Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 sifon

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 sifon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2009 23:45 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
tož zkoušet to nebudu, moje rybičky chuděrky :-) díky jinak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 23:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DavidDizzer
Nakolik ovlivní zbytek CO2 jeho koncentraci v akva v průběhu noci, to si netroufnu hádat. Chtělo by to vyzkoušet. :) Na vašem místě bych si změřil pH večer a ráno. Pokud by ráno bylo "v normě", dál bych si s tím nelámal hlavu. :-) (Samozřejmě za předpokladu, že alkalita by byla alespoň 3 dKH.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2009 23:21 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
j nebudu díky, a neotráví se teda ryby, když tam ještě v té nádobě třeba 1/2 zůstane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2009 23:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DavidDizzer
...Tak jak se může vstřebat do vody spodem nádoby! to je divné ne?... CO2 je ve vodě velmi dobře rozpustné. Takže je to jednoduché - rozpouští se. :-)
(Doporučoval bych vám brát to jako fakt a už se tím dál netrápit. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2009 22:06 Muž DavidDizzer [26] Re: matrix069
takže já tedy zkusím tu nádobu co mi poradil MAtrix a za to mu děkuji! ale mám ještě otázku, ... když v té nádobě přes noc ještě třeba zůstane asi polovina CO2, tak se ty ryby mohou otrávit? nemusí se to totiž vstřebat vše a ješta něco zůstat! tím pádem rostliny přes noc CO2 vylučují!

a ještě otázka! jak je to fyzikálně možné, že se z nádoby, která je otočená dnem vzhůru a je v ní např. teda to CO2 (nebo vzduch)... napustím to ráno a večer už to tam není? dyť vzduch a CO2 je lehčí takže fyzikálně letí nahoru! Tak jak se může vstřebat do vody spodem nádoby! to je divné ne?

rybicky.net/k/vzkazy/163278.jpg odkaz od matrixe!" díky
viz. obrázek, jak se to z tama může vstřebat spodem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2009 09:13 zrada Re: Poly
Poly napsal: Smrtelna koncentracia je 30-40mg/l, cize by to osadenstvo na 100% neprezilo. Václavovi asi chcípnou všechny ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 08:28 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: DavidDizzer
Počítáte něco co spočítat nejde každé AQ má jiné podmínky pro rozpouštění Co2 vliv má na to filtrace,chemismus vody,počet a druh rostlin způsub difuze co2 atd.Jediná možnost je měření Co2 pomocí UT a ph tak zjistíš kolik přesně dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2009 06:57 R Muž Mrakoplash [1776] Re: DavidDizzer
DD už sem ti to psal včera na chatu. Zapoměň na CO2.
1 pokud se nenajde někdo kdo ti celou výrobu krok za krokem nakreslí a popíše, tak to nepochopíš.
2 nebude trvat dlouho a budeš mít další problémy s akváriem, protože z každé informace si bereš jen malou část a tak to nefunguje.

Ta bombička má sice 8g ale ty jí tam přeci nevypustíš najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2009 00:08 Muž matrix069 [79] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Počuj David,ak nechceš otráviť rybky,tak ti odporúčam tú obrátenú nádobu hore dnom. Bombičkou napustíš sifónovú fľašu a z nej následne dávkuješ CO2 do tej nádoby ktorá je pod vodou dnom nahor. Ráno naplníš a do večera sa CO2 vstrebá do vody. Zvon(nádoba otočená hore dnom),musí byť veľká tak aby to CO2 do večera sa samo vstrebalo,ale aj keby sa CO2 celé nevstrebalo,tak sa rybkám nič nestane(z mojej skúsenosti). Ja mám na 112 L zvon rozmerov 10x10x10,je to taký trojuholník. V praxi to vyzerá asi takto-viď foto. Samozrejme že po naplnení toho zvonu v akva,hadičku zaškrtím (aby CO2 zas nevyfučalo preč zo zvonu)a sif.fľašu odpojím a schovám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2009 23:43 Muž DavidDizzer [26] Re: kristian
j to vím, ale to bych otrávil ryby jednou bombičkou,,, viz uplně dole! psal jsem to tu :-) jedna bobička má 8 g CO2 = 8000 mg => 8000: 105 (105= objem nádrže) = 8000:105 = 76,2mg/l CO2... a smrtelné je nějak okolo 30-40mg/l CO2... takže je potřeba nějak upravit dávku ale newm jak! :-) podívám se, Ano!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2009 23:38 Muž kristian [80] Re: DavidDizzer
Zkuste prosim cist rady ktere vam tu lide pisou. To ze to tu na foru nike neni je lez. Ja osobne jsem svuj co2 system na foru popsal asi 3x. Staci jen hledat. Rozpousteni moze pomoci pasivniho reaktoru, aktivniho reaktoru, nebo take kaminku(neefektivni), lipove drivko, cigaretovy filtr. Staci si jen vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2009 21:12 filipsi Re: DavidDizzer
Ja vedel, ze se do toho nemam poustet :-) .
Viz odpoved cislo 1., obracena nadoba, pripadne metoda v odpovedi c. 2., kaminek (cig. filtr..) + natlakovana nadoba + regulacni ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2009 20:58 Muž DavidDizzer [26] Re: Poly
a jak si to spočítal? díval jsem se na obal, a bylo tam jedna bombička = 8g Co2!... takže když jednu bombičku naráz dám do AQ, tak se všichni otráví asi no...:-)... takže jak to vypočítat, a jak to dávkovat? kdybych to tam chtěl dát třeba vše naráz...(8g CO2), tak co? nebo aspoň po 1/2... jak se to teda vypočítá atd... viz otázky :-)
Edit: tak už vím jak vypočítat, ale newm jak dávkovat na přijatelnou dávku, aby se ryky neotrávily!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.07.2009 20:51 Poly Re: DavidDizzer
Ak by sa ti podarilo dostat bez straty 8g CO2 do 112l vody, znamenalo by to teoreticku koncentraciu CO2 71,4mg/l. Smrtelna koncentracia je 30-40mg/l, cize by to osadenstvo na 100% neprezilo. Realita je ale ina, CO2 postupne prcha, a ak to budes davat cez kamen, alebo podobne, straty budu este vacsie. Velka cast unikne nerozpustena. Ja som pouzival istu dobu sifon, 1 bombicka mi na 52l akvarium vydrzala 2-3 dni, pustal som ju len cez den, mal som to regulovane ventilom, ktory som kupil v Hornbachu, stal par korun, ale musel som ho upravit (zalepit + namazat). Vid www.akva.sk/…
Takze hypoteticky, ked mas 2x vacsie akvarium nemalo by sa nic stat, ak spotrebujes 1 bombicku za den, ale velmi zalezi, akym sposobom to CO2 vo vode budes rozpustat.
Inac bombicka obsahuje tusim 12g CO2 (teda aspon tie, co som ja pouzival)
Presiel som ale ku kvaseniu, lebo je to podstatne bezudrzbovejsie. Pri sifone klesa postupne tlak, takze kohutik treba stale viac otvarat + vymena bombicky kazde 2-3 dni je dost casto, navyse flasa mi trocha unikala (ked som ju ponoril, unikala z nej kazdu sekundu 1 bublinka). Kvasnice funguju minimalne 2 tyzdne, takmer s konstatnym prietokom a nemusim sa o nic starat. Staci namiesat spravnu zmes a je to vybavene :) Uz mam v oku, aky ma byt silny prud, aby sa nic neotravilo a mozem to mat pustene aj cez noc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2009 20:46 Muž Skanky [26] Re: DavidDizzer
skus davkovat na zpusob ako Optimat od Tetri.
CO2 napustis do trubice ktera je pod hladinou dnem vzhuru. Natlacis tam co2 cim ti klesne hladina vody v trubici a postupnim uvolnovanim co2 do vody ti bude hladina opet stoupat. az bude trubice opět prazdna čili ji zaplni voda pak můžeš zas vpustit co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2009 20:11 Muž DavidDizzer [26] – Kolik přesně CO2 ze sifónu?
Dneska jsem koupil sifonové bombičky abych konečně vyzkoušel CO2 do AQ! ale newm jestli je to množství přijatelné. jedna bombička má asi 8g CO2... Jak mám vypočítat, jestli 8g Co2 z jedné bombičky neotráví ryby v AQ o velikosti 112 litrů (čistý objem je 105 litrů). Kdybych tam nechal uniknout jednu celou bombičku, neudusily by se ryby? jak to mám spočítat, jestliže má tedy jedna bombička nějakých 8g CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:54 zaciatocnik Re: matrix069
Za jak dlho sa naplni ten zvon CO2??Ako zvon by som moholpouzit aj nieco ako na stranke www.rataj-spk.cz/… len by som tu nadobu obratil a kusok by z vody vytrciavala??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:21 lopen Re: zaciatocnik
Ahoj ja to také používám k CO2 flašu od sifonu. Páčku mám nepřetržitě zmáčklou připevněnou izolačkou. napojenou hadičku se zpětným ventilem a počítadlem bublin a zatím to pracuje bez problému. mám to teda teprve týden ale vše v OK. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:49 zaciatocnik Re: kristian
Flasu mozem dat aj do skrinky pod akva alebo flasa musi byt vyssie ako akva??Ak som tomu spravne pochopil,tak ked zatlacim packu povodne pouzivanu na davkovanie sody a otocim skrtitko na hadicke,tak by mal vzniknut taky tlak,ze CO2 samo od seba pojde do hadicky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2009 18:44 Muž matrix069 [79] Re: zaciatocnik
Fotka k příspěvku Nejak nechápem všetky tvoje úvahy,ale stručne Ti popíšem ako to funguje u mňa. CO2 zo sif.fľaše sa nedá regulovať na nejaké poč.bubliniek a následne tlačiť cez kamienok,prípadne iné difúzory do akvária. (Ak to niekto spoľahlivo dokáže poprosím o popis). Ja tlačim CO2 do tzv.zvonu,čo je v podstate v akváriu upevnená obrátená nádoba s dnom nahor. Dájú sa na to použiť rôzne nádoby,ja osobne som si vyrobil túto nádobu z pexiskla(klasický Ratajovský trojuholník.) Prázdnú sif. fľašu naplníš CO2 z bombičky,na výstup z fľaše pripevníš hadičku a druhý koniec hadičky ide do zvonu umiestnenom v akváriu. Ráno zvon naplníš CO2 zo sif.flašky a CO2 sa samo do vody vstrebáva počas dňa samo. Nádoba zvonu by mala mať taký objem,aby sa všetko CO2 do večera vstrebalo do vody. Sif.flašu používaš iba pri naplnení zvonu CO2,potom tú hadičku zaškrtíš,aby CO2 zo zvonu zas nevyfučalo a fľašu môžeš odpojiť a schovať. Dovolím si povedať,že plnenie tzv.zvonu je veľmi spoľahlivé a účinné dávkovanie CO2.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:28 Muž kristian [80] Re: zaciatocnik
Ja ji pouzivam, pokud je ve flasce vypustena jedna plna co2 bombicka, je tlak takovy ze kdyz se pusti do hadicky zaskrcene klasickym posuvnym skrtitkem, tak to kolecko ve skrtiku posuna na misto plne otevreno, proto je nutne skrtitko umistit obracene, aby jej tlak udrzoval ve stavu zaskrcenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:23 zaciatocnik Re: kristian
Takze myslis,ze ked bude nadoba v akva,tak by sa tlak mal udrvat. Podla mna sa, ale tlak uz znizuje tym,ze sa vpusta do flase a potom uz neni tam taky tlak,aby sa CO2 dostal do hadicky. Tak jak to potom je?? Je tu niekto kto pouziva takyto system CO2 cez sifonovu flasu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:14 Muž kristian [80] Re: zaciatocnik
Problem vznika v tlaku, v sifonove bombicce je dost vysoky tlak, a s jeho regulaci na pocitadlo je problem. Lepe bude pouzit pasivni difuzob = obracena nadoba v akvariu a do ni napustit co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:10 zaciatocnik – CO2
Keby som zapojil sifonovu flasu s bombickou na pocitadlo bublinek z detskeho odsavaca hlenov a to by som zapojil na vzduchovaci kamen a ten by som dal do vody do strku fungovalo by to ako ma?? Netrebalo by najakym sposobom natlacit CO2 zo sif. do hadicky cez pocitac bublinek a vzduchovacieho kamena?? Pripadne jakym sposobom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:55 Muž kristian [80] Re: Usine
Nene to ne, rozpoustej se ale znacne mene. To ze jsou to dusikove bombicky me tez napadlo. Pokus vyrobeni sifonu to vyvratil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:52 Usine Re: kristian
Nebo ti prodaly bombičky na šlehačku v nich CO2 není. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:31 Muž kristian [80]
Mě občas v nádobce zůstane nějaký vzduch, protože se nedifunduje do vody a je tam pořád. Mám podezření že je to vzduch a jiné plyny z bombičky... Ano zbytkove plyny zustavaji. Ale staci jednou za cas vypustit a je klid. Neni to nic tezkeho. Difuzer se da vyrobyt jednoduse se zelene ptet lahve, do dna udelat dirky a trubickou pridelanou do vrsku vhanet co2 ze sifonove lahve. Ovsem jak jsem zjistil po zkusenostech je sifonova bombicka a bombicka. Pkud jsem koupil(vymenil za plne) tu u nas v Otrokovicich tak se plyn(nemuzu rict ze by to bylo ciste co2) spatne rozpoustel a hodne zustavalo v reaktoru. Pokud jsem pouzil bombicky dovezene z jine prodejny, tak se nadherne rozpoustily. U tech co se nerozpoustej asi spatna varka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:31 Muž jajaapaja [174] Re: zaciatocnik
V domácích potřebách v železářství. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:04 zaciatocnik – bombicky
Kde mozem kupit CO2 bombicky do sifonovej flase??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:21 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Skanky
Test je v pořádku a jak psal filipsi je z Bromothymolu. Běžná voda má >7PH pokud ale změříš sycenou vodu (tu s bublinkama), tak se na tebe bude test červenat. Doporučuji pročíst tyto stránky: maniakva.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 09:39 Muž Skanky [26] Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku CO2 jeste nepridavam ale vcera jsem si koupil ph tester (viz foto) a zbarveni testovane vody je stejne jak na tvoji fotce. co mne ale prekvapilo anebo spis udivilo je ze (zvedavost mi nedala :-) ) jsem otestoval i vodu balenou a barva byla stejna. je to mozne anebo je to mene spolahlivy tester? jelikoz s AQ jen zaciname ne vsechno znam. je ta voda dobra comam v AQ? mame ho 4 tydny a asi ako mnoho zacinajicich jsme ho po tydnu cistili samozrejme komplet :-D nez jsem se docetl ze takhle je to vlastne porad jakoby nove zalozene. ted tedy bezi 3 nedele tak jak se ma (pred tydnem odkaleni a vymena 1/3) ale voda se nam zda porad nejaka kalna. neni cista. i kdyz necekam crystal water X-) presto si myslim ze by mohla byt krapec cistejsi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 06:52 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Skanky
Fotka k příspěvku Není to můj tester jen jsem provedl modifikaci na stávající povalující se materiál :-D
Čidlo je celé ponořeno asi 10cm pod hladinou viz. foto. Reakce čidla na změnu je >60min!
Náplň je běžný kapkový PH test a voda s tvrdostí 4dkh (vše již popsané níže). Toto čidlo je vhodné až po ustálení, kdy člověk už ví kolik CO2 (bublin/sec.) a slouží spíše pro letmou orientaci při pohledu na akva.

EDIT: na obrázku je čidlo s čerstvou dávkou (výchozí zbarvení).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 17:49 Muž Skanky [26] Re: Petr2
informace ctu postupne takze o cidle jsem se docetl pozdeji nez o aplikaci CO2. docetl jsem se zpusobem kvasnic pres vzduchovaci kamen. ja si chci udelat taky pres vzduchovaci kamen akurat ze sifonovych bombicek pres mechanizmus ktery si sestrojim sam. potrebne veci k tomu mam a je to docela jednoducha zalezitost. o cedle jsemse dovedel az ted a tady. proto jsem si zrekapituloval a dal dohromady par prispevku. otakou jsem se jen chtel ujistit jestli jsem to spravne pochopil. proc kupovat kdyz muze byt zadarmo a bude plnit ucel. za penize koupim neco co nedokazu sestrojit sam ;-)
ale diky za typ. a jak jsem psal az to budu mit hotovy a odskouseny poskytnu foto. treba nekoho inspiruju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 15:30 Petr2 Re: Skanky
To je zajímavé - důkladně promyšlený systém na CO2 a zároveň problém pochopit stavbu čidla :-) Kup to od JBL. Vypadá hezky, je malé a je to i se stupnicí k okamžitému odečtu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 14:58 Muž Skanky [26] Re: DrBolíto
ahoj, muzes mi prosim bliz vysvetlit na jakem principu tvuj tester funguje? co krome nadobek jeste potrebuju. pristi tyden se chystam na stavbu CO2 systemu ktery mam dukladne promysleny. az bude hotov pridam foto. bude to sice na jinem principu nez nektery opisujete ale plneni bude taky sifonovyma bombickama.
Edit: tak asi jsem to uz zcela pochopil po precteni vice prispevku. cili. do te nadobky s vetsim prumerem das ten roztok. konec skumavky je nad hladinou roztoku druhy konec (dolni) je ponorem v akvariu. CO2 uvolnujici se z AQ pronikne skumavkou do prazdneho prostoru te vetsi nadobky a po smichani se s roztokem jej obarvi. je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2009 21:09 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nebylo co dělat a tak jsem se pustil do výroby CO2 čidla. Použil jsem nejvíce dostupné součásti které běžný akvarista má doma, nebo se dají lehce sehnat. Měřící kapalina se skládá ze 4 kapek PH testu a 4dkh vodního roztoku viz odkaz na stránky.
www.aquahobby.com/…

Postup výroby:
V lékárně jsem zakoupil 15ml plastovou zkumavku 2kč/ks (používám je též na testy).
Zkumavku jsem seřízl o 1cm kratší než použitá nádobka od testů Rataj. Do dna nádobky jsem vyvrtal otvor odpovídající průměru zkumavky (pozor zkumavka je kónická). Do vyvrtané díry se poté vloží část ze zkumavky a nechá se cca 3mm přesah. Vše včetně víčka se zalepí tavnou pistolí a přesahující část se seřízne, nebo lze využít pro držák s přísavkou. Vhodný držák s přísavkou je například u filtru Tetratek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 16:41 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: vhisky
Já využil láhev na šlehačku (v bazaru stála 50Kč) jednou za cca 3dny do ní natlačím 2bombičky.
Ale nesytím přesně, prostě to tam bublá 1 bublinka co 2 sec., testem PH (měřeno 3x denně 1měsíc) je to u mě optimální dávkování.
Ta výroba čidla je parádní, myslel jsem, že je to na jiném principu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 11:23 Muž vhisky [45]
www.bike-eshop.cz/… myslím že tohle by se dalo použít na naplnění trojuhelníku CO2 ze sifonových bobmbiček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:15 Muž filipsi [1295] Re: Johan
"meri" se Ph, pomoci tohoto indikatoru:
en.wikipedia.org/…
Velmi nepresne pro urceni obsahu co2, ostatne jako vsechny podobne variace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 18:37 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Johan
No o vodě to říká kolik tam je (orientačně) CO2, pokud to funguje jak si myslím, tak se opravdu měří jen uvolněné CO2, pokud by si měřil vodu a měl ve filtru tř. rašelinu, nebo jinak okyseloval vodu, tak nezměříš kolik tam je CO2 (Til. tabulka nefunguje). Škoda že to tomu testu trvá poměrně dlouho 30-60min. Zkusím si ho schválně udělat a testnu za jak dlouho zareaguje, pokud do nádrže naliji sycenou minerálku (prázdné nádrže!).
Jinak se těším, až sem vleze nějaký chemik/fyzik a přesně nám to popíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 17:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DrBolíto
Tak dobře, ve vodě je tolik CO2, že dokáže okyselit "čidlo", ale co mi to říká o vodě v akváriu? (tato stránka akvaristiky je pro mě neznámá, proto se ptám :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 17:33 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Johan
Nejsem chemik, bude to asi nějak spočítané, aby měl roztok určitou kapacitu (4dkh) při kterém snadno dojde k obarvení, ale roztok si podrží kapacitu pro návrat, vážně nevím přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 17:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DrBolíto
A proč si nechával záležet, aby tam měl přesně tolik a tolik sody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 17:20 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Johan
No předpokládám že unikající CO2 vodní hladinou, vyplní prostor nádobky, kde tlakem opět přejde do roztoku a obarví ho. Výměna kapaliny bude stejná, jako u běžně prodávaných indikátorů (až se vyčerpá kapacita roztoku). Pokud se mýlím, prosím opravte mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 16:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jooky
V tomto znalý nejsem a tak mohl by mi někdo vysvětlit, jak to funguje? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 06:13 Jooky – DIY CO2 Drop Checker
Fotka k příspěvku www.aquahobby.com/… -čidlo CO2-
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 18:15 Page Re: vejvar
Všude v domácích potřebách X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 17:57 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
taky skousim sifonovou lahev,
nevite, kde se daji sehnat v brne bombicky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 21:17 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Iba sa podelím,ako to mám vyriešené ja. Sif. fľaša+ klasicky vyrobený Ratajovský trojuholník. Tak ako to tu niekto už popísal,ráno som naplnil,ale do večera sa spotrebovala tak polovička,aby tam nezostávalo nič na noc(istota je istota)zbytok som odpustil preč. Aby som mal väčšiu účinnosť vstrebania co2 do vody,po prečítaní mnohých fór som vymyslel toto: Do čerpadla som urobil pri vrtulke dieru pre hadičku a to isté aj do zásobníku Co2(Ratajovský trojuholník). Spojil som ich hadičkou so spätným ventilom. Takže z čerpadla cez hadičku prúdi do zásobníka Co2 voda,ktorá CO2 jemne strháva do vody. Výtvára malé bublinky a zároveň čerí hladinu vody v zásobníku a tým napomáha CO2 do vody. X-) A spätný ventil je tam na to,aby pri výpadku el.energie(vypnutie filtra pri čistení a pod.)neuniklo zbytočne Co2 z tej nádobky cez filter von. palec (po týždni prevádzky:Za deň týmto spôsobom sa dokáźe vstrebať aj 3 plné zásobníky,ja plním 2x za deň)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:22 Muž pakozdy [17] Re: filipsi
doma mam maly 3 rocny zivel a nemam priestor kde by som flasu s kvasakmi schoval. takze sa bojim nasledkov pri prevrateni flase, zalomeni hadicky a podobne :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 6394x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/214?od=51