [631] Re: WW2collector
Máš ho zkutečně dobře odvzdušněný? Zkoušel si s filtrem trochu zatřepat do stran tak aby vyletěl všechen vzduch? Ventil který je sací máš úplňe povolený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 23:12 Muž WW2collector [0] Re: navik
diky
ja dnes rozhodil najednou profika a mensiho atmana co mam ve 240. pripada mi,ze u profika nedosedaji jednotlive kose presne na sebe, coz by mohla byt pricina . i kdyz vibrace spise ukazuji na vrtulku, ta mi ale prijde v poradku. uz nevim co vyzkouset. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 08:30 Muž navik [908] - SumciRe: WW2collector
Přímo s tímto modelem zkušenosti nemám, ale hluk od počátku (pokud se nejedná o výrobní vadu) bych tipoval spíše na ne zcela odvzdušněný filtr.
Zkuste se obrátit i na oficiálního dovozce www.jkanimals.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 00:40 Muž WW2collector [0] Re: Atman Professional AT 3338
tak celkove. ruzne tipy. jel jsem na vnitrni filtry az nedavno zacal prechazet na vnejsi. ve 240 mam Atmana a ten je tichy a najizdi v pohode.
tady ten 3338 jsem mel problem rozjet,zkousel jsem ruzne menit vysku a stale je dost hlasity. dlouho se mi nedarilo ho odvzdusnit.
uz jede ,ale neco v nem hrci a nemuzu prijit na to, cim to je. cela skrin vedle akva stale rezonuje (i pres podlozky) .
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 22:49 R Muž Silent [5949] Re: WW2collector
Sehnat kvalitní recenzi na jakoukoli akva techniku je docela problém. Co bys potřeboval o tomto filtru vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 13:27 Muž WW2collector [0] – filtr Atman 3338 proffesional - navod
zdravim. projel jsem Google po recenzich a tipech, bohuzel je jich poskrovnu.
nema nekdo prosim link, kde se da najit vice?
diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 15:10 paulinn Re: Petr
Petře, taky jsem doplňovala náplně, kromě kroužků jsem koupila ještě Sera Siporax. Filtrační vata v mém vůbec nebyla - doplnila jsem a hrubý molitan jsem dala ještě jeden plát, když to ty košíky umožňujou, tak proč mít jen zpola zaplněné. Jinak proti němu nemám nic, pokud zrovna nenasává, tak je tichej. Mám ho na plné koule, i když mám jen 350l nádrž, zdá se mi, že ten výkon není nic moc(stála hladina, prodlužovala jsem trysky), Eheima mám na polovic a i tak mi honí hodně vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 13:48 Petr Re: paulinn
Není zač, rádo se stalo.
Tento filtr a nejen on se několikrát řešil v různých debatách. Cenově je výhodnější při nákupu než většina jiných filtrů, ale má vyšší příkon (35w oproti 20W např. Fluvalu). A ten rozdíl dělá cca 500 Kč ročně. Taky důvod proč se zamyslet.
Jinak bych se na oplátku zeptal jak jsi vyřešila objem filtrační hmoty??
Ten originální či doporučený dle návodu se mě jevil jako nedostatečný, tak jsem si jej trochu vylepšil. Keramické kroužky jsem nasypal přímo na dno nádoby filtru + kousky zbytků biomolitanu co jsem měl doma schované, ve spodním košíku mám biomolitan hrubý (10tku), ve středním jemnější biomolitan (20), v horním koši 1 plát biomolitanu a cca 3 vrstvy filtrační vaty. Teď mám dojem, že čistí mnohem líp a průtok jsem snížil cca o třetinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 12:01 paulinn Re: Petr
Díííky moc za reakci, já věděla, že nemám šetřit a koupit zase Eheima. Je pravda, že to opravdu dělá po zásahu do filtru, po prvním spuštění to dělalo cca týden a pak přestalo, a po měsíci jsem čistila akvo a koukla do filtru a zase to dělá. Manžel myslel, že nedoléhá víko, tak to přitáhl, ale po hodině to zase začalo dělat. Takže zkusím, co popisuješ.. a dííky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 11:50 Petr Re: paulinn
Hezký den,
mám také tento filtr a také přisává vzduch :-D , tedy jen někdy. Téměř vždy po čištění celého filtru, tedy jeho náplní. A osvědčili se mě 3 věci:
-1, s filtrem při chodu, tak jak je ve spodní skříni akvária zakývám ze strany na stranu a s citlivým klepnutí o podložku.
-2, filtr vypnu, uzavřu kouhouty nad filtrem a otvorem z hlavy filtru zkontroluji a přiípadně doleju voddu do filtru.
-3, vypnutý filtr odpojím, rozložím, očistím těsnění a znovu složím. Samozřejmě doleju vodu.

Vzduch ve filtru se objevuje cca 2-3 dny po vyčištění, ale zrovna včera večer začal také "šustit", takže se na něj dnes mrknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 08:48 paulinn – Atman Professional AT 3338
Lidičky tento filtr mi někde přisává vzduch - cca co 3 minuty, nevím kde, nemá někdo zkušenost?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2024x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2211-filtr-atman-professional-at-3338