Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pomůcky pro výtěr ancistrusů

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Pomůcky pro výtěr ancistrusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 10:14 Muž visek [75] - Tetry
Daji se sehnat keramicke napodobeniny s keramiky. Mam 3 jeden me vysel na 25 kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 10:08 - Re: markiz
Ak vieme presne kedy to prichádza nie je problém.Proste si ich rozmnožím keď chcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 10:06 Žena markiz [33] Re: prasan
mne se vytreli do tohoto www.mamejeradi.cz/… takze je pravda, ze kdyz to prijde, tak si nevybiraji. Samozrejme to mym umyslem nebylo, protoze tu maly anciky nikdo nechce, ale kdyz uz se stalo..
kazdopadne doporucuju moc nemnozit, pokud nemas odber. Ja na to nemyslela a "ono samo" to prislo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 23:19 - Re: O.Tom
Fotka k příspěvku Ak nie je drevo dá sa zohnať či vyrobiť toto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.10.2013 15:27 Muž O.Tom [439] Re: Zoidik
Fotka k příspěvku Taky se mi už roky třou do dutého dřeva. Ale sehnat takové přírodně duté dřevo, tj taky otázka několika let :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: threat
Moji měli na výběr mezi kokosem s jednou dírou a dvouma kořenama s dutinou. Vybrali si vždy dutinu v kořenu, ze které museli vycouvat když chtěli ven. To zas moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:20 threat Re: LiborSprysl
Já právě mám v akva i kokos se dvěma otvory (přiměřenými) a tam se nikdy nevytřeli,pořád se samci přetlačují jen o ten s jednou dírou,když jsem už mladé ancíky nechtěl,tak jsem dal pryč ten kokos s jednou dírou a nechal jen se dvěma,už se čtyři měsíce nevytřeli (možná někde "za bukem",ale v kokose neeee,taky se jim možná ten můj kokos nezamlouvá)-to byl jen pokus o radu z vlastní zkušeností ne pokus o rozpoutání dlouhé debaty o otvorech...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2013 11:36 JoKa Re: threat
Souhlasim s Liborem. Otvory jsou lepsi dva. Velke tak aby pochopitelne prosel, ale zase ne nejake lochny. Mel by svym telem byt ten otvor schopny zatarasit... Je to malicko paradox, ancik nikdy vajicka neopusti, ale moznost uniku vita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 10:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Werty74
Ancistrus se vytře i ve flašce od kečupu, když nemá nic jiného. Ta debata byla jen o těch otvorech... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 10:20 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp.Re: LiborSprysl
já vytírám ancistrusy ve vázičce z porcelánu,má průměr cca 3cm a delku asi 14cm,samec si jí velice oblíbil a už se mi tam vytřeli 3x,naposledy minulý týden
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2013 09:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: threat
No to si tedy dovolím velmi nesouhlasit...ancistrusí samec je naopak velmi rád, pokud úkryt má druhý ústupový otvor. Vyzkoušejte si to s trubkou nalepenou na skle a vedle dejte trubku, která bude mít na obvodu vyříznutý ještě jeden otvor. Ve většině případů zvolí tu s druhým otvorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   10.10.2013 09:33 threat Re: HaninaK
Jak píše Libor-je jim to jedno,jen doplním-s jednou dírou,ne s více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 09:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaninaK
Je to fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:04 Žena HaninaK [0] – tvar kokosu
Zdravým chystám se na koupi kokosového ukrytu pro ancíky (případný šmajchl kabinet :-) ) jaký tvar je lepší pulka nebo celý s dírama?
díky za návrhy....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ancíky sice nechovám, ale pro jiný druh ryb používám bambusové tyče vhodného průměru. sehnat se dají v sekci teraristiky, např v Hornbachu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:35 Žena EditHa [91] - TetryRe: MartinF
Já jsem měla jen opřenou břidlici o zadní stěnu a měla jsem během 5ti let krunýřovců z jendoho páru asi 70. Tam jde i o to ,aby se měli kam schovat myslím ty dospělé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MartinF
vodorovně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:17 MartinF
Chtěl bych se zeptat, jestli když chci ancikum do akva dat trubku, jestli ji mám dat na kolmo, nebo vodorovně. Možná blbý dotaz, ale chci pro ně to nejlepsi :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:38 Žena vondr001 [674] Re: Attta
Mne se ted vytreli do kokosu. S tim jestli se ukazují, nebo schovávají to je kus od kusu. Měla jsem samečka, co byl věčně vyvalenej na listu a když jsem se posadila před akva, hned plaval na místo, kde jsem mu vždy hazela tabletky. Nikdy se neschovával pořád se vystavoval. :-) I ancíci co mám ted se ukazujou. Přítel má 2 a ti jsou věčně schovaní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:30 STIRICE – čistič
tak už máme mladý ale stále jsou se samcem v mušli
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 16:54 Muž Attta [208] Re. STIRICE
Zdravím,
já mám zkušenost s mušlí. Vytřeli se mi do ní už 3x a nebyl nikdy žádný problém. Mám ji natočenou tak aby otvor do ní byl nenápadný a z bočních stran je zaházená štěrkem takže do ní moc neprůsvítá světlo. Ve větších akváriích by jedna mušle neměla napáchat žádné škody ohledně tvrdosti vody, teda alespoň já s tím žádné problémy nemám. Každopádně jestli se ještě někdo nerozhodl, tak je ten kokos asi lepší volba. Taky přemýšlím o tom že až budu měnit akvárko tak mušli vyhodím a nahradím nečím jiným.
Co se týče schovávání ancistrusů, když jsem byl malý měli jsme obrovského samce, který se taky schovával pořád za filtrem a snad nikdy jsem ho neviděl plavat někde jinde.
Dnes mám už akvárko svoje a mám 1 samce a 2 samice a chovají se zcela jinak než ten zmíněný. Často se nebojí normálně plavat i při světle, ale netuším čím to je. Asi je jim dobře. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 09:38 STIRICE – mušle
nám se taky vytřeli do mušle v neděli čekáme že se vyklubou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2011 16:31 Muž fido16 [631] Re: Gunguy
Mě se ty mrchy schovávají za filtrem a vylezou jen když je zhasnuté a je tam nachystaná okurka nebo něco podbného :-D Moja už mu vyhrožuje že jak nevyleze tak ho dá kočce :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:30 Muž fido16 [631] Re: Gunguy
mě se vytřeli pod filtrem :-D před dvouma rokama :-D. ani jsem to nečekal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 14:30 Muž Kepke [10] Re: Gunguy
Mi takhle ancistrus parkuje běžně takže jim to příjemné asi je, ale ohledně toho že by se tam vytřel se samicí ... myslím si že jí by se nelíbilo to lepit na sklo někde stísněně za filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:03 Muž Gunguy [2]
mne se ancistrusi rozmnozili uz davno, ale nasel jsem je asi pred tydnem, proste jsem odhrnul kámen při čištění a tam bylo asi 30 malých 1,5cm. Ted je trochu vic sleduju a samec bydli ve filtru, mam molitanovy filtr tesne prirazeny ke sklu a uz je notne zabehly a je jemmy, ancistrus si ho odtlačil od skla tak, že je vidět že tam je akorát zezadu , ale filtr stále běží je tam mezera tak, že tam akorát zaparkuje a docela se divim , že se mu tam tak líbí :-D

vadí to nečemu? může se mu něco stát?a co se stane, kdyby si tam vytřel samičku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 20:44 Muž tomas j [3] Re: Poppy
Já jsem též pro kokos ,ale třou se mi v mušli, no hold jsou vybíraví ,protože u mají obojí.Tady je link na úpravu kokosu s malým otvorem tomovoakvarko.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2007 18:18 Žena Wampi [54] Re: Poppy
Fotka k příspěvku jsem jednoznačně pro kokosák...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 18:05 el_Barto Re: Voloďka
pozor jestli to ams na vytreni ancitrusu, tak mas moc velkou diru do toho kokosu, mela by byt tak akorat aby tam ten ancitrus prolezl... rekl bych tak max 3 cm v prumeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 15:46 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Poppy
Fotka k příspěvku Kokos, určitě kokos X-) Já ho taky mám v obou akvárkách ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 14:31 kiiki Re: Poppy
ne mušle určitě ne ty do sladkovodního akvária nepatří!!!ten kokos je pro ně mnohem lepší ano ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 14:24 Poppy – Mušle či kokos???
Dobrý den,chtěla jsem se vás zeptat,zde je lepší nechat ancistruse vytřít v kokosu,nebo v mušli.Nemůže se to mládě pak nějak v té mušli zašprajcnout??? :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2510x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2134-pomucky-pro-vyter-ancistrusu